Şimdi Ara

** ECA PROTEUS PREMİX **Kullanıcıları (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.375
Cevap
60
Favori
210.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Comfort modunda ısınma çok güzel oluyor fakat yakıt sarfiyatı baya çok denedim şahsen..ecoda çok geç ısınıyor ev..servis takarken diğer markalara göre daha tasarrufludur kombimiz demişti bakıcaz artık..Normalde kullanımı kolay sessiz bi kombi memnunum ama ısıtmada test edicez artık kullanmaya başladım..üst kat komşumda yeni wiessman taktırdı oda memnun baya..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aşağıdaki resimler proteus premixin ama bu parametrelerin nereyi ayarliyor bulamıyorum.

** ECA PROTEUS PREMİX **Kullanıcıları

• ECA PLUSTECH diğer adıyla KRONOS kombi aldım.....kombinin çalışma prensibi önceki kombimden farklı....oda termostatı kullanıyorum... kombinin devreye girmesi bazen 3-4 saati buluyor , bunlar normal...ancak ; kombim ilk devreye girmesinde çok kısa süre çalışıyor...bekleme süresi hep 3.04 saniye , o değişmiyor.... çalışma süresi değişiyor ancak en çok 2-3 dakika çalışıyor o da ilk çalışması sonrası hep 1-2 dakika civarı hatta bir süre sonra 1 dakika altı çalışıyor hep...sıkıntı şu ; 9 metre peteği nasıl ısıtacaksın sen bu çalışma süreleri ile...çok kısa süreler çalışıyor.... diğer kombimde ilk çalışmasında bütün sistemdeki suyu istenilen seviyeye getirmeden durmuyordu....bunda ise atıyorum 45 dereceye ayarlı çalışıyor, 34 dereceye geliyor 3 dakika sonra hooop 42-43-44-45 yazıp kapanıyor...3.04 dakika bekleyip tekrar çalışıyor yine bu sefer 36 dereceye gelip yine 44-45 kapanıyor......... özet olarak çok geç ısıtıyor sistemdeki suyu......... sizinkiler nasıl arkadaşlar...sanırım bu da parametre ile ayarlanabilecek bir durum ama eminim servisler bilmiyorlardır...kombi suyu çok geç ısıtmak için ayarlanmış bu da oda termostatı ile kullanım için iyi değil bence...

• astrafe A kullanıcısına yanıt
    Bu sekilde isinabiliyormusunuz peki?Termostadiniz ne marka?

• quote:

Orijinalden alıntı: erkostu

Bu sekilde isinabiliyormusunuz peki?Termostadiniz ne marka?
    Bulunduğum konum ve evimin muntazam olması sebebiyle şimdilik sıkıntı yok... termostatım rev 24.... bu arada sanırım sıkıntımı halledecek yöntemi belirledim... kombiyi hep 40-45 arası çalıştırıyordum ve kısa kısa çalışıyordu... az önce 49 derece yaptım ve bütün petekler yani sistemdeki bütün su 54 derece oluncaya kadar çalıştı. .. ben de bunu istiyorum... durmadan çalışmasını... bu arada 48 dereceye ayarladım yine çok kısa süreler çalışıp kapanıyor...49 derece ve sonrasında bütün sistem ısınmadan kapanmıyor...akşamdan beri denemeler yaparak bunu keşfettim... sihirli sayı şimdilik 49 :) .... tabiki bence yinede normal bir durum değil... nerde kaldı kombinin modülasyon olayı , 49 altında modülasyon yapmıyor o zaman ... sadece belirli süreler yanıp kapanıyor...

• Dostlar sifon dan çıkan borunun ucu kapalı mı sizde 2 günlük doğalgaz kullancısıyım 2. gün E54 hatası verdi proteus premix kombi sifon tıkalı anlamına geliyormuş birkaç saat sonra hata gitti ama farkettim ki sifondan çıkan borunun ucunda tıpa benzeri birşey var sadece damlayarak su cıkışı oluyor borunun içinin su dolu olduğunu görebiliyorum acaba unutmuşlar mı çıkarmayı yoksa o boru öyle mi sizde de teşekkürler
  • harock kullanıcısına yanıt
    Resim atabilir misiniz gider borusuna meyil verilmis mi meyil düzgün olması lazim

• tyfnktk T kullanıcısına yanıt
    Eve geceyim düzgün resim atarım bu boru ucundaki beyaz tıpa gibi bisey var bu olmalı mi ucunda acaba ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• harock kullanıcısına yanıt
    Hayir o boru açık olmalı ve herhangi bir gidere baglanmali

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tyfnktk -- 3 Aralık 2018; 14:38:28 >
  • Bende de eca kronoss var gider borusunu giderden çıkartıp baktım tıpa falan yok ve açık. Zaten yogusma suyu başka türlü akamaz ki.

Gidere bağlı muhtemelen tıkalı diye E54 hatası vermişti o zaman teşekkürler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kronosla ilgili termostat problemi yasayan arkadaşlar vardı ne yaptılar acaba

Servis gelip parametre ayarı yapıp oda termostatıni aktif hale getiriyor. Sonra eca termostatı sokup dilediğin on off termostatı takip kullanabiliyorsun.

• astrafe A kullanıcısına yanıt
    Kombinin içini açıp sol taraftaki gidiş suyu sıcaklık sensörünü aşağıya doğru en aşağı konuma kaydır( bakır borunun üstünde kolayca kayabilir) problemin kesin olarak halloldu.** ECA PROTEUS PREMİX **Kullanıcıları resimdeki 21 numara gidiş sensörüdür
  • vetademkaya V kullanıcısına yanıt
    Tam olarak ne işe yarayacak bu işlem acaba. ..

• Kiracimn kombisi arizalandi. 2013 Mart ayinda spotcudan aldigim Confeo Premix kullaniyorum evimde . Sanirim 2600 luk. Dubleks ama yaninca ya alt ya ust kat yakiyoruz. 5 senedir oturyoruz Hepsini bir arada hic yakmadik. Evime Proteus ya da Bosch alip cikani kiracima taktirayim mi?

Lutfen biri cikip Scot, Confeo Premix ve Proteus Premix ucu arasindaki farklari yazsin. Lutfen sadece konvaksiyonel pompa falan demeyin. Detayli sekilde son kullanicinin ne isine yaradigini soyleyin. Tesekkurler.

Bir de epey.com da karsilastirmali aradigimda en iyi puani Ariston One Net Alteas 35 almis. Servis aginda problem denilmis. Ankara Kecioren merkezde oturuyorum. Bu cihazi aliyim mi? Ne dersiniz?

undefined

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barbarossa18 -- 16 Aralık 2018; 9:20:29 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • barbarossa18 kullanıcısına yanıt
    eviniz 150-160m2 ve daha üstüyse zaten scot olmaz 28-30kW kapasite almanız gerekiyor
    eca scot:1/5 modülasyon,klasik pompa,scot güvenli yanma teknolojisi var
    eca proteus premix: 1/4 modülasyon,modülasyonlu pompa,scot yok

detaylı karşılaştırma dediğiniz aradaki temel farklar bunlar, eca confeo premix ve eca scot aynı alt yapı üzerine kurulmuş kombiler scot bunun devamı diyebiliriz.ama confeo premix daha eskilerde kaldı zaten 24kW olarak satılmıyor daha büyük evler için 30 ve 35kW kapasite olarak satılıyor
  • Ariston icin ne diyosun. Degistirmelimiyim? Yoksa kalsin kiradaki eve ucuz bisey mi alayim. @disintegration

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Piyasadaki en iyi kombi. Dusuk fatura yuksek performans

• barbarossa18 kullanıcısına yanıt
    ariston un servisi yaygın değil parçalar da öyle ve çok sık model değiştiriyor 2 yıl sonra o modeli kaldıracaklar.ama eca confeo premix 10yıldır piyasada ve yerli üretim.bence değiştirme kiralık eve ucuz ama sorunsuz çift eşanjörlü yoğuşmasız kombi al: baymak lambert lx 24fi,baymak luna 24fi,airfel digifel duo,eca proteus plus blue,bosch class 2000

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.