Şimdi Ara

DROPSHİPİNG SİSTEMİ İLE PARA KAZANMAK (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
3
Favori
8.526
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Dropshipping sistemini türkiye de yapan bir site biliyorum. standart paket aldım ve her yönü ile gerçekten harika. 80.000 den fazla ürünü ve her hafta artan ürünlerimi internette çatır çatır satıyorum. karşılaştırma sitelerinin de faydası oluyor. ayrıca e ticaret hakkında oldukça bilgi sahibi yapıyorlar. karşılaştırma sitelerindeki bütün oyunları bana anlattılar ve gerçekten çok yararlı bir sistem. ilgilenenlere tavsiyem: www.dropshipturkiye.com

Sitelerinde yeni yayınladıkları landing page sayfası herkese açıkca bilgiyi sunuyor: http://www.dropshipturkiye.com/Dropship.aspx?sayfa=dropshipping

Bu sisteme hemen başlamak için: http://www.dropshipturkiye.com/Dropship.aspx?sayfa=hemen-basla

• Alakalı ve bilgisi olan kişiler lategra @ windowslive.com adresime mail atabilirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: burhanettinkaya

Dropshipping sistemini türkiye de yapan bir site biliyorum. standart paket aldım ve her yönü ile gerçekten harika. 80.000 den fazla ürünü ve her hafta artan ürünlerimi internette çatır çatır satıyorum. karşılaştırma sitelerinin de faydası oluyor. ayrıca e ticaret hakkında oldukça bilgi sahibi yapıyorlar. karşılaştırma sitelerindeki bütün oyunları bana anlattılar ve gerçekten çok yararlı bir sistem. ilgilenenlere tavsiyem: www.dropshipturkiye.com

Sitelerinde yeni yayınladıkları landing page sayfası herkese açıkca bilgiyi sunuyor: http://www.dropshipturkiye.com/Dropship.aspx?sayfa=dropshipping

Bu sisteme hemen başlamak için: http://www.dropshipturkiye.com/Dropship.aspx?sayfa=hemen-basla

Bu şahıs kendisi dropshipturkiye firmasında çalışıyor. Burada gelmiş millete yalandan paket satın aldım falan diyor. Zaten sırf buraya müşteri toplamak için üye olmuş, ilk mesajı direkt bu konu

Arkadaşlar sakın kanmayın, ben paket satın aldım bin pişman oldum, iptal ettirip paramı geri aldım. Fiyatlar neredesye piyasa ile aynı fiyatlar. Sitelerde yaptığınız satışlardan Gittigidiyor(%10) sahibinden(%7) hemalhemsat (%10) komisyon alıyor, ayrıca listeleme ücretleri v.s derken size para mara kalmıyor. Ben paketi satın alıp fiyatları görünce şok oldum. Zaten kendileri bu tarz sitelerde satış yapıyor, bunlarla rekabet etmeniz için fiyatlarınızın onlardan daha uygun olması lazım ki millet sizden alsın. Harcadığımız emeğe, çektiğiniz strese değmez.

Üyeliğimi iptal ederken telefonda görüştüm, örnek olarak bir cep telefonu markası söyledim. Dışarıda daha ucuz bu telefon dedim, bana söyledikleri laf şu oldu.. telefoncular telefondan çok ufak miktarda kar elde ediyormuş, sen ne bekliyordun? oldu.. Sırf telefon değil, bir çok ürün piyasa ile aynı değerlerde. Yani oradan direkt alıp elden bile satsanız doğru düzgün para kalmıyor. Tüm bunları bilmeden araştırıp gaza gelip paket satın aldım. Paketi satın aldıktan sonra ne telefon açan oldu ne bayilik kodumu mail attılar. Saatlerce bekledim geri dönüş olmadı. Telefon açıyorum biz size dönücez diyorlar, kimsenin aradığı yok. Kandırıldığımı düşünüp sitede yazan adrese, yani yerlerine gittim. Bir apartman dairesinin yanlış hatırlamıyorsam 3. katıydı. Düşünün işimi gücümü bırakıp bakırköyden kadıköye gitmek zorunda kaldım. Bana gecikmelerinin nedenini kredi kartım olduğunu söylediler. 7 yıldır yurtiçi ve yurtdışında kullandığım, paypal hesabımın olduğu kartımı banka onaylamamış!! resmen yalan.. şu an her hangi bir ülkenin sitesinden alışveriş yapayım, 2sn de onaylanır. Öyle böyle bir şekilde bayilik kodu alabildim. bayi kodumu girip fiyatlara bakınca beynim döndü. sanki hepsiburada.com dan alışveriş yapıyormuşum gibi fiyatlar çıktı karşıma. şikayet maili attım.ben fatura istiyormuşmuyum, istemiyormuşmuyum ona göre fiyatları tekrar düzelteceklermiş falan filan mail atmasam yine ilgilenen olmayacak, fiyatlar öyle kalacak. Bana hiç güven vermediler. Tek verdikleri güven paramı iade etmeleri oldu. Zaten bir şekilde bankam ile irtibata geçip paramı alırdım ama, sorunsuz geri iade ettiler. Bu siteye bayii olurken 1 kere değil 500 defa düşünün. Örnek olarak bir kaç tane ürünün bayii fiyatını sorun ondan sonra karar verin.

• Faturalandırma nasıl oluyor???

Sanal bayi olarak 300 tl'ye satış yaptınız,
    Ana firma size %50 iskonto ile veriyor, ve ana firma 150 TL fatura keserek direkt alıcıya gönderiyor.
    Siz alıcıdan 300 tl tahsil ettiniz.
    Yani alıcı 300 TL ödedi, ama 150 TL'lik fatura aldı?

Eğer ana firma 300 TL'lik fatura keser ise, fazla KDV ve gelir vergisi ödeyecek, ki bu vergiler satıştan para kazanan aradaki satıcının ödemesi gereken bedeller. Ayrıca muhasebesel olarak defterlerinde açıklar olacak. 150 TL geldi, 300 TL fatura vs. gibi.
  • yalan iş gibi bu da.biraz okudum sonra kendini belli etti zaten.titan vakalarından bir yine
  • quote:

Orijinalden alıntı: «WhiSKy»

quote:

Orijinalden alıntı: mavisakalll

Dropshiping türkiyede kazanç sağlıyor iseniz vergi ödemeniz gerek....ayrıca bireysel olarak gönderilen ürünleri ticari amaç taşıdığı saptanırsa bu sefer kaçakcılığa girersiniz...

Kazanç varsa vergişde vardır mantık bu....yoksa başınız belaya girer...ozaman hiçbir firma dispiritor bayilik almaz dropshiping yapardı..detaylı araştırın bence

İlk önce dropship'in mantığını kavra sonra yorum yap bence. Senin bir şey sattığın falan yok, sadece satıcı firmalara aracı oluyorsun. Ne müşteriyi görüyorsun ne de satılan ürünü. Distribütör bayii lik örneği de tam bi bomba olmuş. Gittigidiyor, sahibinden gibi sitelerde on binlerce insan ticari amaçlı ürün satıyor. Yaklaşık 9 10 senedir bu siteler insanların satış yapmasını sağlıyor. Problem olsa çoktan olurdu. Herkes sanal ortamda istediği şekilde ürün alıp satış yapabilir.

bence sen mantığı kavra önce. Çok yanlış konuşuyorsun. Dropship işini ülkemizde yapıpta vergi ödemez ve yurtdışı ile sürekli çalışıp mal getirirsen;

1- Vergi kaçakçısı olursun. Sonuçta gelir elde ediyorsun.
    2- Mal kaçakçısı olursun. Şahıs ürünü olmayan ürünleri ticari amaçla ülkeye getiriyorsun. Ve bu kaçak ithal anlamına gelir.
    3- Gelir elde ediyorsun ekstra olarak gelir vergisi ödeme zorunluluğu var.

Ben bu sistemi çok araştırsım. Çok çalışan internet siteleri var. Onlar ile iletişime geçtim cevap bekliyorum. Bünyesinde çok fazla ürün var ve Dropship Türkiye ile mail yolu ile birçok kez görüştüm. Telefonumdan da aradılar. Kafama biraz yatıyor ama sonuçta ülkemizde bu tür şeylere güvensizlik var. Güvenmek zor. İnsanımız yabancı sitelere güvenirken gelip ülkemizde ki şubelere hemen sataşıyorlar yok şöledir yok böledir diye.

Bu işi yapmak istiyorsak tabii araştırmak lazım ama hemen sallamamak lazım kafadan. Bilip bilmeden, konuşup, görüşüp etmeden sallamak yanlış. Bir iş yapmaya çalışıyorlar. Yurt dışına göre pahalı bir çalışma sistemi olabilir ama araştırmak, iletişime geçmek, soru sorup cevap almak para ile değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: bal974

Faturalandırma nasıl oluyor???

Sanal bayi olarak 300 tl'ye satış yaptınız,
    Ana firma size %50 iskonto ile veriyor, ve ana firma 150 TL fatura keserek direkt alıcıya gönderiyor.
    Siz alıcıdan 300 tl tahsil ettiniz.
    Yani alıcı 300 TL ödedi, ama 150 TL'lik fatura aldı?

Eğer ana firma 300 TL'lik fatura keser ise, fazla KDV ve gelir vergisi ödeyecek, ki bu vergiler satıştan para kazanan aradaki satıcının ödemesi gereken bedeller. Ayrıca muhasebesel olarak defterlerinde açıklar olacak. 150 TL geldi, 300 TL fatura vs. gibi.

Sen toptancıdan kaç liraya tedarik ediyorsan, alıcıya da aynı şekilde futaralandırılıyor. Yani alıcı 200tl lik ürün satın aldı diyelim, sen bunu toptancıdan 150tl ye aldın, alıcıya 150tl fatura gönderiliyor. Alıcı da ben 200tl lik ürün aldım 150tl fatura kesilmiş diye itiraz ederse gerisini sen düşünüceksin artık. Eğer sattığın fiyatta faturalandırmak istiyorsan, toptancı ile görüşüp kdv sini cebinden ödemen gerekiyor. Saçma sapan bir sisem.

•  DROPSHİPİNG SİSTEMİ İLE PARA KAZANMAK

arkadaşlar ben kayıt olcamda, bu sonda kredi kartı numarası istiyor birde 99 dolar yatırılcakmı ne yazıyor ne iş bu? açıklayacak varmı acaba ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: GunayMan

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mavisakalll

Dropshiping türkiyede kazanç sağlıyor iseniz vergi ödemeniz gerek....ayrıca bireysel olarak gönderilen ürünleri ticari amaç taşıdığı saptanırsa bu sefer kaçakcılığa girersiniz...

Kazanç varsa vergişde vardır mantık bu....yoksa başınız belaya girer...ozaman hiçbir firma dispiritor bayilik almaz dropshiping yapardı..detaylı araştırın bence

İlk önce dropship'in mantığını kavra sonra yorum yap bence. Senin bir şey sattığın falan yok, sadece satıcı firmalara aracı oluyorsun. Ne müşteriyi görüyorsun ne de satılan ürünü. Distribütör bayii lik örneği de tam bi bomba olmuş. Gittigidiyor, sahibinden gibi sitelerde on binlerce insan ticari amaçlı ürün satıyor. Yaklaşık 9 10 senedir bu siteler insanların satış yapmasını sağlıyor. Problem olsa çoktan olurdu. Herkes sanal ortamda istediği şekilde ürün alıp satış yapabilir.

bence sen mantığı kavra önce. Çok yanlış konuşuyorsun. Dropship işini ülkemizde yapıpta vergi ödemez ve yurtdışı ile sürekli çalışıp mal getirirsen;

1- Vergi kaçakçısı olursun. Sonuçta gelir elde ediyorsun.
    2- Mal kaçakçısı olursun. Şahıs ürünü olmayan ürünleri ticari amaçla ülkeye getiriyorsun. Ve bu kaçak ithal anlamına gelir.
    3- Gelir elde ediyorsun ekstra olarak gelir vergisi ödeme zorunluluğu var.

Ben bu sistemi çok araştırsım. Çok çalışan internet siteleri var. Onlar ile iletişime geçtim cevap bekliyorum. Bünyesinde çok fazla ürün var ve Dropship Türkiye ile mail yolu ile birçok kez görüştüm. Telefonumdan da aradılar. Kafama biraz yatıyor ama sonuçta ülkemizde bu tür şeylere güvensizlik var. Güvenmek zor. İnsanımız yabancı sitelere güvenirken gelip ülkemizde ki şubelere hemen sataşıyorlar yok şöledir yok böledir diye.

Bu işi yapmak istiyorsak tabii araştırmak lazım ama hemen sallamamak lazım kafadan. Bilip bilmeden, konuşup, görüşüp etmeden sallamak yanlış. Bir iş yapmaya çalışıyorlar. Yurt dışına göre pahalı bir çalışma sistemi olabilir ama araştırmak, iletişime geçmek, soru sorup cevap almak para ile değil.

Ne diyorsun sen birader? Ne sataşması? ben burada sana insanlık yapıyorum, kazıklanma diyorum sen kalkmış ne diyorsun? İş yapmaya çalışıyorlarmış, o zaman adam gibi yapsınlar. İnsanları kandırmaya kimsenin hakkı yok! Vergi kaçakçılığından bahsediyorsun fakat kendin bu işi yapmayı düşünüyorsun bu nasıl çelişkidir böyle? O zaman gittigidiyor,sahibinden v.s sitelerde satış yapanların hepsi kaçakçı öyle mi? Bir tek sen biliyorsun bu işleri, 10 yıldır problemsiz herkes satış yapıyorda maliye bunların farkında değil yani.

Sana bir örnek vereyim, dropshipturkiye denen siteye bayii oldum 700tl yakın para ödedim. bayii koduyla giriş yapıp fiyatlara bir baktım resmen uçuk. elektronik ürünleri bir kere geçeceksin, kesinlikle kazanç falan elde edemezsin imkansız. telefonlara gelince yakınından bile geçme. örneğin dandik bir trident w-t3 telefonu size 280tl ye veriyorlar. ama sirkecide zaten bu telefon peşin fiyatına taksitle 285tl. Üstelik toptan alımlarda daha uygun fiyata veriyorlar. iphone, nokia v.s telefonların fiyatları telefonculardan 15 20tl daha ucuz. sen bu telefonu nerede satacaksın? e ticaret sitelerinde satmaya kalksan komisyondu, listeleme ücreti, birde üstüne kar koydun fiyat aldı başını gitti. piyasada 300tl olan bir telefonu sen 350 ye satacaksın ki 10tl para kazanasın. bioxcin şampuan yanlış hatırlamıyorsam 15tl miydi neydi. zaten eczanelerde 3lü paketi 50tl. sen kaça satacanda para kazanacaksın. parfümler sevil kozmetik ve tekin acardan 10 15tl ucuz. şimdi bunun üstüne kar koyacaksın, %10 komisyon, listeleme ücreti düş, kazanç sıfır. ben bu ürünü gelip senden mi alırım, yoksa daha ucuza gidip mağazadan peşin fiyatına taksitle mi alırım? pazarda satılan boxerlar sitede 5 tl. aynı marka kendi mağazasında aynı fiyata. daha binlerce örnek var, aklıma gelmiyor şuan. bir tane kar elde edeceğin şey yok. ufak ev aletleri falan biraz karlı gibi ama daha önceki yazdığım yazıda belirttim, zaten buradaki çalışanlar bu tarz sitelerde kendileri satış yapıyor, sizin yerinize tedarik edilen firmaların çoğu bu sitelerde satış yapmakta, ve sizin toptan aldığınız fiyatlara zaten aynı fiyata bu sitelerde satıyorlar. Bunlarla nasıl rekabet etmeyi düşünüyorsun.

Adamlar iş yapıyor diyorsun, belli nasıl iş yaptıkları. Siteye eleman gönderip yalan yanlış beyanlarla müşteri toplamaya çalışıyorlar. Ne kadar ciddi bir firma oldukları buradan belli. Burada kimsele salladığımız yok yaşadıklarımızı, çektiğimiz sıkıntıları dile getirip sizlerin kandırılmasını engellemek için başımızdan geçen olayları anlattık. Git üye ol dediklerimi bire bir yaşa ondan sonra tekrar gel buraya yorum yaz!

Kendim bu işi yapacağım ve alıcıya ben fatura kesip yollayacağım vergi kaçırmayacağım yani.

GG'de, Sahibinden.com da herkes satış yapıyor diyorsun. Ve hiçbirşey olmuyor. Görürsün yakında ne oluyor ne olmuyor. Maliye hepsinin peşine düşmeye başladı ve hepsinin canı çok kötü yanacak. Nerde öle al malı %100 kâr koy sat. İstediğin yıla dönüşümlü olarak hepsinin tek tek satışları çıkarılacak ve bu işi yapıp ta haksız kazanç elde edenler binlerce lira ceza ödeyecek. İyi de olacak hemde çok iyi.

GG'nin bile ipi tutuştu da açıklamalarını değiştirdiler hep.

Ben bu firmayı savunmuyorum. Ben bu işi savunuyorum. İçeriğini bilmiyorum sen haklı olabilirsin ama ülkemiz de hiç yok bir firma dışında bu işi yapan. Diğer ülkeler de fazlasıyla var ve bazı sitelerde gerçekten de çok kârlı bir iş. Ama işte Türkiye'de olmamız bu işi zorlaştırıyor. Yurt dışında tanıdığı olan çok sayıda insan da zaten bu işi yapmaya başladı. Ve bu yüzden adam gibi e-ticaretin önü kesildi ve bu yüzden ilerleyemiyoruz fazla. Çok fazla site var ama ne alışveriş yapan var ne de siteleriyle ilgilenenler var.

Bu işi yapmak kolay birşey değil. Dropship olayını çok araştırdım ama zaten fiyat olarak benim gözümde baştan kaybetti. Tamam bir iş yapmaya çalışıyor ama fazla ücret alıyor.

Şu an açık olan birkaç site var dropship türkiye ile iş yapan. Mail yolladım cevap bekliyorum bakalım onlar birşeyler diyecekler mi?

İyi günler.

• saltuk_buğrahan'ın yazdığı bu yazı ve nette araştırırken bulduğunuz murat ya da murat geçimli isimli bu yazı tamamen bana ait olup, buralarda emek hırsızlığı, çalıntı olarak kullanılmaktadir.

orjinali sende-kazan.blogcu.com idir... Bu programı kullanmadan ahkam kesenler sizlere asla yardımcı olamazlar, çünkü amaçları başkadır...
  • sende-kazan.blogcu.com a girdiğinizde, yazıların hangi tarihte yazıldığını görürsünüz... Ocak 2010'da benim yazdığım tüm emekler bu arkadaşlar tarafından çalınmıştır. Yazdıkları tarihlere bakarsanız benden çok sonra yazdıkları ve copy-paste yaptıkları aşinadır!!
  • Merhaba, http://www.KacirmaBunlari.com sitesi bayilik ve dropship ile çalışıyor. Ürünler gayet cazip. İncelemenizi öneririm.
  • dropship firmasından uzak durun

Aman diyorum sakın bu firmaya para kaptırmayın. Kesinlikle memnun kalmayacaksınız ve ücret iadesi de yapmıyorlar. Sistemleri sürekli hata veriyor. Firmada ilgilenen hatta telefona bakan kimse yok, mail atıyorsunuz e-mail lerinize cevap veren yok. Eğer sorun yaşamak istemiyorsanız bu firmadan uzak durun. 1 yıllık parayı peşin alıyorlar ve bu muameleye bir yıl katlanmak zorunda kalıyorsunuz çünkü kesinlikle ücret iadesi yapmıyorlar ve hizmette vermiyorlar. paranızın karşılığını alamıyorsunuz. ayrıca sisteminde bulunan tedarikçilerle de nasıl anlaştıkları belli değil. Siz dropshipsistemindeki tedarikçi ye parayı ödüyorsunuz malı göndermek istemiyor siparişi iptal ediyor ve para iadesi yapmıyor
  • AliBaba-AliExpress/Ebuy/Banggood/minthebox gibi sitelerden satici bulsam mail-Whatsapp-Viber ile iletisimde kalsam yetecek kadar ingilizcem ile bu isi yapabilirmiyim?

Ornek 1 tablet Site fiyati: 70$ 140-150tl ben Dropshipping ve coklu alim sebebiyle bunu 60$ alip turkiyede 120-130tl maliyetini kazanc ekleyip 180-200tl satabilirmiyim?

Sonucta satici bana odeme yapacak ben bayiye (buyuk satici) alicinin adresini verecegim100$ alti elektronik veya ilginc hersey satisi yapmayi dusunuyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibo83 -- 31 Ağustos 2014; 16:29:01 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.