Şimdi Ara

Dövme hk (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.049
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    :D kusura bakma, ustteki profesore yazmistim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Suçsuz Hırsız

http://m.haber7.com/haberDetay.php?id=402251
    Al oku,ama sana yazmaya baslasam faydalarini inan 2 sayfa tutar en basitinden musluman olmayan bircok ulkede insanlar sunnet yaptiriyor zevkdenmi sence

Haber7 ye göre feytullah da mehdi be kardeşim

• quote:

Orijinalden alıntı: illuminatidebufeci

quote:

Orijinalden alıntı: Suçsuz Hırsız

http://m.haber7.com/haberDetay.php?id=402251
    Al oku,ama sana yazmaya baslasam faydalarini inan 2 sayfa tutar en basitinden musluman olmayan bircok ulkede insanlar sunnet yaptiriyor zevkdenmi sence

Haber7 ye göre feytullah da mehdi be kardeşim

Ya anlatamiyorum herhalde diyorumki ozaman musluman olmayan ulkeler zevk mi aliyo bunu yaptirmaktan dmekki bir faydasi var sna burda 2 sayfa yazarim faydalari hakkinda.

• arkadaşlar ben dövme yaptırmadan önce ankara ilahiyat fakültesinden bir profesör ile görüştüm ve öyle yaptırdım.kendisi bana dövme yapmanın abdest almaya hiçbir şekilde engel olmadığını söyledi,çünkü eğer o bölge su veya hava ile temasa girmese çürürmüş,deri altına yapıldığı için de bunların hiçbirisine engel değilmiş.yaptırmak da haram değilmiş ama mekruhmuş yani yapılmaması daha iyi,bunun sebebini sorduğumda da allahın verdiği vücuda başta zarar veriyorsunuz,acı çektiriyorsunuz dövme yaptırırken dedi,peygamber efendimizin (s.a.v) bir hadisinde dövme yaptıranlar lanetlenmiştir diye bildirmiş fakat o profesör bana onun hakkında hiçbir şey söylemedi,sadece yaptırmak mekruh dedi ve orda konuyu kapattı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: parazite

Hocam vucuttaki her degisiklik gunahsa kadinlarin saclarini boyamalari kaslarini aldirmalari da gunah? Ben dovmenin gunah olmadigini dusunuyorum. Kuran da gecen bi ayet yok. Peygamberimiz de dovme yaptiranlari lanetlemistir ancak o donemde o cografyada yapilan dovmeler kabileler arasinda ustunlugu gostermek ve hangi kabileye mensup oldugunu belirtmek icin yapiliyordu. Benim bildigim bu sekilde.

Bir zaruret yokken insan bedeni üzerinde yapılan değişiklikleri şiddetle yasaklayan Peygamberimiz (a.s.m.), başına ilâve saç takana, cildine dövme yapana ve yaptırana, güzelleştirmek maksadıyla dişini inceltip seyrekleştirene, kaş ve kirpiklerini yolan kadınlara, Allah'ın yarattıklarını değiştirdikleri için ilahi rahmetten uzak kalmış olacaklarını bildirmiş ve ikazda bulunmuştur.

• quote:

Orijinalden alıntı: hunter007

arkadaşlar ben dövme yaptırmadan önce ankara ilahiyat fakültesinden bir profesör ile görüştüm ve öyle yaptırdım.kendisi bana dövme yapmanın abdest almaya hiçbir şekilde engel olmadığını söyledi,çünkü eğer o bölge su veya hava ile temasa girmese çürürmüş,deri altına yapıldığı için de bunların hiçbirisine engel değilmiş.yaptırmak da haram değilmiş ama mekruhmuş yani yapılmaması daha iyi,bunun sebebini sorduğumda da allahın verdiği vücuda başta zarar veriyorsunuz,acı çektiriyorsunuz dövme yaptırırken dedi,peygamber efendimizin (s.a.v) bir hadisinde dövme yaptıranlar lanetlenmiştir diye bildirmiş fakat o profesör bana onun hakkında hiçbir şey söylemedi,sadece yaptırmak mekruh dedi ve orda konuyu kapattı.

saolun hocam

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.