Şimdi Ara

Egreat R160S - R200S (3D Bluray ISO Player) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
538
Cevap
10
Favori
55.469
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3d full sbs yi oynatamaz sanırım. half-sbs yi oynatır 3d bd iso yu da sanırım oynataıyor ama full sbs yi oynatabileceğini sanmıyorum. daha önce çıkan 3d bd iso oynatıcılarda da bu tartışma olmuştu.. bu da büyük ihtimalle oynatamaz.
  • Valla elimde hiç 3D video hatta 3D TV de olmadığından o konuda herhangi bir test yapamıyacağım.

Cihazda oynatamadığım hiç bir video olmadı, tüm video dosyalarımı sıkıntısızca oynattı.
    USB 3.0 üzerinden bağladığım harici disk üzerinden bitrate video larını oynattım 90mbps de dahi takılmadan sorunsuz oynatıyor.

WiFi alıcısı çok kalitesiz, önümüzdeki hafta iyi bir anten almayı planlıyorum.
    ağdaki cihazlara bağlanmak 1dk falan sürüyor çok kolay
    Kutunun üstündeki metal kısım çok kaliteli bir malzeme görünümünde, altı komple plastik
    optik den ve coaxial çıkıştan direk 5+1 ses alınabiliyor, keza HDMI dan.

Genel olarak çok sorunsuz bir media player gibi duruyor şimdilik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SebastianTR

quote:

Orijinalden alıntı: Drain

full sbs filmleri oynatır mı bu cihaz ?

Cihaz da HDMI versiyonu 1.4 yani gerçek 3D destekliyor.
    Sanırım sbs den kastını 3D olayı idi...

@Kunter
    Valla ilkkez media playerimde böyle klasör klasör filmleri ayırıyorum.
    Normalde bende isim listesi olurdu sadece, zaten ben hangi filmin ne olduğunu nasıl olduğunu bildiğimdem hiç ihtiyaç duymadım.

Senin cihaz nasıldır bilmem ama götüntüde aynısı olsa bile emin olabilirsin donanım olarak bu cihaz çok çok daha iyi.
    Cihaz gayet hızlı çalışıyor.
    Çalıştıramadığım sıkıntı yaşadığım hiç bir video denk gelmedi henüz.

Ben cihaza R6S in modlu yazılımını yükledim.
    Ana görüntü az biraz daha hoş oldu, onun dışında zibilmiyon tane TV kanalı, youtube tarzı video sitesi eklendi ama inanılmaz karışık.
    Yarısı Türkçe, yarısı ingilizce, yarısı romence...
    Karman çorman neyin nerde olduğu, kimin neyin altında olduğu hiç bişey belli değil.

Keza kanalların da büyük kısmı çalışmıyor, sanırım server kaynaklı bir sıkıntı varmış şuan geçici olarak.

Ancak modlu yazılımın bana bir getirisi olmadı hiç.
    Hatta cihazın açılma süresi uzadı bana göre.

Bende philips 40pfl8605/12h 3d led tv var benimde 3d film izleyebilmek için böyle bir cihaza ihtiyacım var.Eşim romanya asıllı,romen kanallarının çok olduğunu söylemişsiniz.Kullanışlımıdır acaba tv özelliği?normal uydu alıcısı gibi kullanabilirmiyim?açıkçası tv özelliği ilgimi çekti.3d filmi ayda yılda bir izlerim.kusura bakmayaın bu konuda acemiyim önereilere açığım arkadaşlar.

• quote:

sende dark android box yokmuydu ya, bu cihazıdamı aldın
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahturan87

quote:

quote:

full sbs filmleri oynatır mı bu cihaz ?

Cihaz da HDMI versiyonu 1.4 yani gerçek 3D destekliyor.
    Sanırım sbs den kastını 3D olayı idi...

@Kunter
    Valla ilkkez media playerimde böyle klasör klasör filmleri ayırıyorum.
    Normalde bende isim listesi olurdu sadece, zaten ben hangi filmin ne olduğunu nasıl olduğunu bildiğimdem hiç ihtiyaç duymadım.

Senin cihaz nasıldır bilmem ama götüntüde aynısı olsa bile emin olabilirsin donanım olarak bu cihaz çok çok daha iyi.
    Cihaz gayet hızlı çalışıyor.
    Çalıştıramadığım sıkıntı yaşadığım hiç bir video denk gelmedi henüz.

Ben cihaza R6S in modlu yazılımını yükledim.
    Ana görüntü az biraz daha hoş oldu, onun dışında zibilmiyon tane TV kanalı, youtube tarzı video sitesi eklendi ama inanılmaz karışık.
    Yarısı Türkçe, yarısı ingilizce, yarısı romence...
    Karman çorman neyin nerde olduğu, kimin neyin altında olduğu hiç bişey belli değil.

Keza kanalların da büyük kısmı çalışmıyor, sanırım server kaynaklı bir sıkıntı varmış şuan geçici olarak.

Ancak modlu yazılımın bana bir getirisi olmadı hiç.
    Hatta cihazın açılma süresi uzadı bana göre.

Bende philips 40pfl8605/12h 3d led tv var benimde 3d film izleyebilmek için böyle bir cihaza ihtiyacım var.Eşim romanya asıllı,romen kanallarının çok olduğunu söylemişsiniz.Kullanışlımıdır acaba tv özelliği?normal uydu alıcısı gibi kullanabilirmiyim?açıkçası tv özelliği ilgimi çekti.3d filmi ayda yılda bir izlerim.kusura bakmayaın bu konuda acemiyim önereilere açığım arkadaşlar.

@FreeRun bende dark record mania2 var, dark android box var ve bu cihaz var.
    record mania2 satılık.
    android box daha elime ulaşmadan kargoda iken iade edeceğim demiştim bugun geri gidiyor.
    Elimde sadece bu cihaz kalacak ve içlerinde en iyiside bu cihaz.

android box daha bir multimedia cihaz, bu adroid büyük avantaj ancak bana bir katkısı yok.
    Evde 2-3 tane pc var, android iphone her türlü cihaz var neyleyim tv de android i...

emrahturan87
    Bu Egreat marka cihazların yazılımlarını modifiye eden bir eleman var. Romanya lı imiş o sebepten Romen kanalları vs ağırlıkta.
    Ben R160S e R6S modlu yazılımını kurdum cihaz sıfır hata ile çalışıyor sadece cihazın ön panelindeki LCD sapıtıyor alakasız simgeler çıkıyor ki oda çok bir işe yaramıyor zaten film izlerken.
    Şimdi eleman 183371781203412271240921238213 adet kanal eklemiş hangisi Romen hangisi Bulgar, hangisi Rum anlamak benim için güç ancak.
    Roman kanallarında dolanırken Kanal D gördüm girdim baktım bizim normal Kanal D Romence altyazı ile yayın yapıyordu.
    Onun dışında çok canlı TV kanallarına bakmadım, bakmama sebebim ise 42" tv de online TV izlenmez.
    42" TV de 720p video izlerken bile burun kıvırıyorum keşke 1080p olsa diye.
    Şimdi gidip 240p yada 360p video izlemek beni pek açmaz...

20-30" arası bir tv de gayet güzel izlenir ancak veya eski nesil tüplü tv lerde çok sırıtmaz yayının kalitesizliği.

Ben genelde discovery HD, skysport HD, Nasa HD, BBC HD gibi hep HD kanallara baktım ama sanırım Nasa dışında da hiç biri çalışmamıştı.

R6S konusunda server kaynalı bir sıkıntı olduğundan HD kanallar çalışmıyor denmişti bende çok üzerinde durmadım.

Bu cihaz media player olarak çok daha iyi ancak amaç online film izlemek ise android box lar daha iyi esnek.
    Gerçi bu cihazda da android e TV programları kullanılabilir
    Yalnız şunu da unutmamak lazım ki android box larda bu Romen kanallarını izleyebileceğinizi sanmam.

• yok mudur piyasada Full SBS 3840x1080 oynatıcak bir player ?
  • Media playerden zihade dünyada kaç kişi 3840x1080 pixel oynatacak ortam buluyor? + Kaç tane film 3840x1080 pixel kalitesinde?

Önce bunların sonucunu bulmak lazım, daha sonra onu oynatacak cihazı yapmak kolay olur Çin'liler için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SebastianTR -- 21 Mayıs 2012; 13:35:16 >
  • film çok var ama oynatacak player yok :)

http://www.imagebam.com/image/d6d187155908263
    http://www.imagebam.com/image/67d0fe157875125
    http://imgbox.com/aaeMEWUr

arşivden 1-2 resim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thesyseng -- 21 Mayıs 2012; 14:34:37 >

• çözünürlüğü göremedim sanki..

edit: altta yazıyormuş..:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saintroyo -- 21 Mayıs 2012; 14:34:16 >
  • çok azda olsa filmler mevcut ancak player yok, ileride filmlerin artacağını düşünürsek full sbs oynatamayan bir player almak istemiyorum açıkçası
  • film önemli değil de, tv var mı ki bunu oynatabilecek?
  • quote:

yok mudur piyasada Full SBS 3840x1080 oynatıcak bir player ?

FullSBS dediğin 3D.ISO nun zaten riplenmiş halidir ve gerek görüntü kalitesi gerek dosya boyutu olarak birbirine yakın sonuçlar vermektedir.
    RTD1186 işlemcili cihazlar 3D.ISO yu oynatabilmektedir ve FullSBS nin 3D.ISO (3D-BD) ya göre belirgin bir farkı olmadığı için , buna özel cihaz yapacaklarını da sanmıyorum.

Neticede kulağını diğer elinle tutmaya benziyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sancak Bilgisayar -- 21 Mayıs 2012; 15:24:38 >
  • yanlış anlamayın çok bildiğimden değil, konuya hakim olmadığımdan dolayı saçmalıyor da olabilirim.

Release Name....: TRON.Legacy.3D.2010.1080p.BluRay.Full.SBS.DTS.x264-HDMaNiAcS
    Release Date....: 26-10-2011 (D:M:Y)
    Type............: 1080p
    Total Size......: 26.0 GiB
    Runtime ........: 02:05:08 (h:m:s)
    Sample..........: Included
    DXVA compliant..: Yes
    Source..........: 3D 1080p BluRay AVC DTS-HD MA 5.1
    Resolution......: 3840x1080
    Aspect Ratio....: 3.556
    Bitrate.........: 28.0 Mbps
    Frame Rate......: 23.976 Fps
    Video Encoder ..: x264 L4.1 High
    Video Container.: Matroska (mkv)
    Chapters........: Yes
    Audio ..........: English
    Bitrate..,......: DTS 1510 Kbps @ 5.1 CH
    Subtitles.......: Chinese,English,French,Indonesian,Korean,
    Malay,Portuguese,Spanish,Thai,Vietnamese.sup
    From BluRay.

şu dosyayı oynatabilir mi rs160 ?

• fikir ve bilgi paylaşıyoruz, saçmalamak söz konusu değil

bu dediğin dosyayı oynatan oynatıcı yok.. bırak 350 liralık makinayı bilmem kaç bin liralık oynatıcılar bile oynatamıyor.

benim merak ettiğim bunu gösterebilen tv var mı?
  • aklımdaki soruyu sorayım o zaman hemen, bu 30-40 gb lık half sbs filmlerin ( 3d sahneleri mükemmel olanlar ) pop out efektleri derinliği vs.. kaliteyi düşürür mü ?
  • 3d iso ile half sbs arasında '''olağanüstü derecede fark var''' diyen de var, '''ben fark göremiyorum''' diyen de.. sanırım 2sini de seyretme imkanı bulanlardan bu sorunuzun cevabını alabilirsiniz.
  • oradaki 3840 x 1080 ( 2 x 1920 ) üstüste bindirilmiş halidir.
    Dolayısı ile 3D.ISO ile aynı hesaba gelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: saintroyo

3d iso ile half sbs arasında '''olağanüstü derecede fark var''' diyen de var, '''ben fark göremiyorum''' diyen de.. sanırım 2sini de seyretme imkanı bulanlardan bu sorunuzun cevabını alabilirsiniz.

Bu videodan videoya fark eder.
    HAtta sahneden sahneye bile farklılık gösterir. ( çekim açıları açısından )
  • quote:

yanlış anlamayın çok bildiğimden değil, konuya hakim olmadığımdan dolayı saçmalıyor da olabilirim.

Release Name....: TRON.Legacy.3D.2010.1080p.BluRay.Full.SBS.DTS.x264-HDMaNiAcS
    Release Date....: 26-10-2011 (D:M:Y)
    Type............: 1080p
    Total Size......: 26.0 GiB
    Runtime ........: 02:05:08 (h:m:s)
    Sample..........: Included
    DXVA compliant..: Yes
    Source..........: 3D 1080p BluRay AVC DTS-HD MA 5.1
    Resolution......: 3840x1080
    Aspect Ratio....: 3.556
    Bitrate.........: 28.0 Mbps
    Frame Rate......: 23.976 Fps
    Video Encoder ..: x264 L4.1 High
    Video Container.: Matroska (mkv)
    Chapters........: Yes
    Audio ..........: English
    Bitrate..,......: DTS 1510 Kbps @ 5.1 CH
    Subtitles.......: Chinese,English,French,Indonesian,Korean,
    Malay,Portuguese,Spanish,Thai,Vietnamese.sup
    From BluRay.

şu dosyayı oynatabilir mi rs160 ?

Hocam kusura bakma ama senin isteğin tamami ile fantezi ürünü...
    Elinde kaç tane böyle film var? 5? 10? 20 tane olsun...
    2012 içinde kaç tane film böyle çıkar? 20? 30? 50 olsun...
    Bundan 3-5 sene sonra tamam bir çok film böyle çıkmaya başlayacak ancak böyle çekilmeyecek bu hale getirilecek.
    Günümüzde halen düşük bütçeli filmler fulHD bile çekilmiyor.
    Daha geçenlerde Canon 550D gibi giriş seviyesi bir fotoğraf makinesi ile çekilen film görmüştüm

Birde olayın şu kısmı var.
    İzlediğin her flim bu kalitede izlemeye değer mi?
    Geçenlerde ben Cargo diye bir alman bilim kurgu filmi izledim, 720p indirmişim ama 480p bile çokmuş o filme öyle bişeydi....
    Bu filmi değil 720p, 333D gözlük ile 38271 boyutlu izlesem ne olacak

Bu cihazı alın kullanın demiyorum.
    Güzel cihaz ancak çok yüksek beklentileriniz de olmasın...

Haa elinizdeki video ları bana yollarsanız yada bir HDD ile gelirseniz deneriz yani sıkıntı değil

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.