Şimdi Ara

Donanım Almayın Araba Alın (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
198
Cevap
1
Favori
14.266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: redbul_540

Milletin ne dediği zerre umrumda olmaz.Kendi ihtiyacıma veya keyfime göre alırım.

Yarın Gırtlak dolu Polo da alabilirim boş Mercedes'de.

doğru olanı ihtiyaca göre araba alınmasıdır. zevke çevreye segmente fiyatına göre değil. bütçe ve ihtiyaçlar geçerli olandır.
  • Yağmur sensörü olayı ne yahu elleriniz dolu mu çok mu zor silecek çalıştırmak ne kadar hazıra alışmış insanlar ya sonra en ufak bi arızada e 5 ı tıkıyor bu tipler :/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TSY

quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Sileceği elinizle ayarlamanın sinyal vermekten ne farkı var ? Manuel araç kullanmakla nasıl bir tutulabilir ki bu.

yağmur sensörü pasif güvenlik sistemidir. sadece yağmur yağdığında sileceği yukarı aşağı haraket etmesini sağladığını düşünenlerle otomobil tartışmak abest olur. benim için yağmur sensörü otomatik vitesten önce gelir.

Başka ne fonksiyonu var hocam yağmur sensörünün ? Bilmediğim birşeyi öğrenmek isterim.
  • quote:

quote:

quote:

Sileceği elinizle ayarlamanın sinyal vermekten ne farkı var ? Manuel araç kullanmakla nasıl bir tutulabilir ki bu.

yağmur sensörü pasif güvenlik sistemidir. sadece yağmur yağdığında sileceği yukarı aşağı haraket etmesini sağladığını düşünenlerle otomobil tartışmak abest olur. benim için yağmur sensörü otomatik vitesten önce gelir.

Başka ne fonksiyonu var hocam yağmur sensörünün ? Bilmediğim birşeyi öğrenmek isterim.

okumak isterseniz;
    https://tofask.wordpress.com/2012/02/15/yagmur-sensoru-nedir-nasil-calisir/
    http://binekarac.vw.com.tr/vwsozluk/ShowComponent.aspx?ComponentID=16173

Yağmur sensörünün sunduğu en önemli avantajlar arasında konfor ve güvenlik yer alır. Sürücü, bu özellik sayesinde sileceklerin silme sıklığına müdahale etmeye ihtiyaç duymadan tamamen sürüşe odaklanabilir. Islak zeminde sürüş sırasında, örneğin bir kamyonun yanından geçerken, ön cama yoğun şekilde sıçrayan su kütlesi görüşün kaybolmasına yol açar fakat hızlı bir şekilde devreye giren bu sistem camın temizlenmesini sağlayarak güvenliğinize büyük katkı sağlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TSY -- 16 Ağustos 2017; 23:46:37 >

• hız sabitleyici sürekli kullandığım, far sensörü ve yağmur sensörü pasif kullandığım donanımdır. CC yi açıklamaya gerek yok.

far sensörü hava karardığında yanar. yazık bol güneşli bir havada tünele girdiğinizde o yaşadığınız anlık körlük etkisini minimuma indirir. sizi uğraştırmaz gerektiğinde yanar.

yağmur sensörünü kıymetini öndeki araba ön camı tamamen yok edecek kadar çamurlu su attığında anlarsınız kıymetini. hani eliniz ayağınız karışır ya silecek kolunu ararsınız işte o olmuyor.

esp abs cc yağmur far sensörü benim vazgeçilmezimdir.
  • Bu donanımlar önce ihtiyaç olduğu için araçlara konuyor.

Araca yaklaştığım zaman sadece bagaj değil yan kapılar da açılmalı mesela.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yağmur sensörüne kadar iyi gidiyordun hocam

• TSY kullanıcısına yanıt
    Bu tarz durumlar olabiliyor evet ama defalarca yaşadım bu senaryoyu, şehir içinde de, şehir dışında yüksek hızda da. Bu tarz durumlar önceden kestirilebiliyor biraz da ve bugüne kadar hiç sıkıntı yaşamadım. Silecek koluna ufak bir dokunuş yapmak zor değil bence. Yağmur sensörü tabii ki güzel birşey, donanımlar bizim için sonuçta ama elzem birşey değil bana göre.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Uzumaki Naruto-

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gyetiker

Ne güzel okuyordum, yağmur sensörünün gereksizliğini okuyunca bıraktım.

Aynrn bende oradan sonrası yok.

Yağmur sensörünün gereksizliğini bahseden adam arabadan net anlamıyordur.

Konu sahibini savunmak gibi olmasin ama... konu sahibinin teknik bilgisi forumdaki cogu uyelerde yok.

İyiki otomobili uretenler o kadar teknik bilgiye sahip degil. Yoksa donanim diye bisey olmazdi.

• Herseye tamam ama yagmur ve far sensörü olmazsa olmaz.

• Arabalarla pek alakam yok ama bence ön arka video kamera gibi bir fonksiyonun şimdiden üst paketlerde yer alması gerekir. Hava yastığı nasıl zorunlu olduysa bu da olmalı.

• Beyler arkadaşlar yapmayın etmeyin babam 1.5 milyon a yakın km tecrübesi ve hiç kazası olmayan bir insan ve zamanında abs hariç ki abs de 90 larda üst düzey araçlar da vardi hiçte birşey olmadı araçta bu tarz şeylerin otomatik olması insanlara gereksiz özgüven vererek kaza yapmalarına yol açar bence hava yastığı vb güvenlik donanımları ayrı da araçla yolda hasır neşir olup zihni diri tutmak lazım farı açmak sileceği çalıştırıp durdurmak gibi bu benim fikrim :) benim de 9 yıllık trafik geçmişim var az ama yine de bu böyle bence

• quote:

quote:

quote:

Eski aracımdan örnek vereyim..

Yağmur başladığında sileceklerin çalışmasından ziyade, açık olan tüm cam ve sunroofu yağmurun şiddetine göre kapatırdı..

Oldukça güzel bir özellik.

• Kıyaslamayı 105 bin civarında ve ww de sabit tutmandan zaten bişey anlamadığınız ortada. Ww vatandaşımızı iyi sömürüyor ve sömürmeye devam ediyor. Çünkü almak için 3 4 ay sıraya giriliyor. Müstahak. Ayrıca bahsettiğiniz sensör olayları çoğu zaman can kurtaran çözümler. Sadece sen yorulma düğmeye basma diye yapılmıyor o sensörler.

• quote:

Orijinalden alıntı: DoğanGörünümlüToros

quote:

Orijinalden alıntı: -Uzumaki Naruto-

quote:

quote:

Aynrn bende oradan sonrası yok.

Yağmur sensörünün gereksizliğini bahseden adam arabadan net anlamıyordur.

Konu sahibini savunmak gibi olmasin ama... konu sahibinin teknik bilgisi forumdaki cogu uyelerde yok.

İyiki otomobili uretenler o kadar teknik bilgiye sahip degil. Yoksa donanim diye bisey olmazdi.

Abartmiyor musunuz?

• Bir sayfa dolusu "bence" dolu yazı

Diger insanların da benceleri olduğu için satiliyor bu arabalar.

Bi ogrenemediniz herkesin ihtiyacının zevkinin farklı olduğunu

• Hız sabitleyici harici çoğu şey bana da gereksiz geliyor. Adaptif vs olunca da fiyat uçuyor. Onun dışında boş araba almak bence de makul. Sınıf farkı gerçekten çok fark ettiriyor. Yapmur sensörü otm far vs en son bakacağım şey olur bu durumda. Analog dijital klimanın pek garklı olmadığına ben de katılıyorum.

• quote:

Yağmur sensörü nedir? Gerçekten bilmiyorum ve merak ettim.

İnternette yağmura göre hız ayarlamaya yarıyor diye okudum. Bütün marifeti bu mu?

• Valla yağmur sensöründe bende bıraktım okumayı

• benim takıldığım nokta o paraları verip de böyle komik donanımları alamamak aslında passat'ta.

en basitinden kendi aracım Berlingo ile örnek vereyim. (evet çok alakasız segmentler) 2012 model berlingo'da bile yağmur sensörü, 7 inç dokunmatik ekran, otomatik far sensörü, görsel destekli ön arka park sensörü falan var. bunlar çok pahalı donanımlar olmasa gerek... passat gibi bir arabada bunların standart olmaması bile ayıp.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.