Şimdi Ara

DVD-ROM Söküldü; USB den bağlayabilir miyim? --SÖKÜLDÜ SS li:))--

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
3.183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Söktüğüm dvd-rom u USB den bağlanır hale getirmem mümkün mü? Mümkünse nasıl yaparım?

Toshiba laptopumun dvd-rom unu sökmek istiyorum aldığımdan beri boşu boşuna ağırlık yapıyor gerektiği zaman takmak üzere yerinden sökmek kalan boşluğa da kapak gibi birşey yapmak var aklımda bunun dvd sini sökmek mümkün mü arkadaşlar

Ufaltılmış önizleme resmi
    Resmin büyük halini görebilmek için tıklayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Odysseus347 -- 15 Eylül 2008; 13:03:22 >

• hmm ilginç...kasanın altına bakıp dvd nin çerçevesini hayal et sonra o çevrede vida ara 1tane vida tutuyor zaten tek tek çıkart tak yaparakta bulabilirsin o vidayı vidayı çıkart dvd yi çek gelmezse başka vidada dene ama mutlaka gelicektir
  • harbiden de tak diye geldi alet minnacık birşeymiş ya ben daha büyük sanıyordum ayrıca 100 gr falan baya hafif yapmışlar teşekkür ederim

şimdi orayı kapatıcak birşey lazım ama ev kullanımı için ideal hava da alıyor ordan
  • önemli değil..sizin makine baya eski gibi
  • a100-847 var 2 yaşına giricek kasımda :) ağırlık olarak pek farketmedi bu arada :)
  • ama ferah ferah artık
  • Arkadaşlar DVD-ROM u söktük yalnız tak çıkar tak çıkar olmuyor...

Bunu USB den bağlanır hale getirebilir miyim? Nasıl yaparım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Odysseus347 -- 15 Eylül 2008; 13:04:53 >
  • up

Böyle birşey buldum ama benim işime yaramıyor
    http://www.donanimhaber.com/Dahili_Suruculeri_USB_2.0_Ile_Harici/1541/haber.htm

basit bir dönüştürücü kabloyla yapmak mümkün değil mi?
  • external box lar var ama laptoplardaki slim driverlar için olanını hiç duymadım..hazır olarak var ama boş olarak duymadım desem daha doğru olur...zaten hafif oldukları için çıkarmaya değmez.bir de o boşluk hava alması için artı bir özellik ama acaba dvd nin bulunduğu o boşluğa bir dengeleyici etkisi varmıydı düşünmek lazım..neden dersen, o boşluktan dolayı elinle ağırlık yaptığın zaman ilerde çatlama yapar mı acaba?
  • klavyeden dolayı bir eğilme falan olacağını sanmıyorum çünkü üst kısımda yaklaşık 1cm lik sert bir plastik destek koymuşlar oldukça sağlam
    yalnız alt kısmı ince kaldı, esniyor yalnız sünek sayılır, üzerinde yük de yok durum iyi yani anlıycağın

harici kutu konusunda ben de bulamadım, yukarda verdiğim linkte birtane var ama işimi görmez pahalı, üstelik türkiyede olduğunu da sanmıyorum.sadece kablo ya da basit bir kutuyla oluyorsa iyi şimdi saydım 50pin li bir bağlantısı var bilen var mı bu işi arkadaşlar

bu arada yanlış yazmışım: ilk aldığımda hafif gelmişti şimdi telefonumla karşılaştırdım 200-250gr ağırlığı olduğunu söylebilirim bence kayda değer bir ağırlık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Odysseus347 -- 15 Eylül 2008; 15:03:00 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.