Şimdi Ara

Dunkirk| Christopher Nolan| Temmuz 21,2017 (60. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.205
Cevap
18
Favori
41.950
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Filmi yazin imax de izlemistim daha sonrasinda dun evde yeniden izledim ve tekrardan hayran kaldim.Sinematografik scidan kusursuz bir yapim.Gerek askerlerin sahildeki psikolojisi gerek ucak sahneleri beni benden aldi.Filme aksiyon gorme beklentisiyle giden tayfa husrana ugramis gordugum kadariyla.Ancak Nolan bu filmin deneysel bir film olacagini cekimler basladiginda soylemisti.Er Ryan tadinda bekliyordu herhalde herkes filmi.Ancak film diger savas filmelrinden cok daha farkli.Filmin amaci sahildeki askerlerin caresizligini ve psikolojisini anlatmak ustune dayali ve bunu cok iyi basarmjs bence.Gerek ses gerek atmosfer olarak cok cok basariliydi.10/8.5 veririm filme.Umarim bu tarzda daha fazla calisma goruruz Nolan'dan.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nolan filmi zaten Oscar icin cekti
  • Filmi beğenmeyenler belki bunu izledikten sonra bir daha düşünür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Assassino! -- 13 Şubat 2018; 22:34:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Assassino!

Filmi beğenmeyenler belki bunu izledikten sonra bir daha düşünür.

Kardeşim iyiki attın bir anda fikrim değişti filme imdb'de 10 verdim 11 yoktu çünkü sağol.

• Dünkürk üdül ılımıdı sadece kaliteli ses var. Artık ikna oldunuz mu Dünkürkçüler bu film Hollywood tarihinin en abartılmış filmi oldu

• Supermarine spitfire

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeforeIforget -- 10 Mart 2018; 23:32:42 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BeforeIforget

Supermarine spitfire

Adamlar kaçtı gene kahraman oldu vay anam babam

Ne kahramanlığı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ratch

quote:

Supermarine spitfire

Ne kahramanlığı?

Herifler fransadan ingiltereye depar attı üstelik kahraman oldular biz yapsak heyyy babam hey

Kahramanlık göremedim

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Supermarine spitfire

Ne kahramanlığı?

Herifler fransadan ingiltereye depar attı üstelik kahraman oldular biz yapsak heyyy babam hey

Kahramanlık göremedim

Supermarine spitfire'lar su atespuskurenler bf 109 lari catir cutur dusuruyo

Benim anlamadigim ucak motoru durduktan sonra oyle keskin donusler yapabilmesi

Aninda cakilmasi lazimdi

Uçaklar konusunda bilgi sahibi değilim. Ben fazla bi kahramanlık görmedim. Sıkışma atmosferini yansıtan bi film.

• ratch kullanıcısına yanıt
    O atmosfer gercekten iyiydi yaw gercekten yasiyomus gibi oldum izlerken

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kdr-2015

Dünkürk üdül ılımıdı sadece kaliteli ses var. Artık ikna oldunuz mu Dünkürkçüler bu film Hollywood tarihinin en abartılmış filmi oldu

Yaw git amerikan propagandasi dolu saving private ryan filan izle. 'MURICA

• quote:

quote:

Dünkürk üdül ılımıdı sadece kaliteli ses var. Artık ikna oldunuz mu Dünkürkçüler bu film Hollywood tarihinin en abartılmış filmi oldu

Sakin ol evlat merak etme ben sıkı bir Nolan hayranıyım beni bilen bilir ama bu film olmamış

• Bugün ikinci kez izledim. Tabii sinemada olmadığı için sesler çok etkilemedi ama filmi ilk izlediğim zamandan daha çok beğendim. Muhtemelen Nolan değil de başka biri yapsaydı güzel bir savaş filmi diyebilirdim. Ama sinemada da evde de o gerginlik, çaresizlik hissine kapılmadım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sinemada izlemistim. Bugün evde izledim. Filmi savaş aksiyon filmi olarak izlersen sarmaz. Film savaştaki çaresizliği anlatıyor. Ama nolan çaresizliği savaşırken de anlatsa daha iyi olurdu. Pilot harici herkes kaçtı nerdeyse. Hele filmin asıl kahramani. Filmin başından sonuna kadar karada havada suda sürekli kaciyor. Kaçan adam kahraman olurken yakalanan ve görevini on numara yapan Tom Hardy ye yazık oluyor.

Ağır bı nolan hayranı olarak beklentim çok çok üst düzeydeydi. Amma velakin umduğumu bulamadım. Genede güzel olmuş ama.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yapayzeka037 -- 13 Mart 2018; 10:38:1 >
  • Nolan'ın en berbat filmi.
  • quote:

quote:

Propaganda veya değil Saving Private Ryan, Dunkirk'e 25 basar.

• Er Ryan, Enemy at the Gates, Glory vs vs izlemiş adam bunu çok başarılı bulmaz.

Küçük şeylerden büyük bir yankı getirmeye çalışmış.

Memento gibi ileri geri sarması da mallık olmuş..

Savaş filmi çekiyorsun burada yapma bari! illa sıvayacaktı, sıvamış da! "sinema dünyasının aykırı çocuğu vs vs"" gibi diyaloglar duymak için yapmadıysa ne olayım..
  • Akşam izleyip yorumlarım bakalım . O kadar övüldü.
  • Bu film senaristin önemini ortaya çıkarmış. Tamam kristof iyi yönetmen ama senaryo mok olduktan sonra iyi yönetmek bir moka yaramıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Naytsniffır -- 24 Nisan 2018; 19:47:14 >
  • 
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.