Şimdi Ara

Dreambox DM800HD | Genel Konu | Soruları bu konuya sorunuz. (56. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.296
Cevap
20
Favori
232.228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bekir6168

Bugün ben de bu cihazdan aldım,ancak hiçbir bilgim yok.

Server satın almadan önce çanakları kurmam gerekiyor,çanak kurulumunu nasıl yapmam gerekiyor?

Ücretli Serverdaki tüm kanalları izleyebilmem için kaç tane çanak gerekiyor?

Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Serverlı ya da serversiz kaç çanak kurmam gerek?

Serversiz sadece türksatı izlersin.Çanak olayı aslında size bağlı bir şey.Tüm maçları izlemek istiyorum diyorsanız hotbird,astra kurmak yeterli.Tabiki digiturk ve türksat olmasa olmaz.Eğer ege veya istanbul taraflarındaysanız 120 lik çanakla digiturk,hotbird,astra uydularını tek çanakta toplayıp türksat için ayrı bir çanak kurabilirsiniz..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet230023

quote:

Server satın almadan önce çanakları kurmam gerekiyor,çanak kurulumunu nasıl yapmam gerekiyor?

Serversiz sadece türksatı izlersin.Çanak olayı aslında size bağlı bir şey.Tüm maçları izlemek istiyorum diyorsanız hotbird,astra kurmak yeterli.Tabiki digiturk ve türksat olmasa olmaz.Eğer ege veya istanbul taraflarındaysanız 120 lik çanakla digiturk,hotbird,astra uydularını tek çanakta toplayıp türksat için ayrı bir çanak kurabilirsiniz..

Digiturk uydusu kurmamın ne avantajı olacak bana?

Ücretsiz olarak hangi kanalları izleyebiliri ki Digiturk'ten?

Digiturk serveri yok zaten.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mehmet230023

quote:

Digiturk uydusu kurmamın ne avantajı olacak bana?

Ücretsiz olarak hangi kanalları izleyebiliri ki Digiturk'ten?

Digiturk serveri yok zaten.

Şu anda serverlerde digiturk var izleyebilirsin.Ama buna güvenerek server alma çünkü kapanma durumu var bugünlerde öyle bi söylenti var..

• Ustalar selam,
    Ayrı bir konu açmıştım ama burayı yeni farkettim, Uydustore'dan 2 sene önce Dreambox 800 HD Pvr 1.Kalite Klon -Sim 3.0-Boot Loader 77-Amg cihaz aldım. Elektrik kesintilerinde arada bir yeşil ekran hatası geliyordu ama birkaç kez aç-kapa ile çözülüyordu, üzerinde durmadım fakat bugün cihaz sürekli yeşil ekranda kalıyor. Bu konularda çok bilgili değilim sizlerden yardım almak istedim;
    Bu problem için imaj yüklenmesi gerektiğini konularda okudum, sorum şu ki bu cihaza loader 77 yerine loader 82 veya 84 imaj yüklesem sorun olur mu veya şöyle sorayım loader yükseltme ile uğraştırmayacak bu cihaza uygun imaj dosyası belirtebilir misiniz? CCcam kullanmıyorum, tv kanallarını sıkıntısız göstersin yeter
    Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.
  • Merhabalar,

Şimdi bende bu aletten var işletim sistemi de GP2.

Ancak alet o kadar karışık geldi ki, hiç bir şey yapamadım, neredeyse 2 sene olacak alalı, tek yapabildiğim bir iki program yüklemek ve aleti WLAN kart ile internete bağlamak.

Turkey forum da bir sürü başlığa baktım daha da çok kafam karıştı. Sırayla yapmak istediklerim:

- Öncelikle daha az karışık bir işletim sistemi yüklemek.
    - Kanal listesi, biss key gibi listeleri atmak.
    - Alette tanımlı uydular haricinde 9 derece eutelsat, 40 derece hellassat gibi uyduları tanımlamak.
    - CCCam dosyasını aktif hale getirmek.
    - Cihaza internet tarayıcısı yüklemek.
    - Cihazda durdur oynat geri sar özelliklerini aktif etmek. (sadece 1 kere tesadüf eseri çalıştırabildim)

Şimdilik bunlar, lütfen bunları çocuğa anlatır gibi anlatır mısınız? 12 senelik bilgisayar geçmişim var bu kadar zorlandığımı hatırlamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi robotica -- 9 Nisan 2013; 20:53:30 >

• Cihazı yeni aldım,hiç kullanılmamış cihaz ama açılmıyor.

flash/vmlinux.9z hatası veriyor,ne yapmam gerekiyor?

Ve cihazı bilgisayara bağlamak için illa cross kablo mu gerekli? Normal ethernet kablosu olmuyor mu?
  • Yok mudur bilgisi olan?

Cihazın İP'sini öğrenebilsem image atacağım ama cihazın İPsini öğrenmek için standby'a basınca dhpc yazısı çıkıyor.

Başka türlü nasıl öğrenebilirim?

Cihaz hiç açılmıyor.
  • quote:

Yok mudur bilgisi olan?

Cihazın İP'sini öğrenebilsem image atacağım ama cihazın İPsini öğrenmek için standby'a basınca dhpc yazısı çıkıyor.

Başka türlü nasıl öğrenebilirim?

Cihaz hiç açılmıyor.

Cihaz'in statik ip'si yok, taktigin zaman DHCP ile ip almaya calisir.

Tavsiyem cihazi da PC'yi de modeme baglayin, modemin lanindan 2'si de ip alir (192.168.1.3 ve 192.168.1.4 gibi ya da 10.X.X.X'li gibi)

Ondan sonra cihaza ulasabilirsiniz.

Eger PC'ye direk baglarsaniz PC'nize DHCP server kurmaniz gerekir (DHCP_DNS_DualServerInstallerV6.94 programi isinizi gorebilir Windows XP icin)
  • Sorunu halletmiştim teşekkürler.

Yalnız görüntü kalitesini pek beğenmedim,DVI to HDMİ kablosu alsam goruntu kalitesi çok değişir mi?
  • quote:

Sorunu halletmiştim teşekkürler.

Yalnız görüntü kalitesini pek beğenmedim,DVI to HDMİ kablosu alsam goruntu kalitesi çok değişir mi?

Analogla mi baglanti yaptiniz? Digital olarak zaten DVI-HDMI kablodan baska seceneginiz yok malesef :)

Eger ilk soruya cevabiniz evetse kesinlikle goruntu kalitesi degisecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yekho

quote:

Analogla mi baglanti yaptiniz? Digital olarak zaten DVI-HDMI kablodan baska seceneginiz yok malesef :)

Yanında gelen kablo ile yaptım,uydu alıcıya giren uç scart,Tv'ye giren uç 3 tane girişli kablo.

http://www.intecelektronik.com.tr/scartrca.html

Bu resimdekinden.

• Arkadaşlar dreambox 500 kullandım 2007 yılından beri ama yanlış yazılım ve adiyos amigos oldu :) kurtarmaya çalışırken içindeki lehim yaptığım yerler zarar gördü ve kurtaramadım. klon işinden tırsar oldum ve araştırıyorum cihazları. full hd lcd tv var ve serverimde var onun için hd cihaz almak istiyorum yanlız klon mu yoksa daha orjinal cihazlarmı diye düşünüp duruyorum. dreambox kullandığı işlemci nedeniyle oldukça yavaş boot ediyor fakat vu+solo2 - 30 saniye altında boot edebilir cihazı. sizce paraya kıyıp vu+ mı alayım? yoksa dm800 sorun çıkartmaz al tavsiye ediyorum diyebiliyormusunuz? :) teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi king39 -- 21 Nisan 2013; 13:05:29 >
  • Kendi soruma kendim cevap vereyim bari bu forumda insan yok anlaşılan. gittim hb dan dreambox 100s aldım :D en azından serverim çalışır beni idare eder 1 ay. önümüzdeki ay vu+ solo2 alıyorum inceleme şansım oldu ve bence vu+ ile insanlar tanışmalı ve dreambox kadar donanımı zayıf bir cihaza boşa para vermemeli diye düşünüyorum.. vu+solo2 tam bir teknoloji harikası cihazmış hayran kaldım :( inanılmaz hızlı açıyor ve kanalların geçişi saniye ile değil saliseler ile ölçülür o kadar hızlı. görüntü kalitesi dreambox hd cihazlar ile kıyaslama şansım olmadı fakat bir çok gördüğüm hd cihazdan vu+ kat kat net diyebilirim. son kararım Vu+ solo2 ve o parayı verdiğime sanırım pişman olmayacağım.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yekho

quote:

Yanında gelen kablo ile yaptım,uydu alıcıya giren uç scart,Tv'ye giren uç 3 tane girişli kablo.

http://www.intecelektronik.com.tr/scartrca.html

Bu resimdekinden.

Hocam o bağlantıyla cok bulanık görüntü alırsın, dijital kablo kullanmanı tavsiye ederim.

Tabi televizyonun tüplü değilse...

http://www.akortek.com/aksesuar-yazilim/kablolar/dark-3m-dvi-hdmi-cift-yonlu-goruntu-baglanti-kablosu.html

Not : Yukarıdaki siteyle alakam yoktur, google'da resim aratarak referans olması açısından link verdim.

• şifreli kanallarda 30-40sn aralıkla donma yaşanıyor. ve bu donma 1-2 sn içinde düzeliyor

bu şekilde kendini tekrar ediyor

şifresiz kanallarda sorun yok. sizce server nedeniyle mi böyle oluyor.

selamlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: newtonmeter

şifreli kanallarda 30-40sn aralıkla donma yaşanıyor. ve bu donma 1-2 sn içinde düzeliyor

selamlar.

server ile alakalı donmaların
  • quote:

Orijinalden alıntı: digitalsistem

quote:

Orijinalden alıntı: newtonmeter

şifreli kanallarda 30-40sn aralıkla donma yaşanıyor. ve bu donma 1-2 sn içinde düzeliyor

selamlar.

server ile alakalı donmaların

hocam cevap için teşekkürler
  • hocam şu konuya da bir bakabilirmisiniz 3 aydır cevap yok konu yanlış yerde galiba

http://forum.donanimhaber.com/m_71908114/tm.htm
  • merhaba arkadaşlar bende dreamboox 800 hd var suanda acılmıyor starting yazıyor yukleme işareti donuyor donuyor belli bi zaman sonra yesıl bi ekran gelıyor 30 40 sanıye sonra tekrardan startın yazıyor yükleme işareti yine donmeye başlıyor sonra tekrardan yesıl ekran tekrardan yukleme derken uzun bı zaman gecıyor ama cıhaz acılmıyor ne yapmam lazım acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: j.fredy

merhaba arkadaşlar bende dreamboox 800 hd var suanda acılmıyor starting yazıyor yukleme işareti donuyor donuyor belli bi zaman sonra yesıl bi ekran gelıyor 30 40 sanıye sonra tekrardan startın yazıyor yükleme işareti yine donmeye başlıyor sonra tekrardan yesıl ekran tekrardan yukleme derken uzun bı zaman gecıyor ama cıhaz acılmıyor ne yapmam lazım acaba

En son bir skin veya eklenti yüklediniz mi

• 
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.