Şimdi Ara

Dünden bugüne...

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
1.700
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Uzun süredir foruma girmiyordum sizlere hem bi selam veriyim hemde bi muhabbet konusu açıyım dedim.
    Şöyle Mu Online ilk başladığınız zamankiyle şimdiki oyuncular ve serverlar arasında farklar var mı varsa bunlar neler?

Kendi adıma bu soruyu şöyle cevaplıyım.
    İlk 97D yle başladığımda bir Romanya serverında oynuyordum full setim olması için çok uraşıyordum sonra Mupie diye bişey öğrettiler onun sayesinde çok setim olmuştu ama tasvip ettiğim bişey değil tabiyki bu, ayrcı bu kadar çok karmaşıkta değildi oyun az ama özdü neyin ne işe yaradığını bilirdik.

Oyuncularda ise biz türkler olarak ne kadar yabancı varsa setlerinin yerlerini değiştiriyoduk derken yakayı ele verdik, ama yılmadık yine çalıştık başardık ve bi işbirliği vardı herkes birbirine yardım ederdi yabacı guildleri lorenciadan dışarı çıkarmazdık ne günlerdi...

Tabi ben en son S4 Ep2 de bıraktım burayı ama 97D nin zevkinin yanına dahi yaklaşamamıştı, şimdi S5 çıkmış sanırım eksisiyle artısıyla sizlerinde fikirlerini duymak istedim.

• 97d kesinlikle hiç bir vers tutamaz şimdi dediyin gibi s5 çıktı onuda oynadım ama nostalji 97d yerini hiç tutmuyor bizim dönemde oyunun türkiyede daha yeni yeni millet farkediyordu o yüzden bütün serverler full çekiyordu o nedenle çok zevkli geçiyordu şimdi bakıyorumda millet server açıyor oynayacak player yok nedeni çok açık oyunun fazla deyişiklerin olması yeni char açılması vers deyişmesi
  • Valla ne yalan söleyin ben bi Mu Serveri en fazla 2 hafta oynamışımdır.

En çok oynadıgım server ise ilk 5'ten aşagı düştügümü hatırlamıyorum.

O server ise Sevgili paranOyak arkadaşımızın kurdugu MuKıtası serveriydi.

En fazla bu serveri oynadım ben açıldıgında bi başladım tamamen kapanasıya kadar.

Versiyon ise orjinal dosyası olsun gerisi 97d-Season5 fark etmez sonuçta hepsi Mu Online benim için.

Orjinal dosya derken bazı arkadaşlar filesle farklı itemler ekliyolar +0 hali 250 def veriyo.

Bi zmanlar Flaming Phoenix set giyip 100def almak için 1500 str vermek gerekti,

şimdi 500 str bas 200 defans al bu kötü bi olay oyundan baya sogutuyo insanı.

Onun için hep Orjinal Mu Online serveri seçmişimdir...
  • Bende aynı senin gibiyim Osman kardeşim.Uzun süre nerdeyse 1.5 yıl gibi bu bölüme girmedim.Mu Online'den sıkılıp başka oyunlara baktım.Ama inanın hiç birisi Mu Online'nin yerini tutmadı.
    Benim ilk oynadığım oyun Bizmu idi.Sonra sonra MU-Turkiye Psychic-Doom derken ZhyperMu ile tanıştım.
    ZhyperMu'ya ilk girdiğimde ağzım açık kalmıştı.Lorencia'da o kadar çok player vardı ki gözlerime inanamadım tabi bir diğer yanı da girdiğim serverin sadece 1.server olması ve oyunun 6 serverden oluşması idi.O an bir durup neden bizlerde böyle serverler yapamıyoruz burda farklı olan ne deyip başladım araştırmaya 1 saatlik bir gezinmem sonucu olayın sadece orjinallikten kaynaklandığını fark ettim.
    Türkiye'de ki bazı serverler gibi 300-400 savunma yapan armorlar,450-500 damagesi olan Swordlar,Staflar yoktu bu oyunda.Herşey orjinaldı.Bir diğer fark ise bu oyunda hile yoktu.En basitinden bir winmod açmaya çalışsam serverin Anti Cheat programı beni yakalayıp dalga geçermiş gibi önüme bir site çıkarıp ''No tricks here''
    (Googleden çevirdiğimde Burda hile yok )tarzında bir yazıyla karşılaştım ve inanın bana sitesine girdiğimde bazı playerlerin yaptığı gibi hemen rankinge bakmadım.Zaten baksamda adamlar 5000 küsür resetlere ulaşmıştı.Ama benim için ranking önemli değildi.Charımı kasıp itemleri dizip sadece 60 resetle 800-900 resetli adamları Duello'da darma dağın ettim.Ve onları yendiğimde veya yenildiğimde ''Sen eziksin,lag vardı,dua et parmaklarım ağrıyordu '' gibi sadece bizlerin sığındığı bahanelerle karşılaşmadım.
    Yazım bayağ uzadı.Benden bu kadar biraz server reklamı yapmış gibi oldum ama bence bunlar görmemiz gereken hatalarımızdı.Herkez Selematle kalsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aSeRR -- 6 Eylül 2010; 20:00:39 >
  • Oyunu oyun yapan Ortamı dır bana sağlam bir ortam olsa Ultimayı normalde pek sevmem ama onu bile oynarım ki Runescape oynamış birisiyim uzun zaman :) yani kısacası Mu Online her ne kadar bir dönem güzel geçsede bir yere kadar gidiyor hani önceleri ortamı takmıyorsun kasim ilerleyim diyorsun kasıyorsun ama hala açıkta kalınca heves meves kalmıyor Benim en güzel Mu Online zamanlarım orjinal serverdaki zamanlarımdı ne zamanlardı daha ne hackerlar vardı 99 versiyonda adamlar DL açıyordu ^^ ama her ne kadar hack yapanlar olsada genede oyunda muhabbetler güzeldi ya ortam vardı ki ben Mu Online ye Global serverında başladım Global de öğrendim Mu yu onunda bir etkisi var tabi ama şimdi pişmanım Accountu devrettiğime :) 250 Level SM Bone +11+12+L Set, GS +9+12+L Staff ile Shield birde +9+12+L Angel Wings ikinci nesil kanat alamamıştım :D tüm zamanım Ticaretle geçiyordu Ucuza alıp kar ile satıyordum. Ki en güzeli kasarken Dragon +3+12+L itemleri toplardım set olduğunda yeni gelenlere satardım artık kandırabilirsem Jewel olmadı ringlerden çıkan +7+option lu itemleri alırdım sonra onları da satardım ^^ ama şimdi gel görki geçenlerde Archlord hesabım ile Mu Online Global servera girdim Archlord dan kalan kredilerle Sum Kartı alıp Sum açtım 30 levele kadar kastım ama sanki Orjinal serverda bile artık hayat kalmamıştı şuan güzel bir ortam olsun Mario Online bile oynarım ^^
  • İlk Darklords"da başladm abimin chari olan Seboist"i kastm ondan sonra Onur diye bi char açtıydım orda az çok birşeyler öğrendim ama Darklords"da unutamadğm birşey vardı 2 serverin 2side fulldu yarım saat onun boşalmasını beklerdm Darklords"ta ortamım yoktu Mu-Turkiye vb büyük serverlerde değişik nicklerde kastığım için hep dostluğumuz orlarda kaldı ( çocukluk işte ) arkadaşlar 97 d demiş aynen öle 97d gibisi yoktu ama genede yeni versiyonların çıkması iyidir gelişmesi açısından Player azlığından bahsedilmiş o 1.si server 2.si mu online"nin devrinin geçmesiyle ilgili 2 boyutlu olduğu için silkroad-ko gibi oyunlar geçti ama unutmamak lazım ki bu oyunların babası Mu Benm net 8mbit olduğu için geçen ay tam 130 gb download yapmışım bunun maximum 30"u oyun demesek 100 gb lik online oyun indirmişim forumdaki Diğer Oyunlar bölümündeki bütün oyunları indirdm ama yok Mu"daki tat hiç bi zaman yok Eskiler dönse derdim ama millet artık askere gitti yok evlendi işe girdi falan o dönemi yaşadığım için mutluyum şimdi Mu Online"de tat yok ortam falan yok NOT : Mu online ömrümde oynadığım ve %100 çözdüğüm tek oyun

Herkesin Ramazan bayramını kutlarım iyi forumlar dilerim
  • quote:

Orijinalden alıntı: WoMeNiZeR_

: Mu online ömrümde oynadığım ve %100 çözdüğüm tek oyun

%100 Bildiğinden o kadar emir olma :P Birde WoW oynayıp progress yapmaya başladığında bu zamana kadar çıkmış en iyi online oyunun tadına varırsın :) Ben bıraktım o ayrı :D çok fazla içine düşüyordum sosyal yaşamımdan kısmak istemiyorum :)) ama ben Lich King'e kadar progress yaptım TBC zamanından beri oynadım WoW'dan aldığım zevki daha şimdiye kadar hiç bir oyunda almadım çünkü WoW da olay raid ler olduğu için zaten birde oyunu bilen birisi 1 haftada 80 level oluyor. Neyse WoW muhabbetini kapatim yoksa canım gene çekmeye başlıyor :D

Ama Şundan eminim ki 2012 senesinde eğer yaşıyor olursak dünyanın sonu gelmezse Online olarak hangi oyunu oynucağımızı şaşırcaz o kadar çok süper olunlar piyasaya çıkıcak ki elimiz ayamız kitlenicek :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Morgause

quote:

Orijinalden alıntı: WoMeNiZeR_

: Mu online ömrümde oynadığım ve %100 çözdüğüm tek oyun

%100 Bildiğinden o kadar emir olma :P Birde WoW oynayıp progress yapmaya başladığında bu zamana kadar çıkmış en iyi online oyunun tadına varırsın :) Ben bıraktım o ayrı :D çok fazla içine düşüyordum sosyal yaşamımdan kısmak istemiyorum :)) ama ben Lich King'e kadar progress yaptım TBC zamanından beri oynadım WoW'dan aldığım zevki daha şimdiye kadar hiç bir oyunda almadım çünkü WoW da olay raid ler olduğu için zaten birde oyunu bilen birisi 1 haftada 80 level oluyor. Neyse WoW muhabbetini kapatim yoksa canım gene çekmeye başlıyor :D

Ama Şundan eminim ki 2012 senesinde eğer yaşıyor olursak dünyanın sonu gelmezse Online olarak hangi oyunu oynucağımızı şaşırcaz o kadar çok süper olunlar piyasaya çıkıcak ki elimiz ayamız kitlenicek :)

Walla 7/24 oynadıım dewirde en son 1.00 L wardı ondan sonra asla 7/24 oynayamadm o yüzden çözdüüm tek oyun dedim we de öleydi Fakat şimdi sarmıo serverler mu falan da oynamiorm artk wow demişin wow"u denemediim için asla bişe diemem benm ortamım en ii olduu yer daima mu oldu yeni açılcak oyunlardanda haberm war şu okulu hayırlısıyla bitiriim ayar çekecem onlara da ^^
  • İlk Darklords oynamıştım. 200 level falan olmuştum kendimi ne büyük hissederdim ah ah :)
    Nickimi bile hatırlamıyorum cunku yeniydim o zaman.. :) keşke gene olsa DarkLords en harbisinden :)
  • ilk globalde oynadim 2000 de galiba 1 bucuk hafta sonra inferno da 3 sene oynadim exp%5 di sonra Thegame 2 senede orda takildim 2005 gibi biseydi Mu israel e basladim orda 2 sene takildim askere gittim geldim 3 sene mu.mugamer.com da takildim hala aciktir :) oynadigim serverde en cok dikkat etigim sey online +100 degilse oynamam oynadigim serverlerde 300 400 dusmemeistir
  • Kesinlikle 97d'den başka bir versiyon sarmadı. Bizmu günleri bir oyundan en çok zevk aldığım zamanlardı. Ne varsa klasiklerde var =)
  • ne varsa bizmuda vardı online sayısı felende az olmazdı ortam felen süperdi
  • ahh reality beni bu yola sürükleyen hep oydu zaten :D
  • Valla dayanamadım bende yazma ihtiyacı hissettim okudukça adeta bu oyunu oynadığım için gururlandım doğrusu:) n3sri kardesm bende realty ile başladım ve gerçekten canıma okudu bu oyun:D hala bağımlıyım üni. 2. sınıfa geçtim ama oynamaktan asla bıkmadım yılmadım.. 116 level olmmustum 3 ay sonunda gunde 5 saatle ama kendimi cok guclu hissederdim:D 3 bless düşmüştü sadece oyun boyunca onu da türk abiler kapmıştı çocuktuk ozamanlar:) sonra psychic 1.02ye girdim yanlışlıkla 97 diye onu indirdim serverin kralı oldum 5 yıl oynadım 2 yıl once kapandı ne yazıkki.. lafı uzatsam da çok seviyorum eski muhabbetleri.. keşke yine 1-2x server olsa yine oynasak türkler olarak deviastan lorenciadan kimseyi çıkartmasak:)) şimdi infintymu var 100x onda oynuyorum 20 türküz guild başkanıyım bu da çok zevkli takışıp duruyoruz gavurlarla.. ama ilk zamanlar asla değişilmez gurur duydum böyle bir oyunu küçükken de olsa doğru zamanda oynadığıma..
  • öyleyse sizi bir servere davet edeyim, benim ve yüzlerce kişinin efsane olarak tabir ettiği bir server, tabi mu'ya ilk başlayanların ilk oynadığı server o kişi için ayrı bi güzelliğe ayrı bir özelliğe sahiptir.

bahsettiğim server Mu-Dream, eski mu'cuların birkısmı hatırlayabilir, 97d, 100-150x civarı exp kalıcı stat 30 reset sınırı vardı, 2 serveri vardı, 2.server Türklerindi, ve serverler o kadar doluydu ki internet kafede oynamamıza rağmen saatlerce masa başında Mu-Dream yazısına tıklayıp serverde boş yerin açılmasını beklerdik. içeriye girdinmi, bir de iyi reset atmışsan davias kapıdaki sohbet pahabiçilemez.. (: ... 2004 yılında kapanmıştı, 1-2 yıl önce sezon 2 olarak tekrar açıldı ama tutmadı. şimdi eski özellikleriyle tekrar açılıyor.

mudream.biz , 1 eylülü sabırsızlıkla bekliyorum
  • psychic-doom darklordmu mu israel sanırım artık ultra mu :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: TROJ

öyleyse sizi bir servere davet edeyim, benim ve yüzlerce kişinin efsane olarak tabir ettiği bir server, tabi mu'ya ilk başlayanların ilk oynadığı server o kişi için ayrı bi güzelliğe ayrı bir özelliğe sahiptir.

bahsettiğim server Mu-Dream, eski mu'cuların birkısmı hatırlayabilir, 97d, 100-150x civarı exp kalıcı stat 30 reset sınırı vardı, 2 serveri vardı, 2.server Türklerindi, ve serverler o kadar doluydu ki internet kafede oynamamıza rağmen saatlerce masa başında Mu-Dream yazısına tıklayıp serverde boş yerin açılmasını beklerdik. içeriye girdinmi, bir de iyi reset atmışsan davias kapıdaki sohbet pahabiçilemez.. (: ... 2004 yılında kapanmıştı, 1-2 yıl önce sezon 2 olarak tekrar açıldı ama tutmadı. şimdi eski özellikleriyle tekrar açılıyor.

mudream.biz , 1 eylülü sabırsızlıkla bekliyorum

sana girip yardim eder cikarim
  • OmegaMU Season 6 ::www.omega-mu.net
    http://omega-mu.net/

THE BEST MuOnline Season 4 24/7 Free Private Server. Player rankings, Event rankings, WebSHOP, Auctions system, Rich market, Online and Offline awards, Different Competitions, Messenger, Public and Private Chat and Advertising, Season 6, Season6, Season 6 MU, At least 3 vaults (WebVault), Different …
  • Ana Konu Pörtlemiş :D
  • Oyun çok değişmiş be usta , 97d+99b mi ne oynadım en son , şimdi ise sezon 6 (versiyon ne bilmem) ile takılıyorum orjinalde ama zorluyor o da be aga. :)

Darklords'ta ne oynardık tüm internet cafe , bless düşer , çınnn'eder.Herkez kime düştü diye koşuşturur o pc'den bu pc'ye.Güzel günlerdi
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.