Şimdi Ara

DVB-C Tuner bulunan TV'lerde Teledünya yayınlarını izlemek. (322. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
6.466
Cevap
60
Favori
790.367
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 320321322323324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Daha önceki splitterlar 5-2500 lüktü.Forumda bunların uydu için 5-1000 MHz lik olanlarının ise Kablo Tv için kullanıldığını okuyunca değişim yaptım.Örneğin: FilmBox Turkey HD,Trace Sports gibi bir kaç kanalda daha önce %46 olan Sinyal Seviyesi % 74 e yükseldi.TRT Müzik örneğin,%62 den 78 e çıktı.En yüksek sinyal de A2 de %86 Kalite % 99 da sabit.(Pozitek kutu)

Sinyal Seviyesi dalgalanmalar sabitlendi.Modül de Kalite %100 Seviye ,%85 lerde.

Yani kablolar ve splitterlar konusunda bir sıkıntım yok.Sorun tv ve modül uyumsuzluğu gibi görünüyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Savisvasa

quote:

Orijinalden alıntı: eediz

Mmerhabalar VESTEL 65UD8900 almak istiyorun aradım müşteri hizmetlerini teledünyanın dvbc uyumlu olması lazım dedi. VESTELİ aradım uyumlu değil dedi. dvbc bir giriş mi oluyor? koskoca 4000 lirelık cihazda yok mu yani anlayamadım?

Merhaba,

Almak istediğiniz tv nin kullanma kılavuzunun 11.sayfasında DVB-C uyumlu olduğu yazıyor.Yanlış bilgi verilmiş diye düşünüyorum.Bir de servise sorun derim.

DVB-C tuneri bulunan tv lerde Kablo tv yayınlarını hd kutu olmadan sadece kendi tv nizin kumandası ve alacağınız modüle smart kartı takarak izlemeniz mümkün.

Bu tv ler ayrıca; DVB-S S2 ve T T2 uyumlu olup uydu platformu ve sayısal karasal yayınları (başladığında) izleyebilirsiniz.

https://www.vestel.com.tr/vestel-4k-smart-65ud8900-165-ekran-led-tv?gclid=EAIaIQobChMIr96-9Kmc2AIVwqgYCh1bqAC0EAAYASAAEgIwBPD_BwE

Teşekkürler cevap için

• quote:

quote:

quote:

Mmerhabalar VESTEL 65UD8900 almak istiyorun aradım müşteri hizmetlerini teledünyanın dvbc uyumlu olması lazım dedi. VESTELİ aradım uyumlu değil dedi. dvbc bir giriş mi oluyor? koskoca 4000 lirelık cihazda yok mu yani anlayamadım?

Merhaba,

Almak istediğiniz tv nin kullanma kılavuzunun 11.sayfasında DVB-C uyumlu olduğu yazıyor.Yanlış bilgi verilmiş diye düşünüyorum.Bir de servise sorun derim.

DVB-C tuneri bulunan tv lerde Kablo tv yayınlarını hd kutu olmadan sadece kendi tv nizin kumandası ve alacağınız modüle smart kartı takarak izlemeniz mümkün.

Bu tv ler ayrıca; DVB-S S2 ve T T2 uyumlu olup uydu platformu ve sayısal karasal yayınları (başladığında) izleyebilirsiniz.

https://www.vestel.com.tr/vestel-4k-smart-65ud8900-165-ekran-led-tv?gclid=EAIaIQobChMIr96-9Kmc2AIVwqgYCh1bqAC0EAAYASAAEgIwBPD_BwE

Teşekkürler cevap için

Rica ederim,faydası olur umarım.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba,

Teşekkürler cevap için

3200 liraya bu kadar büyük bir ekran veren bir sürü özelliği olan bir tv de olmaması zaten garip geldi. Bütçem bu kadar ve SEG , awex, axen gibi markalar almaktansa vestel alacağım galiba

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba,

Teşekkürler cevap için

3200 liraya bu kadar büyük bir ekran veren bir sürü özelliği olan bir tv de olmaması zaten garip geldi. Bütçem bu kadar ve SEG , awex, axen gibi markalar almaktansa vestel alacağım galiba

Çok haklısınız.Benim yeni aldığım tv 82 ekran ve sizin alacağınız bunun 2 katı.

DVB-C tüneri olmalı illa ki...

• herkese merhaba,

Teledünya üst paket abonesiyim, benim hali hazırda setup box cihazım var, kullandığım tv de HDTV DVB-C destekli. şimdi iki sorum olacak

1- elimdeki pozitek setup-box cihazının içinde bu conax modül sabit mi, sökülüp tv ye takılabilir mi ?

2- piyasa baktım conax modüller 180-250 lira aralığında, ama türksat kendisi 120 tl 24 ay taksitle veriyor.
    https://www.turksatkablo.com.tr/Cihazlar
    modülü türksat tan alsam, daha sonra başka conax modül gerektiren platformların kartlarını da kullanabilirmiyim bu
    modülde, yoksa cihaz kilitli vs. dir de başka bir platform da kullanılmaz mı ?

yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ediyorum şimdiden..

• disasterus D kullanıcısına yanıt
    1. Yanlış bilgi vermiş olmayayım sökülüp televizyona takılabileceğini zannetmiyorum. Boyutları conax modül boyutunda değildir. Kablo alıcı için yapılmış.
    2. Conax şifrelemeyi kullanan Türkiye'de bildiğim kadarıyla başka platform bulunmuyor. Conax modülü ikinci el olarak satabilirsiniz. Turksat'ta daha ucuz olmasıihale ile aldıklarındadır. Garanti konusunda da Turksat'tan alırsanız sıkıntı yaşamazsınız. Farklı bir yerden alacaksanız da orijinal olup olmadığına garantisinin olup olmadığına dikkat edin. Güvenilir bir yerden alın.
  • ilgin için sağol kardeşim,
    türksattan aldığımda kilit vs olmaz değilmi, kim bilir bakarsın uydudan felan bişeyler çıkar sonra..

teşekkürler..
  • serdar_ayberk S kullanıcısına yanıt
    Türksat modülle kartı birbirine eşliyor buda 2. el satışını engelleyebilir...
  • disasterus D kullanıcısına yanıt
    Bir şey değil. Kilit falan olmaz. Yalnızca Turksat'tan alınan modüllerle kartı eşleştirme yapıyor belirtildiği gibi. İkinci el satarsanız ikinci el satın alan sorun yaşar mı bilmiyorum. sizden satın alanın müşteri hizmetleri ile konuşursa yeni bir eşleştirme yapılabilmesi gerekiyor. Modem aldığımda Turksat eşleştirme için seri numarası ile aktivasyon yapıyordu. Aynı mantığın geçerli olması lazım. Çünkü modemler ikinci el olarak modem satılıyor.İkinci el sattığınızda modülü alanın müşteri hizmetlerini arayrak kart modül eşleştirme yapması gerekiyordur. Yine de müşteri hizmetlerini arayıp sorun. Kilit türü bir şey yok.
  • merhaba arkadaşlar . teledünya temel paket/ panasonic 65vt30/ dvb-c conax modül/ ..
    KANAL A HD (kapandı) yayında olduğu zaman - ve şu yayında olan TVNET HD ses var görüntü yok (şifrelenen kanal uyarısı veriyor)
    25 ocaktan sonra gelen 360 TV HD VE 24 TV HD de de aynı şekilde ; ses var görüntü yok.
    sinyal kalitesi 100 / bu 3 kanal da 378,00 mhz bandından yayın yapıyor. Diğer kanallarda sıkıntı yok. SD/HD SES GÖRÜNTÜ VAR.

Televizyonu kablo tv yetkilisi arkadaşlarla da sıfırladık , fabrika ayarlarına döndük türkçe türkiye dvb-c otomatik kurulum yaptık. sonuç binada tesisatta kablolarda sıkıntı yok.

tecrübeli arkadaşlardan konuya ilişkin paylaşımlarını bekliyorum , şimdiden teşekkürler.

Edit; aynı evde SONY televizyon ile aynı modül kart ile deneme yaptım. Bütün kanallar açıldı.

Panasonic için yapılacak birşey var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslannn -- 2 Şubat 2018; 9:34:33 >

• aslannn A kullanıcısına yanıt
    panasonic güncellenebiliyorsa güncelle... yazılımla ilgili sorun olabilir...
  • Teledunya izlemek için bulundugumuz mahallede kablo tv altyapısı olması lazım oyle degilmi.
  • korayakbiyik kullanıcısına yanıt
    Evet, mahallenizde olması da yeterli değil, binanazda da kurulu olmalı.

Türksat Kablo sitesinde bulunan "Binamda hizmet var mı?" bölümünden olup olmadığını sorgulayabilirsiniz.
  • Teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aktepe

Evet, mahallenizde olması da yeterli değil, binanazda da kurulu olmalı.

Türksat Kablo sitesinde bulunan "Binamda hizmet var mı?" bölümünden olup olmadığını sorgulayabilirsiniz.

binanızda şart değil
    mahalle ve sokağınız da döşeli ise altyapı
    kablotv binanıza kadar ve evinize tv nize kadar getiriyor kabloyu
    yeterki sokağınızda alt yapı olsun
  • Merhaba arkadaşlar.
    Samsung 50mu 7000 tv aldım.daha önce teledünyayı kutu üzerinden seyrediyordum.teledünyanın
    Kendi conax modülünü alıp tvye taktırdım.bir hafta sorunsuz seyrettim.şu an bütün kanallar belirli aralıklarla
    mozaiklenip kısa süreli ses kesintisi oluyor.kablo tv servis sinyal seviyelerinin normal olduğunu televizyonda
    Problem var diyor.böyle sorunla karşılaşan ve samsung tv kullanıcılarının yorumlarını bekliyorum.katkıda bulunan
    arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
  • Arkadaşlar selamlar

Teledünyanın kendi sitesinden modülü alan oldu mı acaba ?

Memnun mu?

Teledünyanın reciever ı televizyonumun hdmi girişlerini bozduğuniçin modül kullanmak istiyorum araştırıyorum

Kullananlar varsa memnunmu sitesinden alalım mı yoksa başka bir modüle mi yöneleyim fikir verirseniz sevinirim
  • legolasea L kullanıcısına yanıt
    Selamlar,
    Mesajınızı yeni gördüm. Mutfaktaki Vestel 24HD5500 televizyonumla kullanıyorum, yerim dar olduğundan tercih ettim. Modülü satın almadım kiraladım, daha avantajlı geldi. Hiçbir sorun yok, memnunum, tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ERS. -- 11 Ağustos 2018; 10:8:24 >
  • Çok teşekkür ediyorum

Bende satın aldım ilk fakat çok mantıksız geldi 2 gün tv yi açmayım yayın gidiyor

Servisteki arkadaş bir süre açılmadığı zaman yayın kapanıyor sinyal kesiliyor

Açtığımız zamanda 45 dk civarı yayını beklersiniz dedi

İade ettim 7 gün içerisinde

Kutusunu kiraladım şimdilik kutu kullanıyorum ama sanırım birdaha modüle döneceğim çok kumanda oluyor evde :)
  • 
Sayfa: önceki 320321322323324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.