Şimdi Ara

DURUN POLİS!!! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
0
Favori
1.622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: başkomiser

vay be insanların bu kadar dolu olduğunu tahmin etmemiştim...izin verirseniz birde ben kendi düşüncelerimi söyliyim=hiç kimseyi sütten çıkmış ak kaşık gibi göstermeye niyetim yok zaten yapamamda,rüşvet dahil birçok idda malesef doğru ama ^^yaşadığınız gibi geberin^^ yada ^^6ay sonra ortama ayak uydurcan sene avantacı olcan^^ gibi mesajlar yada ^^hiçbirini sevmem hepsinden nefret ederim^^türü yaklaşımlar çok insafsızca değilmi???bir arkadaşımızında dediği gibi seni hiç tanımadığı halde canına,malına,namusuna bir zarar glmesin diye yeri geldiğinde eşini dul çocuklarını yetim bırakmayı hiç düşünmeden göze albilcek kaç kişi tanıyosunuzki??? belki duygu sömürüsü gibi gelcek ama insanlıktan nasibini alamamış birtakım kişilerin yediği haltları tüm teşkilata maledip bu kadar ağır sözler söylemek ne kadar doğru olur???
    ayrıca eklemek istediğim bişey daha var=şuan en büyük şehirlerimizden birinin en büyük ilçelerinden birinin ilçe emniyet müdürü AKADEMİ mezunu ve hocalarımızdan birine bi mektup yazmış,mektupta aynen şöyle yazıyo=''hocam şuan ayın 20si ve benim cebimde beş kuruş param yok kimliğim olmasa işe gidip gelemiycem ve eğer ben daha bişey istemeden gelen teklifleri değerlendirsem aylık gelirimin 100milyar olması hiçte zor olmaz''
    ayrıca şu durumda dikkatinizi çekmiyomu=medyadaki polisle ilgili haberlere bi bakın ya dayakçı polis ya rüşvetçi polis yada piskopat polis...ya şu polis hiçmi doğru bi iş yapmıyo??? takdir ve tensiplerinize arz ederim...

sizde duyarlı ve demokrat olun o zaman polisler olarak.Bizde size saygı duyalım sizn işiniz çok dogmatik yani siz bunu böyle sanıyorsunuz aslında.ama kimse size saygı duymaz türkiyede çünkü sizin yaptığınız sokakdaki öğrenciyi coplamak memuru coplamak yok işçiyi coplamak yeri gelir parti ayrımı gözetmeden önüne gelene cop vurmak sonrada halk sizi sevsinmi adam aç maaaşına zam istiyor sen pols olarak git memuru işciyi copla işte sizde maşasınız böyle ayıp olmaz aslında daha kötüde söyliyeceğim ama silerler yada kitlerler.

• quote:

Orjinalden alıntı: U t k U

quote:

vay be insanların bu kadar dolu olduğunu tahmin etmemiştim...izin verirseniz birde ben kendi düşüncelerimi söyliyim=hiç kimseyi sütten çıkmış ak kaşık gibi göstermeye niyetim yok zaten yapamamda,rüşvet dahil birçok idda malesef doğru ama ^^yaşadığınız gibi geberin^^ yada ^^6ay sonra ortama ayak uydurcan sene avantacı olcan^^ gibi mesajlar yada ^^hiçbirini sevmem hepsinden nefret ederim^^türü yaklaşımlar çok insafsızca değilmi???bir arkadaşımızında dediği gibi seni hiç tanımadığı halde canına,malına,namusuna bir zarar glmesin diye yeri geldiğinde eşini dul çocuklarını yetim bırakmayı hiç düşünmeden göze albilcek kaç kişi tanıyosunuzki??? belki duygu sömürüsü gibi gelcek ama insanlıktan nasibini alamamış birtakım kişilerin yediği haltları tüm teşkilata maledip bu kadar ağır sözler söylemek ne kadar doğru olur???
    ayrıca eklemek istediğim bişey daha var=şuan en büyük şehirlerimizden birinin en büyük ilçelerinden birinin ilçe emniyet müdürü AKADEMİ mezunu ve hocalarımızdan birine bi mektup yazmış,mektupta aynen şöyle yazıyo=''hocam şuan ayın 20si ve benim cebimde beş kuruş param yok kimliğim olmasa işe gidip gelemiycem ve eğer ben daha bişey istemeden gelen teklifleri değerlendirsem aylık gelirimin 100milyar olması hiçte zor olmaz''
    ayrıca şu durumda dikkatinizi çekmiyomu=medyadaki polisle ilgili haberlere bi bakın ya dayakçı polis ya rüşvetçi polis yada piskopat polis...ya şu polis hiçmi doğru bi iş yapmıyo??? takdir ve tensiplerinize arz ederim...

sizde duyarlı ve demokrat olun o zaman polisler olarak.Bizde size saygı duyalım sizn işiniz çok dogmatik yani siz bunu böyle sanıyorsunuz aslında.ama kimse size saygı duymaz türkiyede çünkü sizin yaptığınız sokakdaki öğrenciyi coplamak memuru coplamak yok işçiyi coplamak yeri gelir parti ayrımı gözetmeden önüne gelene cop vurmak sonrada halk sizi sevsinmi adam aç maaaşına zam istiyor sen pols olarak git memuru işciyi copla işte sizde maşasınız böyle ayıp olmaz aslında daha kötüde söyliyeceğim ama silerler yada kitlerler.

HAKLISIN KARDEŞŞŞŞŞ

• söylediğim gibi burda kişisel hataların savunucusu değilim ama gözden kaçan bi nokta olduğu kanısındayım=benim babam öğretmen,malumunuz türkiyede öğretmenler maddi açıdan çok rahat değiller,özelliklede büyük şehirlerde...düşünsenize adam 25 yıl vatana hizmet ediyo emeklilik ikramisiyle elden düşme temiz bi araba alıyo sonrada afedersiniz hıyarın teki geliyo şunu istiyorum bunu istiyorum diyip arabayı ateşe veriyo...böyle adamı coplamayıpta napcaksın???evet emniet teşkilatında bırakın polisliği insan bile olamayacak çok adam var ama bu hızla değişmekte...artık polis akademisine bağlı okullarda insan hakları dersleri harbiden usülünce işleniyo ve görev bilinci yerleşmiş,^^insana saygı^^ ilkesiyle kadroya çıkan polisler yetişiyo...bu söylediklerimde son derece ciddiyim ve sonuna kadar savunuyorum,emin olun mükemmel insanlar yetişiyor şuanda...
  • desene benden sonraki kuşak görecek bunları ama bnm gözümde imajınızı asla düzeltemeyeceksiniz bu böyle biline
  • quote:

söylediğim gibi burda kişisel hataların savunucusu değilim ama gözden kaçan bi nokta olduğu kanısındayım=benim babam öğretmen,malumunuz türkiyede öğretmenler maddi açıdan çok rahat değiller,özelliklede büyük şehirlerde...düşünsenize adam 25 yıl vatana hizmet ediyo emeklilik ikramisiyle elden düşme temiz bi araba alıyo sonrada afedersiniz hıyarın teki geliyo şunu istiyorum bunu istiyorum diyip arabayı ateşe veriyo...böyle adamı coplamayıpta napcaksın???evet emniet teşkilatında bırakın polisliği insan bile olamayacak çok adam var ama bu hızla değişmekte...artık polis akademisine bağlı okullarda insan hakları dersleri harbiden usülünce işleniyo ve görev bilinci yerleşmiş,^^insana saygı^^ ilkesiyle kadroya çıkan polisler yetişiyo...bu söylediklerimde son derece ciddiyim ve sonuna kadar savunuyorum,emin olun mükemmel insanlar yetişiyor şuanda...

ne alakası var.adam sokakda türk-iş toplanıyor sende gidiyor onu copluyorsun bu sadece türk-iş değil disk de var öğrenciler ösym yi protesto ediyor oda var.Birde arabayı yakıyorlar diyorsun ne arabası onca memurun ne suçu var öğretmenlerin ne suçu var açmı kalsınlar siz ama maşa olarak ne derlerse yapıyorsunuz.MAŞASINIZ düşünmek yok sizde tut dedimi itaat ediyorsunuz afedersin sözüm meclisden dışarı polis bir anlamda K*pek yani.sahibne sadık.

• quote:

Orjinalden alıntı: U t k U

quote:

söylediğim gibi burda kişisel hataların savunucusu değilim ama gözden kaçan bi nokta olduğu kanısındayım=benim babam öğretmen,malumunuz türkiyede öğretmenler maddi açıdan çok rahat değiller,özelliklede büyük şehirlerde...düşünsenize adam 25 yıl vatana hizmet ediyo emeklilik ikramisiyle elden düşme temiz bi araba alıyo sonrada afedersiniz hıyarın teki geliyo şunu istiyorum bunu istiyorum diyip arabayı ateşe veriyo...böyle adamı coplamayıpta napcaksın???evet emniet teşkilatında bırakın polisliği insan bile olamayacak çok adam var ama bu hızla değişmekte...artık polis akademisine bağlı okullarda insan hakları dersleri harbiden usülünce işleniyo ve görev bilinci yerleşmiş,^^insana saygı^^ ilkesiyle kadroya çıkan polisler yetişiyo...bu söylediklerimde son derece ciddiyim ve sonuna kadar savunuyorum,emin olun mükemmel insanlar yetişiyor şuanda...

ne alakası var.adam sokakda türk-iş toplanıyor sende gidiyor onu copluyorsun bu sadece türk-iş değil disk de var öğrenciler ösym yi protesto ediyor oda var.Birde arabayı yakıyorlar diyorsun ne arabası onca memurun ne suçu var öğretmenlerin ne suçu var açmı kalsınlar siz ama maşa olarak ne derlerse yapıyorsunuz.MAŞASINIZ düşünmek yok sizde tut dedimi itaat ediyorsunuz afedersin sözüm meclisden dışarı polis bir anlamda K*pek yani.sahibne sadık.

çok sıkı cevap

• Bende başımdan geçen bi olayı anlatayım:

Bir sabah uyandığımızda kapımızın önünde ki mitsubishi marka minübüsün otomatik cam açma aparatının çalındığını gördük. Parçanın fiyatı 550 milyon gibi bir fiyattı(adi bir cam açma aparatının fiyatı bu. Bizim Türk elektrikçiler bile yapar yani). Allahtan arabanın kaskosu vardı. Polise tutanak tutturmak için polisi aradık. Polis merkezinden bize şu cevap geldi: Şu anda arabaların hepsi başka olaylarla ilgileniyor eğer yakınsanız siz getirin arabayı burda tutalım tutanağı dediler. Araba amcamındı. Amcamın işi olduğu için bana sen götür dedi bende tamam dedim. Karakola gidince muameleleri ve davranışları bir insanda çok bir suçluya gibiydi. Sanki aparatı ben çalmıştım. Her neyse ifade verdik, tutanak tutuldu(anlattığım kadar kısa sürmedi tabiki). Daha sonra parmak izi tespiti yapılacak dendi. Herneyse tamam dedik. Fakat parmak izi inceleme ekibide yoktu orada. Bana işin varsa git biz seni çağırırız dediler. Bende ev yakındı eve gittim. Karakolda sıkıldım çünkü. Öğleden sonra onlar aramayınca ben aradım. işlem bitti gelin dediler. Bende arabaya almak için gittim. Daha sonra bana tutanağın, ruhsatın, ifadenin, vs. fotokopisinin çekilmesi lazım dediler şunları kırtasiyede çek getir bizede 1 top fotokopi 1 top da faks kağıdı al dediler. Benim anlayamadığım madem fotokopi makineniz var ve madem kağıdınızıda ben alıyorum bari fotokopimi çekin kardeşim. Ayrıca faks kağıdı niye aldım onu anlmadım doğrusu. Bu da ilginç ve komik bir rüşvet hikayesi...

• Ya benim bisikletimi çalmışlarddı daha sonra buldum. Gittim karakola benim bisiklet burada dedim. Ondan sonra tabii ki geldiler adamı aldılar. Adam güyya kendi bisikletin benzetmişte almış. Oha dedim resmen evin içinden çalındı falan dedim adamı saldılar. Ondan sonra adaleti ben tecelli ettirmek zorunda kaldım. Bir de 2 tane marlboro verdim velespiti alırken. Sanırım poliste bir bezginlik sözkonusu.
  • birgün ben arkadaşım ve onun kız arkadaşı internetten üniversiteye kayıt yaptıracaktık.fakat işimiz çok uzadı ve saat gece 3 gibi eve doğru gidiyorduk.birden ekip otosu durdu sizi arayacagız dediler biz ne oldugunu anlamadık.sonra arkadaşımın kız arkadaşına bu saatte niye çarşıda geziyorsun diye sormaz mı kız bişey demedi ama arkadaşım bunu duyar duymaz polise sananne deyince cobu yedi.tabi ben ortalıgı yatıştırırken bir tanede bana geldi.hemen cep telefonunu çıkardım ve dayım jandarma üstegmen hemen aradım.zaten polisler jandarma lafını duyunca birdaha buralarda dolaşmayın deyip kaçtılar yani diyecegim o ki bu kurumdaki hiç bir çalışanı sevmiyorum suçsuz yere yedigimiz 2 copta yanımıza kar kaldı ..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tyrael

Bizim burda bi internet kafe var, çalıştıran çocuklarla yaşıtız aşşa yukarı, sohbet ediyoruz bazen,
    -nası ya iyi para getiriyomu die sormuştum bi kere.
    -Brak ya ne parası, kazandığımızın yarısı çeteye haraç, yarısı polise gidiyo dedi.
    -polise mi?
    -he polise, her hafta uğrar parasını alır onnar çeteden de beter valla. Çete geliyo haraç vermezsen yaşatmayız buralarda diyo, polis geliyo kapına basarım mühürü diyo olan arada bize oluyo valla onlara çalışıoz hep.

Onun yerine kendimi koydum bi an ben olsam ne yapardım yaw die.Çalış çalış paranı her isteyene ver.

• Orjinalden alıntı: unbreakcable

arkadaşlar polis elinden gelen anlayışı gösteriyo..
    adam senin tipine bakıp ha bu ii ha bu kötü diyemez belli bir saatten sonra sokakta gördüğü şahsa kimsin ne işin var sorusunu sorar..,
    yok sormazsa evine o saatte gitmekte olan sen olursun ve polisin üstünü aramadıgı biri tarafından gasp edilirsen ..
    polis polis diye bagırırsın..
    POLİS ELİNDEN GELENİ YAPIYO...HER AKŞAM ÖLÜMÜNE HİZMET VERİYO BENCE SAYGI DUYALIM..
    MCDONADLS OLAYINA GELİNCE..
    İHBAR ALMIŞLARDIR..VE GÖTÜRMÜŞLERDİR NORMAL BENCE
    +
    hehheeee SEN HİÇ POLİS DAYAĞI YEMEMİŞSİN SANIRIM
    YADA BABAN POLİS

• ben yedim

polisten de dayak yedim jandarmadan da babamdan da....

yeri geldi polis te dövdüm...... sivil de değildi... önemli olan yediğiniz dayak mı ???
    sokakta geçerken herhangi biri dövebilir sizi.... PLOİS olduğu zaman karşılık werememek koyuyu değil mi?
    wer kardeşim wer.. ama wereceksen benim gibi wer... kalkıp senin hakkında işlem yapamayacak hale gelene kadar döv...

AMA DÖVECEKSEN DE SÖVECEKSEN DE O KİŞİYİ döv weya söw. MESLEĞİ WEYA KURUMU DEĞİL!!!!!!!!!!!!

POLİS'LİK MESLEĞİNİ KÖTÜLEMEYİN ARKADAŞLAR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Şahısları kötüleyin kötülüyosanız................

"her memleketten ipek te çıkar köpekte" diye bi laf wardır.... köpekler arttı diye ipek yakmanın anlamı ne?????

ki sizinkisi ipek yakmak da değil şhri ateşe atmak.....

sizler (buna bende dahilim)bu ülkenin geleceğiyiz...

SENDE Mİ BE BRÜTÜS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KKM -- 7 Kasım 2004, 0:22:33 >

• polislerin alayına gıcık oluyorum......
  • Ben daha çocuktum abimle abimin lisesine gitmiştik bir polis münübüsünden biri polis abimi çağıırdı kimliğini göster dedi abim gösterdi sonrada abimin yan tarafıına jopla vurdu niye vurduysa...bir polis bana jopla vursa ömür boyu nefret ederim ondan...Birde ben çok küçükken polisin biri saçımı okşamıştı bak o poliside tanımasam bile hala unutmadım olayı hayatımdaki engüzel şeylerden biriydi polis amca beni sevdi diye çok sevinmiştim ...normal hayatta tanıdığımız ve vaybe ne öküzmüş dediğimiz insanlarda var ve düşünsenize öyle birinin eline jop ve silah verdiğinizi Allah korusun öylelerinden insanı...Polisler solcularla uğraştığının binde biri mafyayla uğraşsa varya damina bile korlar mafyanin...

• Nazar değmesin ama polis in bana karşı olumsuz bir tutumunu görmedim bugüne kadar.
    Bunda benimde payım vardır.
    Gecenin 3-4'ünde sokakta dolaşmam.Birilerinin kuklası olarak sağda solda slogan atmam. Toplum huzurunu bozacak işlere girmem.Dolayısıyle polisten dayakta yemem.

Şu anda o beğenmediğiniz(kısmen bende) polis teşkilatını ortadan kaldırsak.Suçlular her saat birisini trenden atar yolda bulduğu herkesin gözlerini oyar kavasını keser pkk'lı şerefsizler oraya buraya bomba döşer.amına koduklarım apo pankartı açar insanlara zarar verir.Her köşe başında eroin satar.Karı pazarlar tipine gıcık olan insanlar birbirini keser.
    Kısacası şu andaki polis teşkilatının içinde bulunduğu duruma(maddi zorluklar ve kokuşmuşluk) göre yinede azçok güvende yaşıyoruz.Bunu göremiyormusunuz?

Polisin bazılarının psikopat olduğu doğru ama onu o hale şartlar sokuyor.
    Nihayetinde başında oda bizim gibi bir insandı.
    Kısacası polisimiz zor şartlar altında yaşıyor.bu şartlar değişmeden polisin iyi olması daha iyi ve doğru dürüst hizmet vermesi beklenemez.

• quote:

Orjinalden alıntı: Gerzek Şaban

Nazar değmesin ama polis in bana karşı olumsuz bir tutumunu görmedim bugüne kadar.
    Gecenin 3-4'ünde sokakta dolaşmam.Birilerinin kuklası olarak sağda solda slogan atmam. Toplum huzurunu bozacak işlere girmem.Dolayısıyle polisten dayakta yemem.

Evet. Sen sadece sana verilen maaşı protesto etmediğin için, sırf senin gibi düşünenlere yapılan işkencelere sessiz kaldığın için, seni çok etkileyecek bir olayda dahi "büyüklerimiz işini bilir" diyip sustuğun için, hak yolunda olan bir protesto eyleminde de sırf "toplum huzuru bozulacak" diyerek slogan atmak istemediğin için kendine karşı olumsuz bir tutum görmemişsin. Halkımızın en önemli sorunu da bu. Biz susalım, onlar işini bilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efshane -- 7 Kasım 2004, 20:54:22 >

• her meslekte iyi dürüst namuslu mantıklı insan olduğu gibi tam tersi insalarda olacaktır bunun çözümü malumunuz
    EĞİTİM ŞART :)

bana bir meslek dalı söleyinki tüm mensupları sütten çıkmış ak kaşık olsun tabi ki mümünkün diğil ve o yüzden de buraya hangi meslek dalını yazarsak yazalım memnun olmayan birileri olacaktır ki bu doğaldır.o yüzden burda ne kadar yazarsak yazalım genellemeden öte bişi yapamayız ve haksızlık ederiz gibi geliyor.

emniyet camiasının az çok bende içindeyim arkadaşlarım var komser ve adamlar gerçekten düz polis memurlarından çok farklılar adamların konuşması oturması kalkması insana yaklaşımları normal polis memurlarına göre farklı neden çünki adamlar burdaki ünv.mezunlarından farklı diğil ki +daha fazla eğitim alıyolar ki bunun da geri dönmesi en tabii olanı. Bunu sölerken polis memurlarını yermiş gibi oluyorum ama bazı gerçekleri görmemezlikten tabi ki gelemeyiz eskiden biliosunuz memur olmak her kamu kurumuna girmnek için çok şeyler aranmazdı daha düne kadar lise mezunu nun vasfı varken artık ünv.mezunu bile olman yetmiyor zaten emniyet camiası polis myo ları açarak eğitimli kaliteli personel yetiştirmeyi amaçlıyor konuyu açan arkadaş kendini çok iyi anlatamasada onu anlıyor ve ona hak veriyorum çoğumuz bende dahil bir çok haksızlıklara maruz kalmışızdır ama bunun temeli eğitimsiz insanların eline imkanlar verilmesi ve onların bu imkanları kendi emellerine alet etmesi. Ben bunun zamanla düzelme eğiliminde olduğunu görüyorum bir çok olaydan buna şahidim. Biz de kendimizde hata aramalıyız bence neden derseniz
    radara girip 100 lira vermek yerine 10 lira verip kaçıyım mantığıuna sahip olan o kadar çok insan var ki yani kurallara uymayan biz kuralları uygulamaya çalışana rüşvet önerende biz yokmu böle insanlar aramızda ??
    ee hırsızlık olsa cinayet olsa darp olsa kavga olsa kime dert yanacaksınız kimden hakkınızı aramasını isteyeecksiniz?? birisi hızlı gidip birimizin akrabasını yakınını ezse öldürse bunun ızdırabı bir ömür sürer diğilmi ee bunlara engel olan polis tabii ki bu insaların korkulu rüyası olmalı tabi ki işimize gelmeyen şeyler aslında yeri gelince bizede lazım olacak bunlarıda göz ardı etmeyelim derim.

ve rüşvet yiyen polis imzasını biz silebiliriz bu ülkede sen kurallara uymayıp rüşvet teklif edersen yada rüşvet isteyene verirsen bu değirmen döner gider.. bana denk gelmez zaten böle adamlar gelirse köküne kadar takipcisi olurum hepimizde böle olursak sanırım bazı şeyler düzelir..

yazyaz bitmezz bu konuda ben de birçoğunuz gibi düşünüyorum ama dediğim gibi birşeyler düzeliyor zamanla da düzelecek buna inanın ve moralinizi sıkı tutun iyi günler bekliyor bizi bence..

• quote:

Orjinalden alıntı: Gerzek Şaban

Nazar değmesin ama polis in bana karşı olumsuz bir tutumunu görmedim bugüne kadar.

Şu anda o beğenmediğiniz(kısmen bende) polis teşkilatını ortadan kaldırsak.Suçlular her saat birisini trenden atar yolda bulduğu herkesin gözlerini oyar kavasını keser pkk'lı şerefsizler oraya buraya bomba döşer.amına koduklarım apo pankartı açar insanlara zarar verir.Her köşe başında eroin satar.Karı pazarlar tipine gıcık olan insanlar birbirini keser.
    Kısacası şu andaki polis teşkilatının içinde bulunduğu duruma(maddi zorluklar ve kokuşmuşluk) göre yinede azçok güvende yaşıyoruz.Bunu göremiyormusunuz?

Polisin bazılarının psikopat olduğu doğru ama onu o hale şartlar sokuyor.
    Nihayetinde başında oda bizim gibi bir insandı.
    Kısacası polisimiz zor şartlar altında yaşıyor.bu şartlar değişmeden polisin iyi olması daha iyi ve doğru dürüst hizmet vermesi beklenemez.

gerçektende adın gibi gerzek bir yorum yapmışsın.3-4 ünde sokakta gezmek polisten dayak yemek için bir sebep mi sanıyorsun.isteyen 3 gezer isteyen sabahın köründe gezer.hem hadi gece acil bir hastalık v.s olobilirdi sadece gezmek degil.
    birde millet diyor kapkaç v.s daha dün t.v de gösterdiler otobanda tekme tokat birbirine girmiş iki kişi vardı polis otosuda yanından hızla durmadan geçip gitti.adamlar 1 milyardan fazla maaş alıyorlar türkiye standardında okumamış ve tahsili olmayan bir insan için oldukça fazla bir rakam.e bırakında ufak tefek olaylara müdahale etsinler.parayı cuk diye cebine nasıl indiriyorsa her türlü güvenligi saglamak için de sonuna kadar çalışmaları gerekir.

• aynasizlari sevmem cogu zaman rusvetyerler
  • quote:

Orjinalden alıntı: ne alakası var.adam sokakda türk-iş toplanıyor sende gidiyor onu copluyorsun bu sadece türk-iş değil disk de var öğrenciler ösym yi protesto ediyor oda var.Birde arabayı yakıyorlar diyorsun ne arabası onca memurun ne suçu var öğretmenlerin ne suçu var açmı kalsınlar siz ama maşa olarak ne derlerse yapıyorsunuz.MAŞASINIZ düşünmek yok sizde tut dedimi itaat ediyorsunuz afedersin sözüm meclisden dışarı polis bir anlamda K*pek yani.sahibne sadık.

utku o sadece ösym yi protesto ediyolar dediğin grubun tek bir günde devlete verdiği zararın faturasını biliyomusun???tam 100milyar!!! bir polis memurunun maaşı 850milyon(bi arkadaşın söylediği gibi 1milyarın üstünde değil)...sanırım söylemiştm benim babamda memur ve 17yılda hiçbir polisten dayak yemedi,hak aramanın yasal yolları var,diyosunki adam açmı kalsın,oraya çıkıp bağırınca karınmı doyuyo,hemen zammı geliyo???mesleğin gereği itibarıyla disiplin esestır ve ilk şartta kanunlarla emirlere kesin itaattir...
    evet bizim burda aldığımız eğitimin bize öğrettiği şey sadık olmak ama kime???polisin sahibi millettir ve ona sadık olmak bizim temel vazifemizdir,yeri geldiğinde halkın eli yanmasın diye maşa olmak,yeri geldiğinde canı yanmasın diye siper olmak öğretiliyo bize...belki bunlar olan değil olmasi gereken şeyler ama hiçbirşey ^^polis bir anlamda K*pek ^^ cümlesini haklı çıkaramaz...
    bırakın dayak atmayı,polisin durup dururken kimlik sorma yetkisi bile yok,herangi bi kötü muameleye haksız yere maruz kalan varsa yasal yollara başvurmamakla hata etmiş...

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.