Şimdi Ara

klima

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
120
Cevap
0
Favori
10.432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HasanÖztürk1979 -- 30 Mayıs 2018; 14:41:49 >

• Arkadaşlar , forumda açılan bazı konularda 2 klima kullanan arkadaşların , günde 15 ve 20 saat çalıştırdığı halde 45 tl olan faturası 100 tl olarak yansımış.Gerçeği yansıtıyor mu çok merak ediyorum.İnverter klima kullanan arkadaşlardan bu konuda yardım bekliyorum.. Kendi tecrübelerini paylaşacak arkadaşlara ihtiyacım var.Şimdiden herkese saygılar , teşekkürler ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HasanÖztürk1979 -- 16 Ocak 2015; 23:57:40 >
  • Bende 2 klima kullanıyorum.biri 24.saat.diğeri 14saat. Çalışıyor.100tl ek fatura isitmada getirdiler.sogutmada 45tl en sıcak ayda getirmişlerdi.
  • cihazlar küçük btu ise ısı yalıtımı vs varsa..mümkün değil denemez..özellikle soğutmada itiraz etmem ama ısıtma modunda acaba diyor insan,benimde dikkatimi çekti o değerler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fluminense -- 17 Ocak 2015; 10:55:13 >
  • Arkadaş 40 yıllık soğutmacıyım ,25 yıldır kllimanın içindeyim,hata klimanın içinde dışında her yerinde dolaşıyorum. 15 -20 senedir klima ile ısınıyorum.Bir ben bulamadım ayda 100 TL ye ısınmanın formülünü. Bende sıkıntı var anlaşılan,yada dandik klimalar almışım hep. Ama işin ilginç yanı var ,benim müşterilerde de fatura 100 TL yi geçiyor.Ama isyan eden yok.Adamlar ısınıyor.
  • Arçelik ten sonra yakışır. Dünyanın en iyisi bu. Daikin yenisini yapana kadar da en iyisi bu...

https://www.daikinturkiye.com/Urunler/Bireysel-Klimalar/Ururu-Sarara-Klimalar
  • Bu laflar bana ise kimsenin kimseye yalan söyleme gereksinim yok.diğer başlığa kullanma seklinide yazdım.sinirinizi asmayın.mesleğim değil klimacilik.ayrıca evimin kira olması nedeni ile yalıtımı iyi değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kskozz

Bende 2 klima kullanıyorum.biri 24.saat.diğeri 14saat. Çalışıyor.100tl ek fatura isitmada getirdiler.sogutmada 45tl en sıcak ayda getirmişlerdi.

odalar çok mu küçük bu klimalar nerde nasıl kaç m2 kullanıyorsun mbirol bu forumun en deneyimli kişilerinden biridir tecrübesini söylüyor bunda alınacak bir şey yok sende klimayı kullandığın yerleri, m2 ve markasını söylersen biz de ona göre bilgimiz ve tecrübemiz olurhttps://store.donanimhaber.com/46/57/31/465731bb069cb592c263ef647d6f4625.jpg
    klima

• quote:

Orijinalden alıntı: alikaplan18

quote:

Bende 2 klima kullanıyorum.biri 24.saat.diğeri 14saat. Çalışıyor.100tl ek fatura isitmada getirdiler.sogutmada 45tl en sıcak ayda getirmişlerdi.

odalar çok mu küçük bu klimalar nerde nasıl kaç m2 kullanıyorsun mbirol bu forumun en deneyimli kişilerinden biridir tecrübesini söylüyor bunda alınacak bir şey yok sende klimayı kullandığın yerleri, m2 ve markasını söylersen biz de ona göre bilgimiz ve tecrübemiz olurhttps://store.donanimhaber.com/46/57/31/465731bb069cb592c263ef647d6f4625.jpg
    klima

Bir alt topicte tüm ayrıntıları yazdım.28 metrekare saloyn 14luk shıra,16 metrekare çocuk odası 12lik zhara.salon 24saat durmadan çalışıyor.çocuk odası akşam 9dan sabah dokuza ve çocuğun öğle uykusunda 3-4saat öğlen çalışıyor.tecrübe sahibi olup yorum yapmak ayrı bişey kibirli kibirli konuşup insanları zan altında bırakmak ayrı birşey.ayrıca ev yalitimsiz tek cam.12yillik.bina.zemin üstü.
    Niye üzerine aliniyorsun diyeceginize ters biseymi yazdım diye dusunuverin.

• Değerli düşüncelerini paylaşan tüm arkadaşlara teşekkürler..
    Evin salonunu şimdi ölçtüm : En 4 metre uzunluk 5 buçuk metre .. Metre kare hesabım olmadığı için metreyle ölçüp yazayım dedim size Kaç BTU klima gerekir bilmiyorum ama mbirol beyin önerdiği rakamlar çok ciddi rakamlar.. 8 bin tlye klima var abi şaka bi tarafa 12 bin btluk bir klima 6.252 tl diyor. Sarara klimaların ekonomik verimliliğinin yanı sıra bir çok farklı fonksiyonu da var.Örneğin ortamdan sadece nem almıyor , istendiğinde ortama nem veriyor vs vs .. bunlara ihtiyacım yok .. sadece ekonomik verimliliği olsa yeter benim için.. Birde soğutma kapasitesi 4.20 kw ısıtma kapasitesi 5.20 kw diyor .. Eğer bu saatlik tüketim değeri ise nasıl oluyorda ayda 100 tl fatura geliyor soğutmada dahi olsa.. Yani öğrenmek istediğim şey bu klima soğutmada , saatte 4200 watt mı yakıyor ?

• Ben satıcı olarak sallıyorum yani. Çok yakıyorum diye.Ya satıcı adam daha az yakıyor der normalde. Hem sizin adınız mı geçti bu kadar alınganlık.Kibir kimde olduğu açık. Çok ünlü markam var,dünyanın 1 numarası.Az yakar çok ısıtır. Bu ne kibir mi.Benim arabam palio ,vay halime. Altta kaldım ezik oldum..Ne yapacağım şimdi.BMW mi var yazsaydım..

Neyse yahu . İsteyen istediğini anlasın ,bizim yazdığımız gerçekler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: UndisputedC2

Değerli düşüncelerini paylaşan tüm arkadaşlara teşekkürler..
    Evin salonunu şimdi ölçtüm : En 4 metre uzunluk 5 buçuk metre .. Metre kare hesabım olmadığı için metreyle ölçüp yazayım dedim size Kaç BTU klima gerekir bilmiyorum ama mbirol beyin önerdiği rakamlar çok ciddi rakamlar.. 8 bin tlye klima var abi şaka bi tarafa 12 bin btluk bir klima 6.252 tl diyor. Sarara klimaların ekonomik verimliliğinin yanı sıra bir çok farklı fonksiyonu da var.Örneğin ortamdan sadece nem almıyor , istendiğinde ortama nem veriyor vs vs .. bunlara ihtiyacım yok .. sadece ekonomik verimliliği olsa yeter benim için.. Birde soğutma kapasitesi 4.20 kw ısıtma kapasitesi 5.20 kw diyor .. Eğer bu saatlik tüketim değeri ise nasıl oluyorda ayda 100 tl fatura geliyor soğutmada dahi olsa.. Yani öğrenmek istediğim şey bu klima soğutmada , saatte 4200 watt mı yakıyor ?

o ısıtma soğutma kapasitesi.4 verirken 1 harcar.

Hani dediniz ya ilk başt öncelik verimlilik para önemli değil. Tamam ururu sarara lüx,o zaman Shira alın..

https://www.daikinturkiye.com/Urunler/Bireysel-Klimalar/Shira-Seasonal-Klimalar

Az yakar çok ısıtır. Vallahi ben demiyorum kullananlar söylüyor.Sudan ucuz değil ama biraz pahalı işte..

• mbirol kullanıcısına yanıt
    Fiyata takılmıyorum derken 6 Bin tl takılmayacak bir rakam değil hani
    Birol hocam şaka bir yana değerli yorumlarınız için teşekkür ederim .. Hani 4-5 metrelik bir alan için bu kadar pahalı klimalar olanbileceğini tahmin etmemiştim ; ama bana sanki sararaların fiyatının yüksek olmasınının tek sebebinin enerji değerleri düşük olması değil gibi geliyor yukarıdada yazdığım gibi.farklı özellikleride var.. sizce 4metre en 5 metre uzunluk olan bir salona kaç btu bir makine gerekir ve sadece enerji verimliliği ile ön plana çıkan bir cihaz tavsiye ederseniz ihtiyacımız doğrultusunda nokta atışı yapmış oluruz.Birol hocam birde 4 verirken 1 yakar derken neyyi kastettiniz tam olarak anlamadım.Yani şu 4.2 kw soğutma dediği , saatte 4200 watt tüketimi ifade etmiyor mu ? Verimliliği kendim nasıl hesaplayabilirim ? Ona göre cihazlara bakıp şu cihaz şu kadar yakar deyip aralarında fiyat performans değerlendirmesi yapmak istiyorum.Çok mu fazla şey istedim bilmiyorum

• FTXS35K Inverter Klima model olurmu birol hocam ? birde indirim için en uygun zaman ne zamandır.hazirandan önce almam lazım
  • Soğutma kapasitesi 4.2 kw demek eğer cihaz inverter ise saatte 4.2 kw yakacak demek değildir. klasik on/off cihaz olsa saatte 4.2 kw yakacak diyebilirdik ama tam bu noktada inverter cihazın öldürücü darbesi geliyor :) İnverter cihaz odayı istediğiniz sıcaklığa getirene kadar -yukarıdan örnek verirsek- soğutma için 4.2 kw ısıtma için de 5.2 kw enerji çeker.Buna tam kapasite çalışma deniyor cihaz 1 saate varmadan odayı ısıtıyor veya soğutuyor daha sonrasında ise oda yalıtımına ve cihazın btu olarak kapasitesine göre saatte 0,40 kw tüketime kadar düşüyor.Yani baştan kendini zorlar işini yapınca kendini kısar da kısar.0.4 kw a düşerse ayda 100 lira civarı bir meblağ ortaya çıkabiliyor..Durum kısacası budur.
  • quote:

quote:

quote:

klima

Bir alt topicte tüm ayrıntıları yazdım.28 metrekare saloyn 14luk shıra,16 metrekare çocuk odası 12lik zhara.salon 24saat durmadan çalışıyor.çocuk odası akşam 9dan sabah dokuza ve çocuğun öğle uykusunda 3-4saat öğlen çalışıyor.tecrübe sahibi olup yorum yapmak ayrı bişey kibirli kibirli konuşup insanları zan altında bırakmak ayrı birşey.ayrıca ev yalitimsiz tek cam.12yillik.bina.zemin üstü.
    Niye üzerine aliniyorsun diyeceginize ters biseymi yazdım diye dusunuverin.

Arkadaş anlamıyorum ben sen evde klimanın en düşük seviyesinde kullansan hele şu soğuklarda daha fazla gelir birde salon kücük değilki 28 m2 sadece salon artırması lazım 100 tl kabaca diğerini düşünemiyorum o bonus olarak çalışıyor süper bir şey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alikaplan18 -- 17 Ocak 2015; 20:34:05 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: fluminense

Soğutma kapasitesi 4.2 kw demek eğer cihaz inverter ise saatte 4.2 kw yakacak demek değildir. klasik on/off cihaz olsa saatte 4.2 kw yakacak diyebilirdik ama tam bu noktada inverter cihazın öldürücü darbesi geliyor :) İnverter cihaz odayı istediğiniz sıcaklığa getirene kadar -yukarıdan örnek verirsek- soğutma için 4.2 kw ısıtma için de 5.2 kw enerji çeker.Buna tam kapasite çalışma deniyor cihaz 1 saate varmadan odayı ısıtıyor veya soğutuyor daha sonrasında ise oda yalıtımına ve cihazın btu olarak kapasitesine göre saatte 0,40 kw tüketime kadar düşüyor.Yani baştan kendini zorlar işini yapınca kendini kısar da kısar.0.4 kw a düşerse ayda 100 lira civarı bir meblağ ortaya çıkabiliyor..Durum kısacası budur.

Es.a kardeşim nasılsın ..diğer tarafa ne olmuş haberin var mı ..çökmüş gibi duruyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: maksimilyanus

quote:

Soğutma kapasitesi 4.2 kw demek eğer cihaz inverter ise saatte 4.2 kw yakacak demek değildir. klasik on/off cihaz olsa saatte 4.2 kw yakacak diyebilirdik ama tam bu noktada inverter cihazın öldürücü darbesi geliyor :) İnverter cihaz odayı istediğiniz sıcaklığa getirene kadar -yukarıdan örnek verirsek- soğutma için 4.2 kw ısıtma için de 5.2 kw enerji çeker.Buna tam kapasite çalışma deniyor cihaz 1 saate varmadan odayı ısıtıyor veya soğutuyor daha sonrasında ise oda yalıtımına ve cihazın btu olarak kapasitesine göre saatte 0,40 kw tüketime kadar düşüyor.Yani baştan kendini zorlar işini yapınca kendini kısar da kısar.0.4 kw a düşerse ayda 100 lira civarı bir meblağ ortaya çıkabiliyor..Durum kısacası budur.

Es.a kardeşim nasılsın ..diğer tarafa ne olmuş haberin var mı ..çökmüş gibi duruyor..

Zart lamış diğer taraf

• quote:

quote:

quote:

Zart lamış diğer taraf

bu iyiydi işte .. tam 9köy benim olayı çözmek üzereyken bugün baktım ..zart mart diyor ..iyi dedim işte tam da olacak zamanı buldu ..

• quote:

quote:

quote:

quote:

Zart lamış diğer taraf

bu iyiydi işte .. tam 9köy benim olayı çözmek üzereyken bugün baktım ..zart mart diyor ..iyi dedim işte tam da olacak zamanı buldu ..

Buradan devam edersen biraz sonra gelir kendileri

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.