Şimdi Ara

E46 320D Otomatik Şanzıman Sabahları Ilk Kalkışta Gecikme ve Olası çözüm (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
3
Favori
23.293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • arkadşalar. yazılım için hala araştırıyorum. çıkma şanzıman konusundada fiyat 3500 tl 4000 tl dıyorlar. alır takarız ses gtmezse problemı var bırde. :( ama yapacak bişey yok, istanbul ankara aradık ama malesef bu sorunu ve benzerını yasayan yok. denyecez bakalım. size bılgı verırım. genede teşekkürler.
  • ali4284 A kullanıcısına yanıt
    çıkma şanzuman alırsan ve ses gitmezse enkötü ihtimal elinde bir şanzuman daha olurki her zaman satabilirsin fakat şanzumanı bi açtırırsan zaten bu masrafı illak yapacaksın 3000 tl den aşağı rakam kesinlikle çıkmaz şuydu buydu derken tahminin ve söylenenin çok üzerinde rakamlar çıkıyo hatta sana şöyle bir şey söyleyeyim eğer imkanın varsa bin arabana gürcistana git 1000 liraya alırsın tabi orda bi tanıdık felan bulman lazım
  • Merhaba iyi geceler aynı problem benim 98 model e39 5.20i aracim da da var.
    ve benim en büyük sorununda küçük bi yer de yaşıyor + özellikle otomatik şanzıman ile alakalı yağ değişiminde dahi 100 km uzaklıktaki izmire gitmem gerekmesi.
    Şanzıman yağını yeni değiştirdim izmirde keşke paylaşımınızi önceden okusaymisim
    ve bu yağdan yurt dışından temin edip ekletsemisim.
    Öncelikle bilginiz var ise sormak istediğim şey
    *soğukken geç hareket etme problemini kabul etsek böyle binmeye devam etsek
    ilerliyecek ve sanzimana daha problem açacak bir sorunmu?
    *sanayide sanzimana yazılım atılmadigını soyluyorlar yani kisacasi bilmiyorlar
    bu yağı temin edip yeni değiştirmiş olduğum yağa ekletsek
    yazılım atmadan fayda edermi?
    Bilginiz yada tecrübelerinizi paylaşmanızi bekliyorum tesekkurler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kilikci K kullanıcısına yanıt
    İyi geceler hocam.

Açıkçası bu şekilde kullanımın bir zararı var mıdır bilmiyorum. Fakat ilk hareket öncesi yağsız kalan yerler olabilir.
    Belki uzun vadede problem çıkar. Açıkçası çok sinir bozucu bir durum olduğu için ben olayın üzerine gitmiştim.

Benim aracımda yazılım gecikme problemini çözememişti. Sadece vuruntu çözülüştü.

Yazılım güncellemeden sadece bu katkıyı eklemeniz gecikme problemini çözecektir.

Etkisini uzun yol yaptıktan sonra görebiliyorsunuz.
  • Teşekkür ederim cevabiniz için.
    siz kullaniyomusunuz halen aracinizi?
    Ebaydan siparis ettim kargo ile 146 tl
    Geldikten sonra hemen sanzimana ekletip biraz kullanıp tecrubelerimi paylaşırım.

• kilikci K kullanıcısına yanıt
    Estağfurullah.

Aile sayımız artınca 8 ay kadar önce sattım aracımı.

Fakat sattığımda 160.000 deydi ve hiç sorun yoktu şanzıman ile ilgili.

İnşallah sizinde probleminizi çözer.

İyice karışması ve tam etki göstermesi için uzun yol yapmanız çok daha iyi olur. Direkt sonuç alamayabilirsiniz.

Hayırlısı olsun inşallah.
  • Merhaba; elimde VLUC10009

LUCAS TRANSMISSION FIX 710ml bir şişe mevcut isteyen olursa 120 tl ye verebilirim ,
  • elinizdeki yag halen duruyormu ??
  • a5s390r şanzıman için hangi yağı kullanıyorsunuz sanayide ustaların koyduğu yağın yanlış olma ihtimali var mı bu aradahttp://www.americanpowertrainwarehouse.com/5l40e-5l50e-4l40e-bmw-a5s360r-a5s390r/ bu sitede şanzımanla ilgili hemen hemen her malzeme mevcut ve gm in parçaları zf şanzımana göre bayağı ucuz aslında şanzıman revizyonu için baya fahiş rakamlar alınıyo. doldurma valfi yalama oldu benim bulamıyorum tornada falan yaptırmak mümkünmüdür acaba veya elinde olan var mı?
  • 2004 3.18 otomatik vites aracım var aracım motor soğukken 30 40 saye ısıtmadan hareket etmiyor vitese attığımda devir saat 1000 i geçmiyor yokuş yukarı park ettiysem eğer arabayı kalkmıyor bir uğultu boğuk bir ses çıkarıyor ve gitmiyor düz bir yere park ettiysem bi nebze gidiyor ama yine boğuk bir sesle yavaşca gdiyor vitesi n konumuma aldığımda yine 3 bin devire kadar boğuk ve yavaş gaz yiyor ondan sonra kendini açıyor türbün tamir ettirildi şanzuman söküldü beyin değişti ama düzelmedi başına böyle bir olay gelen var mı motor soğukken araba gitmiyor ısınınca gidiyor ama yine de gitmesi gerektiği gibi gitmiyor bir anormallik var arıza vermiyor yakıtı aşırı yakıyor neden olabilir???
  • jv959 J kullanıcısına yanıt
    Turbo varmı

• Lucas Transmission Fix 1 adet 710ml isteyene piyasadan ucuza verebilirim

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.