Şimdi Ara

Duvarları delen geniş menzil alanlı modem tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Modemimi değiştirmek istiyorum. Amacım yüksek hızdan ziyade kablosuz menzili geniş olan bir modem almak. Yan binadaki komşuyla ortak kullanacağız. 5 Ghz destekli modem almayı düşününmüyorum. Tp link td-8970 ve Asus dsl-n16 ikisinden biri işimi görür mü acaba? Yada bunların dışında çekim gücü yüksek sinyalleri duvarları delebilecek tavsiye edeceğiniz bir ürün varda yardımlarınızı bekliyorum.
    İkinci sorum ise 5 Ghz destekli Tp link td-w9980 modelini alıp antenlerini 2.4 Ghz anten ile değiştirdiğimizde randıman alır mıyız?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Tatangaa

Merhaba arkadaşlar,
    Modemimi değiştirmek istiyorum. Amacım yüksek hızdan ziyade kablosuz menzili geniş olan bir modem almak. Yan binadaki komşuyla ortak kullanacağız. 5 Ghz destekli modem almayı düşününmüyorum. Tp link td-8970 ve Asus dsl-n16 ikisinden biri işimi görür mü acaba? Yada bunların dışında çekim gücü yüksek sinyalleri duvarları delebilecek tavsiye edeceğiniz bir ürün varda yardımlarınızı bekliyorum.
    İkinci sorum ise 5 Ghz destekli Tp link td-w9980 modelini alıp antenlerini 2.4 Ghz anten ile değiştirdiğimizde randıman alır mıyız?

duvarları delen diyince bir korktum anten olayı pek bir fark yaratmaz, 9980de antenler 5ghz içindi sanırım 2.4ghz antenler dahili anten, yani 5ghz antenlere hele ki 2.4ghz anten takarsanız hiçbir işe yaramaz; bahsettiğiniz modellerden 9980 ve n16 vdsl destekli bütçeniz uygunsa vdsl destekli bu modellere yönelebilirsiniz ilerisi için de modem ihtiyacınız kalmaz

• Aslında 9980 almayı düşünüyordum fakat 5 Ghz olması benim çok işime yaramayacak. Sonuçta kullandığımız cihazlar 2.4 Ghz destekli. Bu nedenle 8970 modeline yöneldim. Fakat bunda da dediğiniz gibi vdsl modem degil ama araştırıldığım kadarıyla menzil alanı genişmiş. Bunun dışında 9980 modelinin antenlerini 2.4 Ghz ile değiştirilemeyeceği konusunda emin misiniz. Değiştirilebilir böylece 5 Ghz özelliği devre dışı bırakılır çok iyi fayda sağlar diye duydum. Boyle birşey söz konusu olabilir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • duvar delen
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.