Şimdi Ara

eBay dan alışveriş nasıl yapılır ?( ilk kez yapacaklar için) (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
685
Cevap
75
Favori
341.024
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • gençler banada öğretirmisiniz şu ebaydan alışverişi lütfen...
  • quote:

Orijinalden alıntı: turgay coskun

gençler banada öğretirmisiniz şu ebaydan alışverişi lütfen...

Kardeşim öğrenmene gerek kalmadı. Paypal Türkiye'den çekildi (daha doğrusu el çektirdiler), artık Türkiye'den ödeme kabul edemedikleri için Türkiye için eBay bitmiştir denebilir.

Şimdilik böyle ancak ne zaman düzelir belli değil, kimse bu pazardan kolay vazgeçmez. Devlet kontrollü 3. parti aracı kurumlar girecektir devreye
  • Blur kullanıcısına yanıt
    @Blur Bi PayPal'ın işine sulanmadıkları kalmıştı. Bahane ne merak ettim doğrusu.

6 Haziran tarihinden sonra, PayPal ile para gönderip alamayacakmışız. Yani hesapta parası olan çeksin, başka bir yerde kullanılamayacak.
  • 6 Haziran 2016 tarihinden itibaren Paypal, Türkiye işlemlerini durdurdu. BDDK, iznini iptal etmiş. TROY'un önünü açmak için olduğu söyleniyor. Neyse. Bugün 7 Haziran 2016, ebay üzerinden 75 tl değerinde bir ürünü sipariş etmeyi denedim, paypal hesabı kullanmadan, kredi kartı ile olabilir diye düşündüm. Ebay'de kredi kartı işlemleri de PayPal aracılığıyla yapılıyormuş, ne güzel dedim, Türkiye adresime kayıtlı (ilerisi için kilit nokta) normal kredi kartımla ödeme denedim, net bir sebep vermeden reddetti. Aynı karta bağlı sanal kartı denedim, yine reddetti. Ben de inada bindirdim işi ve:

1 - Garanti bankasından sanal kartımın adresini, internet üzerinden bulduğum doğru bir USA adresiyle, internet bankacılığını kullanarak değiştirdim. Garantiyi sırf bu imkan yüzünden seviyorum.
    2 - VPN ile IP adresimi USA yaptım
    3 - Her zamanki hesabımla ebay'e giriş yaptım, istediğim ürünü satın alma sayfasına girip, teslimat adresi olarak Türkiye adresimi verip kredi kartı ödeme seçeneğini seçtim,
    4 - Açılan yere sanal kart bilgilerimi ülke USA seçerek girip, fatura adresine de, internet bankacılığından sanal kartım için de güncellediğim, netten bulunma şehri, eyaleti, posta kodu ve telefonu birbirini tutan adresi girdim.
    5 - Ta taam ödeme gerçekleşti, sipariş onaylandı! Teslimat adresi Türkiye, bir aksilik olmazsa 1 haftaya ürün teslim.

Umarım Türkiye adresli kredi kartlarına paypal yüzünden bir engel gelmemiştir, sadece ilk denediğim kartımda yada bankasında bir sorun vardır ve bu kadar işi boşa yapmışımdır. Her seferinde bununla uğraşmak istemem sipariş vermek için. Lakin ebay'den normal olarak sipariş veremeyeceksek, bu yöntemin çalıştığını bilmek de güzel. Yazık bize.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DXS2000 -- 10 Haziran 2016; 2:20:58 >

• paypal ülkeden çekilince artık konunun bir anlamı kalmadı... artık dünyanın en büyük satış sitesinden Türk vatandaşı olarak birşey satın alamayacağız... adsfasdfasdsfasdfadsfadsfdsafdsdss ... (sansür)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi molella -- 10 Haziran 2016; 1:00:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DXS2000

6 Haziran 2016 tarihinden itibaren Paypal, Türkiye işlemlerini durdurdu. BDDK, iznini iptal etmiş. TROY'un önünü açmak için olduğu söyleniyor. Neyse. Bugün 7 Haziran 2016, ebay üzerinden 75 tl değerinde bir ürünü sipariş etmeyi denedim, paypal hesabı kullanmadan, kredi kartı ile olabilir diye düşündüm. Ebay'de kredi kartı işlemleri de PayPal aracılığıyla yapılıyormuş, ne güzel dedim, Türkiye adresime kayıtlı (ilerisi için kilit nokta) normal kredi kartımla ödeme denedim, net bir sebep vermeden reddetti. Aynı karta bağlı sanal kartı denedim, yine reddetti. Ben de inada bindirdim işi ve:

1 - Garanti bankasından sanal kartımın adresini, internet üzerinden bulduğum doğru bir USA adresiyle, internet bankacılığını kullanarak değiştirdim. Garantiyi sırf bu imkan yüzünden seviyorum.
    2 - VPN ile IP adresimi USA yaptım
    3 - Her zamanki hesabımla ebay'e giriş yaptım, istediğim ürünü satın alma sayfasına girip, teslimat adresi olarak Türkiye adresimi verip kredi kartı ödeme seçeneğini seçtim,
    4 - Açılan yere sanal kart bilgilerimi ülke USA seçerek girip, fatura adresine de, internet bankacılığından sanal kartım için de güncellediğim, netten bulunma şehri, eyaleti, posta kodu ve telefonu birbirini tutan adresi girdim.
    5 - Ta taam ödeme gerçekleşti, sipariş onaylandı! Teslimat adresi Türkiye, bir aksilik olmazsa 1 haftaya ürün teslim.

Umarım Türkiye adresli kredi kartlarına paypal yüzünden bir engel gelmemiştir, sadece ilk denediğim kartımda yada bankasında bir sorun vardır ve bu kadar işi boşa yapmışımdır. Her seferinde bununla uğraşmak istemem sipariş vermek için. Lakin ebay'den normal olarak sipariş veremeyeceksek, bu yöntemin çalıştığını bilmek de güzel. Yazık bize.

Selam, sonuç ne oldu..ürün geldi mi, sıkıntı çıktı mı?
    ebay den almam gereken ürünler var ama şimdilik bir yol bulamadım..

• ebay dan direk kredi kartuyla alıyorduk
    odamı ortadan kalktı artık?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Miu

Selam, sonuç ne oldu..ürün geldi mi, sıkıntı çıktı mı?
    ebay den almam gereken ürünler var ama şimdilik bir yol bulamadım..

Sipariş tam zamanında teslim edildi. Sıfır sıkıntı. Bu işlemi, ebay sitesinde o mavi uyarı yazısı çıkmadan yapmıştım ama şu anda da sorun olacağını sanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DXS2000 -- 18 Haziran 2016; 17:17:40 >
  • Merhaba benim bir sorum olacak Ebay üzerinden "mrsshoppe" adlı kullanıcıdan zippo almak istiyordum fakat bu paypal kapatıldığından dolayı aklıma baya bir soru takıldı öncelikle kullanıcının payment kısmında kredi kartı seçeneği var bununla ilgili olarak resimleri koydum. Fakat ben genede kullanıcıyla iletişime geçerek sordum oda cevapladı ancak ben bir şey anlamadım şimdi ben kredi kartı ile alışveriş yapabilir miyim buradan yardımcı olursanız sevinirim.

1.resim: Ödeme Secenekleri
     eBay dan alışveriş nasıl yapılır ?( ilk kez yapacaklar için)

2.resim: Ürünü sepete attıktan sonra çıkan ödeme seçenekleri 3.resim kullanıcı ile olan konuşmamız;

• assasincreed kullanıcısına yanıt
    Paypal hesabı ile ödeme yapılmadığı sürece problem olmaması gerek ama site üzerinde kredi kartı ile ödeme seçeneği de "Processed by Paypal" diyor. Beklenen, paypal hesabınız olmasa da, bu seçenekten herhangi bir kredi kartıyla ödeme yapabiliyor olmamız. Ben yapamadım. Kredi kartı bilgilerimi girdim, öde dedim, tekrar başa döndü, hiçbir uyarı mesajı yada paypal ile ilgili mesaj göstermedi. Ben de yukarıdaki mesajda anlattığım şekilde ödeme yaptım, ödeme kabul edildi, ürün teslim edildi.

Birileri aksini doğrulayana kadar, benim varsayımım: Kredi kartı işlemi de paypal üzerinden geçtiği için, Türkiye adresine kayıtlı kartlarla, senin resimde görülen seçenekle ödeme yapılamıyor. Bende sen ödemeyi dene, ödeyebilirsen zaten, satıcı da Türkiye'ye yolluyorsa, kargolamak zorunda. Ödeyemezsen, ödeyemediğini anlamış olursun, bir kaybın olmaz. Yapabiliyorsan, yukarıda anlattığım yöntemi denersin.

• Yurtdışında yaşayan bir arkadaşın paypal hesabı üzerinden sipariş verip ürünü Türkiye'ye getirmeyi düşünüyorum. Arkadaş kendi hesabından ödesin sonra ben elden veya banka havalesi ile ona parayı ödeyeyim. Bunda bir sıkıntı olmaz sanırım. Ebay gibi bir sitenin paypal yoksa alışverişte yok ısrarını anlamıyorum. Kredi kartını gittigidiyorda kabul ediyor ki kendi sitesi. Lisans vermeyen kurumları, kredi kartı kabul etmeyen ebayı Allah bildiği gibi yapsın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ebay kafayı yemiş. Mail attım nasıl alışveriş yaparızediye adam paypalla anlaşmamız var bozamayız deyip duruyor. Motor topluyorum parça lazım oldukça alıyordum hiç ettiler projemi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ebay alışverişi için paypal haricinde bir yöntem bulan var mı?

• Arkadaşlar burda ne diyor

• Yurt dışı paypal bakiyesi ile dün 25 dolarlık alışveriş yaptım ürün gelirmi?
    Bu urunu aldim umarim kaliteli bir sekilde gelir

http://m.ebay.com/itm/351658276137

• Arkadaşlar ebayden alışveriş için ödeme ekranında "billing adres" i yabancı bir adres gostermeniz yeterli, bu ister bir tanidiginizin adresi olur isterseniz de nette bir sürü fake adres kaynağı var.

• arkadaşlar ebaydan alışveriş yaptım ancak satıcı kargolamadığı için iptal edildi, ekran bu şekilde ancak paypal üstünden kredi kartı ile alışveriş yapmıştım, kartıma yansımamış, ne yapmalıyım, teşekkürler
  • apollo48 A kullanıcısına yanıt
    Satıcı kargolamadığı için iptal olmamış. Ödemeniz karşı tarafa ulaşmadığı için satıcı kargolamamış. Ürünün ödemesini tekrar yapın diyor.

Kartınıza ödeme çıkışı yansımış mı? Paypal'da para girişi varmı kartınızdan? Kredi kartı limitinde artış yok mu? İlk ikisi tamam, sonuncusu gerçekleşmemiş ve paypal ödemeyi yapmamışsa, paypaldan para iadesi isteyin. Bu arada bankanıza da "ödeme yaptım, fakat ürün elime ulaşmadı, paranın kredi kartıma iadesini istiyorum." tarzı bir dilekçe gibi bir şey hazırlayın. Paypal'dan kısa sürede cevap gelmezse, bankanız aracılığıyla bu şekilde parayı istemeyi deneyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tmp341

Satıcı kargolamadığı için iptal olmamış. Ödemeniz karşı tarafa ulaşmadığı için satıcı kargolamamış. Ürünün ödemesini tekrar yapın diyor.

Kartınıza ödeme çıkışı yansımış mı? Paypal'da para girişi varmı kartınızdan? Kredi kartı limitinde artış yok mu? İlk ikisi tamam, sonuncusu gerçekleşmemiş ve paypal ödemeyi yapmamışsa, paypaldan para iadesi isteyin. Bu arada bankanıza da "ödeme yaptım, fakat ürün elime ulaşmadı, paranın kredi kartıma iadesini istiyorum." tarzı bir dilekçe gibi bir şey hazırlayın. Paypal'dan kısa sürede cevap gelmezse, bankanız aracılığıyla bu şekilde parayı istemeyi deneyin.

tamam hocam, dediğiniz gibi yapacam, teşekkür ederim ilginiz için

• Arkadaşlar bende türkiyeden bulamadıgım için ebaydan ilk defa olmak üzere bi alışveriş yapmak istiyorum fakat aklıma bazı takılanlar ;
    ilk olarak alacağım ürün https://www.youtube.com/watch?v=RXsLrDetPsU bu linkteki gibi bişey
    ikincisi biraz arayıp bulabildigim üründe şu http://www.ebay.com/itm/7-Color-5050-RGB-48-SMD-LED-Scanning-Knight-Rider-Lights-with-Remote-Control-/281995569345?hash=item41a83ee8c1:g:NJgAAOSwZ8ZXBhPv&vxp=mtr (satıcı saglam gibi 98.9 fakat satıcıya nasıl soru sorucam bulamadım)
    Bu ürünü aldıgımda tabi ne olursa olsun gümrükte takılabilir fakat bu ürün çok uçuk pahalı bişey degil takılma olasılıgı nedir öyle bi durum olursa kime gidip sormam lazım + vergisi falanda oluyormuş galiba ne kadar olur.
    Son olarak ta bu alacağım ürünü türkiyeye gönderirler degilmi ve FREE Economy Int'l Shipping yazıyor bunu hangi kargo alır nerdedir ne zaman gelir diye nasıl bakabilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darky0117 -- 11 Eylül 2016; 2:46:59 >

• 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.