Şimdi Ara

DÜNYA'DA İNTERNET HIZLARI VE TÜRKİYE (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
155
Cevap
0
Favori
8.102
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • konuyu acaip hortlatıyorum fakat okudum konuyu bayabi 29,05,2012 de açılmış bi konu ve 15,07,2014 yaklaşık 2 sene 2 ay gibi bi süre geçmiş fakat akk lerde değişen hiç birşey yok süperonline ın belli başlı yerlere getirdiği evinde 1000 mbit bağlantı var paran olursa alabilirsin onun dışında yine belli başlı yerlerde fiber alt yapısı var benim gibi müstakil bir mahallede oturanlar ise hala ttnet rezilliğini çekiyor fiber alt yapısı yook ve getirceklerinide hiç zannetmiyorum yani ttnetin eline kaldık adamlar 16 mbit internetin max 10mbit ini sağlayabiliyor bana şuanda arkadaşımın pc sindeyim bu pc süperonline 25mbit lik bağlantı ve kullanabildiğimde 24.94 mbit yani sadece 0.06mbit değer kaybederek girilebiliyor internete süperonline çok iyi fakat heryere gelmemesi hayal kırıklığı bu ttnetin allah belasını versin diyorum en büyük sorun ise milletimiz adam napim bana 3-6 gb kota arası internet yeter diyip bağlantı alırda o aç gözlülerin gözünü doyurursa ki bu oran %50 lerde bu tür insan sayısı ve bu yüzdden bu ülkede hiç bir zaman internet ortalaması yükselmeyip AKK ler düzelmeyip böyle rezil internetler kullanılacak demek gerçekten çok üzücü bir durum yani şuanda bakıldığında fiber alt yapı çok çabuk gelişebilir ama adam hala çatır çutur 3-6 gb lik interneti satabiliyoken neden paralar harcayıp alt yapıyı değiştirsinki

not eklemek istiyorum erkek kuaförüyüm bulunduğum mahallede ve müşterilerin hepsine soruyorum internet hızın kaç diye %99 u ne bilim işte gugula giriyo diyo adam ucuz 6 gb lik kota olan internet almış 4 gb değil diye seviniyor halkın bilinçlendirilmesi lazım bu konuda bi firma çıkıpta 25 mbite kadar olan interneti ucuzdan verse az rekabet yapsa ttneti tarihe gömecekte işte rekabet yok üzücü bi durum

Edit : aylarca telefon bağlatma sırası bekliyenler vardı diyosunuz 90larda okadar kesin konuşmayın

12,10,2013 de evi taşımak için hattımı farklı bir binaya nakil başvurusunda bulundum aynı mahalle fakat bina daha yeni yapılmıştı yani 0 bina 90 larda değiliz bu süre biraz daha çabuk olabilir değilmi ? bağlantı aldığım tarih 25,05,2014 yaklaşık 7 ay nakil bekledim bi binaya santralden internet hattı çekmek 7 ay sürüyor ise türktelekom özelleşmiş olsa bile 90 lardan önde değil geride olmuş oluyo yani neyse iyi forumlar ağzımı bozmak istemiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redbull321 -- 15 Temmuz 2014; 9:21:43 >

• Daha farklı bir örnek gerekirse bir çok ülkede saniyede 300 mb/s indirme hızı veren LTE-A altyapısı var.
    ve LTE-A destekleyen cep telefonu yok (varsada bilmiyorum) yılın sonuna doğru bu cep telefonları çıkacak.
    Biz fiber ile en fazla 1.5 mb/s görüyoruz. Bazıları ise cep telefonu ile 300 mb/s.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: redbull321

konuyu acaip hortlatıyorum fakat okudum konuyu bayabi 29,05,2012 de açılmış bi konu ve 15,07,2014 yaklaşık 2 sene 2 ay gibi bi süre geçmiş fakat akk lerde değişen hiç birşey yok süperonline ın belli başlı yerlere getirdiği evinde 1000 mbit bağlantı var paran olursa alabilirsin onun dışında yine belli başlı yerlerde fiber alt yapısı var benim gibi müstakil bir mahallede oturanlar ise hala ttnet rezilliğini çekiyor fiber alt yapısı yook ve getirceklerinide hiç zannetmiyorum yani ttnetin eline kaldık adamlar 16 mbit internetin max 10mbit ini sağlayabiliyor bana şuanda arkadaşımın pc sindeyim bu pc süperonline 25mbit lik bağlantı ve kullanabildiğimde 24.94 mbit yani sadece 0.06mbit değer kaybederek girilebiliyor internete süperonline çok iyi fakat heryere gelmemesi hayal kırıklığı bu ttnetin allah belasını versin diyorum en büyük sorun ise milletimiz adam napim bana 3-6 gb kota arası internet yeter diyip bağlantı alırda o aç gözlülerin gözünü doyurursa ki bu oran %50 lerde bu tür insan sayısı ve bu yüzdden bu ülkede hiç bir zaman internet ortalaması yükselmeyip AKK ler düzelmeyip böyle rezil internetler kullanılacak demek gerçekten çok üzücü bir durum yani şuanda bakıldığında fiber alt yapı çok çabuk gelişebilir ama adam hala çatır çutur 3-6 gb lik interneti satabiliyoken neden paralar harcayıp alt yapıyı değiştirsinki

not eklemek istiyorum erkek kuaförüyüm bulunduğum mahallede ve müşterilerin hepsine soruyorum internet hızın kaç diye %99 u ne bilim işte gugula giriyo diyo adam ucuz 6 gb lik kota olan internet almış 4 gb değil diye seviniyor halkın bilinçlendirilmesi lazım bu konuda bi firma çıkıpta 25 mbite kadar olan interneti ucuzdan verse az rekabet yapsa ttneti tarihe gömecekte işte rekabet yok üzücü bi durum

Edit : aylarca telefon bağlatma sırası bekliyenler vardı diyosunuz 90larda okadar kesin konuşmayın

12,10,2013 de evi taşımak için hattımı farklı bir binaya nakil başvurusunda bulundum aynı mahalle fakat bina daha yeni yapılmıştı yani 0 bina 90 larda değiliz bu süre biraz daha çabuk olabilir değilmi ? bağlantı aldığım tarih 25,05,2014 yaklaşık 7 ay nakil bekledim bi binaya santralden internet hattı çekmek 7 ay sürüyor ise türktelekom özelleşmiş olsa bile 90 lardan önde değil geride olmuş oluyo yani neyse iyi forumlar ağzımı bozmak istemiyorum

beterin beteri var, ya benim gibi 5 mbps üzerine çıkamasaydın? neyse artık LTE başlasında bitsin şu tekel.

• quote:

Orijinalden alıntı: bm07tr

Daha farklı bir örnek gerekirse bir çok ülkede saniyede 300 mb/s indirme hızı veren LTE-A altyapısı var.
    ve LTE-A destekleyen cep telefonu yok (varsada bilmiyorum) yılın sonuna doğru bu cep telefonları çıkacak.
    Biz fiber ile en fazla 1.5 mb/s görüyoruz. Bazıları ise cep telefonu ile 300 mb/s.

hocam var var lte telefon var elimde samgung galaxy i9505 s4 model telefon var yurt dışı lte teknolojisi için üretilmiş bir s4 türkiyedeki s4 ise i9500 medli olup 3g ve hspa+ kullanıyor bendeki s4 lte olduğu için 50 veya 100mbit bağlantı hızını ağ ile kullanabiliyor fakat öyle bi hıza ulaşabilen bir ağ yok türkiyede malesef yaa ağı boş verin evlerimize ekonomik olarak 50mbiti alalımda ağı 3g kullansakta olur ve zaten şuanda 3g 20mbit gibi bağlantı veriyor çoğu evdeki hızdan yine hızlı benimde dahil

• AKK olmamış olsa dünya ulkelerıne gore ınternet hızımız Almanyadan bıle iyi. Bu AKK yı hangı hukumet cıkarttı
  • quote:

Orijinalden alıntı: dbmaster

AKK olmamış olsa dünya ulkelerıne gore ınternet hızımız Almanyadan bıle iyi. Bu AKK yı hangı hukumet cıkarttı

Ama şuda var , çoğu kullanıcı 8 i bile alamamaktan şikayetçi.O yüzden akk olmazsa tabiki ülke hızı artar fakat Almanya ile yarışabileceğimizi düşünmüyorum ,yani hızda geçsek kalitede yine geçemeyiz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben almanyanın emmerıch bolgesınde bulunmustum tabı merkezı bır yer degıl hollanda sınırında bir koydu ve berbat bır ınternet baglantısı vardı
  • quote:

quote:

Daha farklı bir örnek gerekirse bir çok ülkede saniyede 300 mb/s indirme hızı veren LTE-A altyapısı var.

hocam var var lte telefon var elimde samgung galaxy i9505 s4 model telefon var yurt dışı lte teknolojisi için üretilmiş bir s4 türkiyedeki s4 ise i9500 medli olup 3g ve hspa+ kullanıyor bendeki s4 lte olduğu için 50 veya 100mbit bağlantı hızını ağ ile kullanabiliyor fakat öyle bi hıza ulaşabilen bir ağ yok türkiyede malesef yaa ağı boş verin evlerimize ekonomik olarak 50mbiti alalımda ağı 3g kullansakta olur ve zaten şuanda 3g 20mbit gibi bağlantı veriyor çoğu evdeki hızdan yine hızlı benimde dahil

Peki altyapı olsa 300 mb/s görmek mümkün müdür ?
    Bilgisayarımdaki bir dosyayı aynı harddiskdeki başka bir bölüme kopyalarken bile en fazla 100 mb/s ile kopyalıyor.
    Cep telefonları bu hızlara çıkabilir mi ?
    yada bu teknoloji bilgisayarda olsa ben 300 mb/s görebilirmiyim ?

• jovanovic kullanıcısına yanıt
    Hangi ülkelerin arasında olduğumuz, seviyemizi ne de güzel göstermiş. Çok yazık.
  • quote:

quote:

quote:

Peki altyapı olsa 300 mb/s görmek mümkün müdür ?
    Bilgisayarımdaki bir dosyayı aynı harddiskdeki başka bir bölüme kopyalarken bile en fazla 100 mb/s ile kopyalıyor.
    Cep telefonları bu hızlara çıkabilir mi ?
    yada bu teknoloji bilgisayarda olsa ben 300 mb/s görebilirmiyim ?

hocam şuanda s5 in lte advanced destekli telefonu mevcut 255mbit hıza çıkabildiği özellikleri arasında henüz kendim göremedim alt yapı sorunu fakat bunun üstünde lte advanced hızına sahip telefon varmı bilmiyorum s4 ünde var lte advanced modeli o ise 150 mbit hıza çıkabiliyor başka model varmıdır bilemiyorum s5 ile alt yapın olsun o hızları görebilceğinizi sanıyorum kore alt yapısı bu hızlara çok uygun olduğu için bu model telefonlar ilk kore pazarında şatışa çıkıyor inşallah alt yapımızda bu hıza uygun olur biz görmesekte torunlarımız görür inşallah

• quote:

Orijinalden alıntı: dandoldenius

Hangi ülkelerin arasında olduğumuz, seviyemizi ne de güzel göstermiş. Çok yazık.

Maalesef öyle, biz zamanında çok mücadele verdik AKK olayının kaldırılması için ama durum hala malum aradan geçen o kadar süreye rağmen. Türk Telekom bir güzel peşkeş çekildi tabi alan adamlar zaten kısa sürede verdikleri parayı da nakit olarak çıkardılar. Bir de koskoca milyar dolarlık şirket üstüne kar kaldı. Birilerinin para kazanması lazım değil mi ? :)
  • tarifeler degisti mi peki?
    bi kontrol edeyim 6 aydir irternete girmiyordum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hortlatıyorum.

2012 de açılmış konu, 2015 in 3. çeyreğinin başında sayılırız. Neler değişti bu süre zarfında?

Zannımca hiçbir şey. Streamer ların upload ve download ını sadece test etmek için speedtest yaptığımda gördüğüm görüntü içimi parçalıyor. Bu sadece testleri, asıl hızlarını umarım görmem.

Ben 16 mbps yi sabit görünce evimde sevinmiştim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadirimu

Hortlatıyorum.

2012 de açılmış konu, 2015 in 3. çeyreğinin başında sayılırız. Neler değişti bu süre zarfında?

Zannımca hiçbir şey. Streamer ların upload ve download ını sadece test etmek için speedtest yaptığımda gördüğüm görüntü içimi parçalıyor. Bu sadece testleri, asıl hızlarını umarım görmem.

Ben 16 mbps yi sabit görünce evimde sevinmiştim.

Neler değişti ki ? -Hiçbir şey.

Müşteri yanlısı olmayan ve tamamen kar odaklı işletmeler rekor karlar elde etti müşteriler üzerinden. Parayı veren düdüğü çalmaya devam etti...

• bu ülke neden böyle ya

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.