Şimdi Ara

Dota 2 Ani yükselen ping sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar son zamanlarda karşılaştığım bir problem bu oyuna başlıyorum pek bişi yok daha sonra pingim biranda 70 lerden 900-1000 lere fırlıyor ve feci spike yiyorum doğal olarakta kombatlarda hiçbirşey yapamıyorum bu her 5 dakikada bir oluyor veya tam komboat başlamadan önce oluyor sanırım skiller atıldığında kasıyor ve her olduğunda konsoldan "receiving uncompressed update from server" diye mor renkli bir yazı geliyor.internet hızım 12mpbs ve donanımsal bir sorun olduğunuda düşünmüyorum 8gb ram ekran kartımda nvida geforcegtx870m fps değerim 90-100 arası değişiyor genelde EU EAST serverında oynuyorum bunun sebebini veya çözümünü bilen varmı ? veya aynı dertten müzdarip olan ? ek olarakta CMD den ping google.com -t yaptığımda pingim stabilken bir anda 200 lere fırlayıp iniyor aynısını ping vie.valve.net -t yaptığımda (dota 2 serverı) pingim gene 50 lerde stabilken bir anda 2000 lere fırlıyor bunlar kablosuz bağlanırken ölçtüğüm değerler acaba wifi alıcımdamı problem var diye düşünüyorum.sizce problem wifi alıcısındamı TTNET temi yoksa valvenin serverlarındanmı ?

• valla sabah kabloyla bağlandım modeme 1 el atıyım dedim denemek için pingim gayet güzeldi sıkıntıda çıkmadı sanırım kablo alıcam buda bir çözüm
  • Aynı sorunu yaşamdım. Ancak evde hem laptop hem masa üstü ile oynuyorum. Adsl kullanırken wifiden kablosuz bağlanmışsam pingim bariz yüksek oluyordu. Şu anda hipernet kullanıyorum kablolu ve kablosuz kullanımda aynı ping değerini veriyor. Bu arada adsl modemim hipernet modemimden belki de daha kaliteli kendim pahalı bir modem almıştım . 2 bir olay bazen 2 bilgisayarla oyuna giriyoruz. Oyun içi pinglerimiz aynı olsa bile kablolu olan daha erken bağlanıyor. Hatta kardeşime takılıyorum benim ekran açılmışken o daha dota ekranında oluyor anvak 30 40 sn sonra bağlanıyor. Laptopumda çok üst Düzey wifi alıcısı olmadıkça (tekbaşına 400 usd olanlar var) kablolu oynamayı tercih edeceğim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Wifi ile bağlanınca ping dalgalanmasını çok yaşıyorum ama kablolu da sıkıntı yaşamadım daha...
  • laptopun markasıda monster tulpar t5 özellikle lag spike olmaması için özel bir wifi alıcısı koymuşlar yada koymuşlar diyorlar yani olmadı eve gidince servise götüreyim ama evdeki diğer arkadaşların laptopundanda bakınca pingde çok dalgalanma oluyor zaten ttnetin okadar kötükü burdaki altyapısı en küçük yağmurda 2 gün internetimiz kesiliyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.