Şimdi Ara

DVD player ile ilgili Pc değil bölümü yok bunun ...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
936
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben DVD playerımı yeniledim "şimdi eskisi ne yapsam ?" diyerek kurcalarken aklıma dvd okuyucusunu si acaba pcde çalıştırabilirmiyim yada bu dvd playeri pc ile birlikte farklı bir şekilde kullana bilirmiyim diye bir düşünce geldi....
    Aradım taradım bu konuda bir bilgi bulamadım. Benki Donamın Haber Forumdaki arkadaşlardan bilgisi ve ya önerisi olan vardır diyerek buraya yazdım..
    Yardım lütfen

(forumu araştırdım ancak bu konu ile ilgili olabilecek biyer yoktu yada ben bulamadım bu yüzden buraya yazdım.... )

söz konusu dvd player
    G-tech Dvd-18

• Eğer 2. el fiyatı iyise sat bence boş yere parçalama aleti.

Dvd rom unuda çalıştıramassın gibi geliyor ama emin değilim.

Dvd rom un ön kapağını çıkart , pc deki dvd rom una tak.
  • Satma fikri benim de ilk aklıma gelen oldu ama cihaz zaten 80 ytl 2. elden satış 30 ytl civarı oluyo gerek duymadım bende..

cihazın ön kapağını ve üst kapağını çoktan söktüm..
    dvd sürücü aynen pcp ekine benziyoz sadece plastik ve daha az ısınıyoz (ilginç ve çekici geldi bana açıkcası)

Almak isteyeceğim parça varmı diye inceledim (zarar vermeden) anakartı var resmen işlemcili fanlı bişey fanını aldım bende pc me ilave

yardım için saol...

başka fikirlere açığım hâla tabi gelirse ....

• Şu dvd player'ın altlarında ayakları var ya onları çıkar kasaya tak. Yapabilirsen çok güzel durur bence. Tabi ayakarlın taşıyabilmeside önemli sağlammı bak.
  • şimdi farkettim gerçekten iyi fikir

benim kasa için de böyle bişey lazımdı
  • Dvd player mod Üzerindeki tuşlar acep bi işe yarar mı
  • doğrusu ben başta bu dvd player kasasına anakart (eski anakartım) ve normal dvd rom koyup tuştarın ikisini power ve reset düğmesi yapıp diğerlerini usb yuvasına çevirmeyi düşündüm ozaman mod sayılırdı beliki ama soğutmak zor olur diye vaz geçtim :D
  • yavaş bir sistem ve ufan soğutucularla bu işi halledebilirdin. sorun olmazdı
  • kasa hala duruyo sadece ayakları ve fanını aldım yardım edicekseniz demek isterim...
  • yardım ederim tabiki bilgi paylaştıkça güzeldir. Karar verdiyseniz pm den görüşelim.
  • Walla Dorusu Manyak bişi olur ve dalında bi ilk olur ama bunu yapmak ta mod ugruna feda edilcek bi dvd player anlamınada gelebilir bu yüsden ii düşün ii tart ona göre bi karar cıkar
  • dvd yi zaten çoktan gözden çıkartmış.
  • bence hoş birşey olmaz dvd kasasında pc ?????
  • Biryerde görmüştüm link bulursam atarım vcd'yi cdrom yapıyorlardı pc'ye
    ama adamlar sadece yapmış olmak için yapıyolar harcadıkları paraya bir tane cd-rom alınırdı...
  • htpc olarak kullancaksa güzel olur ama desktop pc adına pek iyi olmaz.
  • ben bunu pc olarak kullanmam zaten...
    ben daha çok media center gibi bişey düşünüyorum (biraz kapsamlı bir şekilde) sonuçta bir dvd bile wma, bmp, 3gp ve benzereri birçok formatı oynatamıyor ama bunu bu dvd player görünümlü pc yapar oldukça güzl olabilir...

dvd yi gözden çıkardım arkadaşın dediği gibi sorunum şu bu iş için kullanacağım anakart gerçekten eski bu kadar küçük bi kasanın içinde nasıl olur da soğukj tutarım diye düşünüyorum...
  • benim depodan eski sitemi aldım ... (depoya ne zamandır uğramıyodum çok tozlanmış ama hala sağlam )

resimlerini koyayım dedim anakartın bi fikriniz olsun diye...
    (görüntü kalitesi için özür dilerim fotoğraf makinesi bozuk ceple çektim...)

Bir de swordmaster arkadaşıma bir ricam var mümkünse pmden değil de burdan bilgi paylaşalım başka arkadaşlar da faydalansın...

__________________________________________,
    Bu arada bu eski kasayada mod yapayım bi ara
    [img=http://img47.imageshack.us/img47/5997/foto070507181957hv0.th.jpg]

• güç kaynağı: 350W

biri 32 diğeri 64 mb iki ram var

ekran kartı yok ama ben bunda ekran kartsız kullandığımı hatırlıyorum filim izleme vs sorun çıkarmıyor du (ama olmaz derseniz ya da sonradan sorun çıkarırsa barım çaresine)

bir de sorum var buna win. xp mi yükleme win. me mi yüklemeli
    (birde arkadaşın birinden bi öneri var ki bana olabilir gibi geldi bir linux sürümü yüklemek. ama windows u tercih ederim... )

Evet arkadaşlar desteklere devam lütfen.
  • yapımda fazla zorlanmayacaksınız dikkatli olunduğu sürece yapabilirsiniz bence siz ilk olarak sisteme işletim sistemi kurmaya çalışın şöyle win98 ayarında bişi olsun belki daha düşük. sonra sistemi yerleştirirsiniz

win98 den üstünü kurarsan sistemden verim alamayabilirsin. Sen yinede yardım bölümüne sor en iyi hangisi olur diye

hep sonradan görüp cevabı değiştiriyorum linux kurarsan alışık olmadığın için zorluk çekebilirsin yada stabil çalışmayabilir. Sonuçta linux. Birde işletim sistemi kurmadan sistemde film izlemeye yarayan ufak programlar var. İsimlerini hatırlayamıyorum ama bunları pcye boot ederek yükledikten sonra media adına herşeyi yapıyorsun. Hem sistemi sömürmeden kullanırsın. Ekran kartı slotu ne bilmiyorum ama normal televizyona bağlayacaksan şimdiden sölim görüntü kötü çıkar. Lcd tv yada monitöre bağlarım diyorsan bir ekran kartı almanda şart. Ramlerde sd ise hala şansın var bir adet daha 64 lük al derim. 32 liği çıkart. çok para harcamadan yapabildiğini yap.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-6460740D9 -- 7 Mayıs 2007; 22:12:46 >

• bişey sorucam da psu yu nereye koyucaksın acaba
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.