Şimdi Ara

Eca Lago Fb Ot kullananlar Yardım (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
371
Cevap
8
Favori
27.446
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Termostati sökmeden parametre girişini daha doğrusu 0000 girişini servisten öğrendim,akşam deneyeceğim...ısı ayarı 0,5 aralıklı,sıcaklık göstergesi tam değerler...13. parametre ürünün serisini belirtiyor,sizinki ile ayni..ot yi oturma odasına kablo ile uzatıp farklı bir derece ile esitleme yapıp kullanmaya devam edeceğim sanırım..öncelikle kazan sıcaklığını akşam 55 e düşüreceğim,geriside düzelir inşallah...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umut070 -- 7 Kasım 2013; 16:25:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lago fb yi sattım,kurtuldum..honeywell cmt 937 düşünüyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umut070 -- 9 Kasım 2013; 23:23:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: umut070

Lago fb yi sattım,kurtuldum..honeywell cmt 937 düşünüyorum...

acaba bu düzgün çalışıyormu ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

quote:

Orijinalden alıntı: umut070

Lago fb yi sattım,kurtuldum..honeywell cmt 937 düşünüyorum...

acaba bu düzgün çalışıyormu ki?

Cmt937 fazla kullananan rastlamadım,ama en azından vadettiklerini yapıyor..yurtdışında kullanan cok var.yabancı dil noksanlığı nedeniyle yurtdışından getirtemiyorum,buradada ozmakta pahalı.irka da m1003 serisi var.bize a1011 serisi lazım..umarim buluruz...

• umut070 U kullanıcısına yanıt
    Lago dan kurtulduğunuza sevindim ama aradığınızda baya pahalı!
    İrka da CMT 937A1011 serisi peşin 328 vadeli 353 tl var gözüküyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: paylaşımcı

Lago dan kurtulduğunuza sevindim ama aradığınızda baya pahalı!
    İrka da CMT 937A1011 serisi peşin 328 vadeli 353 tl var gözüküyor

Ivır zıvır icin verdiğimiz bir sürü şey yanında problem değil diye düşünüyorum..geri dönüşümü modulasyonlu olduğu icin tasarruf ettirecektir..kalite her zaman pahalıdır,uzun dönem kullanacagimizi göz önünde bulunduruyorum..az fark olsaydı kablosuz cmt 957 var,ancak fiyat direk ikiye katlıyor..istediğim seriyi bulursam alicam...lagodan çektiğimizi sen biliyorsun...:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umut070 -- 10 Kasım 2013; 20:57:21 >
  • 13 Ekim - 14 Kasım dönemlerini kapsayan doğalgaz faturamız geldi. bu sürecin 23 ekim - 14 kasım döneminde Eca Confeo+ kombi ile Lago FB OT evde bulunduğumuz saatlere uygun olarak devamlı devredeydi. bu fatura dönemi içerisinde 88m3'lük bir kullanımımız olmuş ve bunun karşılığı olarak 100TL fatura gelmiş (İzmit - İzgaz). yaklaşık 130m2'lik kuzey-batı cepheli, iki yanında da daire olan bir dublekste oturuyoruz ve deniz seviyesine yakınız. sizce bu sarfiyat bu mevsim için normal midir? Lago FB OT yüksek sıcaklık 21.5 düşük sıcaklık 18. e ayarlı. h.sonları sabahtan akşama, h.içi de 3 gün 18.00 - 24.00 arası yüksek sıcaklıkta çalışıyor. yorumlarınızı bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dekadans

13 Ekim - 14 Kasım dönemlerini kapsayan doğalgaz faturamız geldi. bu sürecin 23 ekim - 14 kasım döneminde Eca Confeo+ kombi ile Lago FB OT evde bulunduğumuz saatlere uygun olarak devamlı devredeydi. bu fatura dönemi içerisinde 88m3'lük bir kullanımımız olmuş ve bunun karşılığı olarak 100TL fatura gelmiş (İzmit - İzgaz). yaklaşık 130m2'lik kuzey-batı cepheli, iki yanında da daire olan bir dublekste oturuyoruz ve deniz seviyesine yakınız. sizce bu sarfiyat bu mevsim için normal midir? Lago FB OT yüksek sıcaklık 21.5 düşük sıcaklık 18. e ayarlı. h.sonları sabahtan akşama, h.içi de 3 gün 18.00 - 24.00 arası yüksek sıcaklıkta çalışıyor. yorumlarınızı bekliyorum.

Günlük 3 m3 gibi olmuş aşırı fazla sayılmaz zaten düşük sıcaklıkdan yüksek sıcaklığa geçişte 1,5 m3 ilk suyu ısıtıp odayı ısıtmaya başlayınca yakıyor (ilk 3 saatte) 18 derece çok düşük gelmiyormu ?bence 20,5 düşük 21,5 da yüksek ayarlayıp deneyiniz çünkü hem tesissat suyu çok soğumayacak hemde evde aşırı ısı düşümü olmayacağından ilk çalışma sarfiyatı azalacaktır.

Ayrıca sizin sistemde dış hava sensörü varmı ? lago dan sıcaklık eğrisi seçebiliyormusunuz ?

• dış hava sensörü yok. sıcaklık eğrisi seçemiyorum ancak yüksek-alçak kazan sıcaklığı ve ne kadar sürede istenilen sıcaklığa getirmesini istediğimi ayarlar sekmesinden seçebiliyorum. sizce bu yüksek-alçak sıcaklık, kazan sıcaklığı ve ne kadar sürede içeriyi ısıtması konusunda nasıl bir ayar seti denemeliyim. daha az sarfiyat olur diyorsanız, düşük ayarı 18'den 20 civarlarına çekebilirim.
  • dekadans kullanıcısına yanıt
    Bende 22.5 ve 21 °C
    Şu an 08:00-22:30 arası 22.5°C
    22:30-08:00 21°C

Fakat lago nun 22.5 derecesi, sertifikalı termometrede 22.8 dereceye denk geliyor.
    10 günlük sarfiyatım 22 m3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hasan ŞAHİN -- 15 Kasım 2013; 23:27:19 >
  • 22.5 dereceye ayarlı lagonun düzeltme değerini 0.5 e ayarlamıştım.22 derecede çalışmaya başlıyor 23 derecede duruyordu.Bugün düzeltme değerini 0.3 e alınca 22.8-23.0 arasında çalışmaya başladı.
    sanırım hassasiyet 0.1 oldu. :)))))))
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hasan ŞAHİN

22.5 dereceye ayarlı lagonun düzeltme değerini 0.5 e ayarlamıştım.22 derecede çalışmaya başlıyor 23 derecede duruyordu.Bugün düzeltme değerini 0.3 e alınca 22.8-23.0 arasında çalışmaya başladı.

o nasıl oldu hasan abi ya? tam bir bilgi kirliliği var ortalıkta. 0.1 hassasiyetle çalışıyorsa süper.
  • Sana da demiştim.sertifikalı termometre ile arasında 0.5 fark var diye.22.5 derecede aşağıya fazla sanılınıyordu.Masa üstündeki termometre 21.7 civarındayken çalışıyordu.dolayısıyla üşüme hissi uyandırıyordu ahalide.
    Şu düzeltme değerini 0.3 indirirsem doğal olarak 22.7 dereceye çıkar düşüncesiyle ayarladım.
    Saat 16:00 dan bu yana 22.8 de çalışıyor 23 de duruyor.
    İnşallah böyle devam eder.
    Mutluyum... :))))
  • Cihazın böyle çalışması sarfiyata bir etkiside olmaz sanırım.
    Ama konfora değermiş...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dekadans

dış hava sensörü yok. sıcaklık eğrisi seçemiyorum ancak yüksek-alçak kazan sıcaklığı ve ne kadar sürede istenilen sıcaklığa getirmesini istediğimi ayarlar sekmesinden seçebiliyorum. sizce bu yüksek-alçak sıcaklık, kazan sıcaklığı ve ne kadar sürede içeriyi ısıtması konusunda nasıl bir ayar seti denemeliyim. daha az sarfiyat olur diyorsanız, düşük ayarı 18'den 20 civarlarına çekebilirim.

istediğiniz sıcaklığı kısa sürede isterseniz daha fazla harcama olur..10 dk. da isitsin derseniz kazan ayarladiginiz max.kazan isisina dayanır,30 dk.da isitsin derseniz daha düşük kazan sıcaklığında o değere ulaşmaya çalışacaktır..en güzeli deneme yöntemi ile sonuca erisebilirsiniz...

• Bendeki termostatta anahtar işareti ve sağdaki tıklanabilir düğme yok 0.1 C hassasiyetle ayarlama yapılabiliyor. Ama parametrelere giremiyorum PL bolümüne geliyor 7 getiriyorum solda HO sağda 5 yazıyor. Max kalorifer sıcaklığını nasıl ayarlarım bilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: serrikoc

Bendeki termostatta anahtar işareti ve sağdaki tıklanabilir düğme yok 0.1 C hassasiyetle ayarlama yapılabiliyor. Ama parametrelere giremiyorum PL bolümüne geliyor 7 getiriyorum solda HO sağda 5 yazıyor. Max kalorifer sıcaklığını nasıl ayarlarım bilen var mı?

iki farkli lago var,ortada dugme olan modelde solda anahtar var ve bu konumda iken sagdaki yuvarlaktan 7. Parametreden kazan sicakligini gosteriyordu.ama 0.1 hassasiyeti goremedigim icin sattim .sizinkinde emin degilim ancak pl den 7. parametreye gelebiliyorsan degistirebilirsin demektir.degistirilmediyse 0000 olan bir sifre isteyecektir.bu modeli kullanan arkadaslar yardimci olabilir..yeni aldiysaniz urunu pm Ile Nereden aldiginizi belirtirseniz sevinirim.iyi aksamlar..

• quote:

22.5 dereceye ayarlı lagonun düzeltme değerini 0.5 e ayarlamıştım.22 derecede çalışmaya başlıyor 23 derecede duruyordu.Bugün düzeltme değerini 0.3 e alınca 22.8-23.0 arasında çalışmaya başladı.

eca ve düğmeli olandan mı temostattınız?

ve nasıl yaptığınızı anlatır mısınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dembay1

quote:

eca ve düğmeli olandan mı temostattınız?

ve nasıl yaptığınızı anlatır mısınız?

Evet ECA yazılı olandan.set değer 50°C
    Düzeltme değeri : 0.4
    16:30-23:00 23°C
    23:00-16:30 21°C

Hafta Sonu 09:00-23:00 23°C
    23:00-09:00 21°C

Ortalama sarfiyat 2-3 m3 arası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hasan ŞAHİN -- 23 Kasım 2013; 21:27:42 >
  • kombi kazan sıcaklığını 50 ye ayarladım. ama 55 e çıkıyr. neden olabilir acaba? birde cihazın hassasiyetinin kaç olduğunu nasıl öğrenebilirim?
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.