Şimdi Ara

Dreambox tercihi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
2.095
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Eve yeni bir lcd ve receiver alacağım 1 hafta içinde yalnız kafama takılan birkaç şey var yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Alacağım tv sony lcd 46W5500 veya 46Z4500 olacak. Tv yayını için apartmanda kablo olmadığı için teledünya seçeneğim yok. Digiturk de pahalı olduğundan vazgeçtim. D-smart, dreambox veya herhangi bir uydu alıcı arasından da dreambox çok fonksiyonel bir cihaz olduğundan aklıma yattı.

Dreambox modellerinden de araştırdığım kadarıyla en çok 500S, 600PVR ve 7020S kullanılıyor. Açıkçası bir uydu alıcıya 500TL'den fazla vermek de mantıklı gelmiyor bana. Bu modellerden veya önereceğiniz başka modellerden birini almakla diğerinde yapabileceğim neleri yapamam. Örn bildiğim 500S alırsam diske yayın kaydedilemiyor gibi buna benzer modeller arası farklılar nedir ne önerirsiniz? Bir de gördüğüm kadarıyla bu dreambox modellerinin HDMI çıkışları yok. Bu önemli bir eksi midir görüntü kalitesi açısından aldığım tv'yle bağlantısını yaparken. Normal HDMI çıkışlı başka receiver almamı mı önerirsiniz?

Bir de klon cihaz almak istemiyorum. Orjinal iyi fiyatlı nereden alabilirim önereceğiniz bir yer var mı Ankara'da veya internet üzerinden?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RoadRR -- 28 Aralık 2009; 11:58:51 >

• 46W5500 alın..birde dm800 hd alın..toplamda 4000-4200 tl ya hepsini temin edebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: caution

46W5500 alın..birde dm800 hd alın..toplamda 4000-4200 tl ya hepsini temin edebilirsiniz.

46W5500 fiyatı 3400TL. Önerdiğiniz dreambox modeli ise 1000TL. Beraber 4400TL ye gelirler.
    Benim aklımda 600 PVR vardı. Fiyatı 425TL. Bu modelin benim düşündüğümden ekstra ne özelliği var acaba? Benim ilk planda gördüğüm bu modelde DVI çıkış olması. Scartla bağmakla DVI bağlamak arasında görüntü kalitesinde büyük bir farklılık olur mu? Değer mi bu fiyat farkına?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RoadRR -- 28 Aralık 2009; 13:28:49 >
  • En basit DM 600PVR'da hd yayınları izleyemezsiniz.DM 800 PVR HD'de hd kanalları izleyebilrisiniz.Eğer ki ben hd kanal izlemek istemiyorum derseniz dm 600 PVR almanız daha mantıklı...Paylaşım düşünmüyorsanız ise Seoul Hıremco HD turbo(300 tl) uydu alıcısı hem hd hem sd yayınlarda üstün performans sağlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thom yorke -- 28 Aralık 2009; 13:31:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: |BOSS|

En basit DM 600PVR'da hd yayınları izleyemezsiniz.DM 800 PVR HD'de hd kanalları izleyebilrisiniz.Eğer ki ben hd kanal izlemek istemiyorum derseniz dm 600 PVR almanız daha mantıklı...

Görüntü kalitesinde büyük bir fark olur mu peki iki model arasında? Bir de uyduda HD yayın yapan çok kanal var mı izlenebilecek?
  • quote:

Orijinalden alıntı: RoadRR

quote:

En basit DM 600PVR'da hd yayınları izleyemezsiniz.DM 800 PVR HD'de hd kanalları izleyebilrisiniz.Eğer ki ben hd kanal izlemek istemiyorum derseniz dm 600 PVR almanız daha mantıklı...

Görüntü kalitesinde büyük bir fark olur mu peki iki model arasında? Bir de uyduda HD yayın yapan çok kanal var mı izlenebilecek?
    Dreambox'ların görüntü kalitesi ortalama aynı düzeyde bende dm 500s klon var görüntü kalitesinden memnunum...Astra,Eurobird,Hotbird,Eutelsat gibi uydularda çokca hd kanal mevcut olmakla birlikte paylaşımla izlenebilen kanallardır.
  • quote:

quote:

quote:

Dreambox'ların görüntü kalitesi ortalama aynı düzeyde bende dm 500s klon var görüntü kalitesinden memnunum...Astra,Eurobird,Hotbird,Eutelsat gibi uydularda çokca hd kanal mevcut olmakla birlikte paylaşımla izlenebilen kanallardır.

Apartmanın ortak çanağını kullanacağım için Turksat ve Hot bird var sadece bende. Görüntü kalitesi derken görüntüyü TV'ye aktarım şeklinin scart, DVI veya HDMI olmasının çok fark yaratıp yaratmayacağını anlamak açısından sormak istemiştim.

• Bence bekleyin ocağın 15 inde dreambox500hd raflardaki yerini alıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_Narrator

Bence bekleyin ocağın 15 inde dreambox500hd raflardaki yerini alıyor.

Fiyatı tahminen ne kadar olur?
  • Bir de konuyu biraz dagitmis gibi olacak ama oturma odasinda farkli bir kanal izleyebilmek icin ordaki tüplü tv ye de en ucuzundan bir receiver takmak istiyorum.
    Next YE-17500 FTA 126 TL
    Goldmaster RCV SAt-66000 FTA 129 TL
    SUNNY AT 14010 FTA 140 TL
    Botech BC-7200 CI 100 TL
    Yumatu Iq 89 TL
    Amstrad MD-16200 DCI 155 TL
    NETA Troya II FTA 138 TL

Böyle şeyler buldum nette aralarından şunu al dediğiniz bi tane var mı yoksa rasgele seçicem birini.
  • Dreambox 800HD ve HDBOX 100 modellerini öneririm HDBOX 100 modelinde extradan çift modül girişi çift tuner ve MPEG4 desteklemesi gibi özellikler var tabi Ocak 15inde çıkacak olan Dreambox500 HD yi de görmek lazım.
  • quote:

quote:

yurtdışı fiyatı 299 euro dream800hd sd görüntüleri tatmin edici değil hdmı çıkışıda yok dream500hd ye hdmı koymuşlar ayrıca işlemcisini güçlendirmişler bekleyip görmek lazım. 2010 yılı hd-paylaşımlı-mediaplayerlı receiver ların yılı olacak (acele etmemek lazım) odada kullanmak için hıremco x3al hatta iyi bir receiver alana kadar bunu lcd ndede kullanabilirsin gayet güzel görüntü veriyor
  • quote:

quote:

300 euro güzel fiyat arkadaşlar ama klon'da seçenekler arasında olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thom yorke -- 28 Aralık 2009; 17:47:36 >
  • quote:

quote:

quote:

yurtdışı fiyatı 299 euro dream800hd sd görüntüleri tatmin edici değil hdmı çıkışıda yok dream500hd ye hdmı koymuşlar ayrıca işlemcisini güçlendirmişler bekleyip görmek lazım. 2010 yılı hd-paylaşımlı-mediaplayerlı receiver ların yılı olacak (acele etmemek lazım) odada kullanmak için hıremco x3al hatta iyi bir receiver alana kadar bunu lcd ndede kullanabilirsin gayet güzel görüntü veriyor

Bu hiremco x3 e baktim cok aklima yatti. Bugun Vatan bilgisayara almaya da gittim ama ellerinde sadece teshir urunu kalmis o da cizik icinde oldugundan almadim. Arastiriyorum bulursam alicam ve tavsiyeleriniz uzerine 500HD yi beklemeye karar verdim.

• Öncelikle merhaba. Bu konuyu açan arakadaş gibi bende geçen hafta bimeksten full hd bi lcd aldım şuanda eski uydu alıcısını kullanıyorum fakat onun yerine hd bir uydu alıcısı almak istiyorum dreambox ı çok met ediyorlar, bu cihazların çalışma sistemi ve hangi modelini tavsiye ediyorsunuz(adsl hattını bağlayıp bütün şifreleri çözdüğü söyleniyor). Ayrıca çinden de getirtiliyormuş onu nasıl yapabiliriz.Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.(cevabı pm dende yazabilirisiniz)..
  • quote:

Orijinalden alıntı: astra-Elegance

Öncelikle merhaba. Bu konuyu açan arakadaş gibi bende geçen hafta bimeksten full hd bi lcd aldım şuanda eski uydu alıcısını kullanıyorum fakat onun yerine hd bir uydu alıcısı almak istiyorum dreambox ı çok met ediyorlar, bu cihazların çalışma sistemi ve hangi modelini tavsiye ediyorsunuz(adsl hattını bağlayıp bütün şifreleri çözdüğü söyleniyor). Ayrıca çinden de getirtiliyormuş onu nasıl yapabiliriz.Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.(cevabı pm dende yazabilirisiniz)..
    Merhaba dediğiniz gibi size öncelikle dreambox gerekli bu cihazlar linux tabanlıdır.Full hd lcd aldığınız göre onun yanına 8000pvr(2000 TL) hd veya 800pvr hd(900-1000 TL) gider.Şifreli kanalları izleyebilmeniz için 2 seçenek var;1.Belli bir miktar para vererek server satın alacaksınız.2.Yasal kart alıp paylaşıma gireceksiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thom yorke -- 29 Aralık 2009; 18:32:19 >

• quote:

Öncelikle merhaba. Bu konuyu açan arakadaş gibi bende geçen hafta bimeksten full hd bi lcd aldım şuanda eski uydu alıcısını kullanıyorum fakat onun yerine hd bir uydu alıcısı almak istiyorum dreambox ı çok met ediyorlar, bu cihazların çalışma sistemi ve hangi modelini tavsiye ediyorsunuz(adsl hattını bağlayıp bütün şifreleri çözdüğü söyleniyor). Ayrıca çinden de getirtiliyormuş onu nasıl yapabiliriz.Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.(cevabı pm dende yazabilirisiniz)..

Arastirdigim kadariyla bilgilendirmeye calisiyim ben de. Cin'den getirtilen dreamboxlar klon. Baska bir forum altinda getirtiyorlar ama gelirken gumruge takilanlar da var. Biraz riskli bir is. Okudugum kadariyla klon dreambox almanin kotu tarafi da dreambox a kurulan bazi yazilimlarda bulunan time bomb larin kutuyu kullanilamaz hale getirmesi.

• quote:

quote:

Arastirdigim kadariyla bilgilendirmeye calisiyim ben de. Cin'den getirtilen dreamboxlar klon. Baska bir forum altinda getirtiyorlar ama gelirken gumruge takilanlar da var. Biraz riskli bir is. Okudugum kadariyla klon dreambox almanin kotu tarafi da dreambox a kurulan bazi yazilimlarda bulunan time bomb larin kutuyu kullanilamaz hale getirmesi.

bende yeni dreambox kullanıcısıyım forumlarda okuduğuma göre bir program var ve image'i o programda test edip timebomb olup olmadığını anlabiliyorsunuz.

• Önerilerinizle evdeki sistemi Sony 46W5500 ve Hiremco X3 olarak kurdum. Yarın elime geçecekler. Dreambox'ın da yeni modeli için bekleyeceğim biraz.

Yalnız iki farklı odada iki farklı receiver kullanarak aynı anda farklı kanal izleme hayalim suya düştü. Apartmanda ortak çanak kullanılıyor. Kullananlara sorduğumda iki receiver'ı birden açarsam sinyalin zayıfladığı ve görüntünün bozulduğunu söylediler. Bir receiver'ı açınca diğerini kapamak gerekiyormuş. Buna yapılabilecek bir çözüm var mıdır? Yoksa eve bir de 9,99 luk digiturklerden almam gerekecek.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.