Şimdi Ara

DSG DENEYİMİNİZE DAİR ANKET ÇALIŞMASI (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
261
Cevap
2
Favori
15.941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 55. nesili de çıksın fark etmeyecek diye düşünüyorum. Biz bu kavramayı sarf malzemesi olarak kabul edeceğiz, firmada bu işlemin maliyetini düşürecek. Tıpkı baskı balata değişimi gibi, belli periyotlarda gidip değişimi yapacağız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akburak

quote:

Orijinalden alıntı: aanil

3. nesil kavrama kullanıp , sorun yaşayan var mı ? Ya da 3. nesil kavramaya geçmiş olan ?

3. nesil ne anil? nesilleri kim belirlemis? bismillah.

3. nesil hangisi oluyor....Bizim araçın kavraması 6 ay önce değişti 55bin'de şuan...Bazen deneme yapıyorum titreme ya da ses yapacak mı diye hiçbir sorun yok...Bizim kavrama değiştiginde bize denilen Almanya'dan yeni gelen kavramaların daha dayanıklı oldugu söyendi bir kerede aradılar sordular sıkıntı var mı diye yok dedik...
  • Arkadaşlar yanlışım varsa düzeltin ,

yazılanlardan anladığım kadarı ile Dsg şanzımanda ciddi ölçüde kavrama arızası var , hatta kronik ! ve bu arızanın garantisiz çözümü ortalama 2000 TL + Kdv + İşçilik gibi , aracın garantisi devam ediyorsa servislerde bir sıkıntı çıkmıyor , etmiyorsa geçmiş olsun ...

ama Dsg deki bu hata 3. nesil şanzımanlarda minimize edilmiş olacağı konuşuluyor / yani bir önlem alınmış gibi ama bunuda henüz deneyen çok kişi yok ....
  • 17-18 aralık cıvarı 2010-aralık cıkıslı polomuz servıse gırecek perıyodık ıkıncı yıl bakımı için ;sanzımanda sımdılık bır sorun yok ama yıne de baktıracagım , arac 21.000km de 85hp/132nm 1.4lt atmosferık + 7-ilerı kuru kavramalı dsg.

bir sorun cıkarsa burada paylasırım, ayrıca su uzatılmıs garantı nelerı kapsıyor, kavrama degısımlerınden ucret alınıyor mu simdiye kadar alınmış mı neden alınmış kullanıcı olarak nelere uymak gerekiyor vb detaylıca sorup yenı konu baslıgı acacagım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1) Aracin YIL/MARKA-MODEL/KM ve DSG TİPİ? 2008/Audi 1.4 TFSI 125HP/88.000KM/DSG7 KURU tip

2)Araci kullandiginiz sehir yada Surekli dur-kalk trafikte kullanim orani? izmir / %15

3) DSG Sanzimaninizdan, ozellikle bozuk yollarda ve dusuk viteslerde iken metalik sesler geliyor mu? Evet

4) Aracinizin yuksek devirde agresif kullanim yuzdesi tahmini olarak nedir? %5

5)Bakimlariniz/yag degisimleriniz duzenli midir ve ne kadar zamanda bir yapilmaktadir? Evet/15.000/10.000 km

6)Aracinizi sifir mi yoksa ikinci el mi aldiniz? Ikinci el ise kac km'de iken aldiniz? sifir

7)Vites gecisleri ilk aldiginiz gun gibi iyi mi? Degisiklik varsa belirtiniz? Ilk aldigimda titremeler vardi, kavrama seti degisti duzeldi tekrar ariza verdi daha yaptiramadim..

8)DSG ile hic sorun yasadiniz mi? Yasadiysaniz nasil cozuldu?(garanti-iyi niyet garantisi vs belirtiniz) Evet. 52.000 km'de mekatrnik arizasi ve kavrama arizasi verdi komple sanzuman degisti 12700 tl , 86000km de titreme gelmeye basladi kavrama icin 3800tl istediler hala yaptiramadim gorusmeler suruyor

9) Bundan sonra arac alacak olsaniz, yine DSG sanzimanli tercih eder misiniz? KESINLIKLE HAYIR dogus gurubunun sattigi markalarin onunden gecmem..

• quote:

Orijinalden alıntı: Janjan

17-18 aralık cıvarı 2010-aralık cıkıslı polomuz servıse gırecek perıyodık ıkıncı yıl bakımı için ;sanzımanda sımdılık bır sorun yok ama yıne de baktıracagım , arac 21.000km de 85hp/132nm 1.4lt atmosferık + 7-ilerı kuru kavramalı dsg.

bir sorun cıkarsa burada paylasırım, ayrıca su uzatılmıs garantı nelerı kapsıyor, kavrama degısımlerınden ucret alınıyor mu simdiye kadar alınmış mı neden alınmış kullanıcı olarak nelere uymak gerekiyor vb detaylıca sorup yenı konu baslıgı acacagım.

artı garanti 150.000 km ye kadar, bakımlar düzenli yetkili servisde yapılmak şartıyla.

motor
    şanzıman
    turbo
    elektronik aksamlar
    klima ve kompresörü v.s gibi temel parçaları %100 kapsıyor. sarf malzemeleri, kapı kilitleri gibi kullanım kaynaklı sorunlar çıkarabilecek(kapı kilidine su gitmesi vs.) parçaları kapsamıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: sedefb
    8)DSG ile hic sorun yasadiniz mi? Yasadiysaniz nasil cozuldu?(garanti-iyi niyet garantisi vs belirtiniz) Evet. 52.000 km'de mekatrnik arizasi ve kavrama arizasi verdi komple sanzuman degisti 12700 tl , 86000km de titreme gelmeye basladi kavrama icin 3800tl istediler hala yaptiramadim gorusmeler suruyor

12700TL rakamında ciddi misiniz? Yani ikinci elde hatırı sayılır bir araba alınır o paraya
  • 1) Aracin YIL/MARKA-MODEL/KM ve DSG TİPİ?

2012 model 1.6 tdı 105 beygir 7 ileri DSG SEAT LEON

2)Araci kullandiginiz sehir yada Surekli dur-kalk trafikte kullanim orani?

%75 İstanbul şehir içi ve %30 yoğun trafik

3) DSG Sanzimaninizdan, ozellikle bozuk yollarda ve dusuk viteslerde iken metalik sesler geliyor mu?

Ben bu sesi hiç duymadım

4) Aracinizin yuksek devirde agresif kullanim yuzdesi tahmini olarak nedir?

%30

5)Bakimlariniz/yag degisimleriniz duzenli midir ve ne kadar zamanda bir yapilmaktadir?

Araç daha 3000 km'de bakıma girmedim 15.000 km yada 1 yıl

6)Aracinizi sifir mi yoksa ikinci el mi aldiniz? Ikinci el ise kac km'de iken aldiniz?
    Sıfır km aldım

7)Vites gecisleri ilk aldiginiz gun gibi iyi mi? Degisiklik varsa belirtiniz?
    Evet Bir sorun yok

8)DSG ile hic sorun yasadiniz mi? Yasadiysaniz nasil cozuldu?(garanti-iyi niyet garantisi vs belirtiniz)

2011 model 1.6 tdı dsg jetta aracım vardı onun kavrama sorunu oldu değişim yapılacaktı ama araba per oldu Onun dışında bir sorun yaşamadım

9) Bundan sonra arac alacak olsaniz, yine DSG sanzimanli tercih eder misiniz?

Kabul ediyorum DSG sorunlu ama öyle ama böyle bir şekilde sorun veriyor Aynı şartlar altında DSG gibi seri ve konforlu bir şanzıman olursa alır binerim ama şuanda yok Tekrardan DSG şanzımanlı araba alırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cihanair -- 21 Kasım 2012; 0:34:22 >

• 1) Aracin YIL/MARKA-MODEL/KM ve DSG TİPİ? 2011/Leon 1,6 tdi /47.000KM/DSG7 KURU tip 30-35 bin arası box,35-47 arası motor yazılımlı

2)Araci kullandiginiz sehir yada Surekli dur-kalk trafikte kullanim orani? İstanbul / %40

3) DSG Sanzimaninizdan, ozellikle bozuk yollarda ve dusuk viteslerde iken metalik sesler geliyor mu? Evet

4) Aracinizin yuksek devirde agresif kullanim yuzdesi tahmini olarak nedir? %30

5)Bakimlariniz/yag degisimleriniz duzenli midir ve ne kadar zamanda bir yapilmaktadir? Evet/15.000 km

6)Aracinizi sifir mi yoksa ikinci el mi aldiniz? Ikinci el ise kac km'de iken aldiniz? sıfır aldım

7)Vites gecisleri ilk aldiginiz gun gibi iyi mi? hayır değil, 30 binden beri titremeler var,

8)DSG ile hic sorun yasadiniz mi? kavrama seti onayı alındı parça bekleniyor yakında değişecek.

9) Bundan sonra arac alacak olsaniz, yine DSG sanzimanli tercih eder misiniz? Evet
  • quote:

Orijinalden alıntı: oquzdag

quote:

Orijinalden alıntı: Janjan

17-18 aralık cıvarı 2010-aralık cıkıslı polomuz servıse gırecek perıyodık ıkıncı yıl bakımı için ;sanzımanda sımdılık bır sorun yok ama yıne de baktıracagım , arac 21.000km de 85hp/132nm 1.4lt atmosferık + 7-ilerı kuru kavramalı dsg.

artı garanti 150.000 km ye kadar, bakımlar düzenli yetkili servisde yapılmak şartıyla.

motor
    şanzıman
    turbo
    elektronik aksamlar
    klima ve kompresörü v.s gibi temel parçaları %100 kapsıyor. sarf malzemeleri, kapı kilitleri gibi kullanım kaynaklı sorunlar çıkarabilecek(kapı kilidine su gitmesi vs.) parçaları kapsamıyor.

Forumda, ek garantinin şanzımanı kapsamadığına dair pek çok yazı okudum Oğuz Ağabey, o yüzden işkillenmiştim bende, yine de Aralık'ta bakım geldiği zaman bu konuyu derinden sormayı planlıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: ENG_civ

quote:

Orijinalden alıntı: sedefb

12700TL rakamında ciddi misiniz? Yani ikinci elde hatırı sayılır bir araba alınır o paraya

elbette ve malesef ciddiyim..
  • dsg nin 6 leri olanları sorunsuz galiba..
  • Golf 7 dsg tsi almayı düşünüyorum ama golf 6 daki problemler devam ediyomu düzelme varmı bilmiyorum konu hakkında bilgisi olan varmı tesekkürler.
  • 2008 vw jetta comfortline 1.4 170 hp dsg aracımı kullanırknen 6 ileri yağlı tip dsg ile hiçbir sorun yaşamadım.Sanıyorum kuru tip dsg lerde sorun var.Şu an A4 2.0 tdi sedan s-tronic quattro kullanıyorum (dsg nin eşdeğeri). 43 000 km deki çok temiz jetta ise satılıktır.
  • 1) Aracin YIL/MARKA-MODEL/KM ve DSG TİPİ? 2010/GOLF6 1.4 TSI 122HP/38.000KM/DSG7 KURU tip

2)Araci kullandiginiz sehir yada Surekli dur-kalk trafikte kullanim orani? Gazıantep/ %90

4) Aracinizin yuksek devirde agresif kullanim yuzdesi tahmini olarak nedir? %15

5)Bakimlariniz/yag degisimleriniz duzenli midir ve ne kadar zamanda bir yapilmaktadir? Evet/15.000/10.000 km

6)Aracinizi sifir mi yoksa ikinci el mi aldiniz? Ikinci el ise kac km'de iken aldiniz? Ikinci el/25.000 km

7)Vites gecisleri ilk aldiginiz gun gibi iyi mi? Degisiklik varsa belirtiniz? Ilk aldigimda titremeler vardi, kavrama seti degisti, daha iyi oldu.

8)DSG ile hic sorun yasadiniz mi? Yasadiysaniz nasil cozuldu?(garanti-iyi niyet garantisi vs belirtiniz) Evet. 27.000 de kavrama garantıden degıstı

9) Bundan sonra arac alacak olsaniz, yine DSG sanzimanli tercih eder misiniz? Evet

• quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

3) DSG Sanzimaninizdan, ozellikle bozuk yollarda ve dusuk viteslerde iken metalik sesler geliyor mu?

Ben bu sesi hiç duymadım

aracı kışın aldın bu yaz sesi duyarsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oquzdag -- 12 Mart 2013; 12:09:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oquzdag

quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

1) Aracin YIL/MARKA-MODEL/KM ve DSG TİPİ?

2012 model 1.6 tdı 105 beygir 7 ileri DSG SEAT LEON

2)Araci kullandiginiz sehir yada Surekli dur-kalk trafikte kullanim orani?

%75 İstanbul şehir içi ve %30 yoğun trafik

Ben bu sesi hiç duymadım

4) Aracinizin yuksek devirde agresif kullanim yuzdesi tahmini olarak nedir?

%30

5)Bakimlariniz/yag degisimleriniz duzenli midir ve ne kadar zamanda bir yapilmaktadir?

Araç daha 3000 km'de bakıma girmedim 15.000 km yada 1 yıl

6)Aracinizi sifir mi yoksa ikinci el mi aldiniz? Ikinci el ise kac km'de iken aldiniz?
    Sıfır km aldım

7)Vites gecisleri ilk aldiginiz gun gibi iyi mi? Degisiklik varsa belirtiniz?
    Evet Bir sorun yok

8)DSG ile hic sorun yasadiniz mi? Yasadiysaniz nasil cozuldu?(garanti-iyi niyet garantisi vs belirtiniz)

2011 model 1.6 tdı dsg jetta aracım vardı onun kavrama sorunu oldu değişim yapılacaktı ama araba per oldu Onun dışında bir sorun yaşamadım

9) Bundan sonra arac alacak olsaniz, yine DSG sanzimanli tercih eder misiniz?

Kabul ediyorum DSG sorunlu ama öyle ama böyle bir şekilde sorun veriyor Aynı şartlar altında DSG gibi seri ve konforlu bir şanzıman olursa alır binerim ama şuanda yok Tekrardan DSG şanzımanlı araba alırım

aracı kışın aldın bu yaz sesi duyarsın

Bakalım abi görücez

• Sayın günerkanat, anket sonuçlarını güncel haliyle yayınlamayı düşünüyor musunuz? Merak içerisindeyiz.

Bu arada, 2011 Kasım ayında çıktıktan sonra 2012 ve sonrası model araçlarda hazır olarak gelen yazılım güncellemesi aşağıdaki gibidir. Servise gittiğinizde DSG yazılımınızın versiyonunu öğrenip aşağıdaki tablonun son sütunundaki versiyon numarası ile tutarlılığını kontrol edin.

http://www.golfmk6.com/forums/attachment.php?attachmentid=14402&d=1320788229
    @günerkanat

• 1) Aracin YIL/MARKA-MODEL/KM ve DSG TİPİ? 2011/Scirocco 1.4 TSI 160HP (220HP yazılımlı)/17.000KM/DSG7 KURU tip

2) Araci kullandiginiz sehir yada Surekli dur-kalk trafikte kullanim orani? İzmir/ %60

3) DSG Sanzimaninizdan, ozellikle bozuk yollarda ve dusuk viteslerde iken metalik sesler geliyor mu? Evet (camlar açıkken duyuluyor)

4) Aracinizin yuksek devirde agresif kullanim yuzdesi tahmini olarak nedir? %30

5) Bakimlariniz/yag degisimleriniz duzenli midir ve ne kadar zamanda bir yapilmaktadir? Evet/15.000 (ben 7000 km de bir yaptırıyorum)

6) Aracinizi sifir mi yoksa ikinci el mi aldiniz? Ikinci el ise kac km'de iken aldiniz? Sıfır

7) Vites gecisleri ilk aldiginiz gun gibi iyi mi? Degisiklik varsa belirtiniz? İlk günkü gibi

8) DSG ile hic sorun yasadiniz mi? Yasadiysaniz nasil cozuldu?(garanti-iyi niyet garantisi vs belirtiniz) Yaşamadım.

9) Bundan sonra arac alacak olsaniz, yine DSG sanzimanli tercih eder misiniz? Kesinlile Evet

• 1) Aracin YIL/MARKA-MODEL/KM ve DSG TİPİ? 2010/YETİ 1.2 TSI 105HP/28000 KM/DSG7 KURU tip

2)Araci kullandiginiz sehir yada Surekli dur-kalk trafikte kullanim orani? balıkesir / %20

3) DSG Sanzimaninizdan, ozellikle bozuk yollarda ve dusuk viteslerde iken metalik sesler geliyor mu? Hayır

4) Aracinizin yuksek devirde agresif kullanim yuzdesi tahmini olarak nedir? %10

5)Bakimlariniz/yag degisimleriniz duzenli midir ve ne kadar zamanda bir yapilmaktadir? Evet/her yıl

6)Aracinizi sifir mi yoksa ikinci el mi aldiniz? Ikinci el ise kac km'de iken aldiniz? SIFIR km

7)Vites gecisleri ilk aldiginiz gun gibi iyi mi? Degisiklik varsa belirtiniz? sonsuzdu,hala sorunsuz.çok şükür

8)DSG ile hic sorun yasadiniz mi? Yasadiysaniz nasil cozuldu?(garanti-iyi niyet garantisi vs belirtiniz) hayır yaşamadım.

9) Bundan sonra arac alacak olsaniz, yine DSG sanzimanli tercih eder misiniz? kesinlikle evet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arinalw -- 21 Kasım 2013; 14:02:57 >

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.