Şimdi Ara

E8400 OC?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Core 2 duo e8400 3 ghz 6 mb
    Gigabyte P35 D3SL anakart
    8 gb ddr 2 800 mhz
    Msi Nvidia gt630
    Tagan 480w (12V×28A)336 watt psu
    Bu sistemle islemci oc mumkun mu tecrubeli olanlar ne kadara kadar yolu var bu islemcinin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Electrical s -- 21 Şubat 2015; 23:14:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• e8400 işlemci overclock yeteneği iyi olan bir işlemcidir. hatırladığım kadarıyla elinizdeki anakartla auto voltaj ayarlarında 425 fsb yaparak işlemcinizi stok fanla 9*425=3825 mhz de kullacağınızı düşünüyorum. iyi bir soğutma ile beraber voltaj vererek rahatlıkla 4 ghz ve üzeri görebilirsiniz. kolay gelsin.
  • ibrahimaksoy_23 kullanıcısına yanıt
    Voltaj vermeden o değer biraz iyimser olmuş gibi
    Haftasonu deneyip sonuclari paylasirim sizinle

• quote:

Orijinalden alıntı: Fatih211

Voltaj vermeden o değer biraz iyimser olmuş gibi

haklı olabilirsin fakat zamanında yukarıda bahsi geçen anakartla auto voltaj ayarlarında stok fanla e6750 işlemcimi 8*425 fsb de kullandığımı hatırlıyorum. belki işlemci kaynaklı olabilir ama e8400 işlemcinin e6750 den daha iyi overclock olacağını düşünüyorum.
    e serisinin en iyi 2., f/p olarak da birinci işlemcisi ben 7 sene kullandım ilk çıktığı zamanlar almıştım ama bir kere bile overclock yapmadım o yuzden tecrube paylaşamıcam ama dediğin gibi bi bakmak lazım.Voltajsız çok iyi bi değer eğer ulaşılabilirse
  • Ben pentium 4 631 ile voltajsız 4.5 ghz yi gördüm senin işlemcide takız değilse çok rahat yaparsın voltajsız

• quote:

Orijinalden alıntı: major0706

Ben pentium 4 631 ile voltajsız 4.5 ghz yi gördüm senin işlemcide takız değilse çok rahat yaparsın voltajsız

Haftasonu deneyip gorucez sonuçları

• stok voltaj değeriyle 400*9=3600 oldu ancak.arka tarafta da pes 15 açık.
     E8400 OC?

E8400 OC?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Electrical s -- 28 Şubat 2015; 16:24:22 >

• auto voltaj ayarlarında değer iyi. prime testi yaparak sıcaklık değerlerini beraberinde gösteren ekran görüntüsü ekleyebilirmisin. ayrıca biostan eist özelliğini kapattınmı?stabil oması açısından eist(çarpan düşürme) özelliği ile lagacy usb supportun kapalı olması iyidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimaksoy_23

auto voltaj ayarlarında değer iyi. prime testi yaparak sıcaklık değerlerini beraberinde gösteren ekran görüntüsü ekleyebilirmisin. ayrıca biostan eist özelliğini kapattınmı?stabil oması açısından eist(çarpan düşürme) özelliği ile lagacy usb supportun kapalı olması iyidir.

Eist kapali degildi oyunu acinca carpan 9 oluyo zaten ama bostayken 50 derece islemci o yuzden voltaj vererek daha yuksek degerlere cikmak icin iyi bir sogutucu almak sart.su an icin yetiyo bana ama ilerde daha yogun kullandigim zaman sogutucu alarak rahatlikla 4 ghz uzerine cikacagini dusunuyorum.

• ben pentium e2140 ı bile 3,0 ghz kullanıyorum :D stok hız1,6 ghz sen o işlemci ile en az 4 yapman lazım hatta bende olsa 4,5 a kadar yolu var :)

anakart asus p5qc p45 chipset
  • quote:

Orijinalden alıntı: ...DeAtH...

ben pentium e2140 ı bile 3,0 ghz kullanıyorum :D stok hız1,6 ghz sen o işlemci ile en az 4 yapman lazım hatta bende olsa 4,5 a kadar yolu var :)

Iyi bir sogutucu ile 4 ghz uzerine cikacagini bende tahmin ediyorum.stok fanla anca bu kadar

• quote:

Orijinalden alıntı: uniquebig

quote:

ben pentium e2140 ı bile 3,0 ghz kullanıyorum :D stok hız1,6 ghz sen o işlemci ile en az 4 yapman lazım hatta bende olsa 4,5 a kadar yolu var :)

Iyi bir sogutucu ile 4 ghz uzerine cikacagini bende tahmin ediyorum.stok fanla anca bu kadar

ayiptir soylemesi benimkide stok fan

kasanin onune arkasina yanina ustune fan delikleri actim kendim fan koydum islemci fani dahil 5 fan oldu acayip faydasi oldu sanada oneririm.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: uniquebig

quote:

ayiptir soylemesi benimkide stok fan

kasanin onune arkasina yanina ustune fan delikleri actim kendim fan koydum islemci fani dahil 5 fan oldu acayip faydasi oldu sanada oneririm.

Hemen hemen senin ki de ayni hesaba geliyo bende islemci dahil 2 fan var.eski sistemde bende ekstra 1 fan koymustum az da olsa faydası oldu ki sen 4 tane daha koymussun.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.