Şimdi Ara

DSLR'ı aratmayacak Compact Fotoğraf Makinesi Tavsiyesi!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.047
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Nikon D90 mı alsam D5100 mü derken. Taşırken yaşayacağım sorunlar, gerekli olan ekipman çokluğu sebebiyle DSLR'dan vazgeçtim.

Compact makine tabiki DSLR'ın yenini tutamayacak fakat gerçekten fiyatına değen bir compact istiyorum. 800 TL'yi hakettii taktirde aşabilirim.

Lütfen fikri olanlar tavsiye versin.

• Canon g1x, Fuji x100

veya micro4/3 sistemlere bakabilirsin veya nex5-n alınabilir

Eğer paraları verebileceksen bence nex5n iyi seçenek olabilir
  • Compact makinelerde objectifin dısarıda olmasını yanıltıcı oldugunu soylediler. Doğru mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PAŞA**** -- 7 Temmuz 2012; 0:12:28 >
  • demek istedikleri sanırım like makinalardır.Benim dediğim makinaları bir araştırın derim.Kalite olarak gaytet iyiler fiyatına göre seçersin
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayhan_eee

Canon g1x, Fuji x100

veya micro4/3 sistemlere bakabilirsin veya nex5-n alınabilir

Eğer paraları verebileceksen bence nex5n iyi seçenek olabilir

Ben daha ziyade 800 TL civarında bir makine arıyorum :) NEX serisinden başka bir makine olabilir mi ?
  • Arkadaşım bütçeni biraz daha artırırsan Canon G11 tavsiye edebilirim.

Burdan ürünü incele,
    Burdan örnek fotoğraflara bak.

• olympus e-pm1 önerebilirim. Fiyatı da söylediğiniz fiyat civarında.

http://www.fotozeynep.com.tr/?do=shop&show=viewproduct&productid=6851
  • Sony nex 5 pancake lens ile hem 16mm açı yakalarsın hem dslr kalitesi alırsın hemde cebe sığar , ayrıca optik değiştirip farklı optiklerde takabilirsin o zaman cebe sığmaz tabi ama objektif değiştirme şansın var olur .tabi fiyat düşerse kaliteden ödün verirsin , micro third four bi makinede olabilir ama dslr kalitesini aps-c den aşağısının verdiğini çok fazla sayıda çıktı incelememe ragmen göremedim.

Nex serisi dışında hiçbi cebe sığan makine nex kadar temiz noisssiz yüksek isolarda iyi foto veremiyor , zaten nikonun V1 i bile 3 bin tl lik fiyatı olmasına ragmen APS-C algılayıcılı 1500 tl lik nex 3 kadar bile fotoğraf kalitesi veremiyor , algılayıcı boyutu resim kalitesinde çook ama çok önemli bu durumda ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheJudgé -- 7 Temmuz 2012; 5:20:48 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.