Şimdi Ara

e6400 1300mhz core speed??!! yardım!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
642
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    e6400 c2d işlemcim ve asus p5pl2 anakartım var. Cpu-Z'de core speed 1333mhz olarak gösteriyor. Bus Speed'im 220mhz ve multiplier de x6. Rated FSB de 880mhz görünüyor. Rated Fsb bus speed falan bunların hiçbirini tam anlamıyla bilmiyorum.

Cpu'mu overclock etmeyi denedim ancak ASUS'un aptal biosunda kendin oc edemiyosun. (edilsede edemezdim gerçi). ASUS AI Overclock diye bir şey var. Orada BIOS overclock ayarlarını kendi yapıyor. %5 %10 %15 diye %30 a kadar gidiyor. Yani CPU fsbyi falan kendi ayarlıyor. Bende bu özellik yüzde 10'dan fazla çalışmıyor. PC Boot etmiyor. Yani sıkışıp kaldım. Lütfen yardım edin!

Şimdiden Teşekkürler.

• Daha fazla yukarı çıkamamanın nedeni voltak yetersizliği ve ram frekansının ve timinglerin yüksek olması olabilir.Ram freakansını ver timinglerini öncelikle düşürmeni tavsiye ederim sonra baktın yine olmuyor cpu voltajını artırmayı dene tabi böyle bir ayar biosunda mevcut ise core speed dediği işlemci çekirdek hızıdır bu değeri 2 ile çarparak işlemci hızına ulaşabilirsin çünkü senin işlemcin çift çekirdek.
  • o salak board'a ben de zamanında e6400 takmıştmı aynı şeyler olmuştu. o boardu alan yanar valla :) update mapdate hikaye. e4300 filan varsa çalıştırır.
    e6xx serisinde mıcıo. o yuzden gigabyte ds4 aldım bende zamanında. belki en son bi bios yapıp bişiler yapmışlardır bios update et.

geçmiş olsun :)
  • :)

266 (x4=1067) (dörtle çarptığınızda "rated fsb"yi bulursunuz) mhz veriyolu desteği olmadığından veriyolunu 200'e çekmiş anakart. Hâliyle, gerçek hız da taban yapmış (266x6-8 olacaktı).

Siz de, özel hız aşırtmayla 220'ye almışsınız. Çözümü olduğunu pek sanmıyorum. Tabii, yine de, bios güncellemesi yapılmalı.

Bu arada, 6 çarpanını önemsemeyin. Speed - Step sayesinde işlemci boşta veya düşük yük altındayken çarpan 8'den 6'ye düşer.

Aslında, 8x220=1760 olarak düşünmelisiniz (yük altında çarpanı 8'e çıkar).

@aLper_iLeri'nin dediği üzere, değişim en doğrusu. 6400'ü şöyle 375x8'de çalıştırmak lâzım en az:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 9 Ağustos 2007; 1:26:09 >
  • lanet olsun bende de ayni problem var MSI ile e6300 te. MSI aldigim gune lanet ediyorum benim e6300 ise 933 MHZ'de calisiyor BIOS desen zaten kafayi yedi 9930 MHZ gosteriyor acilisda , FSB yi 380 yapiyorum ancak 1.74 Ghz de calisiyor bunun cozumu anakarti degistirmek mi sadece denemedigim yol kalmadi ya. Canima tak etti millet overclock yapar biz downclock yapiyoruz...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.