Şimdi Ara

Donanımhaber AYT Matematik Denemesi [SONUÇLAR] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
14
Favori
2.733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    x eksenine teğet demeyi unutmuşum, f1i vermek yerine (:

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • veysel027 V kullanıcısına yanıt
    Ya da öyle yazarsın aynen düzeltirsin kısmi alınca çıkmıyor çünkü

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • marmaradishastası kullanıcısına yanıt
    O soruyu ben yazdım, benim yazdığım sorularda hata olabilir hocam; bulursanız bana söyleyin size zahmet
    Gruba atıldıkça bakıyorum sizin deneme olduğunu bilmeden çözmeye çalışmıştım öğrendim ki sizin deneme bir de analitik sorusu var simetri alma 2 doğru denklemi verip onu çözmüşüm fark etmeden onda sıkıntı yoktu. Hatanız olabilir, sıkıntı yok böyle bir işe girişmeniz güzel. Hata fark edersem size bildiririm:)

• Arkadaşlar haddime değil ama yine de ricamı edeyim ben,

"Yanlış" olduğunu gördüğünüz soruda itiraz edin lütfen "çözemediğiniz" soruda değil, çözemediğiniz sorulara zamanı gelince yardım ederiz zaten
  • polinom sorusu çok hoşuma gitti çözemedim zaten ama genel olarak çok güzel deneme

• Optik geldi arkadaşlar, cevaplarınızı girerseniz sıralama yapabiliriz. Tabi bu biraz da katılıma bağlı, söz veremeyeceğim o yüzden
  • sorular çok güzel duruyor emeği geçenlere teşekkürler

• Hocam 17. soruda bir yanlışlık olmuş sanırım. Cevabın 1-3 olması gerekiyor fakat şıklarda yok.
    (Soruda g birebir bilgisinin verilmesi ve 3. öncülde aynı şeyin yazması )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3 kurusa 5 kofte -- 21 Mayıs 2018; 16:52:31 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3 kurusa 5 kofte 3 kullanıcısına yanıt
    Tekrar bakın hocam, cevap şıklarda var bir yerde hata yapmışsınız
  • 38.sorudan emin miyiz hocam KR=KS bilgisi gereksiz oluyor birincisi ve köklü buldum bir kontrol edebilir misiniz?

Bir de 36.soruyu açıklar misiniz türkçesini tam anlamadım ilk iki cümleyi

• Arada bir virgül var hocam,

Merkezleri y=-1 doğrusuna ve (0,1) noktasına eşit uzaklıkta olan çemberlerin, merkezlerinin geometrik yerinin denklemini soruyor soru

38'de açıyı ikiye bölmeyi biz yapmıyoruz, aynı noktadan teğeti çizince kendi geliyor
    36 yi hallettim hocam ama 38den eminim çözümümden şıklarda yok temize çekip atayım:)

• Donanımhaber AYT Matematik Denemesi [SONUÇLAR]

yanlış mıdır hocam?
  • Dostum yaptığın işleri çok beğeniyorum eline sağlık bugün çıkarttım denemeni çözünce geri dönüş yapıcam adamsınız seviliyorsunuz beyler
    S noktasının bir özelliği yok hocam her noktadan KS=KR olacak şekilde cizilebilir o teğet S den geçmiyor ARS ikizkenar değil yani :)

Donanımhaber AYT Matematik Denemesi [SONUÇLAR]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HeavenlyBlue -- 21 Mayıs 2018; 18:8:56 >
  • Doğrudur hocam, gözümden kaçmış soruyu geçirirken yanlış geçirmiş olabilirim bize ait değildi soru :)
    Hocam şu an yorumlara bakarken fark ettim de, kısmiden çözmenize gerek yok soruyu, yukardakini x3 le alttakini x2 ile genişletirseniz f(x)/x^3 türevi

Sadeleştirdim biraz zorlasın diye
    Başka birisi de o şekilde çözmeye çalışmıştı dün yine f1 lazım dedi kısmiden yapınca çıkmayınca onunkine güvendim f1 eksik dedim

Değer zaten eksik olmuş hocam haklısınız o konuda da, kısa yolunu söyleyeyim dedim ben sadece hani kısmiden de çözülür ama böyle daha kolay diye
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.