Şimdi Ara

eBay dan alışveriş nasıl yapılır ?( ilk kez yapacaklar için) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
684
Cevap
75
Favori
341.076
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Dictator

quote:

Orijinalden alıntı: SoNKaLe

Arkadaşlar bu ürün gümrükten sorunsuzca geçmiş mi şimdi?

eBay dan alışveriş nasıl yapılır ?( ilk kez yapacaklar için)

Geçmiş gibi görünüyor , hayırlı olsun

Teşekkürler. Türkiye'ye 1 hafta olmadan geldi bakalım bana kaç günde gelecek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Gayet hızlı gelmiş :)
  • quote:

Gayet hızlı gelmiş :)

bugün ptt kağıdı geldi kapıya ürün gelmiş akşama doğru gidip alırım :)
  • ürün elime ulaştığında ebay'dan bir işlem yapmam gerekir mi? ürün elime ulaştı falan gibilerinden bir yerlere tıklamam gerekiyor mu?
  • quote:

ürün elime ulaştığında ebay'dan bir işlem yapmam gerekir mi? ürün elime ulaştı falan gibilerinden bir yerlere tıklamam gerekiyor mu?

Ebayde satın alınan urunler kısmından onay vermelisin ki para satıcının hesabına yatsın.
  • quote:

quote:

ürün elime ulaştığında ebay'dan bir işlem yapmam gerekir mi? ürün elime ulaştı falan gibilerinden bir yerlere tıklamam gerekiyor mu?

Ebayde satın alınan urunler kısmından onay vermelisin ki para satıcının hesabına yatsın.

purchase history'e girdim orda ürünler listeleniyor orda sağ tarafta seçenekler var aşağıya doğru açılıyorlar hangisine tıklamalıyım?
  • quote:

quote:

quote:

purchase history'e girdim orda ürünler listeleniyor orda sağ tarafta seçenekler var aşağıya doğru açılıyorlar hangisine tıklamalıyım?

Leave feedback kısmından yapabılırsınız.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

geri bildirim mi onu yaptım. geri bildirime tıkladım pozitif dedim bir de yorum yazdım. başka şey yapmama gerek var mı?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

geri bildirim mi onu yaptım. geri bildirime tıkladım pozitif dedim bir de yorum yazdım. başka şey yapmama gerek var mı?

Yok işlem tamamdır

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yok işlem tamamdır

bütün yardımların için çok teşekkürler

• quote:

bütün yardımların için çok teşekkürler

Rica ederim herzaman yardımcı olmaya çalışırız
  • Merhaba arkadaşlar ebayden bir alışverişim olacak yalnız satıcıdan kargoyu özel kargo firmalarıyla yollayıp yollamadığına dair translater kullanarak bir soru sordum. Bana fedex felan yazdı ardından bende satışın iptalini istedim ardından şunu yazmış.

Your order will not be shipped out via FedEx, but with the Swedish Post by FedEx.-it will be delivered to you by your local Postman.

Anladığım kadarıyla Fedex avrupaya isveçe kadar getiriyor Türkiye ye girdikten sonra yerel postayla geliyor. Extra bir ücret istenmez değil mi?

ürün şu :http://www.ebay.com/itm/290896276696
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reap3r

Merhaba arkadaşlar ebayden bir alışverişim olacak yalnız satıcıdan kargoyu özel kargo firmalarıyla yollayıp yollamadığına dair translater kullanarak bir soru sordum. Bana fedex felan yazdı ardından bende satışın iptalini istedim ardından şunu yazmış.

Your order will not be shipped out via FedEx, but with the Swedish Post by FedEx.-it will be delivered to you by your local Postman.

Anladığım kadarıyla Fedex avrupaya isveçe kadar getiriyor Türkiye ye girdikten sonra yerel postayla geliyor. Extra bir ücret istenmez değil mi?

ürün şu :http://www.ebay.com/itm/290896276696

Yurtdışından gelen tüm ürünlerde kargoyu ödüyorsun ürün öyle geliyor. yani Türkiye'de senden kargo parası istemezler.

• Yok özel kargo şirketleri ile Türkiyeye geldiğinde birkaç ekstra para alınıyor ya. İşte ne biliyim ardiye masrafı , depo masrafı , ithalat vergisi , yol ücreti bilmem ne. Ben bu ürüne kargo ücreti dahil 95 dolar veriyorum gümrüğe takılırsa %20 sini ödemeyede razıyım ancak Fedex den ekstra bir masraf çıkarmı diye sormuştum.
  • yok mu cevap

• quote:

Orijinalden alıntı: Reap3r

Yok özel kargo şirketleri ile Türkiyeye geldiğinde birkaç ekstra para alınıyor ya. İşte ne biliyim ardiye masrafı , depo masrafı , ithalat vergisi , yol ücreti bilmem ne. Ben bu ürüne kargo ücreti dahil 95 dolar veriyorum gümrüğe takılırsa %20 sini ödemeyede razıyım ancak Fedex den ekstra bir masraf çıkarmı diye sormuştum.

Ptt ile gelirse çıkacağını sanmıyorum da özel kargoda çıkabilir belki

• iste ne ile geleceginden emin degilim ingilizcem bu kadar yardimci oldu . nasil emin olabilirim

• ebay'dan tecrübesiz olarak kazandığım bir ürün için satıcıya iptal et demiştim ama iptal etmemişti şimdi bana ebaydan şöyle bir mesaj geldi.

We have opened an unpaid item case for Barnes & Noble NOOK Simple Touch 2GB, Wi-Fi, 6in - Black.

If payment isn't received by May-26-13, the seller may withdraw from the contract and you would no longer be entitled to receive this item. Additionally, an unpaid item may be recorded on your account, which could lead to your account being suspended.

If you've already paid and think payment should have been received by now, please contact eBay Customer Support.

sanırım satıcı hak talebi davası açmış. ne yapmam gerekir? acil yardıma ihtiyacım var.
  • Merhabalar,

Ebay'den aldığım ürünü Paypal ile ödedim. paypalde gözüken miktar 288 tl olmasına rağmen kredi kartıma 300 tl olarak yansımış. Bunun sebebi ne olabilir bir bilgisi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: muzorta

Merhabalar,

Ebay'den aldığım ürünü Paypal ile ödedim. paypalde gözüken miktar 288 tl olmasına rağmen kredi kartıma 300 tl olarak yansımış. Bunun sebebi ne olabilir bir bilgisi olan var mı?

Kur dönüşümü
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.