Şimdi Ara

Düzelmek bilmeyen Teredo hatası..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
125
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, bu hata yüzünden cinnet geçirip pcyi camdan atmama ramak kaldı. Bilinen her yöntemi denedim. Cmd kodlarından tutun tarih saat ayarını kontrol etmek gibi saçma sapan işlere dahi girdim. Bu hata ile ilgili internette çıkan her sonucu tek tek harfi harfine yaptım, sonuç aynı.. Ne bir antivirüs var bilgisayarımda ne başka birşey, dns ayarı güvenlik duvarı v.s hepsini ayarladım, yetmedi format attım tekrar yaptım tüm herşeyi, sonuç yine bu. Koronadan muzdarip şu günlerimde karantinada vakit geçirebileyim diye forza horizon 4 aldım, sinirden kanser olmama az bir vakit kaldı. İnternette herkes aynı yöntemleri yazmış hiçbiri işe yaramadı. Bu durumu daha önce yaşayıp "internette herkesin yaptığı ama bende işe yaramayan yollar" dışında başka bir yöntemle çözebilen varsa yardımlarını çok acilinden bekliyorum.

Düzelmek bilmeyen Teredo hatası..

• Tüm çözümleri denedim demişsiniz. Teredo Tunnel Adaptörü aktif etmişsinizdir o zaman.

Teredo hakkında bilgim yok. Biraz araştırdım ıpv4 iplerin ipv6 iplerle haberleşmesini sağlıyormuş sanırım.

Servis sağlayıcılar ip adresi yetersizliği nedeniyle sanal ip sistemine geçtiler.

Sizde de sanal ip varsa, sorun bundan kaynaklı olabilir mi ?

Modem arayüzünden aldığınız ip'yi kontrol edin eğer 100. diye başlıyorsa sanal ip olma olasılığı yüksek.

Ayrıca şöyle de kontrol edebiilrsiniz. İnternetten ip sorgulama yaptığınız da sanal değil gerçek ipyi gösterecektir.

Modem ile netteki ip farklı ise; iss size sanal ip vermiş demektir.

Toredo bundan kaynaklı sorun çıkartıyor mudur bilemiyorum. Sadece aklıma geldi.

Cep internetiniz sanırım sanal ip vermiyordur. Cepten internetinizi paylaşıp, bağlanmayı deneyin.

Bilgisayarda wi-fi yoksa, usb kablo ile de paylaşabilirsiniz.

Eğer sorun çözülürse; iss müşteri hizmetlerinden bu işten anlayan birileriyle görüşüp, sanal ip istemediğinizi söyleyin.

Çok yüksek ihtimal ya anlayan birilerini bulamayacaksınız, yada bu işlemi yapmayacaklar. Çok bağırıp çağırırsanız belki.

Diğer çözümse belli bir fark ödeyip. Sabit ip hizmeti alabilirsiniz. Böylece ipiniz gerçek ve sabit olacak.

Birde aklıma şu geldi. Belki de açık olması gereken bir port iss tarafında kapalıdır. O port kapalı olduğu için bağlantı kurulamıyordur. Gerçi böyle bir şey varsa çözme olasılığınız çok çok düşer. ISS tarafında bunu çözebilecek bir muhattap hiç bulamayabilirsiniz.

Umarım sorun kaynağı bunlar değilse bile başka şekilde çözebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cdemir -- 15 Mart 2021; 9:35:33 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.