Şimdi Ara

Düğünden geldim beyler toplanın. (Asırlık ironi tespit ettim.)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
3
Favori
14.545
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
182 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Düğünden geldim beyler toplanın. (Asırlık ironi tespit ettim.).

Saat tuttum düğünün %80'i denecek bir zaman diliminde çalan müzikler paso şunlardı,

Candan Erçetin - Vay halime
    https://youtu.be/K3SDckqNggk

Şimdi sözlerine bir göz atın,

Annem sakın yapma dedi
    Güldüm yüzüne
    Çok seviyorum anne dedim
    Karışma bize

Vay vay vay vay benim hâlime
    Dinlemedim anneciğimi düştüm zalime
    Vay vay vay vay vay vay benim hâlime
    Bulamadım çaresini yandım kaderime

Cicim ayları geçince
    Geldim kendime

Bir diğer şarkı,

Bu fasulya 7,5 lira
    https://youtu.be/OFn3OET8Wzc

Şimdi bir de sözlerine bir bakın,

Yandan halimem yandan
    Seviyom seni candan
    Seviyosan candan
    Boşan gel kocandan

Akşam oldu param gelmedi
    Çocuklar evde yorganları yedi
    Kızanlar evde yorganları yedi

Yandan halimem yandan
    Seviyom seni candan
    Seviyosan candan
    Boşan gel kocandan

Son olarak da bu şarkı,
    İbrahim Tatlıses - Tombul tombul memeler
    https://youtu.be/QCNdIQl-wa4
    sözlerine bakalım,

Dam üstünde un eler
    Dam üstünde un eler
    Tombul tombul memeler
    Zalım oy gelin zalım zalım zalım

Memeler baş kaldırmış
    Memeler baş kaldırmış
    Kavuşmuyor düğmeler
    Zalım oy gelin zalım zalım zalım

Beyler gülmeyin
    Millet 3 saat kesintisiz bu şarkılarla oynadı güle oynaya tam 3 saat. Besteye lafım yok. Sözlerdeki ironiye bak ki bütün şarkılar aldatma, evliliğin kötü yanları veya elin karısının memeleri üzerine yazılmış ve bu şarkılarla damat da gelin de şen şakrak oynuyor. Gelini geçtim damat (temsilen) karısının üstüne yazılmış böyle şarkılarla oynuyor. Adam senin karına boşan bana gel diyor, bir diğeri geline ananın sözünü dinlemedin zalime düştün diyor, diğeri oy gelin tombul tombul diyor ve bununla ortada onlarca kişi oynuyor damat dahil.

Düğüne ironinin dik alasını sokmuşlar kimse çakmıyor.

Bu da ülkemize has bir durum olsa gerek.

Vallahi ironiler ülkesiyiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Düğün falan yapmayın la şu devirde düğün mü yapılır.Taktik şu nikah ve yemek olacak aynı anda sonra düğüne harcayacağın parayı koyacaksın cebine eşinle en az 1 ay istediğin yeri gezersin.İki saat insanlar oynayıp onlar eğleneceğine 1 ay eşinle baş başa gezmek bence çok çok daha mantıklı.
    Ben evleneceğim kızın ağzından girer, burnundan çıkar düğün müğün saçmalıklarından kurtulurum ama asıl mesele ailesini ikna etmek. Ailesinden kasıt sadece anne baba değil, teyze dayı gibi konuşma hakkı olmayan insanlar devreye giriyor. Diyorlar pazardan mı kız alıyorlar, yok biricik kızım var onun şöyle davullu zurnalı düğününü yapmazsam olmaz, ben elaleme gösteriş yapacağım. Kızın kuzeni yeğeni çıkıyor Allah'ın sim kutuları biz kuzenimizin düğünü olmadan kız vermeyiz filan.

Sonuç olarak en düşük ihtimalli maliyet 150.000TL makatımıza giriyor. Tek kariyer hayali koca bulup, sabahtan akşama kadar yemekteyiz izleyecek eş adayına denk gelirseniz durum daha vahim. Sittin sene düğün olmadan alamazsınız o kızı.

Son 10 senedir denk geldiğim evliliklerin hiçbiri sağlam temele dayalı değil. Borç harç içine girmeden evlenmek imkansızlaştı. Evlenmeyi geçtim borç harç olmadan bir şey sahibi olup, geleceği yatırım yapmak hepten gitti. Resmen geleceğimizi satıp bir şeylere sahip olduğumuzu sanıyoruz. Bunlardan birisi evlilik. Gerçekten 10 evliliğin 7 8 tanesi zoraki, tek kalırım korkusu, yaş geçmeden bir yere kapak atayım bir sürü saçma sapan düşünce hareketleri. Sonuç 4 5 yıl sonra boşanma, nafaka süreci, psikolojik yıpranma, bitmeyen borçlar.

Bunlara kafa yoracağıma yabancı ellerde o şehir senin bu şehir benim avel avel gezerim. Hiç değilse paranın nereye gittiğini bilir, para gittiği için tasalanmam.
  • Bir digeri,dugun bittikten sonra gelin ve damadin ne yapacagini oraya gelen herkes biliyor,bunun icin halay cekiliyor falan

bi de boyle dusun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkiyede ki düğünlerin %90 ı keko kro işi zaten gelin damat gelir patlatırlar slow pop arkasından dana müziği sonra Allah ne verdiyse düğünde çalışan arkadaşınız varsa ortamk anlatsın çok fıs.

En güzeli yeşilliğin ve suyun olduğu yerde oluyor 20-30 masa canlı müzik slow bi parça şampanyaları yudumluyor herkes filmlerde olur demeyin yapanlar var hani sakin oluyor düğün öteki düğün hurrra harra yardır işte bi kadınlar güzel süslenip püsleniyor hepsi o.

Tespit güzel ama.

• İleride düğünümde holy wars çalacam o zaman görün curcunayı

• quote:

Orijinalden alıntı: Koğuş Ağası

Bir digeri,dugun bittikten sonra gelin ve damadin ne yapacagini oraya gelen herkes biliyor,bunun icin halay cekiliyor falan

bi de boyle dusun

Aahaha sabah sabah ne güldüm beee
  • Belki ters tepkime yapıyordur. 😀

• Fidayda, misket, kostak derken hemen de coşar Ankaralı.
  • bizim salak saçma aptal adetlerimizden biri işte düğünlerde, nefret ederim düğünlerden, en yakın kişilerinkine bile gitmedim. çok aptalca adetlerimiz var

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Düğünlerde eğlenen kaldımı bence zoraki bi gelenek artık

• Düğün şarkılarının değişmesi lazım. Seneye düğünüm var. Bunları çaldırmam.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Düğün falan yapmayın la şu devirde düğün mü yapılır.Taktik şu nikah ve yemek olacak aynı anda sonra düğüne harcayacağın parayı koyacaksın cebine eşinle en az 1 ay istediğin yeri gezersin.İki saat insanlar oynayıp onlar eğleneceğine 1 ay eşinle baş başa gezmek bence çok çok daha mantıklı.

• Düğün pişmanlıktır

• quote:

Orijinalden alıntı: dogan70

Düğün falan yapmayın la şu devirde düğün mü yapılır.Taktik şu nikah ve yemek olacak aynı anda sonra düğüne harcayacağın parayı koyacaksın cebine eşinle en az 1 ay istediğin yeri gezersin.İki saat insanlar oynayıp onlar eğleneceğine 1 ay eşinle baş başa gezmek bence çok çok daha mantıklı.

düğün istemeyen karı icat edildi mi?
  • Karıyı bilmem ama eş dediğimizde iş değişir.

• quote:

Orijinalden alıntı: dogan70

Karıyı bilmem ama eş dediğimizde iş değişir.

Eş olup olmadığını tek deneyle anlayabilirsin, altın takılmayacak düğünde de tepkiye göre devam et

• Bu nece tespittir üstad

• Haklı olabilirsin ama böyle ciddi bi konuda bu şekilde bi duruş sergilemek ne kadar doğru olur onu bilemem 😂😂

• Düğün yapmak sorun değil.Asıl sorun masrafları takılardan çıkaramamak.İnsanlar düğün takılarını yatırım tavsiyesi olarak alıyor tüm mesele bu.Yoksa düğün boyunca "evlilik ahmaklıkdır" diye bağırsan da umursamazlar.
  • Elitizmi temel prensip haline getirmiş bir birey olarak asla ve katiyen böyle bir düğünüm olmasına göz yumamam. Zaten hayatımda en nefret ettiğim geleneklerden biri,müzikler falan leş. Moralim çok bozuluyor böyle ortamlarda,insanların kalite düşüklüğü vs vs kendimi de öyle biriymiş gibi hissediyorum.Çevre çok etkiliyor,mümkün mertebe uzak kalmaya çalışıyorum.

Ben akraba tarafında iken karşılaşıyorum böyle şeylerle zaten.Akraba tarafım köylü olunca doğal olarak böyle düğünler oluyor.

Annem ve babam neyseki elit bir yere taşınıp elit bir çevre edinmiş te güzel ortamlarda da bulunabildim.

Yemekli,lüks,elitizmin nirvanasındaki kırmızı şarapların yudumlandığı,klasik müziklerin çaldığı düğüne de gittim.

Bu tarz alaturka insanların bulunduğu düğüne de gittim.

Ve tarafımı seçtim...

Tamamen çevre meselesi... Elitizmi prensip haline getirmiş bir birey o ortamlarda katiyen duramaz.

Benden uzak olsunlar,varoş kezbanlar ile evlenecek olanlar düşünsün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-14D640FEB -- 19 Mart 2018; 15:20:9 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Jack-White

bizim salak saçma aptal adetlerimizden biri işte düğünlerde, nefret ederim düğünlerden, en yakın kişilerinkine bile gitmedim. çok aptalca adetlerimiz var

Kuran-ı kerim okunan düğünlere git sende sade doğal bir ortam

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.