Şimdi Ara

ekran kartı çalışırken bir sure sonra ekran kararıyor ve sistem kilitleniyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    2. El radeon 7850 ekran kartı aldım. Ekran kartını düzgün bir şekilde yerine takıyorum. Ardından ddu ile eski ekran kartı sürücüsünü kaldırıp yeni 7850 driverini yukluyorum. Yeni driveri yuklememle birlikte ekran çözünürlüğü düzeliyor. Ancak bir sure bilgisayarı kullanınca yukte olmasa dahi monitor uyku moduna geçiyor ve sistem kilitleniyor.caps lock vs çalışmıyor. Son olarak bu durum yeni başladı. Hiç sorun olmadan 1,5 ay kullanmıştım. Bir suru oyunu sorunsuz bitirdim. Şimdi bu lanet problem butun keyfimi kaçırdı. Benzer tecrubeleri olup çızen arkadaşımız var ise yardımcı olabilir mi. Şimdiden teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• serdarmar S kullanıcısına yanıt
    ısı değerlerini kontrol ettinmi fan çalışmıyor olabilir
  • Pc kilitlendiğinde ekran kartının fanı dönmeye devam ediyor mu?

• 1.5 ay önce kullandığınız sürücüyü tekrar kurun.
  • mstfa35 kullanıcısına yanıt
    Isı değerleri normal.bir sıkıntı yok

• quote:

Orijinalden alıntı: Tuoni

1.5 ay önce kullandığınız sürücüyü tekrar kurun.

Bir deneyeceğim. Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: ddsmurat

Pc kilitlendiğinde ekran kartının fanı dönmeye devam ediyor mu?

Kontrol edip döneceğim

• quote:

Pc kilitlendiğinde ekran kartının fanı dönmeye devam ediyor mu?

Evet fan kilitlenicede çalışıyor

• Ya ekran bağlantı bölümde sorun var ya da pcb de sorun vardır. Başka bir pc de test ettiniz mi?

• quote:

Ya ekran bağlantı bölümde sorun var ya da pcb de sorun vardır. Başka bir pc de test ettiniz mi?

Evet baska pc ´de de sonuc ayni. Ekran karti sizlere omur sanirim. Bircok sey denedim ama karti kaybettik sanirim

• serdarmar S kullanıcısına yanıt
    Ekran kartının gpu çekirdekleri zarar görmüş. Tamir olmaz. Olsun sıkıntı olmaz inşallah. Bu size belki de yeni ve daha güçlü bir kart almanıza vesile olur.

Edit: Size o kartı eğer böyle bir sorunu bilip tamir edip(aslında bunlar tamir olmaz geçici çözüm ile geçiştirilir.) sonunda sorunsuz diye satanın Allah belasını versin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ddsmurat -- 12 Mart 2016; 11:53:53 >
  • quote:

Ekran kartının gpu çekirdekleri zarar görmüş. Tamir olmaz. Olsun sıkıntı olmaz inşallah. Bu size belki de yeni ve daha güçlü bir kart almanıza vesile olur.

Edit: Size o kartı eğer böyle bir sorunu bilip tamir edip(aslında bunlar tamir olmaz geçici çözüm ile geçiştirilir.) sonunda sorunsuz diye satanın Allah belasını versin.

EywAllah kardeşim. Bakalım artik r7 370 ve r9 390 alacağım inş. Hayırlısı olsun. Eğer satan bilerek bu sekilde verdiyse Allah bildiği gibi yapsın.

• o ekran kartını sana satan adam o arızasını biliyordur ve geçici olarak tamir ettirmiştir.
    işte o hesaba göre onu sana satan adam dolandırıcıdır.
    (daha önce aldığımız 2. el pc parçalarında benzer bir sürü olaya rastladık. hele bir dolandırıcı vardıki sorma gitsin, adam bit pazarından yada eski bozuk diye adamın dükkanında bıraktığın parçaları yalan yanlış tamir edip satıyordu. adamın dükkanında bir tane sıfır ürün yok. hepsi paslı hemde. işte o çöpçüler bit pazarlarına satıyorlar, bit pazarlarıda bunlara satıyor.)
    ekran kartı denilen aletler 10 yıl da hiç bozulmadan gidiyor. benim ekran kartım ramler gibi. sadece fan temizliği yaptım. nasıl ramler işlemci ve diğer parçalar bozulmadıysa oda bozulmadı. yani olayın özeti 1 - 1.5 ayda bir ekran kartı bozulmaz. ancak tamir görmüş bir ekran kartı 1-2 ay sonra eski bozuk haline döner.

işte bu yüzdendirki. 2. el mal almaya güvenim yok. her türlü üç kağıtçılık bunlarda.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.