Şimdi Ara

Don't Starve (2013) / Together (2015) [ANA KONU] (58. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.942
Cevap
52
Favori
204.042
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hocam 2 ci bahsettiğin konu. Wolfgang ile ilerlicem herhalde herşeyi tam açmak için bi 70-100 gun arası gider o saaten sonra donmesini istemiyorum maxwelle olayım bu o save ile baya ilerleme dusunuyorum cunku.

O yüzden ayrı bir save mi acsam diyorum wolfgangten ayrı olarak oda aslında aynı kapıya cıkar diğeriyle gir sonra baştan başla aynı mantık olur. Bunun hile kullanmadan bi kısa yolu varmı ?

Birde şu hile programı ile dun girdim yine eğlence amaçlı bir arena hazırladım. en sonda artık kaykılopstan attım 2-3 tane ortaya.

Sonuç;

Bu şekil bide video alıcaktım ama fraps devreye girmiyor starve da niyeyse ETS 2 de gayet normal çalışıyor o sorunun çözersem arena videosuda hazırlıcam.

@foreone

Bişeydeğil hocam bulmana sevindim iyi oyunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenah2007 -- 27 Mayıs 2013; 14:34:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fenah2007

O nasıl birşey öyle. Katliam olmuş orada. :) Deerclops ile ağaç gardiyanlarını kapıştır bakalım. Kim kazanacak. :)

O karakterinle oynamana gerek yok. Yeni bir harita açıp gidebilirsin. Sadece advanture mod ışınlanmasını haritada bulman gerekiyor. Bana kalırsa hiç bulaşma o işe şimdiden. Çünkü gerçekten çok zor 5 haritayı geçmek zorundasın. Bununla ilgili son haritanın video kaydını almıştım ben.
  • Bulmak sıkıntı değilde hocam actik yeni save bulduk diyelim üretim olayı ne olcak oraya girince otomatik tum prototipler açılıyormu. Öleyse bir denicem şansımı sonuçta girmek sorun değil ölürsek döneriz bakarsın geçerim.

Birde dediğin kapıştırmayı yapıcamda asıl bir video ile yaptırmak istiyorumda Steam yuzunden sanırım fraps gormuyor oyunu nası ayarlıcam bilmiyorum.
  • quote:

Bulmak sıkıntı değilde hocam actik yeni save bulduk diyelim üretim olayı ne olcak oraya girince otomatik tum prototipler açılıyormu. Öleyse bir denicem şansımı sonuçta girmek sorun değil ölürsek döneriz bakarsın geçerim.

Birde dediğin kapıştırmayı yapıcamda asıl bir video ile yaptırmak istiyorumda Steam yuzunden sanırım fraps gormuyor oyunu nası ayarlıcam bilmiyorum.

Open Broadcaster software programını kullanıyorum. Hem ücretsiz hemde düşük boyutta kaliteli videolar çekiyor. Onu deneyebilirsin.
  • Deneyim hocam iyi bi öneri oldu bu düşük boyut olması + puan frapsta sonra bide boyut ayarlama derdi oluyor. Bide hocamd ediğim soruya başka bir maxwell videosu ile çözüm buldum adam baya ilerlemiş 100 kusur gun herşey açıktı girdi baştaki haline dondu demekki day 1 de de girsen day 100de o 5 haritayı ayarlandıgı sekilde oynuyosun bir avantajı yok bende yeni bir save açtım default plus yaptım sadece arama yapıyorum bakalım baya actım haritayı daha bulamadım 9cu gune geldim neler olucak
  • quote:

Deneyim hocam iyi bi öneri oldu bu düşük boyut olması + puan frapsta sonra bide boyut ayarlama derdi oluyor. Bide hocamd ediğim soruya başka bir maxwell videosu ile çözüm buldum adam baya ilerlemiş 100 kusur gun herşey açıktı girdi baştaki haline dondu demekki day 1 de de girsen day 100de o 5 haritayı ayarlandıgı sekilde oynuyosun bir avantajı yok bende yeni bir save açtım default plus yaptım sadece arama yapıyorum bakalım baya actım haritayı daha bulamadım 9cu gune geldim neler olucak

Ben sana kısaca anlatayım Advanture modunu. Başkasına sormana aramana gerek yok. Öncelikle her haritada 1 tane advanture ışınlayıcısı muhakkak bulunur. Bulunduğun haritadan advanture moda ilk girişte yanında hiç birşey götüremezsin. Işınlandığın zaman herşeye sıfırdan başlıyorsun. Bu haritada açtığın science machine ve alchemy machine eşyaları advanture modunu bağlamıyor.

Haritalarda amacın 4 tane teleport parçasını toplayarak diğer bir haritaya geçmek. Bunun için de elindeki aleti kullanıyorsun. Alet parçalarına ve portala yaklaştığın zaman o alet ötmeye başlar ve şiddeti arttıkça yaklaştığını anlarsın. En son kırmızı olursa çok yakındasın demektir.

Diyelim ki 1. haritadaki bütün parçaları topladın. 2. haritaya geçeceksin. Bu sefer yanına 4 tane eşya almana izin veriyor. Bu durum bundan sonraki haritaları da kapsıyor. Sadece ilk haritaya girdiğinde birşey alamıyorsun. Sonra her haritaya geçişte 4 tane eşya alabiliyorsun. Hangi 4 eşya olacağı sana kalmış birşey. :)

Gelelim can alıcı noktaya. Şu soru aklında geçmiş olabilir. Ben 1. haritada açtığım science machine eşyalarını 2. haritada tekrar mı açmak zorundayım?
    Cevap- Hayır.

İlk haritada science machine veya alchemy machinden açtığın bütün eşyaları, bundan sonraki haritaların hepsinde açmış gibi oluyorsun. Tekrardan science machine yaptırıp da açmana gerek yok. Malzemeleri topladığın an olduğun yerden yaptırabilirsin.

Diyelim ki advanture modda öldün sonra ne olur?
    Cevap- En son bıraktığın haritaya girdiğin teleportun yanına tekrar atar. Kaldığın oyuna devam edersin.

Advanture modda 2 veya 3. haritalarda ölürsem ne olur?
    Cevap- Yine girdiğin haritaya atar. Tekrar girersen yine Advanture mod 1. haritadan başlarsın.

Advanture modla ilgili soruların olursa sorabilirsin.

Bu arada can sıkıntısından yeni bir video yaptım. :)

• Verdigin bilgiler ve video için teşekkürler hocam eline sağlık bilgiler işime yaradı. O zaman ilk haritada 1 er tane yapmalı bizim 2 mini fabrikadan gerekli olanları açmaya çalışmalı. Gerçi kış olması biraz ozrluyor ilk haritanın bakalım girince ne yapcaz videolarda gordugum ilk haritada yaka silken var.
  • Epeydir oynamıyordur acayip şeyler gelmişte oyun eskisi gibi sarmıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: MALTHAEL

Epeydir oynamıyordur acayip şeyler gelmişte oyun eskisi gibi sarmıyor

Sonuçta bu online bir oyun olmadığı için ne kadar eğlenceli olursa olsun zamanla sıkacaktır. Gittiği yere kadar gidiyoruz. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: youngeagle_3

quote:

Sonuçta bu online bir oyun olmadığı için ne kadar eğlenceli olursa olsun zamanla sıkacaktır. Gittiği yere kadar gidiyoruz. :)

co-op tarzı şeyler gelemdikçe bir cacık olmaz bu oyundan iki oyna sıkıl sil tarzı bir oyun olmuş . Daha core oyunlar almak lazım belli bir süreden sonra verdiğim paraya yazık diyorsun

• quote:

quote:

quote:

co-op tarzı şeyler gelemdikçe bir cacık olmaz bu oyundan iki oyna sıkıl sil tarzı bir oyun olmuş . Daha core oyunlar almak lazım belli bir süreden sonra verdiğim paraya yazık diyorsun

Kusura bakmada hiç bir single player oyun (age of hariç- o efsanem) bu kadar başında bile oturtmuyor adamı. Crysis 1-2-3, call of serileri veya diğerleri. (Örnekleri fps tarzı verdim diye multi için alıyorum onları deme bana. Örnek olması açısında onları yazdım. Tüm single player oyunları kapsıyor). Hepsinin singleplayer modu taş çatlasa 16-24 saat arası değişiyor. Bunu ise kaç 24 saat oynuyorsun. Sence 50-60 dolar verdiğin oyun mu sıkıl sil oldu, 7 dolar verdiğin oyun mu? Yoruma açık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arslanbey_01 -- 27 Mayıs 2013; 19:27:07 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Kusura bakmada hiç bir single player oyun (age of hariç- o efsanem) bu kadar başında bile oturtmuyor adamı. Crysis 1-2-3, call of serileri veya diğerleri. (Örnekleri fps tarzı verdim diye multi için alıyorum onları deme bana. Örnek olması açısında onları yazdım. Tüm single player oyunları kapsıyor). Hepsinin singleplayer modu taş çatlasa 16-24 saat arası değişiyor. Bunu ise kaç 24 saat oynuyorsun. Sence 50-60 dolar verdiğin oyun mu sıkıl sil oldu, 7 dolar verdiğin oyun mu? Yoruma açık.

Singleplayer ağırlıklı çoğu oyunu sevmiyorum bazı istisnalar dışında . Nedir bunlar Half-Life , bioshock , skyrim gibi oyunlar . Diğerlerini multi player olarak oynuyorum mesela codun singla playarı oyna sil at bana göre multiside beş para etmez ama bf3 ün multisi harika SP ni saymazsak . Bu tür oyunlarda ise belli bir süreden sonra sıkılıyorsun ağaç topla , balta yap bilmem ne kaç güne geldiğin önemsiz kalıyor 3-5 gün oynadıktan sonra . Benim demek istediğim buydu , half-life ı ben 5-6 kere bitirdim şimdi tekrar oynar bitirim o zevki veriyor oyun bilmiyorum belki de benim tarzıma uygun değidir . Bu tür oyunlar...

• Oyundan alınan keyif duruma ve sevdiğin tarza veya sevdiğin şeylere göre değişir. Bu tarz oyunların hitap ettiği kesim bellidir etmediği kesim meraktan alır yada dener bir sure sonra sıkılır. Lakin merakı olan oyuncular küçük aralar verselerde kopamazlar. En güzel örnek benim açımdan Euro Truck Simulator 2 normalde eksikleri öle fazlaki çekicilere karşı hayranlığı olmayan yada bu tarz oyunlar için donanımı olmayanlara kısa süreli hitap eden bir oyun. Konuda yazanlar oluyor oyun sıktı artık mal taşı nereye kadar gibi. Ben hem çekicilere ilgi duyuyorum, hem G27 setim var + olarak son zamanlarda edindiğim hd webcam sayesinde facetracknoir programını kullanıyorum. Birde fonda güzel müziklerimi açıyorum oyun çok keyifli hale geliyor.

Lafı çok uzattım hocam yani dediğin gibi tarz olayı önemli senin için odun kes nereye kadar iken başkası için odun kesmek başlı başına eğlence kaynağı. Ama her oyun bir süre sonra biraz ara vermeyi gerektirir ne kadar seversen sev ama illaki geri dönersin bazı oyunlar ise bir kere oynarsın bir daha aklına gelmez. Bak bende simulasyon, strateji ve rpg sevdiğimden ne BF3 ne cod sarmaz. Lakin hala arada C&C generals yukler oynarım.

• quote:

Singleplayer ağırlıklı çoğu oyunu sevmiyorum bazı istisnalar dışında . Nedir bunlar Half-Life , bioshock , skyrim gibi oyunlar . Diğerlerini multi player olarak oynuyorum mesela codun singla playarı oyna sil at bana göre multiside beş para etmez ama bf3 ün multisi harika SP ni saymazsak . Bu tür oyunlarda ise belli bir süreden sonra sıkılıyorsun ağaç topla , balta yap bilmem ne kaç güne geldiğin önemsiz kalıyor 3-5 gün oynadıktan sonra . Benim demek istediğim buydu , half-life ı ben 5-6 kere bitirdim şimdi tekrar oynar bitirim o zevki veriyor oyun bilmiyorum belki de benim tarzıma uygun değidir . Bu tür oyunlar...

söylediklerin tamamen kişisel şeyler. sonuçta zevk meselesi. o saydığın oyunlar üzerinde zaten tartışmaya girmeye gerek yok ama o oyunlar ile bu zaten mukayese edilemeyecek oyunlar. bir tarafta AAA kalitede milyonlarca dolar yatırım yapılan oyunlar ve bir tarafta orta ölçekli bir studyonun oyunu. ayrıca Klei yaptığı oyunlarla rüştünü çoktan ispatlamış bir studyo.

@fenah2007 zaten aşağı yukarı söylenmiş söylenmesi gerekeni. sana sürekli aynı silahlarla aynı haritada ateş etmek eğlenceli geliyordur bana da ağaç kesmek, bir şeyler yapmak... sonuçta zevk meselesi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ciddiyetsiz -- 27 Mayıs 2013; 20:06:00 >

• quote:

Tabikide. Kimse kimseye zorla bir oyunu sevdiremez ki sonuçta. Bu kadar oyun çeşitliliği boşuna mı var. Herkese göre hitap etsin diye. Call of duty multi olayını iyi tutturamıyor olabilir ama bende onun single sinden çok felaket zevk alıyorum. Olay yine zevkler ve renkler meselesine dönmüş oldu yine. :) Hep aynı yola çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arslanbey_01 -- 27 Mayıs 2013; 20:09:50 >
  • RTS , FPS , TPS RPG , MMORPG türlerini severim fakat böyle düşük bütçeli oyunlar beni sıkıyor . WoW oynadım ben 5-6 sene zor bıraktım ve sattım şimdi nasipte elder scrolls online a başlaycağız gurup olarak 15 kişi civarından . Aynen katılıyorum size zevkler ve renkler tartışılmaz , bilgisayarın zekasına karşı oynamak çoğu zaman sıkıyor karşınızda dişli rakip olsun isteyebiliyorsunuz arada sırada . Sizlere iyi oyunlar dilerim , umarım uzun soluklu bir oyun olurda bende tekrardan bakarım neler olmuş bitmiş diye
  • Aslında tür açısından bakınca işler çok karışıyor. Oyuncuların çok farklı kriterleri olabiliyor. FPS yi örnek alalım cod bf 3 tarzı sevmiyorum dedim. Gel görki tam bir Stalker fanatiğiyim sayısız kere bitirdim halen daha son oyunu call of pripyat yuklu yeni mod çıkmış o modla tekrar bitiricem.Senin dediğin gibi bazısınada grafik önem arzediyor.

Oyun dünyasında mesela beni şaşırtan ey minecraft oldu. İlk bakışta böle oyunmu olur bune ya tepkisini verdim yalan yok. Oyunu denedimde ama sarmadı. Gel görki başından kalkmayan profesyonel bir çok oyuncu mevcut. Örnekler o kadar fazlaki şu konuyu konu dışına taşıttırırz öle diyim.

Bu kadar yetsin kalın sağlıcakla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenah2007 -- 27 Mayıs 2013; 21:13:26 >
  • Ya oyunda beyin sağlığım çok düşük nasıl yükseltecem? ACİİİLLL
  • Mavi yada yeşil mantar bul pişir ye hocam çiğ yeme her mantar +15 verir. Çiçek topla her çiçek +5 verir. 4 tane baldan Taffy yap ye +15 verir. 6 tane ipekten fötr şapka yap dakikada 3.3 arttır. 12 tane çiçek toplayıp çiçek şapkası yapabilrisin dakikada 1.3 verir. Toplarkene de 12 x5 ten +60 gelir. Birde uyku özellikle çadır en kötü sedir tarzı bişey yapıyor 6 tane çimen 1 tane ipten ondan yap geceyi uyuyarak geçir. Çadır özellikle uyudugunda +60 verir. Şimdiye kadar prototipini yapmadığın bir şey varsa onu üret +15 mi 20 ne veriyor. Son olarak bir kaç domuza et ver peşinden getirt +25 verir her biri dakikada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenah2007 -- 28 Mayıs 2013; 18:36:44 >
  • İki üç tane mantar buldum ama nasıl pişiricem?

@fenah2007
  • 
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.