Şimdi Ara

Dünya düzdür ciddiyim aksini kanıtlayana yemek ısmarlıyorum (598. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13.342
Cevap
48
Favori
367.131
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
86 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 596597598599600
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: etkinus

hocam düz dünya oluşmadı. düz dünya çok eski çağlardan vardı ve var olmaya devam edecek.

bizim gelişmiş damla dünya modelimizde dünyanın oluşumu şu şekilde açıklanır; daha ortada dünya yokken yani heryer buzken yeraltındaki yanar dağlardan çıkan lavların buzları eritmesiyle dünya oluştu.

Cevabiniz icin cok tesekkur ederim hocam

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: semavi7

Aldın mı cevabını? Küre dünya dininde böyle sorulara yer yok. Dünya'nın oluşumu İnsanın oluşumu gibi geçmişle ilgili sorular veya sema cisimleri ve muhteviyatı ile ilgili soruların sorulması gereksiz ve yasak soranı aforoz ediyorlar. Tek gerçek Dünya'nın düz olduğu ve geriye kalan herşeyin yalan olduğu

Aldim valla haklisiniz.. :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • @alican88 öyle düz dünyayla ilgili ciddiyim, ciddi soruyorumla falan olmaz Trol'lerle takılıyorsan iş bitmiştir ancak kendi açımdan sorun yok, aciz kişiler ha 1 olmuş ha 1000 olmuş farketmez acizlerin toplamı da acizdir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  •  Dünya düzdür ciddiyim aksini kanıtlayana yemek ısmarlıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Neden sadece NASA'ya yoğunlaşılıyor anlamıyorum. Aslında burada bilime yoğunlaşmak lazım. O sebeple dünyanın düz olduğunu iddaa eden arkadaşlar bilime inanmıyorlardır diye düşünüyorum. Yani bu arkadaşlar en kötüsü ağır hastalıklarda hastaneye gidip röntgen, mr, ilaç vb bilimsel ürünlere inanıyora bir çelişki açığa çıkıyor. Ya da bilime işime geldiğinde inanırım işime gelmediğinde inanmam tarzı yaşıyorlar. Herkesin görüşüne saygı duyarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tuğkan-0153

@alican88 öyle düz dünyayla ilgili ciddiyim, ciddi soruyorumla falan olmaz Trol'lerle takılıyorsan iş bitmiştir ancak kendi açımdan sorun yok, aciz kişiler ha 1 olmuş ha 1000 olmuş farketmez acizlerin toplamı da acizdir.
    Böyle "acizler, cahiller" iyi gidiyorsun da kendini bu gruba katmıyorsun değil mi?
    Sen bu grubun dışındasın yani öyle mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: vukleus

Neden sadece NASA'ya yoğunlaşılıyor anlamıyorum. Aslında burada bilime yoğunlaşmak lazım. O sebeple dünyanın düz olduğunu iddaa eden arkadaşlar bilime inanmıyorlardır diye düşünüyorum. Yani bu arkadaşlar en kötüsü ağır hastalıklarda hastaneye gidip röntgen, mr, ilaç vb bilimsel ürünlere inanıyora bir çelişki açığa çıkıyor. Ya da bilime işime geldiğinde inanırım işime gelmediğinde inanmam tarzı yaşıyorlar. Herkesin görüşüne saygı duyarım.
    Bir dakika.... Hastaneye gidip röntgen ilaç vs şeylerin hastalıkları sorunsuz tedavi ettiğini söyleyen oldu mu? kanser olunca radyoterapi, kemoterapi, ışıntapi vs ile hastalıktan kurtulan 5% ki onlar da aldıkları yüksek kimyaterapi ışıntapi yüzünden hiçbir zaman eskisi gibi olamıyorlar. Ne bilim ama! Yaşam ritmi karşısında sen ben hepimiz zorunlu olarak aciziz. ancak bu aczet içinde süper sorunsuz çözümler vaadeden tıp biliminin herşeyine inanmak tercihsel acizliktir. TV'den dünyanın etrafında dönen ISS canlı (!) yayını seyredip kendini bilimin doruklarında dünyanın efendisi sanmak, acizlik ve çaresizliğin başka bir tezahürüdür.

• quote:

@alican88 öyle düz dünyayla ilgili ciddiyim, ciddi soruyorumla falan olmaz Trol'lerle takılıyorsan iş bitmiştir ancak kendi açımdan sorun yok, aciz kişiler ha 1 olmuş ha 1000 olmuş farketmez acizlerin toplamı da acizdir.
    Kusura bakmayinda gercekten insanlrin dedikleri kadar varmissiniz..once uyelik tarihime sonra gezdigim konularima bakin sonra oyle trol mrol cevap verin..

Ben sizin bir yorumunuzu gordum ve ona istinaden bir soru sordum..aciklamaya tenezzul etmeden sacma bir cevap verdiniz yetmedi simdi trol diyorsunuz..kusura bakmayin arkadsslar hakliymissin bence siz duz dunyayi savunmayin duz dunya gercek dahi olsa kimse sizi kaale alipta muhattap olmaz..siz once insanlara olan uslubunuzu duzeltin..saygilar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AsterixOburix -- 27 Nisan 2018; 14:47:32 >
  • alican88 kullanıcısına yanıt
    Dostum sana verecek cevabı olmayınca böyle yöntemlere başvuruyor haliyle. Dünya düz diyor peki nasıl oluştu diyorsun cevap yok güneş tutulması nasıl oluyor diyorsun önünü karanlık bir şey kapatıyor diyor ne olduğu belli değil kanıt yok. Bir tane dağ resmi var onu atıyor dünya düz diyor olayı bu. Ondan sonrada bilimden gözlemden deneyden felan bahsediyorlar. Youtubeden video izleyip izleyip geliyorlar. Şimdide bir aciz lafı bulmuş çevirip duruyor nerden duymuş öğrenmişse Şimdi bu mesajın üstüne yine bize aciz diye yazar kendince tatmin olur. Hadi yaz bakıyım abin görsün

• quote:

Bir dakika.... Hastaneye gidip röntgen ilaç vs şeylerin hastalıkları sorunsuz tedavi ettiğini söyleyen oldu mu? kanser olunca radyoterapi, kemoterapi, ışıntapi vs ile hastalıktan kurtulan 5% ki onlar da aldıkları yüksek kimyaterapi ışıntapi yüzünden hiçbir zaman eskisi gibi olamıyorlar. Ne bilim ama! Yaşam ritmi karşısında sen ben hepimiz zorunlu olarak aciziz. ancak bu aczet içinde süper sorunsuz çözümler vaadeden tıp biliminin herşeyine inanmak tercihsel acizliktir. TV'den dünyanın etrafında dönen ISS canlı (!) yayını seyredip kendini bilimin doruklarında dünyanın efendisi sanmak, acizlik ve çaresizliğin başka bir tezahürüdür.

Alıntıları Göster
    TV den ISS yayın seyredip dünyanın şekliyle ilgili birşey düşünmüyorum. "Hastaneye gidip röntgen ilaç vs şeylerin hastalıkları sorunsuz tedavi ettiğini söyleyen oldu mu?" olmadı. Lakin Bu hastalıkları genel olarak sadece kanserle sınırlama yanlıştır. Gripte bir hastalıktır. Bir virüstür. Genele baktığımız zaman %5 diyebilyorsan hiç tartışmayalım. Ben sadece bir örnek vermiştim. Bu örnekler çoğaltılabilir. Her insan özellikle kansere erken yakalandığında (Allah korusun) ölümü beklemez. Araştırır. Nasıl araştıracağını söylememe gerek yok sanırım.
    "Yaşam ritmi karşısında sen ben hepimiz zorunlu olarak aciziz." Kendini bu şekilde aciz görmeni anlayabilirim. Ama bunu genellersen bu pek doğru olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: alican88

Kusura bakmayinda gercekten insanlrin dedikleri kadar varmissiniz..once uyelik tarihime sonra gezdigim konularima bakin sonra oyle trol mrol cevap verin..

Ben sizin bir yorumunuzu gordum ve ona istinaden bir soru sordum..aciklamaya tenezzul etmeden sacma bir cevap verdiniz yetmedi simdi trol diyorsunuz..kusura bakmayin arkadsslar hakliymissin bence siz duz dunyayi savunmayin duz dunya gercek dahi olsa kimse sizi kaale alipta muhattap olmaz..siz once insanlara olan uslubunuzu duzeltin..saygilar..

Alıntıları Göster
    Üyelik tarihin 2010 benim de üyelik 2001 ne olmuş yani? Bu arada 2001 üyelerden birinin gönderisini görmüştüm, iyi birşey göndermiştir diye bir baktım tam tersi tam Trolvari bir gönderi yapmış. Bir Trol'den daha berbat şey ancak kıdemli bir Trol'dür.

Bu arada sana Trol demedim. Trol'lerle samimi oluyorsan iş bitmiştir dedim. Orada samimi olduğun kişiler uzun dönemli Trol'ler ve buralara sadece Trol geyik ve dalga amaçlı geldiklerini defalarca söylemiş kişiler. düz dünya nasıl oluştu sorusu genelde Trol amaçlı sorulan bir soru üstüne bir de etkinus vs'nin tipik Trol gönderilerine kayınca öyle tepki gösterim, ancak direkt Trol ithamında bulunmadım.

Düz dünya nasıl oluştu sorusu fakat salt mantık olarak da iyi değil cunku dünyada şu anda cereyan eden reaksiyonlar nasıl oluyor daha onu bile tam açıklayamamış durumdayız. Rüzgarlar nasıl oluşuyor? wikipedia'da 'modern teknoloji cağında olmamıza ragmen rüzgarın neden oluştuğu tam bilinmemektedir ' diyor örneğin, link ve satır no verebilirim. Yani gözümünüzn önünde cereyan eden şeylerin şu anki halini açıklayamaz haldeyken, onların binlerce milyonlarca yıl önce nasıl oluştuğunu açıklamak mantıken yersizi değil mi?

O yüzden düz dünyada güneş ve ay nasıl öyle görünüyor, güneş nedir küre mi, daire mi, yoksa başka birşey mi bu gibi sorular daha yerinde. ve nitekim düz dünyada güneş ve ayı açıklama girişimleri konuya bayağı açıklık katmaya başladı. Uzun hikayeyi kısaca özetleyeyim: Güneş ve ayın çalışma sistemi, senin benim canlıların vücudundaki hücrelerin çalışma prensipleri ile temelde aynı!

• üstadım çok uzun yazmışsınız. Ilk cümleden sonrasını okumadım, gereksiz. Tam bir cem yılmaz-hıncal uluç özentisi.

• quote:

üstadım çok uzun yazmışsınız. Ilk cümleden sonrasını okumadım, gereksiz. Tam bir cem yılmaz-hıncal uluç özentisi.
    İyi de, onu sana yazmadım ki?

• Iyi de üstad muhattabına pm atmadın ki, foruma uluorta yazılanları herkes okur. Bilale anlatır gibi anlattırma kendine herşeyi. Lafın tamamı bilale söylenir.

• etkinus kullanıcısına yanıt
    alican88'e cevaben yazdım. Gülüyorum şu anda. Ne yani alican88'e Coca Cola'nın formulünü mü yazıyorum ki PM atayım? Hah ha ya gülüyorum, gülmek faydalı herkes bir işe yarıyor, fayda sağlıyor.

• Öner kullanıcısına yanıt
    Mainstream media'da yer alan elvis öldü haberlerinin hepsi yalan.

• quote:

Mainstream media'da yer alan elvis öldü haberlerinin hepsi yalan.
    Elvis ölmedi zaten, binayi terketti

• Öner kullanıcısına yanıt
    etkinus kullanıcısına yanıt
    Elvis tamamen hoax öyle biri hiç olmadı aslında.

• 
Sayfa: önceki 596597598599600
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.