Şimdi Ara

EGREAT R200S PRO - Cover Art ve Bilgileri Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
3.782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, R200S PRO cihazini dun aldım.
    Cihaz modlu olarak geldi ve firmware tarihi de guncel.

Cihazin icine HDD taktim ve filmleri gorup oynatmada bir sorun yok.(Internet Baglantisinda da bir sorun yok)

Lâkin aşağıdaki gibi bir goruntu elde edemedim, saatlerdir de araştırıyorum, bulamadım.
    Buradaki cover resmi nasıl geliyor, dosya sistemi ne şekilde olmalı?
    Film bilgileri nereden nasıl okunuyor? Okutma için ne yapmalıyım?

Ben her film için bir klasör oluşturdum, filmleri ve cover.jpg olarak dosyaları o klasorlere attım.
    Bunu yaptıktan sonra File Manager ile dolaşırken, kumandadaki sarı tuşa basında bende aşağıdaki resimdeki gibi değil, boş ve infosuz bir ekranımsı çıkıyor.

Yardım edeceklere şimdiden teekkurler.

• Dostum sırf bu sorunu halledemediğim için bu cihazi almadım umarım çözersin ve burada paylaşırsın çözümünü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hâlâ da bulamadım :)
  • vardır bir püfü ama artık eskisi gibi bu playerlara destek veren arkadaşlar yok neden ilgi azaldı acaba :)
  • IMS - Premium Apps bolumunde, video icin SRJG Jukebox var.
    Configuration bolumunden HDD'yi gosterdik, kurulumu da yapti bir guzel.
    HDD'ye atıgı dosyaları goruyorum.
    imdb linklerini iceren .nfo lari da film klasorlerinin icine attim.

Olmuyor da olmuyor :)

@Sancak Bilgisayar a da PM attım ama henuz donmedi :\
  • r200s Pro yu herşeye rağmen aldım sonunda yamj movie juke box vs için herşeyi deneyip buradan yazacağım başarabilirsem..

• Arkadaşlar ben cover art olayını çözdüm isteyen buradan yada özelden mesaj atsın
     EGREAT R200S PRO - Cover Art ve Bilgileri Sorunu EGREAT R200S PRO - Cover Art ve Bilgileri Sorunu

• kingtaus K kullanıcısına yanıt
    İYİ GÜNLER. İNANIN BU AFİŞ (COVER ART) OLAYININ (EGREAT R200S PRO İÇİN) NASIL YAPILDIĞI HAKKINDA GENİŞ BİR AÇIKLAYICI BİLGİYİ PAYLAŞIRSANIZ BÜYÜK AMME HİZMETİ YAPMIŞ OLURSUNUZ. ŞİMDİDEN TŞK.LER.
  • kingtaus K kullanıcısına yanıt
    Screenshot'ı bile heyecanlandırdı :)

Şöyle güzel bir anlatım bekliyoruz artık buradan :)
  • Değerli arkadaşlar kusura bakmayın işlerimdeki yoğunluktan dolayı sizlere biraz geç yazıyorum... işlemi r200s auron mod yazılımlı ( son sürüm ) cihaz için yazacağım ama büyük ihtimalle aynı işlemciye sahip diğer cihazlar içinde olur. Aşşağıda başlıyorum anlatmaya

• Yapmanız gereken ilk işlem medya playerınızda kullanacağınız harddisk inizi pc nize bağlamak sonra sırasıyla
    1. Thumbgen programını bulun Google dan son sürümünü indirin pc nize kurun.
    2. Filmlerinizin bulunduğu klasörün şekli çok önemli, örn. FİLMLERİM isimli bir klasörünüz var diyelim içindeki her değişik filminde ayrı ayrı klasörleri olmalı örn.
    FİLMLER2013\ Troy \ Matrix \ Up vs. ( ki zaten öyledir) klasörsüz film kalmasın FİLMLERİM klasörü içinde.
    3. Ilk filmden başlayıp her filme aynı işlemi uygulayacaksınız az sonra anlatacağım şekilde, işlem çok basit Troy klasörünü açtık tahminen şunlar vardır içinde Troy.mkv Troy.srt biz bunlara ilaveten iki dosya daha ekleyeceğiz folder.jpg ve poster.jpg dosyaları folder dosyası 200x300 gibi olsun poster dosyası full HD olabilir zaten onu başta verdiğim programdan çıkaracaksınız ;) şimdi FİLMLERİM\ Troy\ Troy.mkv,Troy.srt,folder.jpg,poster.jpg haline getirdiğimiz her film dosyamız afişli şekilde görünecek medyaplayerımızda ama işimiz henüz bitmedi
    4. folder.jpg dosyası o filme ait yada sizin uygun gördüğünüz herhangi bir jpg dosyası olabilir internetten indirin ebatları 200x300 gibi olursa daha iyi olur çok yer tutmaz ve yeterlidir. şimdi gelelim poster dosyamıza asıl işimiz onu yaratmakta :) o internetten indirilerek olmuyor thumbgen programı ile oluyor programı açın, oradan FILMLERIM klasörünüzün olduğu harddisk i seçin atıyorum F: tıklayın sırası ile FİLMLERİM klasörü Troy klasörü Troy.mkv ye tıklayıp işlemi başlatın program kendisi imdb den film bilgilerini buluyor (programda üstte manuel search gibi bişi olması lazım ona tıklayarak işlemi başlatıyoruz) sonrasını program hallediyor fakat en önemli kısımlara geldik şimdi, işlem bittiğinde Troy klasörü içinde Troy isimli bir jpg dosyası oluşturuyor program onun ADINI poster olarak değiştirin dosyanız poster.jpg olacak gereksiz birşey daha çoğaltıyor klasörün içine onuda silin Troy klasörünüzün içinde sadece mkv(mp4, avi, vs)dosyanız, varsa srt dosyanız, folder dosyanız, poster dosyanız kalsın.
    5. Hemen denemek isterseniz bu şekilde yaptığınız ilk işlemden sonra harddiski r200s e takıp denemeye geçebilirsiniz ;)
    6. R200s üstünden FİLMLERİM klasörüne kadar geldik tıkladık sırasıyla film isimleri çıktı her zamanki gibi, şimdi uzaktan kumandanızın sarı tuşuna tıklıyoruz veee hazırladığımız film için mutlu son :) bu işlemi kaç filme uygularsanız sarı tuşa bastığınızda onların afişlerini görürsünüz (Folder fotosunu) folder fotonunuzun üstüne tıklayınca filmin detayı bilgileri full HD fotosu açılır( program ile oluşturulan) onunda üstüne tıkladığınızda film başlıyor, mutlu seyirler.
    Dip not: dışarda olduğum için bukadar yazabildim programı kullanmayı araştırıp başaramazsanız onuda buradan detaylı yazarım.

• Baştan yanlış başlamışız demekki. Kafamda hep .nfo dosyasından IMDB'ye erişip, bilgileri online okuyacak diye vardı.
    Hemen deneyip bilgi vereceğim.

EDIT#1:

Allah tuttuğunu altın etsin, HDD fiyatları taban yapsın :)

Birşey takıldı kafama, cover art menu'ye girdikten sonra saga sola gidip filmler arası art menu geçişi olmuyor sanırım.

EDIT#2 :

Cover Art Menu'de değil de, poster mod'da oluyor(Sarı), Çok güzel oldu, tüm arşivi düzenledim.

Burada da thumgen ile ilgili detaylı video var.

Internette çeşitli thumbnail templete'ler var, mojo gibi, videoda da anlatıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BuilderX -- 6 Nisan 2014; 2:30:42 >

• BuilderX kullanıcısına yanıt
    İyi günler. Bende yapmaya çalıştım ama olmadı, bir film için denedim, sarı tuşa basınca "kapak görünümü açın" şeklinde uyarı geldi ve kapak görüntüsü olan değil poster görünen açıldı. Yukarda anlatılanlardan çok şey anlamadım; sizden büyük ricam, adım adım baştan sona kadar açıklayıcı bir şekilde anlatabilirseniz inanın çok memnun olurum, şimdiden zahmetinizden dolayı çok tşk. ederim.
  • shy4434 kullanıcısına yanıt
    yardımcı olması açısından, kendi denemenizde film klasoru icinde olusan dosyalarin isimlerini ve resimlerin kendilerini post edebilir miyiz?
  • BuilderX kullanıcısına yanıt
    İyi Günler; öncelikle ilginiz için minnet borçluyum.
    "47 Ronin" klasörü içinde; "47 Ronin.mkv", "47 Ronin.mkv.tgmd", "47 Ronin.srt", "folder.jpg"(617x711 boyutunda internetten aldığım filmle alakalı bir resim), "poster.jpg"(200x300 boyutunda Thumbgen programının oluşturduğu afiş) dosyaları mevcut.
    Bu Thumbgen programını sadece "47 Ronin.mkv.tgmd" ve ismini değiştirdiğim "poster.jpg" şekilnde iki şey attı film içine. Yani sanırım belkide program içinde yapılması gereken bazı şeyleride eksik yapmış olabilirim. Özellikle bu adımdan başlayarak anlatabilirseniz (adım adım) çok sevinirim. Çok teşekkürler.https://store.donanimhaber.com/2e/bf/79/2ebf7951f41c1435a261508b76f1f8cb.jpg (poster),https://store.donanimhaber.com/ed/c4/95/edc495524b1fb46ae4c37d93e79985be.jpg (folder)
     EGREAT R200S PRO - Cover Art ve Bilgileri Sorunu EGREAT R200S PRO - Cover Art ve Bilgileri Sorunu

• Programın ana arayüzünden, önce bilgileri nereden çekeceğini belirliyoruz.

Sonra utteki menuden, OPTION'a girip, GENERAL TAB'ından, resim2 deki ayarları yapıyoruz.
    Bu, hangi dosyaların oluşturulacağını soyluyor. Onemli bir yer de tarih formatı, tarih formatı resimdeki gibi olmalı, yoksa YEAR bilgisi yanlış geliyor.

Yine OPTIONS'dayken, bu sefer INPUT/OUTPUT NAMING'e girip, dosyaların nerede ve hangi adla oluşturulacağını belirliyoruz.
    Bu bizi iş bitince dosyaların adını değiştirmekten kurtaracak genel bir ayar.
    Resim3 deki ile bire bir aynı yapınız.

OK deyip değişiklikler kaydolduktan sonra, PROCESS FILE & FOLDERS'a gelip, işlenecek film klasorlerimizi seciyoruz.
    Daha sonra MANUAL MOD'a tıklayıp, tasarım ekranı acılıyor.

Program bazen otomatik update yapıyor ama, bazen de yapmıyor, bu bir bug. Duzeltilene kadar main sheet ve spare sheet sekmesindeki arka planları, solundaki buyuk resimlerdensectikten sonra yeşil tik eil OK leyip, refresh butonuna tikliyorum.
    Aynı seyler 2*3 oranındaki cover ve IMDB'den gelen bilgiler ve hatta isterseniz kendinizin ekleyecegi turkce aciklamalar icin de gecerli.
    Ben orjinal dilde izliyorum, ama hanımda ingilizce yok, ben yokken film izlemek istediginde konusunu okuyup oyle film acıyor, bu gibi durumlarda Turkce film adı ya da tTurkce acıklama iyi olabiliyor.

Duzenleme bitince GENERATE THEM AND GO TO NEXT deyip, listede baska film varsa, ona gecip devam edebilirsiniz.

Bu iler bittikten sonra, film klasorunuzde, (filmin kendisi ve varsa altyazı dosyası hariç),

5 adet dosya olusacak.

film adıyla aynı olan .nfo ve tgmd ile, folder.jpg, poster.jpg ve poster.png.

Deneyip haber vermenizi bekliyorum. Bol şans.

ONEMLI NOT : Bu arada, yaptıgınız ayarlardan sonra, profili kaydetmeyi unutmayın ki, sonra yine tek tek ugrasmayin.
    Ana ekranda, sol ustte profil yazan yerdeki + işaretine tılkayıp, kendi profilinizi kaydedin, ve programı her actiinizda bu profili secmeyi unutmayın.
    Ayrıca, Ronin'de dikkatimi cekti, film adlarında boşluk, Türkçe ya da özel karakter olmamasına dikkat edin 47 Ronin yerine 47Ronin sekilinde yazmak daha iyi olacaktır.
    Her zaman degil ama bazen problem olabiliyor.Aynı sekilde uzun dosya isimlerinden de uzak durmakta fayda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BuilderX -- 6 Nisan 2014; 16:55:23 >

• Merhaba arkadaşlar, R200S PRO cihazini bende kullanmaya basladım fakat arada takılmalar oluyor menu ve bazı fılımlerde bu cihaz için kullanılacak sorunsuz yazılım tavsiye edebılırmısınız....?
  • Hasan Cahit H kullanıcısına yanıt
    Uzerindeki yazılımla uzun süre kullandım, bir sıkıntı yoktu.
    Ama yukarıda kingtaus'un bahsettiği modu kullanabilirsiniz.

Link

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BuilderX -- 7 Nisan 2014; 10:56:05 >
  • Tesekkurler saolun ılgınıze.
  • BuilderX 👍 , arkadaşlar ben Auron son sürüm modlu yazılım kullanıyorum 3.0.5.6 v19 olması lazım genel anlamda memnunum fakat eksiler anlamında şunlar var film izlerken filmi kapatmak tv nin kendi medya oynatıcısına kıyasla çok çok yavaş ve harici altyazılılarda pek sorun görmesemde mkv içindeki gömülü srt altyazılarda "ı" harfi karakter sorunu yaşıyorum işte bunun gibi birkaç sorun var umarım yeni yazılım çıkar ve cihaz hızlanır ( az fonksiyon olsa mesela internet vs çok lazım değil ama çok hızlı olsa daha iyi olur)
    Cover art 4x4 lük değil ama hiç yoktan idare eder bunuda yeni yazılımda standart hale getirseler müthiş olurdu :) builder X arkadaş benden daha detaylı bilgiler ve linkler vermiş çok teşekkürler.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.