Şimdi Ara

Donanımı güvenle kaldır sorunu..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Saatin yanında bulunmakta olan Donanımı Güvenle Kaldır simgesine çift tıkladığım zaman eskiden açılmakta olan pencere açılmıyır,donk diye bi ses geliyor hiçbir işlem olmuyor..Bu neyden kaynaklanabilir acaba sistem yeniydi herzamanki programları kurdum backup aldım, sonra bu hatayı farkettim.hata sesi geliyor ama ne hata penceresi ne de başka bişey gelmiyor tıkladığımda..

• çift tıklamak yerine sağ ile tıkladığında birşey çıkmıyor mu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: mesuthaksoy

çift tıklamak yerine sağ ile tıkladığında birşey çıkmıyor mu?

Sağ tıkladığım zaman Donanımı güvenle kaldır diyor bastığımda gene donk sesi alıyorum:S,tek sol tıkladığım zaman aygıtlar görünüyor ve çıkarabiliyorum..windows kurulumunda hiç bir hata almadım.sorunu bulamadım tekrar sistem kurmakmı çözüm:S
  • Hm...bir hata iletisi falan olsa,birşeyler söylerdim de.peki masaüstünde bilgisayarıma sağ tıkla,yönete tıkla.açılan pencerede olay görüntüleyicisine tıkla.orada usb ve donanım kaldırma ile ilgili KIRMIZI ÇARPI işaretli hata iletileri var mı bir bak ok?Eğer var ise hata içeriğini bir yaz buraya
    Hata iletileri varsa bak içlerinde
    Ntkrnlmp.exe
    Ntkrnlpa.exe
    Ntkrpamp.exe
    Ntoskrnl.exe
    bu exelerden herhangi birisi var mı.özellikle buna bak

Bunun yanında sormak istediğim birkaç soru.Bilgisayarınızda antivirüs var mı?Usb cihazı nedir?Flash disk mi yoksa usbden bağlanan başka birşey mi?
    Bütün usb portlarında aynı hatayı veriyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mesuthaksoy -- 14 Mart 2008; 14:03:21 >
  • Antivirus : Eset Smart Security 3.0.642 (güncel durumda)
    Yönetteki tüm dizinleri inceledim usb ile ilgili ve exe'ler ile ilgili hiçbir hata göremedim.
    Usb aygıtlarım: hp 1315 yazıcı,sg 120gb harddisk,speedtouch 330 modem daha önceden aynı şeyleri kullanıyordum hiç böle bi sorunla karşılaşmamıştım.
    Ntkrnlmp.exe
    Ntkrnlpa.exe
    Ntkrpamp.exe
    Ntoskrnl.exe
    dosyaları sistemde arattım C:\WINDOWS\Driver Cache\i386 klasörü altında fakat dosyalara çift tıkladığımda '' uygulaması Win32 modunda çalıştıralamaz.'' hatası alıyorum sorun bu olabilirmi dosyalarmı bozuk?siz çift tıkladığınızda hata alıyormusunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ka aN -- 14 Mart 2008; 14:20:53 >
  • neden onu kullanıyorsunuz ki ?.....USB aygıtı (flash disk) direkt çıkarın gitsin...usb disk takılıyken, bilgisayarım sağ tık özellikler aygıt yöneticisi disk sürücüleri yolunu takip edin disk sürücüleri yazan yerin yanındaki + ya tıklatın ve flask diskinizin olduğu satırı çift tıklatın..ayarlar kısmında 2 seçenek olacak..Default olarak çabuk uzaklaştırma ( o simgeyi kullanmadan çıkartabilirsiniz yazar ) seçilidir..diğeri performans modudur..onu seçerseniz o simgeyi kullanmanız gerekir..ama ben performans modunda hızlanma filan görmedim
  • Çabuk uzaklaştırma seçili ewt fakat önceden simgeden çıkarmıyordum direk çekiyordum ve 2 kere yaşadım,tekrar taktığımda sürücüye girmeye çalıştığımda ''erişilemez'' hatası aldım ve tüm veriler uçtu.simgeden çıkardığım süre içersinde sorun yaşamadım.Belirtilen exe dosyalarından şüphe ediyorum'' uygulaması Win32 modunda çalıştıralamaz.''diyor bunu araştırım.
    Dosyaları başka birine açtırmaya çalıştım aynı mesaji alıyor sorun bundada değil çözüm yk sonurum atıcaz formatı,sağolun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ka aN -- 14 Mart 2008; 15:12:11 >
  • O dosyalar bende de hata veriyor,o anlamda bir sorun yok.Sadece hata iletisi kısmında o dosyalar ile ilgili bir ibare görürsen eğer bura yaz demiştim ben sana.yani o şekilde çalışmamasında sorun yok
  • peki usb den bağlı bütün cihazları çıkartınca o simge yine orda oluyormu?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.