Şimdi Ara

e8400 3.7

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
854
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar uzun zamandır overclock yapmak için uğraşıyorum fakat 3.7 ghz den yukarı çıkamadım orthos ile yaptığım testte bi hata alıyorum fakat anlayamadım nedemek istediğini bilenler yardımcı olabilir mi?

işlemci:e8400
    anakart: g31-s2l
    ram: kingstone 2x2gb 800 ddr2

http://b1202.hizliresim.com/u/7/2hmpu.jpg

• .
  • aynı işlemci ve anakarta sahibim o anakartla en stabil 3.6 kullanmanı tavsiye ederm 4.0 ı gördm ben stabilde oldu fakat fazla ısındı stock fan a sahipsen 3.6 da kullanmanı tavsiye ederm ama illaki denicem diosan ramlerinin çarpanını düşürüp denermisin
  • Sorun devam ederse hallederiz ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kelv1n -- 7 Şubat 2012; 23:50:02 >
  • stock değil iyi bir soğutucum var 4.3 ghz de 60 derecede çalışıyor işlemci fakat yine bu şekilde hata alıyorum nasıl çözeriz
  • cpu-z den işlemci voltaj ve memory bölümündeki değerlerini koyarsan yardımcı olablrz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kelv1n

cpu-z den işlemci voltaj ve memory bölümündeki değerlerini koyarsan yardımcı olablrz

/>

/>

kardeş 4.0 a ulaşmışsın o ulaştığın değerleri yazabilirmisin çünkü ne denediysem olmadı bunlar 3.7 ghz için olan değerler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alisanuludag -- 8 Şubat 2012; 18:56:15 >

• 445 Fsb Ram Çarpanını 2.0 yada 1.6 yapmştm sanırım bi denerm bi daha voltajda 1.4250 yapmştm çnkü anakartımız voltajı tam ayarlağımız değerde tutmuo 1.39 olarak gözüküodu CPU-Z de denersin bi böle
  • önceki hız denemelerim de 10 sn içinde hata veriyordu kullandığım programlarda bu şekilde yapınca 1 dk bekledim herhangi bi sorun olmadı gerçekten stabil görünüyor şuan denemeye devam edicem inşallah biraz daha yükselebilir :) teşekkür ederim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alisanuludag -- 9 Şubat 2012; 3:05:08 >
  • Rica Ederim ama o anakartla 4.0 üstünü zorlamanı tavsiye etmem ben 3.8 voltaj vermeden kullanıorm gayet stabil anakart a zarar vermek istemiorm her ne kdr yakın zamanda değiştirmeyi düşünsemde ama senin tercihin tabiki e8400 tam bi OC canavarı günümüzde hala iş gören bi işlemci ;)
  • quote:

Rica Ederim ama o anakartla 4.0 üstünü zorlamanı tavsiye etmem ben 3.8 voltaj vermeden kullanıorm gayet stabil anakart a zarar vermek istemiorm her ne kdr yakın zamanda değiştirmeyi düşünsemde ama senin tercihin tabiki e8400 tam bi OC canavarı günümüzde hala iş gören bi işlemci ;)

şu an da tek sorunum var gibi duruyor bilgisayarı kapat dediğimde windows kapanıyor ekran dahi kapanıyor fakat kasadan güç kesilmiyor benim güç tuşuna basılı tutup kapatmam gerekiyor bu fazla fbs den mi kaynaklandı acaba
  • hmm walla bi fikrim yok ama ondan olmayablir O.C yi defult yapıp bakarmısın :D
  • quote:

hmm walla bi fikrim yok ama ondan olmayablir O.C yi defult yapıp bakarmısın :D

defult ta normal şekilde kapanıyor 4.1 deyim şuan senin sayende biraz daha ilerledim eyvallah.biraz daha çıkıyorum testlerde stabil olsa da etherneti görmez oluyor 4.1 den sonra sonuna geldim sanırım
  • 4.0 dan sonra 4.1 4.2 yaparsan farkı fazla göremezsn sadece sistemine zarar vermiş olrsn bndede iyi bi işlemci soğutucusu olmasına rağmen fazla zorlamıorm pc yi 4.2 den sonra ztn ısı problemide ortaya çıkar buda sıkıntılı bir durum :D
  • quote:

4.0 dan sonra 4.1 4.2 yaparsan farkı fazla göremezsn sadece sistemine zarar vermiş olrsn bndede iyi bi işlemci soğutucusu olmasına rağmen fazla zorlamıorm pc yi 4.2 den sonra ztn ısı problemide ortaya çıkar buda sıkıntılı bir durum :D

4.2 den sonraya çıkmıyo malesef çıksa hiç sorun değil ısı fazla oluşmuyo fsb ye voltaj vermiyorum sadece ramde var tabi bide işlemci de neyse artık idare edicez yeni bir işlemciye kadar ilgin için teşekkür ederim kardeşim..
  • Önemli değil kardeşim yardımcı olabildiysem sorun olrsa pm atarsn orthos la umarım stabilite testini yapmşndır en az 30 dk bkle hata vermezse bi sorun olmaz
  • quote:

Önemli değil kardeşim yardımcı olabildiysem sorun olrsa pm atarsn orthos la umarım stabilite testini yapmşndır en az 30 dk bkle hata vermezse bi sorun olmaz

sadece 2 dk bekledim sorun çıkmayınca girdim mw3 e saat 14 den beri oynuyorum sorun yok allaha şükür 4.1 ile yola devam fps düşüklüğü yaşıyordum 3.7 de 4.1 e alınca sorun kalmadı tek sorunum pc kapanmıyor
  • Hayırlı Olsn Yeni Pc'n Kullandığun Değerleri Yazarsan buraya belki sonradan yapmak isteyenlerde o değerlerden örnek alırlar bnde merak ettm doğrusu :)
  • quote:

Hayırlı Olsn Yeni Pc'n Kullandığun Değerleri Yazarsan buraya belki sonradan yapmak isteyenlerde o değerlerden örnek alırlar bnde merak ettm doğrusu :)

/>
    />

/>

Eyv cpu voltajı 1.47 göstersede 1.5 verdim ben onu da ekliyeyim artı fsb ye voltaj vermedim sadece cpu ve ram de artı voltaj var,ram çarpanı 2.bunları da göz önünde bulundurun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alisanuludag -- 10 Şubat 2012; 1:55:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: alisanuludag

quote:

Hayırlı Olsn Yeni Pc'n Kullandığun Değerleri Yazarsan buraya belki sonradan yapmak isteyenlerde o değerlerden örnek alırlar bnde merak ettm doğrusu :)

/>
    />

/>

Eyv cpu voltajı 1.47 göstersede 1.5 verdim ben onu da ekliyeyim artı fsb ye voltaj vermedim sadece cpu ve ram de artı voltaj var,ram çarpanı 2.bunları da göz önünde bulundurun

yanlz voltajı fazla vermişsin daha az 1.425 de açılırdı pc bide sıcaklık değerlerini koyarmısın kuzeyköprüsü fazla ısınır öle sorun olablr

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.