Şimdi Ara

Efsane RTS oyunu Cossacks 3 [ÇIKTI]

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
345
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Çocukluğumun oyunudur. Bence RTS tarihinde tartışmasız elmas değerinde bir oyundur kendisi. İlk duyurusu yapıldığında çok sevinmiştim. oyun 3 hafta sonra çıkış yapıyor.

Ben bilmeyenler için biraz oyundan bahsedeyim. Oyun 17. ve 18. yüzyıllarda modern savaş tekniklerinin yeni geliştiği dönemde geçiyor. 10.000 gibi uçuk asker birimi sınırı ile devasa ordular oluşturabiliyorsunuz. Altın, Demir, Kömür, Odun, Taş ve Yemek başlıklarından oluşan eknominizi oluşturup onlarca geliştirme seçenekleri ile rakibinize üstünlük sağlamaya çalıştığınız bir strateji oyunu. Oyunda gemi savaşları ve topculuk önemli yer arzediyor. Oyunda neredeyse herşey harcamalarınızı etkiliyor örneğin birim sayınız yemek tüketimini arttırıyor yani sadece birimi üretirken kaynak harcamıyorsunuz onu besleyebilmeniz gerekiyor. Top atışları kömür harcıyor kömürünüz bittiğinde top ve ateşli silah kullanamıyorsunuz. Altınınız bitince paralı askerler (özel bir binada üretiliyorlar) isyan edip size saldırabiliyor. Velhasıl kelam benzersiz bir oyun diyebiliriz.

Oyunun çıkışında Türkler dahil 12 ulus bulunacak. Mod desteği bulunacak ve ücretsiz güncelleme , DLCler ile genişleyecek.

Şuraya birkaç ss ve videoda atalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RISC64 -- 24 Eylül 2016; 18:37:02 >

• Cossacks zamanında çıkmış çok gerçekçi strateji oyunudur. Bu oyun nasıl tutmadı hayret ediyorum. Bütün single missionları 2 defa falan bitirdim. Umarım 2. oyunda yapılan saçmalıkları tekrarlamazlar. Ayrıca Ukrayna saçma bir şekilde op olmasın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Koşulsuz_Uyarıcı

Cossacks zamanında çıkmış çok gerçekçi strateji oyunudur. Bu oyun nasıl tutmadı hayret ediyorum. Bütün single missionları 2 defa falan bitirdim. Umarım 2. oyunda yapılan saçmalıkları tekrarlamazlar. Ayrıca Ukrayna saçma bir şekilde op olmasın.

Tutmadı değil aslında 3 milyon gibi bir rakama ulaştı bildiğim kadarıyla. Cossacks 3 serinin ilk oyunu ile aynı olacak bazı ufak tefek değişiklik ve yenilik dışında herşey ilk oyun gibi olacak. Yapımcısının açıklaması bu yönde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lordinarius

quote:

Orijinalden alıntı: Koşulsuz_Uyarıcı

Cossacks zamanında çıkmış çok gerçekçi strateji oyunudur. Bu oyun nasıl tutmadı hayret ediyorum. Bütün single missionları 2 defa falan bitirdim. Umarım 2. oyunda yapılan saçmalıkları tekrarlamazlar. Ayrıca Ukrayna saçma bir şekilde op olmasın.

Tutmadı değil aslında 3 milyon gibi bir rakama ulaştı bildiğim kadarıyla. Cossacks 3 serinin ilk oyunu ile aynı olacak bazı ufak tefek değişiklik ve yenilik dışında herşey ilk oyun gibi olacak. Yapımcısının açıklaması bu yönde

Ne zaman bir RTS oyun önerisi konusu açılsa kimse Cossacksı anmaz. Ne zamandır bir Cossacks konusu bile görmedim. 3. oyunun çıkışına 1 ay kalmış konusu yeni açılıyor bence fazla tutmadı. Oyunda DRM bulunacak mı acaba ?

• Aga bu grafiklerle 10000 asker ile benim PC yanar

• Age of empires gibi bi oyunu baz alarak konuşuyorsan evet tutmamış diyebiliriz ama oyunun kemikleşmiş bir hayran kitlesi var. Bu kitle Y kuşağı yani şuan 30 lu yaşlarına doğru merdiven dayamış insanlardan oluşuyor. Ses getirmiyor olmasının sebebi bu. Zaten RTS oyunlarının çağı geride kaldı. Umarım yeniden yükselişe geçer bu tür.

@okokandemir05

Sistem gereksinimleri epey düşük. Bence çokta sıkıntı çekmezsin. Zaten 10k sınırı üst sınır. O kadar asker üretmene gerek kalmıyor. Bu durum sadece seni asker sayısı ile sınırlamaman için var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lordinarius

Age of empires gibi bi oyunu baz alarak konuşuyorsan evet tutmamış diyebiliriz ama oyunun kemikleşmiş bir hayran kitlesi var. Bu kitle Y kuşağı yani şuan 30 lu yaşlarına doğru merdiven dayamış insanlardan oluşuyor. Ses getirmiyor olmasının sebebi bu. Zaten RTS oyunlarının çağı geride kaldı. Umarım yeniden yükselişe geçer bu tür.

@okokandemir05

Sistem gereksinimleri epey düşük. Bence çokta sıkıntı çekmezsin. Zaten 10k sınırı üst sınır. O kadar asker üretmene gerek kalmıyor. Bu durum sadece seni asker sayısı ile sınırlamaman için var.

Hocam AoE 4 , C&C Generals 2,Red Alert 2 remastered bu oyunlar çıksa rts oyuncuları artar bende AoE 4 bekliyorum tanklı helikopteri çıksa efsane olur ona alternatif olarak rise of nations oynuyorum o da eğlencelidir

• Raise of nationsı bende severim yeni bir AoE çıksada muhtemelen modern savaşlara girmez bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RISC64 -- 30 Ağustos 2016; 14:55:24 >
  • bugün çıktı sanırım. çocukluğumuzun oyunu :) (not: yaş 29)
  • Zaris kullanıcısına yanıt
    Çıktığı gibi sipariş geçtim. Yeni bakmaya fırsat bulabildim. Oyun ilk oyunla birebir aynı. Malesef yarım yamalak çıkarmışlar oyunu. Early acces oyunları gibi biraz. Birsürü noksan bırakılmış noktaları, bugları mevcut.
  • Çok güzel bir haber , bu gibi oyunları günümüzde bulmak oldukça zorlaştı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.