Şimdi Ara

Dslr, lens ve flash tavsiyesi( max 3000TL)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Pentax k-x kullanıcısı olarak dslr makinemi aldıktan sonra piyasaya çıkan marka modelleri takip etmeyi bırakıp günlük hayatıma ve çekimlere yönelmiştim. Fakat okuldaki hocam arazi çalışmalarında kullanılmak üzere benden cihaz önerisi istedi ve bende buraya danışmayı uygun gördüm. Alınacak tüm ekipmanlar için max 3000TL bütçemiz var ve alınacak herşeyin fişi/faturası mutlaka olmalı. Buna uygun olarak giriş seviyesi bir DSLR, bir makro lens ve makro çekim için flasha ihtiyacımız bulunmakta. Marka konusunda herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır ( Canon, Nikon, Pentax, Sony, Panasonic, olympus vb..). Şimdiden öneride ve fikir alışverişinde bulunan tüm arkadaşlara teşekkür ederim. İyi forumlar ...

• Faturalı olacaksa 2.el veya spot almanız zor olacak. Herhalde Nikon D5100, Nikon 60mm 2.8 Micro ve bulabilirseniz SB600 flaş, ya da kullanabilirseniz Yongnuo'nun manuel flaşlarından biri o bütçeye alınır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ed - -- 14 Aralık 2012; 13:20:35 >
  • Çekimler açısından lensin hemen ön tarafına takılacak ring flash daha verimli olmaz mı ? Üniversite adına alacağımız için proforma alınması gerekiyor ve bu yüzden dediğiniz gibi ne yazıkki 2.el yada spot ürün alamıyoruz. Yapılacak çalışmanın bütçesi onay aldıktan sonra belki bu konuda bişeyler yapılabilir ama emin değilim.
  • Makroda hangi flaş daha verimli olur bilmiyorum ama ring flaşlar da kullanılıyor. Ona makrocu arkadaşlar bilgi verirler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.