Şimdi Ara

Ekran kartı devreye girmiyor yardım lütfen.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
535
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • G510 kullanıcısıyım ve ekran kartının sürümü tam normalde bir oyuna girerken diğer ekran kartı devreye giriyor ama şu son zamanlarda ne olduysa ekran kartı devreye girmemeye başladı ve format attıktan sonra ekran kartı düzeldi taki bu güne kadar bugün gene aynı olay oldu sistem geri yüklemesi yaptım düzelir diye bir işe yaramadı ekran kartının her türlü güncellemesi var aygıt yöneticisinde ekran kartı ile ilgili bir sorun yok ekran kartı algılanıyor ama yüksek performans gerektiren eylemlerde devreye girmesi gerekirken çalışmıyor yani ekran kartının olduğu yer eskiden sıcacık olurdu şimdi soğuk beyler bir yardımcı olun aklınıza gelen şeyleri söyleyin program önerin servise getirmek hiç istemiyorum.Belki yazılımsal bir sorundur programla yada bir yerleri kurcalayarak bir şeyleri değiştirerek düzeltilebiliyordur diye umuyorum.
    İşletim sistemi: w8.1
    ekran kartı: Amd Radeon HD 8750 M

• formattan sonra derken Windows 7 vardı 8.1 mi kurdun?bu şekilde bir arkadaş var o da aynı dertten müzdarip ama bir çözüm bulamadık.belki eski sürücüler kurmak gerekiyordur yeni 8.1 sürücülerinden kaynaklanan bir durumdur.

http://forum.donanimhaber.com/m_98745871/f_//tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tuoni

formattan sonra derken Windows 7 vardı 8.1 mi kurdun?bu şekilde bir arkadaş var o da aynı dertten müzdarip ama bir çözüm bulamadık.belki eski sürücüler kurmak gerekiyordur yeni 8.1 sürücülerinden kaynaklanan bir durumdur.

http://forum.donanimhaber.com/m_98745871/f_//tm.htm

Saçma gelecek belki ama sorunun çözümünü buldum.

Bilgisayara açtıktan sonra şarjı taktığımda ekran kartı çalışmayı durduruyor bilgisayarı kapatıktan sonra şarjı takıp çalıştırdığımda ekran kartı çalışıyor ve birde kapatıp şarja takmadan çalıştırdığımda ekran kartı gene çalışıyor yani nedense bilgisayar açıkken şarja takınca ekran kartı çalışmayı durduruyor.Acaba nedeni ne olabilir garip bir durum ilgilendiğin için teşekkürler.

• şarj ile ekran kartının şöyle bir ilişkisi var pildeyken az güç çeken intel hd olur genelde o devreye giriyor ama şarjı takınca esas kart devreye giriyor.demek ki şarjı taktığında ekran kartı devreye girerken sorun oluyor o yüzden kapat hatası veriyor.makine kapalıyken şarjı takıp makineyi açınca sorun olmuyorsa esas kart çalışıyorsa olayı bu şekilde çözmüşsün.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.