Şimdi Ara

Egea Lounge 1.6 Dizel 120HP DCT mi Focus Trend-X 1.6 TDCI 95HP Manuel mi (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
185
Cevap
0
Favori
10.231
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dün Egea'yı verip Focus 1.6 tdci Trend-x manuel aldım.

Egea klima açık sıkışık ş.içi trafiğinde 9.0'ın altına düşmüyordu. 😔😔😔

Focus'u dün aynı sıkışık trafikte klima açık denedim ve ortalama 6.7 litre yaktı. 👍👍👍👍👍

Egea otomatik şanzıman iyiydi ama malesef çok fazla yakıt tüketimi vardı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayırlı olsun.

Yakıt tüketimi dışında, diğer konularda mukayese edebilir misiniz araçları? Konfor, yol tutuş, iç hacim v.s.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

Hayırlı olsun.

Yakıt tüketimi dışında, diğer konularda mukayese edebilir misiniz araçları? Konfor, yol tutuş, iç hacim v.s.
    Konfor konusunda Egea'nin da Focus'un da artıları ve eksileri var.

Egea Lounge'un Focus trend-x'e gore artıları:

Otomatik şanzıman ve 1.6 120hp motoru çok daha güçlü.

Yağmur ve far sensörü,kararan ic dikiz aynasi ve gunes siperliklerinde aydinlatma.

Kliması dijital.

Geri görüş kamerasi.

Kendinden park sensörü.

Dokunmatik ekranli ve bluetooth bağlantı ozellikli teyp.

Sesli komut sistemi.

Geniş bagaj hacmi.

Govde rengi marspiyeller.

Arka kol dayama.

Daha fonksiyonel kapi ici saklama gozleri.

Focus trend-x'in Egea Lounge'a gore artilari:

Biraz daha yuksek kalite hissi.

Daha genis on ve arka cam görüş alani.

Kumandadan acilip kapanabilen 4 cam.(ozellikle adanada gunes altinda kalinca,arabaya binmeden once cok ise yariyor 4 cami da kumandadan acmak)

Yine icerde hem sofor tarafindan hem de kendi ustundeki dugmelerden tek dokunusla acilip kapanabilen 4 cam.

Sehir icinde 2-2.5 litre daha az yakit tuketimi. Ş.dışı deneyince yazarim.

Daha fonksiyonel orta konsol bardak tutucu gozler.

Karartilmis arka kapi camlari ve arka cam. (Yazin sicakta cok ise yariyor ve hem de cezasi yok)

Çoook daha sessiz bir ic kabin.

Çok daha sessiz bir dizel motor.(arac icinde ve disinda motor sesi hissedilir derecede daha az)

Yol tutuş konusunda şehir içinde maksimum 70km hızlarda Egea lounge ile Focus arasında bariz bir fark göremedim ama uzun yolda ve yüksek hızlarda henüz focus'u detaylı olarak test etme imkanım olmadı. Olunca burada paylaşırım.

Iç hacim konusunda Egea kesinlikle çoook daha iyi focus'tan. Focus'un içi B segmenti gibi dar. Ancak önceki mesajlarda da belirttim, benim gibi ş.içi ve genelde tek kişi iseniz iç mekânın dar olması çok önemli değil.

Eger onceliginiz benim gibi yakit ekonomisi ise focus tercih edilebilir.

Ama yakit onemli degil ozellik onemli ise Egea daha iyi.

Konfor konusu da beklentilere gore degisir. Arada cok fark olmamakla birlikte sanki Egea daha konforluydu diyebilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cryin

style 115hp focus al
    Aynen katılıyorum.

95 bg 230 tork gayet yeterli. Fakat 115 bg 270 tork çok zevkli araç.

Focus kaliteli, oturaklı ve güvenli araç.
    95 lik Focus bariz daha az yakar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yksln -- 24 Mayıs 2018; 22:10:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yksln

Aynen katılıyorum.

95 bg 230 tork gayet yeterli. Fakat 115 bg 270 tork çok zevkli araç.

Focus kaliteli, oturaklı ve güvenli araç.
    95 lik Focus bariz daha az yakar.

Alıntıları Göster
    trendx kol dayama olmadıgı için bile alınmaz şahsen bence büyük bi ayıp
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cryin

trendx kol dayama olmadıgı için bile alınmaz şahsen bence büyük bi ayıp

Alıntıları Göster
    Benim aldığım 2017 model ve fabrikasyon kol dayamasi var.

Ama ben alirken ellerinde 2015 model de vardi ve onda yoktu kol dayama.

Muhtemelen 2016 ya da 2017 den sonra standart koymaya başladılar.

• En başta dedim Focus al diye ama neyse bulmuşun doğru yolu hayırlı olsun 😃

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • excellence E kullanıcısına yanıt
    Öncelikle hayırlı olsun.

Bildiğim kadarıyla 2016 model ve sonrası olması lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: yksln

Öncelikle hayırlı olsun.

Bildiğim kadarıyla 2016 model ve sonrası olması lazım.
    Aslında park sensörü de olmazsa olmaz bir donanım ama fabrikasyon koymuyorlar ne hikmetse. 250tl verip serviste taktiracam mecburen.

Amerika'da geri görüş kamerasi bile yasalarla olmassa olmaz şeklinde belirlenirken, ülkemizde bu şekilde park sensorsuz arac satılması düşündürücü 🤔🤔🤔

• excellence E kullanıcısına yanıt
    Park sensörü style de bile yok. Ama trend x donanımı en boşu olmasına rağmen yine de güvenlik vs. Birçok özellik var.

Yağmur ve far sensörü vs. Style de var. Vw highline da var sadece

• Focus kalite açısından, yol tutuşu açısından Egea’ya göre çok daha iyi fakat ben İstanbul’da yaşayan biri olarak markası Fiat bile olsa otomatik araç alırdım.

• quote:

Orijinalden alıntı: KELAKCA

Focus kalite açısından, yol tutuşu açısından Egea’ya göre çok daha iyi fakat ben İstanbul’da yaşayan biri olarak markası Fiat bile olsa otomatik araç alırdım.
    Hayattaki herşeyde olduğu gibi araba sektöründe de verdiğimiz para kadar karşılığını alıyoruz.

Konu başlığını açma sebebim de zaten buydu, aynı paraya donanım paketi yüksek egea dizel otomatik mi yoksa donanım paketi düşük focus dizel manuel mi alacağıma karar verememiştim.

Eğer egea bu kadar fazla yakıt tüketmeseydi inanın egea'dan çok memnundum. Lakin ben kendi ihtiyaçlarım doğrultusunda (1 kişi, ş.içi yoğun kullanım) egea'nın konforundan vazgeçip focus ile değiştirdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: excellence

Hayattaki herşeyde olduğu gibi araba sektöründe de verdiğimiz para kadar karşılığını alıyoruz.

Konu başlığını açma sebebim de zaten buydu, aynı paraya donanım paketi yüksek egea dizel otomatik mi yoksa donanım paketi düşük focus dizel manuel mi alacağıma karar verememiştim.

Eğer egea bu kadar fazla yakıt tüketmeseydi inanın egea'dan çok memnundum. Lakin ben kendi ihtiyaçlarım doğrultusunda (1 kişi, ş.içi yoğun kullanım) egea'nın konforundan vazgeçip focus ile değiştirdim.

Alıntıları Göster
    Focus Egea'dan az mı yakıyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: Silenforce

Focus Egea'dan az mı yakıyor?

Alıntıları Göster
    Aynen öyle.

Egea dizel otomatik ile adanada klima açık ş.içi yakıt tüketimim 9.0 litrenin altına düşmedi mayıs ayında.

6 gün önce focus ile değiştirdim aracımı (daha öncesinde 1 gün kiralama ile focus'u test etmiştim)

Su anda focus klima açık adana ş.içi yakıt tüketimim 6.7 litrenin üstüne çıkmadı hiç.

Kullanım tarzım, gidip geldiğim yol,araçtaki insan sayısı,yük vs vs vs hepsi egea ile aynı.

• Benim aldığım model 1.6 tdci 95 beygir.

Ve başka bir bilgi daha paylaşayım: evi benimle ayni yerde ve isyerimiz ayni olan bir arkadaşım da benimle birlikte focus 1.5 tdci 120 beygir powershift olan modelini aldi.Aracin gidip geldigi guzergah ve trafik benimle ayni. Onun klima acik ş.içi yakit tüketimi 6.1 litre.

Benim aracimdan 0.6 litre daha az tuketiyor.

• quote:

Aynen öyle.

Egea dizel otomatik ile adanada klima açık ş.içi yakıt tüketimim 9.0 litrenin altına düşmedi mayıs ayında.

6 gün önce focus ile değiştirdim aracımı (daha öncesinde 1 gün kiralama ile focus'u test etmiştim)

Su anda focus klima açık adana ş.içi yakıt tüketimim 6.7 litrenin üstüne çıkmadı hiç.

Kullanım tarzım, gidip geldiğim yol,araçtaki insan sayısı,yük vs vs vs hepsi egea ile aynı.

Alıntıları Göster
    Egea'nın fazla yaktığını biliyordum ama hem sizin aracınız biraz fazla yakıyormuş,hem de Focus baya az yakıyormuş.Şaşırdım ne yalan söyleyim umarım daha da az yakar kullandıkça,yoksa araba süremeyeceğiz

• quote:

Benim aldığım model 1.6 tdci 95 beygir.

Ve başka bir bilgi daha paylaşayım: evi benimle ayni yerde ve isyerimiz ayni olan bir arkadaşım da benimle birlikte focus 1.5 tdci 120 beygir powershift olan modelini aldi.Aracin gidip geldigi guzergah ve trafik benimle ayni. Onun klima acik ş.içi yakit tüketimi 6.1 litre.

Benim aracimdan 0.6 litre daha az tuketiyor.
    Daha özellikli bir egea yerine Focus almak cesur bir karar. Ekonomik ve sorunsuz.

Focus motorları 95/115/120 HP olarak imal edildiler.

95 HP olan model, 115 lik ile aynı blok olmasına rağmen, yazılım ve enjektör farkı var, tahminim en ekonomik motorlarin en başlarında gelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yksln -- 26 Mayıs 2018; 11:13:11 >
  • Konuyu hortlatayım 😁

Focus'u aldiğimda (mayis 2018) Adana ş.ici klima açık ortalama 6.7litre ile başlayan yakıt tüketimin, şu anda 6.3 litreye düştü.(ortalama hiz s.ici 23km/saat ve bu arada 5 bin km yol yaptım)

Uzun yol olarak otobandan mersine,osmaniyeye,tekir'e gidip döndüm. Her seferinde maksimum hızım 120km ve arabada 4 kişi klima açık. Ortalama hiz 65km/saat ile ortalama 4.3litre yaktı. (Egea 6.0 litre yakıyordu) Kesinlikle Focus'tan hem yakıt hem de sürüş zevki olarak memnunum. Iyi ki degistirmisim.

• quote:

Konuyu hortlatayım 😁

Focus'u aldiğimda (mayis 2018) Adana ş.ici klima açık ortalama 6.7litre ile başlayan yakıt tüketimin, şu anda 6.3 litreye düştü.(ortalama hiz s.ici 23km/saat ve bu arada 5 bin km yol yaptım)

Uzun yol olarak otobandan mersine,osmaniyeye,tekir'e gidip döndüm. Her seferinde maksimum hızım 120km ve arabada 4 kişi klima açık. Ortalama hiz 65km/saat ile ortalama 4.3litre yaktı. (Egea 6.0 litre yakıyordu) Kesinlikle Focus'tan hem yakıt hem de sürüş zevki olarak memnunum. Iyi ki degistirmisim.
    Tabi ki doğru seçim biri at biri eşek dağlar kadar fark var memnuniyetiniz daha da artacak

• Ford Focus tabiki. Kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş. Lifte kaldırıp bakın iki arabanın altına da farkı görün.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.