Şimdi Ara

(Dosyalar Yenilendi) Reeder A8IQ Kullanıcıları (BIOS, Sürücü, Sistem İmajı, Kılavuzlar, Çözümler) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
5
Favori
17.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Rica ederim. İş yoğunluğumdan dolayı kendi derlememi oluşturamıyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • blackdiamond16 kullanıcısına yanıt
    Ne yazik ki guncelleme yok. Olmayacaktir da. Cin'de ayni donanimla cikmis ismi farkli bir tablet var ve ust guncelleme aldiysa bir ihtimal o tabletin romu bununla uyum saglar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Android imajı uçmuş elinde olan varsa paylaşabilir mi acaba. Windowsla kullanılmıyor artık neredeyse.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hayalet_tr kullanıcısına yanıt
    upload edeyim tekrar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jamesjay

upload edeyim tekrar.

Çok memnun olurum hocam windowsla çalışması çok sıkıntılı yatıyor kenarda. bir işe yarar en azından. Birde siz kullandıysanız androidde hdmi çıkışı çalışıyordur umarım

• hayalet_tr kullanıcısına yanıt
    Buradan indirebilirsiniz:

https://mega.nz/#!g0hWmIoK!EUDJnjTWlUF6zAJysR1amUArBk5eHNjJeL-o0yaOR3Q

Ne yazık ki deneme fırsatım olmadı hdmi çıkışı androidde. Siz deneyip bilgi verirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayalet_tr

quote:

Orijinalden alıntı: jamesjay

upload edeyim tekrar.

Çok memnun olurum hocam windowsla çalışması çok sıkıntılı yatıyor kenarda. bir işe yarar en azından. Birde siz kullandıysanız androidde hdmi çıkışı çalışıyordur umarım

Hdmi çalışmakta hatta ips de 1280 800 iken hdmi da cihaz 1080 p ise onada 1080p görüntü veriyor. Beni şaşırtmıştı bu konuda

• arkadaslar dnx modda flaslıyorum. kac defa denedım 25 sanıyelık uyku komutu gonderıyor flash.xml den dnx den cıkıyor tablet. Bunu nasıl cozdunuz? bıosu defalarca resetledım yıne olmadı. Sebebını bılen varsa yardımcı olursa sevınırım kolay gelsın. Flasladıktan sonra iş bitecek mi ? Ben Windows partlarını yalnıslıkla sıldım. Baska android kurarken bu bu işlemleri etkiler mi android kurabilir miyim?
  • bdutak B kullanıcısına yanıt
    İntel phone flash tool programini kullanin

• wersin3230 W kullanıcısına yanıt
    Onu kullandım bi program daha var onu kullandım. Yine olmuyor. Sleep 25 second yazdıgı anda cıhaz dnx moddan cıkyor. Oda yuzde 10 lara denk gelıyor.
  • bdutak B kullanıcısına yanıt
    Cihazin kendi romunumu kurmaya calisiyorsunuz yoksa farkli bi rommu kuracaksiniz

• wersin3230 W kullanıcısına yanıt
    Kendi Romu nu kurmaya calısıyorum. Cıhazda suan windows var. Hatta yalnıslıkla kendı windows 8 ini sildim. Silmişken 10 yukleyim dedim. Android yukleyemeyınce. Suan Windows 10 la calışıyor.
  • Selamlar

Bende de REeder A8i quad tablet var. Ben buna Ubuntu 17.10 kurmuştum. Saçma bir tarama frekansı problemi oldu. İlk açıştan başlayarak düşük tarama frekansı efekti ile beraber bayağı büyük bi alanı kaplayan çerçeve gibi bir beyazlık beliriyordu.
    BIOS ta bile görününce, BIOS ta ekran kartı ayarlarını kurcalamaya başladım. O ara epey de bişeyi değiştirdim ya, bir de görüntü çıkışını ekrandan başka bişeye mi attım ne yaptıysam görüntü gitti.

Bozuldu herhalde falan derken neyse ki cihaza Teamviewer kurmuştum. Baktım diğer bir makinamda bu cihaz internete bağlandı diyor. Nasıl sevindim. :D Cihaz açılıyor hatta işletim sistemine müdahele edebiliyorum ama görüntü yok.

1. Bu yukarıdaki dosyalarla işletim sistemi dışında hiç birşey görünmeyen şekilde BIOS reset yapabilir miyim?

2. Rica etsem ilk açılıştan itibaren setup a girip BIOS varsayılanlarını yüklemek için sırayla basmak gereken tuşları eksiksiz şekilde yazabilecek bir babayiğit çıkar mı?

OTG kablo ile klavyeden ESC e bas- sağa sağa aşağı ok bas enter bas.... En son F10 Bas enter bas şeklinde... Belki varsayılanlar beni kurtarır.

• Byteman3D B kullanıcısına yanıt
    wersin3230 W kullanıcısına yanıt
    Ben de bios ayarlarını bozup cihazı kullanılamaz hale getirmiştim. wersin3230 hocam saolsun yeni bios yazıp cihazımı kurtarmıştı. Bir ona danış ;)

• mura2163 kullanıcısına yanıt
    Kendisine özelden de ulaşıp sordum. Bu arada sizde de cihaz ve OTG kablo varsa ki bozduğunuza göre vardır :D BIOS a girip Reset BIOS Defaults gibi bir ayar olacaktı Varsayılan ayarlara sıfırlamak için. Sırasıyla ve eksiksiz olarak basılması gereken tüm tuşları yazabilir misiniz? Eğer tutturabilirsem varsayılan ayarlara dönünce çalışacaktır.

Açılışta ESC- Sağ ok-Sağ ok-Aşağı Ok- Enter-.... Bu şekilde BIOS a giriyodu sanırım. Buraya kadar hatırlıyorum :D BIOS da 5 başlık mıydı? Gerçi sonuna kadar sağa çeksem Save and Exit mi neydi oraya ulaşırım gibime de geliyor. Sonra Reset to BIOS defaults kaçıncıydı ona emin olamıyorum. Sonrasında kaydedip çıkmak için de Y F10 bidaha Y gibi geliyor ama tutturamadım bir türlü.

Eksiksiz BIOStan çıkana kadar hepsini vermeniz önemli.

Sevgiler
  • Byteman3D B kullanıcısına yanıt
    Hocam bende şuan android yüklü, ama aksam iş çıkışı bakayım

• Ürün önerisi yapmakta bir yasak olmadığını umarak, tableti için Mikro HDMI kablo arayan ve uyumluluğundan endişe eden arkadaşlar için aldığım ürünü paylaşmak istiyorum. İşletim sistemi Ubuntu gerçi ama eminim genel anlamda çalışıyordur.

https://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/mikro-micro-hdmi-to-hdmi-kablo-goruntu-aktarim-305910736

Gayet iyi çalıştı ve temiz görüntü aldım.
  • merhaba ben reeder a8i quad noir cihazıma androidden windowsa gecmek için uğraşırken yanlış bir işlem yaptım şuan hic acılmıyor :(
    a8i quad bios dosyaları buldum internetten shell efi kısmından onları yükledim kapandı acılmıyor şuan power tuşuna uzun basınca bildirim ışığı yanıp sönüyor bir kere sonrası yok nasıl düzeltebilirim yardım edebilirseniz sevinirim.Windows uğruna evdeki tabletten olduk.:)
  • Dostum, tam olarak aynı sorundan muzdaribim. Anlaşılan direktifleri yanlış uyguladık, yanlış bir cihaza ait direktifleri uyguladık ya da bu cihaz Windows desteklemedi:)

Benim cihazda yanlış bir Bios ayarı yapmış, görüntüyü sadece HDMI a at demiştim. Ekrana görüntü alamıyordum. Ama linux kurulabilmişti. Açıldığı zaman TV den izleyebiliyordum. Ayrıca linuxa Teamviewer kurmuştum. Uzak erişimle TV den de erişebiliyordum.:D Aynı direktiflerle orjinal Android Bios'u kurunca BIOS ayar sorunum düzelmişti. Windows ise yemedi. Bence bu BIOS bize uyumlu değil, veya bi aşamayı atladım.Yaparken hatırlamadığım üç harfli bişeyi de bulamadığını söylemişti, ama yaptı bişeyler.

Sonra senin tarif ettiğin gibi.

Şimdi tableti aldım PTT kargo şubesi arıyorum. Ersin hocama yollayacağım. Aslında benim cihaz garanti kapsamındaydı, ama ne yaptığımı anlarlar diye düşünüyorum. Modifiye yapanları da sevmiyorlar, zorları neyse. Cihazın yazılımlar berbat bizim suçumuz ne yani, değil mi?

kargo fiyatları da uçtu, belki elden ulaştırabilirim de. Bakalım...

• Benim tablet tepki verse bende döneceğim eskiye ama hiç tepki yok nasıl düzeltebilirim bunu bilen biri açıklarsa yaparım bende öğrenmiş olurum en azından eski haline bile razıyım.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.