Şimdi Ara

Donanım Haber Liman Başkanlığı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
1
Favori
3.036
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • teşekkürler. reis ve usta gemicilerin de alacağı yönünde bir duyum var ama inşallah dediğiniz gibidir. yılda 1-2 ay izinimiz var o da kursla heba olursa çok kötü olur açıkçası.
  • Selam arkadaşlar. GOSS Sınav belgemi kaybettim ne yapmam gerekiyor bilen var mı ? İstanbul liman başkanlığını arıyorum ama bi türlü kontakt kuramadım
  • KashmiriaN kullanıcısına yanıt
    Normal şartlarda 1 belge limanda kalır 1 belgeyi size verirler. kaybetmeniz halinde limanda kalan kısmından fotokopi yapıp aslı gibidir diye onaylayabilir yada aynı belgeden bir tane daha çıkarabilir.
    sözkonusu liman istanbul liman başkanlığı olunca ulaşmak biraz sıkıntı oluyor malum baya yoğunlar.
    başvuru yaptığın liman haricindede malesef çıkartamazsın.
  • Cevap için teşekkürler. Yarın limana gidip sorayım bakalım nasıl yapacaz
  • Hocam 2 sorum var öncelikle;

1-GOC sınavından başarılı oldum, onu işleteceğim aynı zamanda liman cüzdanımı da yenilemek istiyorum 2016 sonlu çünkü tüm sertifikalarım. Şimdi odemeler.udhb'den hangilerine borçlandırıp c kodu almam gerekiyor ? yeterlilik olarak da telsiz zabitini mi seçeceğim valla karışık şu ödeme olayı anlamadım.

2-Kimyasal tanker'de staj yapacağım muhtemelen, kursa gideceğim. Stajyerlikte kimyasal tanker için şuanda tek tek ayrılan tanker sertifikalarından sadece kimyasal tanker tanıtım sertifikasını almam yeterli olacak mıdır?

Şimdiden teşekkürler
  • El Cazador kullanıcısına yanıt
    1- Yeterlilik için 1 adet telsiz zabiti ve 1 adet de işlem ücreti (bazı limanlar istemeyebilirler) olarak stcw ücreti yatırmanız gerekecektir.

2- daha önce ayrı arı olan petrol tankeri ve kimyasal tanker sertifikası tek sertifika olduğundan ''petrol ve kimyasal tankerlerinde yük işlemleri temel eğitimi'' olan tek sertifikayı alacaksınız.
  • Yeni defter icin para yatirmayacak miyim peki?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • El Cazador kullanıcısına yanıt
    Mevcut cuzdaninin seri nosu 130.000 ve altinda ise cuzdaninda degismesi gerek cuzdan hwrci girdiginizde kutuk kayit harci da otomatik olara sisteme girileceginden bir daha odemenize gerek kalmayacak

Yani cuzdan 130.000 altinda ise 85+16.60+telsiz harci+ tanker stcw ucreti
    130.000 uzerinde ise 16.60+telsiz harci+ tanker stcw ucreti

• quote:

Orijinalden alıntı: kumrulordu

Mevcut cuzdaninin seri nosu 130.000 ve altinda ise cuzdaninda degismesi gerek cuzdan hwrci girdiginizde kutuk kayit harci da otomatik olara sisteme girileceginden bir daha odemenize gerek kalmayacak

Yani cuzdan 130.000 altinda ise 85+16.60+telsiz harci+ tanker stcw ucreti
    130.000 uzerinde ise 16.60+telsiz harci+ tanker stcw ucreti

Teşekkürler. Yenileyeceğiz mecburen, 85+16.6+16.6+35.8 telsiz.

Ekleme: Hocam bir de çok soruyorum kusura bakmayın ama Şimdi yeterliliği telsiz zabiti olarak seçeceğim onun harcını ödeyeceğim okey ama aynı zamanda stcw kısmından da goc için ek ödeme yapacak mıyım 16.6'lık ? Çünkü o da sertifika olarak gözüküyor ya, ondan şeettim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El Cazador -- 11 Mayıs 2016; 22:46:10 >

• hocam iyi gunler telaiz zabiti olarak staj yapiyorum personel listesinde telsiz zabiti gozukuyorum gemi dahili calisiyor liman baskanligi tarafindan stajimi saymama durumu olur mu

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.