Şimdi Ara

Dyson'ın elektrikli otomobili işte böyle görünecek (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
5.503
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Dyson dünyanın her ülkesine ürün ihraç eden alanında lider bir firma. bende 2006 model Dyson e-süpürge var gören hayran kalıyor, bende Dyson'u gördüğü için Dyson alan 2 yakınım oldu. Böyle bi markanın üreteceği yeni ürünün linç edilmesini mi bekliyordun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tuğkan-0153

Dyson dünyanın her ülkesine ürün ihraç eden alanında lider bir firma. bende 2006 model Dyson e-süpürge var gören hayran kalıyor, bende Dyson'u gördüğü için Dyson alan 2 yakınım oldu. Böyle bi markanın üreteceği yeni ürünün linç edilmesini mi bekliyordun?
    Baykar'ı biliyorsun deme yurtdışına giden üst düzey mühendisleri tekrar ülkeye getirerek sıfırdan alanında marka haline gelen ihalar yaptı, 10 senede sıfırdan katma değeri çok yüksek ürünler üretti ve sattı. Şuan iha alanında parmakla gösterilen bir marka haline geldi 10 senede. Bu firmanın son projesi sırf yerli diye linç edildi son konularından birinde.
    Onun için bu soruyu sorma ihtiyacı hissettim yoksa dyson kim de araba yapacak maksadıyla sormadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Patavatlı kullanıcısına yanıt
    Hep ikincil önemde ürünlerde başarılıyız. IHA. insansız hava aracı. RC airplane'nin bir boy büyüğü. Brezilya gibi 3.dünya ülkesi Embraer ile dünyaya uçak satıyor. öyle bir markamız var mı? yok. G.kore ufacık bir ülke LG Samsung Hyundai ile dünyanın ezberlediği markaların üreticisi. O türden bir üretici yok bizde, cok fazla anlatmaya Baykar alanında devrim yaptı gibi şeyler anlatırsanız gayet tabi insanlar linç eder. geçenlerde gözlük camımı kırdım, yeni gözlük camı alacağım cunku SGK karşılamıyor ve çifti 500TL, ithal. 20 dükkan dolaştım en ucuz 200TL 'ye buldum ki o da ithal. cam bu. ülkede gözlük camı üreticisi yok! Su arıtma cihazımızın filtre setini değiştirirken yerli filtre sordum yok.pamuktan, telden filtre. üreten yok. İnsanların gerçekten ihtiyaç duydugu kullanacağı şeylerde yerli üretim olmadıktan sonra IHA'ların 100% yerli olmasının ne kadar esprisi olabilir

• atilasat A kullanıcısına yanıt
    Cünkü bataryali arac dünyasinin lideri Tesla. En iyiye rakip olmak, onun kadar veya daha iyi olabilmek istiyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tuğkan-0153

Hep ikincil önemde ürünlerde başarılıyız. IHA. insansız hava aracı. RC airplane'nin bir boy büyüğü. Brezilya gibi 3.dünya ülkesi Embraer ile dünyaya uçak satıyor. öyle bir markamız var mı? yok. G.kore ufacık bir ülke LG Samsung Hyundai ile dünyanın ezberlediği markaların üreticisi. O türden bir üretici yok bizde, cok fazla anlatmaya Baykar alanında devrim yaptı gibi şeyler anlatırsanız gayet tabi insanlar linç eder. geçenlerde gözlük camımı kırdım, yeni gözlük camı alacağım cunku SGK karşılamıyor ve çifti 500TL, ithal. 20 dükkan dolaştım en ucuz 200TL 'ye buldum ki o da ithal. cam bu. ülkede gözlük camı üreticisi yok! Su arıtma cihazımızın filtre setini değiştirirken yerli filtre sordum yok.pamuktan, telden filtre. üreten yok. İnsanların gerçekten ihtiyaç duydugu kullanacağı şeylerde yerli üretim olmadıktan sonra IHA'ların 100% yerli olmasının ne kadar esprisi olabilir
    Heh ben de ondan bahsediyorum işte, bu ülkede adam akıllı üretim yok ar-ge yok araç üreticisi yok uçak üreticisi yok elektronik üreticisi yok doğru düzgün markamız yok ama bişeler yapmaya çalışan 3-5 firma var milletin destek olması gerekirken küçücük beyinleriyle dalga geçmeye çalışıyorlar. RC airplane'nin bir boy büyüğü diye küçümsediğin araç sonraki nesillerin savaş uçağı türü olacak, ABD'nin birim üretim maliyeti F-35'ten pahalı olan droneleri var. Askeri stratejistlere göre (sadece Türklerden bahsetmiyorum) yakın zamanda ihalar savaş jetlerinin hızlarına ulaşıp onlardan daha büyük yakıt tankına ve mühimmat kapasitesine ulaşacaklar biz de gene "ya abi adamlar siha yapıp satıyor biz bişe üretmiyoz bitiğiz biz" demeyelim diye uğraşan, çalışan şirketler var ama bizim linççilere ne yapsalar yaranamıyorlar. Adamın gram bilgisi yok ama bu eleştirmesine engel olmuyor.
    Baykar gayet de alanında devrim yaptı Abd, Rusya on yıllarca süren ar-ge çalışmaları ile binlerce personeli çalıştıkları alana Baykar 120 kişi ve 5 senede girdi ve yakında alanının en iyi sihasından birisini yapacak bu devrim değilde nedir ?

• Elektrik süpürgesinden hallice

• Rouvax kullanıcısına yanıt
    Dyson e-süpürge konusunun Apple'ıdır. Pahalıdır ama e-süpürgeden anlayan/anlamayan herkesi etkileyecek kalitede ürün yapar. Dolayısıyla üreteceği e-araç da etkileyici olacaktır, tahminim.
  • Ortasında kocaman boşluk olmaması tasarım olarak hayal kırıklığına uğrattı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ayrıca kapakta farklı içeride farklı bir tasarım var birbirinden farklı görünüyor

• Elektrikli süpürge ye benzemiş

• Önemli bir serzeniş.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • uzun uğraşlar verdiğim süpürge arayışında karşılaştığım dyson gerçekten paranın tam karşılığı..

dc 29 modelli bir süpürge aldım,aldığım zaman o fiyata 8kg a+ çamaşır makinası alınıyordu kardeşim benimle dalga geçti abi bu paraya süpürge mi alınır kafayımı yedin hesabı..

kardeşim 4 süpürge çöpe attı sayısı toz torbası filtre vs..

ben 13 yılı devirdim,filtre değişim yok yıka kurut tak çalışsın.

emişte azalma yok,kök siklon denen bir teknoloji ve patentini barındıran bir marka..

neodmiyum mıknatısı ile motorda,ekstra enerji tasarrufu ve bir beoing motorundan 4 kat daha fazla devir yapabiliyor..

vs vs..

konuya dönersek dyson yaptığı işin hakkını veren bir marka ve teknoloji..

dyson kullanmaşsanız boş yapmayın kısaca.

ülkeye gelebilse ve param yetsede alabilsem

özetle..
  • Ulan önüne gelen elektrikli otomobil üretiyor. Madem bu kadar kolay biz niye üretemiyoruz bi türlü. Bir Tesla'yı fazla büyütmüş bütün dünya anlaşılan. Herkes üretiyor. Çin ' li firmalar zebil gibi çıkacak piyasaya zaten.

• Dacia Logan'ı anımsattı

• quote:

Orijinalden alıntı: Spider_hip

Piyasa geneli 300-500'e süpürgeler varken, dyson süpürgeleri 3.000-5.000TL olduğuna göre araçları da 5-10 milyon olur herhalde.
    bizim evde kedi ve köpek var o söylediğin piyasa malı süpürgelerin motoru 1-2 senede pert olurken bizimkini 10 senedir kullanıyoruz daha bakım bile görmedi o zaman 1650 liraya almıştım şimdiki fiyatı galiba 4 bin civarında
  • degobar kullanıcısına yanıt
    Muhakkak tabi motoru falan piyasa malına göre daha kalitelidir, motor garantisi vs daha uzundur, hayırlısıyla kullanın. Benim annemlerde de kedi ve köpek var onlarda çok tüy döküyor, onlar piyasa malı kullanıyor, 3-4 sene falan götürdü biri, diğerininde öyle sanırım 3. 4. senesinde hala dayanıyor. 10 seneyi göremez muhakkak ama 200-250 liralık şeyler zaten.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.