Şimdi Ara

E90 için jant seçimi, yardım lütfen? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
14.150
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • konuyu hortlatiyorum ama 2006 e90 318D aracima 530D jantlarini takmak istiyorum ama boyutlari sizce birbirine uyarmi genislik olarak sknti yasarmiyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Motto11

konuyu hortlatiyorum ama 2006 e90 318D aracima 530D jantlarini takmak istiyorum ama boyutlari sizce birbirine uyarmi genislik olarak sknti yasarmiyim

Her iki Jantin cap ve et degerlerini yazarsaniz cevaplamak daha kolay olur. Yadawww.willtheyfit.com sitesine eski ve yeni degerleri yazip inceleyebilirsiniz.

• Motto11 M kullanıcısına yanıt
    17 inçse

225/45/R17

5*120 bijon aralığı doğru ölçüdür ön arka farklı olabilir ofset olabilir onları da katmak gerek. Ve kendi yorumumu katacak olursam 17 jant 3 serisine takılması gereken en büyük ölçüdür 205/55/16 zaten fabrika çıkışı olmasına rağmen araca 18 inç takanlar oluyor çekiş konfor yol tutuş yakıt hepsini mahveden bir ölçü 18 inç. Kesinlikle 18 bakmayın 530 dan çıktığına göre ya 17 dir ya 18 dir. Ben şahsen etiketçi değilim teknik olarak olaya bakıyorum ve 16 inç orjinal ölçüleri kullanıyorum bu bana yol tutuş yakıt çukurlarda rahat hareket güzel çekiş olarak ve en önemlisi sıfır lastik jant alırken baya uygun fiyatlarla geri dönüyor. Sırf gösteriş için büyük ölçü jant alıp ilk çukurda jantı kırıp eğmeye sonrasında kaynaklatıp sahibinden kırıksız kaynaksız jant diye ilana koymaya gerek yok diye düşünüyorum.

Kendi ağzınızla diyosunuz arada tonaj farkının olduğu 530 dan 320 ye takılacak jant aracı hantallaştırmaz mı en basit mantıkla? E90 kasasında beygir yeni modellere göre düşük olduğundan kasa biraz ağır kaçıyor ve araç ilk kalkışta yani dur kalk trafiklerde kalkarken kasayı hareket ettirmek için baya zorlanıyor ve araç en büyük yakıt tüketimine ulaşıyor şimdi zaten böyle olan duruma kalın kalın lastik ve ağır jantlar takıp aracı iyice zorlamanın mantığı bence yok. Eğer olur da denerseniz kendiniz demek istediğimi anlarsınız zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HighLimit -- 12 Şubat 2017; 13:36:43 >

• Cevaplarınız için çok teşekkürler araca 16" jant ve uygun lastikleri taktım gayet iyi ve konforlu oldular biraz yaylana yaylana gidiyorum iyi hissettiriyor :)

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.