Şimdi Ara

DÜNYADA BİR İLK! SUNBEAM RHEOBUS EXTREME TAK-ÇIKAR LED (YEŞİL) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
0
Favori
10.232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bravo . :)
  • Yeşil led maviden daha güzel olmuş.İyi çalışma.
  • Kendi ellerinizle 20TL'ye malettiğiniz 6 kanallı, ayarlı, aydınlatmalı, 180W'lık "professional" fan kontrolcünüzü bizimle paylaşmaya davet ediyorum. O zaman kadar tüm söyledikleriniz boş laf, palavra. Size hayal dünyanızda hoş vakitler dilerim.

quote:

Orijinalden alıntı: aristo1530

quote:

Orijinalden alıntı: hulkibey

Bu fan kontolcü acemilerin işine yaramaz zaten, dolayısıyla acemilerin değerini anlamalarını beklemek de yanlış olur. İlk mesajımda da belirttiğim gibi: "Rheobus Extreme fan kontrolcüye ihtiyacınız olduğunda bunu bilirsiniz."

Bu fan kontrolcüye kimlerin para vereceğini anlayabilmek için ilk mesajımın 5. paragrafını okuyarak konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Gerekliliğine gelince, bu bir keyif meselesi zaten. Kim "gerekli" olduğu için 500 liraya aldığı bilgisayar kasasının sağını solunu keser, boyar, günler harcar ki? Komik.

'acemi' :D:D:D

ben insanların 'rheobus extreme' fan kontrolcuye ıhtıyacları oldugunu sanmıyorum !! daha cok ınsanların fan kontrol devresıne ıhtıyacı olur.Bu elle cok kolay 3-5 lıralık malzeme ıle yapılabılır! fan devırlerını sıralı ledlerde gormek ıcın bı panel de yapılmayacak ıs deıl toplasan 20 lıra etmez =)
    bence 'acemi' olanlar bunları alıyor demek daha dogru!!! Professional kullanıcılar pahalı seyler almak zorundamı:D .cunku elı kolu tutan herkes bı fan kontrol devresı tasarlar hatta bunu gelıstıreblr !!
    kendım elımle yapmamıs olsam eywallah dıecegım =)

Hani para hunisi var da herkesin kafasına mı yagıyor anlamıyorum dogrsu=)))) bırakın Allah askına...Hos Sohbetler Size !

• quote:

Kendi ellerinizle 20TL'ye malettiğiniz 6 kanallı, ayarlı, aydınlatmalı, 180W'lık "professional" fan kontrolcünüzü bizimle paylaşmaya davet ediyorum. O zaman kadar tüm söyledikleriniz boş laf, palavra. Size hayal dünyanızda hoş vakitler dilerim.

quote:

Orijinalden alıntı: aristo1530

quote:

Bu fan kontolcü acemilerin işine yaramaz zaten, dolayısıyla acemilerin değerini anlamalarını beklemek de yanlış olur. İlk mesajımda da belirttiğim gibi: "Rheobus Extreme fan kontrolcüye ihtiyacınız olduğunda bunu bilirsiniz."

Bu fan kontrolcüye kimlerin para vereceğini anlayabilmek için ilk mesajımın 5. paragrafını okuyarak konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Gerekliliğine gelince, bu bir keyif meselesi zaten. Kim "gerekli" olduğu için 500 liraya aldığı bilgisayar kasasının sağını solunu keser, boyar, günler harcar ki? Komik.

'acemi' :D:D:D

ben insanların 'rheobus extreme' fan kontrolcuye ıhtıyacları oldugunu sanmıyorum !! daha cok ınsanların fan kontrol devresıne ıhtıyacı olur.Bu elle cok kolay 3-5 lıralık malzeme ıle yapılabılır! fan devırlerını sıralı ledlerde gormek ıcın bı panel de yapılmayacak ıs deıl toplasan 20 lıra etmez =)
    bence 'acemi' olanlar bunları alıyor demek daha dogru!!! Professional kullanıcılar pahalı seyler almak zorundamı:D .cunku elı kolu tutan herkes bı fan kontrol devresı tasarlar hatta bunu gelıstıreblr !!
    kendım elımle yapmamıs olsam eywallah dıecegım =)

Hani para hunisi var da herkesin kafasına mı yagıyor anlamıyorum dogrsu=)))) bırakın Allah askına...Hos Sohbetler Size !

6 tane transistor 6 tane direnc 6 tane pot 6 diyota 70 lira veriorsnz..Sacma olan bu...
    Allah askına kımın ıhtıyacı var bırı desın kı benım fanları kontrol etmek dısında 6 kanallı 180wattlık kontrolcuye ıhtıyacım var...

Palavra ise yakında paylasırım o zaman.ayrıca bu kadar basıtını deıl mıkroıslemcı ıle kontrol edılenını..70 lıra tutmaz zaten...
    Benim bılgısayarıma da lazım fan kontrolcu buraya soz verıorum takıp edın ben 6 tane fanı ayrı ayrı kontrol eden devreyı yapıp paylasıcam ama lutfen o zaman
    o programın kodlarını ver yok devre semasını verın demeyın 'Acemilere' vermem...
    70 lıraya da lcd lısını yapmassam gelın yanıma !!!! Bu kadar buyuk konusuyorum konustugum ısı de yaparım izleyın gorun !!!

• Kanal başına 30W kimin ihtiyacı olur:
    360'lık bir radyatöre 6 fan takılabilir. Her biri 0,45A'lik 6 fan eder 32W (1. kanal)
    360'lık ikinci bir radyatör üzeri 6 fan tekrar 32W (2. kanal)
    1 adet Swiftech MCP655 pompa da 24W (3. kanal)
    Kasa içi havalandırma için de her biri 0,4A'lik 5 fan da eder 24W (4. kanal)
    Kalan iki kanal da ister boş kalsın, ister kasa aydınlatmasını veya RAM fanlarını ayarlasın

Kanal başına 30W hiç de gereksiz değil, tabi ihtiyacı olan bilir.

Şimdi yok gerekmez diye kaçmak yok. Efendim (şimdi 20TL yerine) 70TL tutmaz diye kıvırmak yok. Yok mikro işlemci diye atıp tutmak yok. Fan kontrolcü dediğiniz sadece bir devre kartı üzerine 3-5 devre değil. Bunun kasaya sabitlemek için mekanik aksamı var, ön paneli, tuşları var, herşeyden önemlisi 30W'lık değişken dirençleri stabil bir şekilde SOĞUTMASI var. Bunların bir tanesini bile 20TL'ye mal edilebileceği şüpheli, hepsini birden 20TL'ye mal edenin alnını karışlarım. 70TL'den daha ucuza herşeyiyle Rheobus Extreme'in aynısını yapıp da önüme koyana da şapka çıkarırım.

Böyle "büyük konuşan" çok görürüm ben hayatta, en çok da avcılar kahvesinde. Sözünüzün eriyseniz, delikanlıysanız, kıvırtmadan 20TL'ye maledeceğiniz 6 kanallı, ayarlı, aydınlatmalı, 180W'lık fan kontrolcünüzü merakla bekliyorum... Allahaşkına biriniz de mahcup edin beni.

• Anlastık !! ben bu ısın muhendıslıgını okuyorum mahcup edecegımden suphenız olmasın.malzemeler elıme ulastıgında baslıyorum !!!
  • 'hepsini birden 20TL'ye mal edenin alnını karışlarım.' Kelimeye dikkat!!!..bıseyden kıvırtmıyorum aynı projeyı 20tl ye mal ederım bu 1.si bunu zaten soledım ve oyle.2.olarak belırttıgım ıse 70 tl ye bunun lcd ve mıkro ıslemcılısını yaparım dedım.kı bu da basıt bır adc projesı !...kucumsedıgınız seylerı hayata gecırmeye calıssanız dunyaya bu gozluklerle bakmazdınız(bu da alnını karıslarım 'ın cevabıydı).bunun gbı 20 proje yapmıslıgım vardır o yuzden sadece sabırla bekleyiniz !!!

bu durumda her bekleyen ıcın sabrın sonu selamet olmayabılır !!!
  • Sabır ve merakla bekliyorum. Böylesi bir iddianızı gerçekleştirmenizden en çok ben mutlu olurum.

Yaparken fotoğraflarını da çekin, belki nasıl yaptığınızı da paylaşmak istersiniz burada. Kolay gelsin.
  • @hulkibey

güzel çalışma ve kılavuz anlatım için çok teşekkürler amacınıza ulaştığınıza şüpheniz olmasın yorumlara takılmayın bile

çalışmanızı kılavuz alarak acizane bir çalışmada ben yaptım;

DÜNYADA BİR İLK! SUNBEAM RHEOBUS EXTREME TAK-ÇIKAR LED (YEŞİL)

• süper ötesi..
  • Çok güzel anlatım ve görsel şölen teşekkürler.
  • eline sağlık hocam. süper anlatım
  • Burada "Ben bu işin mühendisliğini okuyorum, şöyle yaparım, böyle yaparım, buna şu kadar para verilir mi?" diye işkembeden atıp tutan bir küçük kardeşimiz vardı. En son 11 Nisan tarihinde Rheobus Extreme fan kontrolcünün birebir aynısını 20TL'ye imal etmek üzere "ben bu ısın muhendıslıgını okuyorum mahcup edecegımden suphenız olmasın.malzemeler elıme ulastıgında baslıyorum !!!" demişti. İlk mesajının üzerinden 4 AY, son mesajının üzerinden 2 AY geçti. O gün bu gündür ne bir ses ne bir nefes. Söylediği ne varsa havada kaldı, yazık oldu.

Dedim ya ben çok görürüm hayatta böyle desteksiz sallayan, laf atıp kaçan palavracıları. Keşke kardeşimiz o kadar yırtındıktan sonra burada kendini madara edeceğine beni mahcup etseydi, çok memnun olurdum.

Siz siz olun, yapamadığınız, beceremediğiniz işleri küçümseyip çamur atmayın... Öğrenmeyi deneyin.

• güzel çalışma hocam, elinize sağlık.

ben şahsen bu kontrolcüye böyle bir mod yaparsam her kanal düğmesine 2 değil tek LED takardım.
    bana şahsen 2 LED olunca ışık çok fazla geliyor ve aşırı parlıyor, tabii bu zevk meselesi.

bu mod ile zaten herşey çok kolaylaşıyor, isteyen daha az sayıda isteyen de farklı renkte LED takabilir...
  • güzel çalışma
  • merhabalar @hulkibey
    anlatım için uzun uzun uğraşmışsınız elinize sağlık.
    bende yeşil renk yapmayı düşünüyorum.(kasa modumda forfor sarıyı kullandım yeşil daha uyumlu)
    yeşil olarak kullandığınız ledlerin voltaj değeri nedir? yada elektronikçiye gittigimizde derdimizi nasıl anlatırız?
  • temiz iş olmuş , gayet de güzel olmuş
  • çok güzel olmuş elinize sağlık.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.