Şimdi Ara

Donanım Haber Vejetaryanlık Grubu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
261
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Haci iyide sen simdi dogal olmayan urunler yuzunden vegan mi oldun dogalini bulmak zor olmasa gerek. Sanki yedigin domates biber koydeki dalindan dusup geliyor onune
    Bu mantikla hic bir sey yememen lazim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MinaTo

quote:

Orijinalden alıntı: EvrimGecirmemisAdam

İstediğiniz kadar atin.Zaten her gün et tavuk arasindayim.Cok itici geliyor.Bune simdi Hakkin varmı bi canlinin yasamina son vermek için

İstediğini yap. İstediğini düşün. Ama gün gelecek çocuğuna et yedireceksin. En azından süt içereceksin(vegan).

Çocuğumun kendi kararları.Vegan veya vejetaryen ol diye zorlamam kendisi ne düşünüyorsa yer

• quote:

Orijinalden alıntı: S,W,A,T

Haci iyide sen simdi dogal olmayan urunler yuzunden vegan mi oldun dogalini bulmak zor olmasa gerek. Sanki yedigin domates biber koydeki dalindan dusup geliyor onune

Vegan degil ulan vejetaryen vejetaryen.Bizler sadece sebze yeriz sebze kit herifler
    Edit: Organik degil diye degil bir canlinin yasamina son verip onun etini yemeyi sacma bulduğum icin bir ineğin sut vermek zorunda oldugu icim sabah aksam memelerine makine bağlanıp tahriş olmasindan dolayı hayvanlara yapilan zorbaliktan dolayi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EvrimGecirmemisAdam -- 16 Ağustos 2016; 2:59:44 >

•  Donanım Haber Vejetaryanlık Grubu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oksygen -- 16 Ağustos 2016; 3:00:14 >
  • quote:

quote:

Haci iyide sen simdi dogal olmayan urunler yuzunden vegan mi oldun dogalini bulmak zor olmasa gerek. Sanki yedigin domates biber koydeki dalindan dusup geliyor onune

Vegan degil ulan vejetaryen vejetaryen.Bizler sadece sebze yeriz sebze kit herifler
    Edit: Organik degil diye degil bir canlinin yasamina son verip onun etini yemeyi sacma bulduğum icin bir ineğin sut vermek zorunda oldugu icim sabah aksam memelerine makine bağlanıp tahriş olmasindan dolayı hayvanlara yapilan zorbaliktan dolayi

Sadece sebze yiyerek vegan sayılıyorsun zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: MinaTo

quote:

quote:

Sadece sebze yiyerek vegan sayılıyorsun zaten.

sen oyle san vejetaryenler sadece et yemez.Bende sadece ete karşıyım zaten
    Edit: Yumurta yemeye dahildir biraz bakarsanız gruba ayrılır zaten sadece et yemeyen sadece yumurta yemeyen xx diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EvrimGecirmemisAdam -- 16 Ağustos 2016; 3:05:45 >

• peynir yogurt ayran süt bunlari yiyip iciyormusunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: Akinau

peynir yogurt ayran süt bunlari yiyip iciyormusunuz

Hayvansal ürünlerden yapıldığı için kullanmiyorum.Zaten aramıyorum da tadlarini

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Akinau

peynir yogurt ayran süt bunlari yiyip iciyormusunuz

Hayvansal ürünlerden yapıldığı için kullanmiyorum.Zaten aramıyorum da tadlarini

doğa kanunlarini reddederek yaşamak zor degil mi peki

• EvrimGecirmemisAdam E kullanıcısına yanıt
    eti hayvanlarda bizim gibi yaşamayi hakrttiği icinmi yemiyorsunuz yoksa saglik acisindan lif yok kabiz yapar falan gibi zararlari yuzundenmi

• Beyin gelişmesi için proteine ihtiyaç duyar. Proteini de et süt yumurta gibi hayvansal gıdalardan alırız değil mi?

Şimdi bu vejeteryanlar çikmaz sokakta çünkü et yemedikçe beyin gelişmiyor, gelişmeyen beyin daha da kötü hale geliyor. Bu sefer eti daha fazla inkar ediyor ve bu böyle dibi görene kadar devam ediyor. Yani sizin sonunuz hayır değil.

• adamlar yumurta yemiyor eti geç

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SultanHakim

quote:

İstediğiniz kadar atin.Zaten her gün et tavuk arasindayim.Cok itici geliyor.Bune simdi Hakkin varmı bi canlinin yasamina son vermek için

Karınca sinek vs öldürmüyor musun?
    Veya yolda yürürken binlerce mikroorganizma öldürüyorsun vicdan azabı çekmiyor musun hiç?

verdigin örnek oyle komik ve alakasız ki.
    1. Sinek oldurmuyorum olduruyosam da bana zarari olup isirdigi icin keyfimden sinek eti yemek icin degil
    2.Mikroorganizmalari göremediğim için öldürdüğümude bilmiyorum ve keyfime canim mikro.eti çekti diye oldurmuyorum.

Tatmin olamadım bu cevaptan. Şimdi sana birkaç sorum olacak.

1) Biri 10m Euro veriyoruz kuzu kesip pişirip ye derse yapar mısın?

2) Sebze yemek sağlıksız olsaydı yine de hayvan yememeyi mi tercih ederdin?

3) Sinek öldürmem keyfimden değil demişsin, gayette keyfinden. Sırf seni rahatsız ediyor diye öldürmenin yemek için öldürmekten ne farkı var?

4) Sinek ve karıncaların duyguları önemli değil mi? Hayvanın boyutu büyüyünce mi değeri artıyor?

5) Dünyada o kadar savaşta, kıtlıkta insan varken, onlara zerre yardımın dokunmuyorken hayvanlara tırnak içinde yardımının dokunmasının nasıl bir ahlaki altyapısı var? (burada ahlaksizsin demiyorum asla. Merak ediyorum nasıl bir mantığı var bu işin.)

6) Evindeki bilimum teknolojik alet Çinde milyonlarca insanı köle gibi çalıştırarak üretiliyor. Hayvan yemeyerek bu düzeni protesto ediyorsan, aynısını teknolojik alet kullanmayarak neden yapmıyorsun, insanların kuzu, inek kadar değeri yok mu?

7) Etçil hayvanlar diğer canlıları yiyor, hem de insanların yaptığından çok daha vahşice öldürerek yapıyor. Peki bu hayvanların duygulari yok mu buna neden karşı çıkmıyorsun?

8) Yukaridaki soruya cevabın "doğanın düzeni böyle" ise sen niye bu düzene dahil olmuyorsun, zavallı hayvanlar etçil hayvanlara karşı korunmasızken sen niye sıcak evinde kapıların kilitli uyuyorsun, sen çık kardeşim aslanın önüne doğanın düzeni böyleyse.

9) Insanın yediği kuzu kutup ayısınin yediği fok balığından daha mı değerli?

10) Et yersen daha mutlu bir hayat yaşayacağın garanti edilse kabul eder miydin? (Düzenli olarak yiyeceksin.)

• vejetaryanlık saçma bir şey, insanın doğasına aykırı. uzun uzun yazmak isterdim lakin üşeniyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A5D1A0F50 -- 16 Ağustos 2016; 4:05:13 >
  • 1.10m euro ile kisiligimi satmiyorum.
    2.Evet yine et yemezdim ne eti bile oldugu belli degil
    3.Gayet de keyfimden oldurmuyorum.Orda ineğin sana zarari ne nasil bi aç san artık sebzeleri yiyorsun bide cani gibi inek öküz kesip yiyorsunuz..
    4.Sacma bir soru.Sineği öldürüp vitamin almak icin pisirmiyorum
    5.Banane savaş varsa gidip suriye ye ben savasayim istersen? Cok merakli ülkeni dünyayı korumak istiyorsan git savaş .Bir olayi yada eylemi illa bir şeye yardim veya fayda dokunsun diye yapmayız.Bi karar alirsin ve uygularsin
    6.Protesto ettigimi mi ileri sürdüm.Illa et yemiyosam farklı biri mi oluyorum.Ayrica evimde çin mali yok teknolojik alet olarak.Insan istese işten ayrilabilir ve ben kullanmamaya devam etsem çinliler insafa gelip calistirmayacak mi
    7.Niye boyle sacma sorular soruyosun.Napayim gidip kaplani protesto mu edeyim yemeye hakkin yok diye?
    8.Çünkü insan vahşi ortamlarda yasayamaz ve kendi ortamı hariç herhangi bir yerde bi müddet hayatta kalıp uyum sağlayabilir.Ayrica Adi ustunde onlar ORMANDA yasa ben ŞEHİRDE farkli yiz anladin mi?
    9.Napayim? Benim sorunum değil. gidip alaska da yada kanada da protesto yapacak halim yok.Zaten hayvan bak hayvan da akil yok kendini hayvan olarak goruyosan sende de yokmuş demek ki.
    10. 1. Soruna verdigim cevap.

• .
    Bu mesaja eklenen görseller:

Donanım Haber Vejetaryanlık Grubu Donanım Haber Vejetaryanlık Grubu Donanım Haber Vejetaryanlık Grubu

• Hocam kararınızı saygı duyarım ama bilgi yanlışınız var çiftliklerdeki tavuklar hiçbir şekilde döllenmeden yumurtluyorlar ne yapay yolla ne de horoz yoluyla

• SultanHakim S kullanıcısına yanıt
    Kardeş 10m euro için hayatım boyunca ağzıma et sürmem ben sen ne diyon

• Saçma sapan bir akım etsiz karınmı doyar

• Yediği otuda doğal zannediyor.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.