Şimdi Ara

Dosya okuma sorun ,Java

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • file1 adında bir dosyadaki harflerden kaç tane olduğunu bulup yazdıran programı yazıyorum herşey tamam ama şimdi file1 adlı text dosyasında bir paragrafa kadar olan harfleri buluyor yeni bir paragraf açıldıktan sonra ordaki harfleri okumuyor ,
    java.io.File file1 = new java.io.File("yazi/file1.txt");
    Scanner input = new Scanner(file1);

String metin;
    int count = 0;

metin = input.nextLine();
    acaba burada nextLine dediğim için mi böyle bir hata aldım düzeltmek için ne yapmam lazım ?

• yokmu yardım edecek bir arkadaş?
  • nextLine fonksiyonu paragrafı değil mevcut satırın tümünü

okuyor

Yazdığın program sadece bu kadarsa tek bir satır okuduktan sonra program sonlanir bütün satırları okumak için

metin = input.nextLine kısmını döngü içine alman gerek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kurosaki_ichigo

nextLine fonksiyonu paragrafı değil mevcut satırın tümünü

okuyor

Yazdığın program sadece bu kadarsa tek bir satır okuduktan sonra program sonlanir bütün satırları okumak için

metin = input.nextLine kısmını döngü içine alman gerek
    dostum cevap için teşekkürler,şöyle de bir sorunum var . bir tane stage var elimde şimdi view tuşuna basınca dosyanın içindeki hangi harften kaç tane olduğunu bulup bunu barchart olarak gösterecek pane'e ihtiyacım var ve bunu barchart sınıfında yapıcam ,yani esas javafx işlemlerini bir sınıfta ,sadece barchart olarak verilecek işlemleri barchart sınıfında yapmam gerek . ,şimdi sıkıntım şu ki bu ilk sınıftan barchart sınıfındaki verileri nasıl alıcağım yani:
    EventHandler<ActionEvent> handler4=e-> {
    if(!btview.isPressed()) {

}
    }; bunu yaptım ama şimdi bunun içinde diğer sınıftaki verileri nasıl alacağım ,bir de bu işte dosyadaki harflerin sayısını bulma falan scanner işlemi gerektiriyor ve bunları mecburen public static void main içinde yapıyorum ve public void start(Stage stage) isimli metodun içinde main içindeki verileri taşıyamıyorum derdimi anlatabildimmi bilmem çözüm nedir ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.