Şimdi Ara

EBAYDAN XBOX360 SİLİM ALMA TÜRKİYEYE GETİRME

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
3.220
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Xbox360 silimin ebayda satışı başlamışhttp://cgi.ebay.com/NEW-XBOX-360-S-250GB-CONSOLE-WIFI-KINECT-250-GB-SLIM-/130402370374?cmd=ViewItem&pt=Video_Games&hash=item1e5c964346 Ebaydan almak istiyorum ama şuanakadar hiç Ebaydan alışveriş yapmadım %20 gümrük diyorlar gümrüğe takılır diyorlar kaybolur diyorlar.Önceden bu tip elektronik cihaz almış olan varmı deneyimi olan bana yardımcı olabilirmi?Ayrıntılı olarak anlatabilirmi cevabınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

• gümrüğe takılır
    gümrükten çekmek için ise bir ton masraf yaparsın
    eğer özel bir kargo şirketiyle gelirse (dhl, ups vs) ürünü almayıp geri göndertmek için de bir ton masraf yaparsın

kısaca bulaşma

zaten linketki satıcı ürünü us dışına yollamıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12henry14 -- 24 Haziran 2010; 19:49:58 >
  • Ben türkiyeye gelmesini bekleyemem.Bu konuda ayrıntılı bilgisi olanvarmı veya öncden deneyimiolan?Cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.
  • benim bir çok alışverişim oldu ebaydan veya başka bir yurtdışı tabanlı siteden, buna dayanarak söylüyorum
    ayrıca Türkiye'ye gelmesini bekleyemem derken?
  • bilgisi olan bilgi verdi işte neyini begenmedin :D
    ordan almak kolay olsa niye spotçularda gezelim :)
  • Boşuna uğraşma gümrüğe takılacağı garanti.
  • Gümrüğe her türlü takılır,normal devlet postasıyla gelirse %20 vergi ödersin fakat fedexle gelirse baya bayaaaa uğraşırsın
  • vergisini ödeyipte alsak spotçuların satacağı fiyata denk gelmez mi acaba?
  • 1000 TL olur vergiyle
  • Ben hesapladım %20 vergi 90tl de cihaz 450 tl gelmesi 60 tlde 600 ytl Şuanki elitle aynı fiyat değilmi?Ama bilemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PoZiGaMeR

vergisini ödeyipte alsak spotçuların satacağı fiyata denk gelmez mi acaba?

Açıkçası burası Türkiye,normalde sadece vergi ödemen gerekiyor %20 fakat her an farklı şey çıkabilir veya gümrük memurları seni uğraştırabilir o yüzden bu tür risklere girmeye değermi bilemem...
    Ebay ve yurtdışı sitelerinde oldukça deneyime sahibim,satıcılar normalde 150 euro üstü eşyaları 100 dolar altı gösterip gift olarak işaretliyor ve geçebiliyor fakat xbox büyük bir kutu ve memurlar az çok piyasasını biliyorlardır ve geçirmezler
  • ucuzmuş allah bana ve bu ülkede yaşayan insanlara daha az vergili günler yaşatır inşallah!!!
  • Bu riske girmeye değermi bilemiyorum da 1ay 2aymı 3aymı 4aymı beklemesi var?Kesin nezaman geleceği belli değil.
  • sadece %20 vergiyle çıkartabilme gibi bir durum yok
    eğer böyle olursa zaten ciddi şanslı say kendini
    oradaki gümrük memuru isterse ürünü çıkartmak için gümrük müşavirinden işlemleri yaptırmanı da isteyebilir ki bu durumda 3-4 xbox parası sırf müşavire bayılırsın
    çok rastladım böyle durumlara tamamen memura göre değişkenlik gösteriyor
  • quote:

ucuzmuş allah bana ve bu ülkede yaşayan insanlara daha az vergili günler yaşatır inşallah!!!

inşallah...Benim tavsiyem saatten gözlüğe,elektronikten oyunlara vs. hemen herşeyi yurtdışından alın,ucuza alın %50...En son 2 tane saat aldım mesela ebay'den haftaya elimde olacaklar bir tanesinin TR satış fiyatı 700TL ben 110 dolara + kargoya aldım..
    Bende buaralar xbox arcade alacağım benimde aklımda yurtdışından almak fakat işte ülkemizin gümrüğü tam olay
  • Buneya adamlar devletten maaş almıyor haralde.İçim karardı iyice.
  • Mesela burada amcam yazmış alıyorum diye.Biz niye alamayalım ki. anlatmışda.http://www.turkeyforum.com/satforum/showthread.php?t=69117
  • quote:

Orijinalden alıntı: glazer

quote:

ucuzmuş allah bana ve bu ülkede yaşayan insanlara daha az vergili günler yaşatır inşallah!!!

inşallah...Benim tavsiyem saatten gözlüğe,elektronikten oyunlara vs. hemen herşeyi yurtdışından alın,ucuza alın %50...En son 2 tane saat aldım mesela ebay'den haftaya elimde olacaklar bir tanesinin TR satış fiyatı 700TL ben 110 dolara + kargoya aldım..
    Bende buaralar xbox arcade alacağım benimde aklımda yurtdışından almak fakat işte ülkemizin gümrüğü tam olay

ben zaten genelde saat alıyorum ebay'den
    uluslararası garantisiyle beraber geliyor ki yarı fiyatından da ucuz oluyor bazı markalar
    ama konsol konusu muamma

kasım-aralık gibi yanlış hatırlamıyorsam forumdan bir arkadaş başlık açmıştı bununla ilgili ve ürünü sipariş etti shopto vs gibi bir siteden
    e tabiki ürün gümrükde kaldı doğal olarak. parasını da siteden geri almıştı ama 1 ay en azından boşu boşuna bekliyorsunuz adamalrda resmen paranızı işletiyorlar sizin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12henry14 -- 24 Haziran 2010; 21:04:45 >

• beyler şuda var İzmit'te ki Darty'de bile artık orjinal xbox 360 oyunu satılmaya başlandı. Çok pahalı olsada sonuçta satılıyor. Microsoft'ta 16 temmzuda mı ne Avrupa da satılmaya başlancak dedi e yani büyük ihtimal madia markt, gold vb. yerler temmuz da getirtir diye düşünüyorum
  • Peki spott olarak türkiyeye nezaman gelir?
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.