Şimdi Ara

Ekran kartı Alıcam YARDIM..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
444
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İYİ GÜNLER arkdaşlar ben ekran kartı alacagım fakat bilgisayarımn nasıl bişey desteklegini nasıl ögrenicem

ekran kartı yandı eski ekran kartı amd readeon hd 4500 gibi bişeydi şimdi ne alayım nasıl bulucam yardımlarınızı bekliyorum

• Anakart islemci ve psu nuzu yazarsaniz. Birde cikabileceginiz max butce nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: can-can-can

Anakart islemci ve psu nuzu yazarsaniz. Birde cikabileceginiz max butce nedir?

anakart faxcon İşlemci intel dua 2 cpu e7300
  • quote:

Orijinalden alıntı: O.o Manolya

quote:

pcı exp 16x desteği vardır heralde anakartınızın modelini yazmamışsınız. ram kaç gb kaç mhz ram işlemci anakart model ve power supply nizi vede bütcenizi yazarsanız daha dogru bilgi veririz.
  • O.o Manolya kullanıcısına yanıt
    Power watt'ının yetmesi lazım..Alacağın ekran kartında yazar kaç watt istediği sende ona göre ekran kartı alırsın mesela iyi bir ekran kartı aldın...Bir oyuna girdin tabi eskisine göre daha yüksek ayarlarda oyniyacağın için daha çok ram isteyecektir oyun o yüzden ekran kartına göre minimum 4 gb ramın olmasını tavsiye ederim..ha ama dersen yeni nesil oyunlar oyniyacağım o zaman dd3 8gb ram şimdilik sana yeterli olacaktır..
    Tabi ram almadan önce anakatının en fazla kaç gb ram desteklediğini öğrensen iyi olur sonra sorun olmasın.Ram alacaksanda ,almadan önce ram slotlarının çalıştığından emin ol.

(Power'ı biraz yükek almanı öneririm mesela 700-800watt çünki ilerde belki yeni ekran kartı alırsın diye garanti olsun bir daha powerı değişmene gerek kalmasın ve kesinlikle powerını +80 plus al çünki bu powerlar gücünün %90 nını verebiliyor ama 80plus olmayanlar 900w dese bile gücünün hepsini veremiyor.

biraz fazla detay verdim :D ...sende benim gibi sorunlar yaşama diye garantiye aldım.

• Arkadadta sistem ddr 2 muhtemelen. Ram srttirmasi icin ya bos slotu olacak yada yeni lasa toplayacak. Arladas sirf eskinlarti yandigi icin kart aliyor. O yuzden gereksiz onerilerde bulunmak yerine dogrudan cozume ihtiyaci var elindeki islemci ile kafa kafa gidecek kart r5 serisi amd nin 1 hb 128 bit bir lart alsa isini goru 180-220 tl arasi. Yeni oyunlarida dusukte oynarsin. Elindeki karttan 2 kat iyidir. Hee ben oyun icin yatirim yapcam diosan butcene gore bir sistem toplamana yardimci oluruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: O.o Manolya

quote:

pcı exp 16x desteği vardır heralde anakartınızın modelini yazmamışsınız. ram kaç gb kaç mhz ram işlemci anakart model ve power supply nizi vede bütcenizi yazarsanız daha dogru bilgi veririz.

Cevabın için tşkler Ram 800mhz 2gb Bütcem 100 150 arası daha fazlası çıkmıyor Ögrenciyiz :)

• quote:

Orijinalden alıntı: gollum61

Power watt'ının yetmesi lazım..Alacağın ekran kartında yazar kaç watt istediği sende ona göre ekran kartı alırsın mesela iyi bir ekran kartı aldın...Bir oyuna girdin tabi eskisine göre daha yüksek ayarlarda oyniyacağın için daha çok ram isteyecektir oyun o yüzden ekran kartına göre minimum 4 gb ramın olmasını tavsiye ederim..ha ama dersen yeni nesil oyunlar oyniyacağım o zaman dd3 8gb ram şimdilik sana yeterli olacaktır..
    Tabi ram almadan önce anakatının en fazla kaç gb ram desteklediğini öğrensen iyi olur sonra sorun olmasın.Ram alacaksanda ,almadan önce ram slotlarının çalıştığından emin ol.

(Power'ı biraz yükek almanı öneririm mesela 700-800watt çünki ilerde belki yeni ekran kartı alırsın diye garanti olsun bir daha powerı değişmene gerek kalmasın ve kesinlikle powerını +80 plus al çünki bu powerlar gücünün %90 nını verebiliyor ama 80plus olmayanlar 900w dese bile gücünün hepsini veremiyor.

biraz fazla detay verdim :D ...sende benim gibi sorunlar yaşama diye garantiye aldım.

4 gb destekliyor şuanda 2gb var bu aralar alamam sadece ekra kartı alacagım bu ay :)

• Hala Cevap Bulamadım ?
  • Aynı durumdayım olursa bir tavsiye biz de faydalanacağız ama pek umut yok gibi :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alperennnnn

Aynı durumdayım olursa bir tavsiye biz de faydalanacağız ama pek umut yok gibi :))

Haklısın hocam çok Fazla ilgilenen yok sanırım şu sıralar forumla :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheFakeSlimShady

bütçe kısıtlıysa bile en düşük bunu alhttp://www.vatanbilgisayar.com/asus-r7-240-gddr3-2gb-128bit-amd-radeon-dx112-ekran-karti.html

+1 en az bu.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.