Şimdi Ara

DSLR a geçiş için makine tavsiyesi (max 650$) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.537
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • İkinci el bir makina alıp hem kendini geliştirmek hemde para toplamak için zaman gerekir ve bundan sonra da yeni lens alınabilir.
  • olmadı biraz daha beklerim yaff.

araştırırken 2 modele rastladım sizede bir sorayım

1.pentax k10d
    2.panasonic fz50

valla fz50 gayet hoş özelliklere ve ben buradayım diyen bir yapısı var siz ne dersiniz
  • Bugün Pentax K10D gördüm ikinci el 1100 ytl civarıydı, garantisi devam ediyordu..
    Panasonic hakkında bir bilgim yok.
  • fz50 dslr deyıldır k10 cok kalıtelı makınadır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emirkann -- 20 Eylül 2008; 19:01:45 >
  • hımm bilmiyordum neyse onu da eledik o zaman
  • K10D kaliteli bir makinede bütçem 750 YTL demişsin nasıl almayı planlıyorsun ben onu anlamadım?
  • K10 D yi makul fiyata bulabiliyorsan hemen al belli bir süre kitlensle idare edersin sonra paran oldukça lens alırsın ama maddi durumun çok iyi değilse DSLR ye bulaşma derim

Fz50 DSLR değildir ve fiyatı çok pahalı onu alacağına bi pentax K100D süper al daha iyi belkide daha ucuz fz50den
  • tamam arkadaşlar sağolun. Maddi durum yetersiz tabi yaa malum öğrencilik neyse o zman ben slr a kaymam gerekecek gibi. Peki slr döndük diyelim bu sefer ne dersiniz. fuji nin birkaç modelini arkadaşta iken kullanmıştım gayet güzeldi. pentax baya övülüyo.yani bu ay içinde almak istiyorum nasipse
  • FK'de bir ilan var tam bütçene uygun. Pm ile yolluyorum.
  • Canon 350d'yi de düşünebilirsin, ikinci elleri uygun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sserkogss

tamam arkadaşlar sağolun. Maddi durum yetersiz tabi yaa malum öğrencilik neyse o zman ben slr a kaymam gerekecek gibi. Peki slr döndük diyelim bu sefer ne dersiniz. fuji nin birkaç modelini arkadaşta iken kullanmıştım gayet güzeldi. pentax baya övülüyo.yani bu ay içinde almak istiyorum nasipse

SLR diyorsun bak şimdide Bence sen terimleri ögren ilk başta

SLR : Single Lens Reflex
    DSLR : Digital Single Lens Reflex

SLR analogdur, DSLR ditijaldir.

Senin dedigin makine DSLR-Like yani compact makinedir.
    Maddi durum yetersiz diyorsun ama Pentax da övülüyo diyosun, DSLR işine gireceksen bütçe olması lazım. Pentax ise DSLR ve SLR makineler üretir. Ama artık DSLR.

Sen bence Panasonic FZ28, Fufi S5800, Nikon P50 tarzı makinelere yönel. Bunlar DSLR-Like ( Compact ) makinelerdir.

• yurtdisindan getirtebilirim demissin hangi ulkeden bahsettigini bilemiyorum ama abd falansa o zaman 400d falan alabilirsin hatta birazcik butceyi artirip 450d alabilirsin kit lensiyle birlikte.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.