Şimdi Ara

D-Smart EPG sorunları!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • D-Smart EPG sorunları D-Smart kaynaklı olup onların güncellemesi ile ekranlarınıza gelen bilgilerdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F2A2E20D5 -- 27 Ekim 2017; 18:35:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Tam rezil platform viasat historyde epg 10 gündür yok.

• epg takıntısı nedir anlamıyorum insanlardaki. program isimleri genelde yazıyor zaten gösterilirken.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pokemon11

epg takıntısı nedir anlamıyorum insanlardaki. program isimleri genelde yazıyor zaten gösterilirken.

Hocam epg yokken program kaydı yapılamıyor. Daha doğrusu kayıt yapmak için uyduyu stand by durumuna almak gerekiyor.
  • Benim daha ilginç bir tespitim var. Uydu alıcımda modül kullanıyorum. Fox paketinin epg bilgileri tivibu sporda biraz bekledikten sonra geliyor başka bir şekilde mümkünatı yok epg gelmiyor. Atv kanallarının ise epg bilgileri kanalı açtığım anda düzgün geliyor ancak 2 saniye sonra bir sonraki yayının epg bilgileri görünüyor.

Ancak; babamların sony televizyonuna geçen gün modülü götürüp taktım. Bütün kanallara epg bilgisi eksiksiz ve sorunsuz bir şekilde geldi. Örneğin fox paketindeki kanalları açtığımda epg hemen geldi. Yani tivibu kanalında bekleme filan yapmadım. Tuhafıma gitti bu durum. Sizlerde nasıl bu olay?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DreamRiver -- 10 Temmuz 2017; 23:23:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DreamRiver

Benim daha ilginç bir tespitim var. Uydu alıcımda modül kullanıyorum. Fox paketinin epg bilgileri tivibu sporda biraz bekledikten sonra geliyor başka bir şekilde mümkünatı yok epg gelmiyor. Atv kanallarının ise epg bilgileri kanalı açtığım anda düzgün geliyor ancak 2 saniye sonra bir sonraki yayının epg bilgileri görünüyor.

Ancak; babamların sony televizyonuna geçen gün modülü götürüp taktım. Bütün kanallara epg bilgisi eksiksiz ve sorunsuz bir şekilde geldi. Örneğin fox paketindeki kanalları açtığımda epg hemen geldi. Yani tivibu kanalında bekleme filan yapmadım. Tuhafıma gitti bu durum. Sizlerde nasıl bu olay?

Aslında senin durumunda ilginç tivibu spor ile ne alakası var yani mantık olarak anlamadım bu dsmart kendilerimi ekliyor epg yi yoksa türksattan oto mu geliyor anlamış değilim gerçekten bi kanalı açtığımda epg yoksa ne izlediğimi nerden bilicem değil mi senin durumuna gelecek olursak acaba tv ile alakalı mı diyecem ne alaka olacak senin durumında ilginç benimkininde yani tahminim dsmart ekliyor epg yi istediğini ekleyebiliyor sunuda deneyebilirsiniz tp değiştiğimde bazen bazı kanalların geliyor sinyal ile alakalı olabilir deneyebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: pokemon11

epg takıntısı nedir anlamıyorum insanlardaki. program isimleri genelde yazıyor zaten gösterilirken.

Senin dediğinde tan saçmalık epg olmadan hangi program nerden bilicen?

• Tam 2007 den beri bu sektördeler ama hala adam olamadılar bu animal planetta tam 15gundur epg yok bu kadar amatörlük olurmu ya ? 😵 🙆

• Sıkınıtı sinyal seviyesindeki düşüklükten ve sinyaldeki hareketlilikten oluyor. Çözüm olarak şunu öneriyorum:

D-Smart'ınızın D-SMART TP1'den aldığı sinyali D-SMART TP3'ten almanız olacaktır. Çünkü TP3 D-Smart'ın en yüksek sinyal aldığı frekansa aittir. Nasıl yapacağınız ise;

Menü > Ayarlar > Sistem Ayarları > Sinyal Ayarları > D-SMART TP3

Denemesi bedava :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sefasimsek

Sıkınıtı sinyal seviyesindeki düşüklükten ve sinyaldeki hareketlilikten oluyor. Çözüm olarak şunu öneriyorum:

D-Smart'ınızın D-SMART TP1'den aldığı sinyali D-SMART TP3'ten almanız olacaktır. Çünkü TP3 D-Smart'ın en yüksek sinyal aldığı frekansa aittir. Nasıl yapacağınız ise;

Menü > Ayarlar > Sistem Ayarları > Sinyal Ayarları > D-SMART TP3

Denemesi bedava :)

modül için ne yapmamız gerekiyor hocam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: keskintv

Tam 2007 den beri bu sektördeler ama hala adam olamadılar bu animal planetta tam 15gundur epg yok bu kadar amatörlük olurmu ya ? 😵 🙆

Sorun sende epglerde bir problem yok fox grubu kanalları dışında o kanallarda yayın yaptıgı frekans uzerınden epg vermiyor ben modülde tivibu kanallarından birisini acınca epg geliyor.

• Güncellendi. Ek bilgi verildi.
  • D-Smart TP değiştirmeyle sorun düzelmez ve D-Smart'la ilgili bir problemdir. Eğer ekranınızda hiç biri gözükmüyorsa TP 1'i seçerek güncelleyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F2A2E20D5 -- 27 Ekim 2017; 18:37:38 >
  • Sorununuzu yazarak yardımcı olabiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F2A2E20D5 -- 27 Ekim 2017; 18:38:11 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.