Şimdi Ara

eBay.com eBay alışverişleriniz yapılır, PayPal ödemeleriniz yapılır (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
139
Cevap
38
Favori
20.466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
İlan Türü #Satılık Firma #Ebay Para Aktarma #Paypal
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam email attım kontrol edebilir misin?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: metaboy_xl

Hocam email attım kontrol edebilir misin?
    yanıtladım şu an
    (ulaşmadıysa spam/junk klasörünü kontrol edin)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muitobom -- 8 Mart 2019; 20:53:57 >
  • Merhaba, Ebay üzerinden bir ürün almak istiyorum yardımcı olabilir misiniz?
  • Merhaba, Ebay üzerinden bir ürün almak istiyorum yardımcı olabilir misiniz?
  • @yeaksxxx
    @cmurat
    Pm ile yanıtlanmıştır
  • PM attım.
  • Birkaç gün önce arkadaş ilgilenerek siparişi geçti. Kargo takip numarasını paylaştı ve ürünü bekliyorum. Kendisine teşekkür ediyorum. Umarım sıkıntısız şekilde elime ulaşır. Gönül rahatlığı ile tavsiye ederim arkadaşı.
  • Merhaba bu hizmet aktifmi halen, sanal bir urun icin paypal me den 10euroluk bir odeme icin soruyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: plazmax

Merhaba bu hizmet aktifmi halen, sanal bir urun icin paypal me den 10euroluk bir odeme icin soruyorum
    eposta: bilgi at paypalodeme.com
    facebook messenger: m.me/ebayodemeservisi

evet hocam aktif arkadaşla dün paypal üzerinden alışverişi hallettik güvenilir..tavsiye ederim..
  • Tesekkur ederim bizimde isimizi cozdu hemen, guvenlir cok iligili

• Hocam ebay dan alınan bir ürün örneğin abd den ne kadar sürede gelir, bir de gümrük vs. vergi ya da sürpriz farklı bir ödeme çıkar mı, çıkarsa oranı vs ne olur? Bilgilendirirseniz sevinirim.

• vakur42 V kullanıcısına yanıt
    Kargoya verildikten sonra 10-15 gün sürüyor Türkiye'ye ulaşması. Eskiden gümrüğe takılmadan kapıya kadar gelme ihtimali bir hayli yüksekdi ama artık neredeyse her şey giriyor gümrüğe. Yani kendizi %20 vergi + damga ücreti vs.(5-6 tl idi) ödemeye hazırlayın.
    Gümrük işlemleri 1 hafta belki daha da uzun sürebiliyor yoğunluğa göre. Aslında bu olaylar şans denebilir. ABD'den 5 günde gelip gümrükte 10 gün kalabilir. ABD'den 10 günde gelip gümrükten 3 güne çıkabilir. Tabii USPS ile aldığınızı varsayıyorum. Özel postalar daha hızlı oluyor.
    Tabii alacağınız şeyin yasaklı/çok sayıda olmaması gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nacker -- 25 Temmuz 2019; 22:36:26 >
  • nacker kullanıcısına yanıt
    öncelikle teşekkürler cvp için.
    peki gümrükte kaybolma, çalınma vb sıkıntılar yaşamamak için 3 dolardı sanırım ödenen bir tutar karşılığında imzalı olan usps ile gönderim yapabiliyormuş satıcılar.
    bunun faydası olabilir mi yukarıdaki sıkıntıları yaşamamak için? bir de bazı satıcılar dünyanın her ülkesine neredeyse gönderi yapıyor ama bakıyorum türkiye yok onların içinde! neden olabilir?
    bir de %20 gümrük vergisi neye göre kesiliyor; mesajlarda şöyle bir şey okudum diye hatırlıyorum: alınan ürünün internetten fiyatına bakılıyormuş vergi hesaplama için faturadan ziyade (faturaları düşük kestirenler olduğu için!)! ben 2. el bir ürün almayı düşünüyorum ve alacağım ürün 25 dolar civarı olacak ancak aynı ürünü 45-50 dolara satanlar da var?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vakur42 -- 26 Temmuz 2019; 0:31:6 >
    Tracked&signed posta tabii en güvenilir olanı. Bu kargoların takip numarası oluyor ve sadece sizin adınıza teslim ediliyor. Ama posta içerisinde hırsızlık durumu bir ihtimal yine de. Ama oldukça az. Ama bu durum gümrüğü etkilemez. Onlar gelen postayı ayırt etmiyor çünkü.
    Türkiye'ye kargo yapmama konusunu pek bilmiyorum maalesef. Konu sahibi yardımcı olabilir o konuda.
  • nacker kullanıcısına yanıt
    kusura bakmayın tam siz cvp yazmışsınız ben de önceki mesajıma ekleme yapmıştım!
    "bir de %20 gümrük vergisi neye göre kesiliyor; mesajlarda şöyle bir şey okudum diye hatırlıyorum: alınan ürünün internetten fiyatına bakılıyormuş vergi hesaplama için faturadan ziyade (faturaları düşük kestirenler olduğu için!)! ben 2. el bir ürün almayı düşünüyorum ve alacağım ürün 25 dolar civarı olacak ancak aynı ürünü 45-50 dolara satanlar da var?"

Hocam 2.el ürün yasak deniyor, ama mevzuatta direkt öyle bir ibare yok. Yanında faturası olduğu sürece, gümrüğe takılsa bile sorun olmaması lazım. İşin resmi tarafı böyle, pratik tarafına gelirsek; ben ebay'den 2.el araba parçası aldım bir kaç defa. İkisinde de fatura yoktu yanında ve ikisi de gümrüğe takılmadı (2-3 sene öncesi, gümrüğe takılmama şansı yüksekti zaten). Daha sonra son bir buçuk senede yurtdışından bir arkadaş bana iki defa 2.el araba parçası dolu kutu gönderdi. Şahıs olduğu için doğal olarak fatura yok. İlkinde sıkıntı çıkmadı ama ikincisi gümrüğe takıldı. Gittim, bunlar ne diye sordular. Kabaca açıkladım, buyrun ödeme belgesi diyerek arkadaşa gönderdiğim paranın paypal dekontunu verdim. Onun üzerinden %20 vergi hesapladılar sorunsuzca teslim aldım.

Yani böyle bir durumda ödediğiniz tutarı gösterir belgeyi delil olarak sunabilir, vergiyi onun üzerinden kestirebilirsiniz.

• Dostum ben alış veriş değil ama ebayda satış yapmaya çalışıyorum. Sen daha önce satış yaptıysan bi kaç ufak soru sormak istiyorum. Yardım edersen çok sevinirim.
  • eBay sitesinden bir ürün almak istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz acaba?
  • Arkadaş sağolsun dediği saatte paypal üzerinden istediğim ürünü satın aldı, güvenilir ve ilgili bir satıcı kendisine tşk ediyorum.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.